» »

Zazanavanje rama problem

Zazanavanje rama problem

tom-182 ::

Plata:asus p5b-deluxe http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

ram: OCZ http://www.mimovrste.com/artikel/244001...

Proc: c2d e6400

Uglavnm mam navit comp na 3360MHZ. In ker sm mel do zdaj 2 gb rama kupil se 2. Vstavm dans not in se przge in mi javi screen. "resume setup" al pa "run default config". Racunalnik se z default configom przge ce pa kr kol navijam spet isto javla. Za foro pogledam v biosu kok rama zazna in zazna samo 3008mb. Testiral sm vsako palcko posebej ter vsak slot na plati posebej deluje vse. Zanima me zka mi ne zazna 4GB rama in zka ne morm navit brez da bi javlo ta error. thx
Asus p8h77-m pro // intel i7 2700k // 280x // 8GB // Benq XL2411z @144hz

StratOS ::

Hja, če palčke ne delujejo v Dual chanelu torej niso kupljene iste palčke za dual chanel ( vedno v paru!! ) pride do teh napak kot v single ch., če je vključena dual ch. opcija, lahko pa so tudi, da ti plata ne podpira omenjenih ramov, oz. z njimi ni kompatibilna.
Iz http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/soc... lahko prebereš slednje QVL



"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

solatko ::

Če laufaš 32 bitne winse, ti prepozna 3gb ram-a.

mpucko6 ::

Nisi napisal kašen operacijski sitem uporabljaš,če je to 32 bitni XP:|,kot je napisal Solatko ti bo zaznavalo samo 3GB rama,za kaj več pa si boš moral omisliti Visto.

mpucko6 ::

Tudi jaz imam enako ploščo P5B,naložena pa imam win XP in win VISTA z 4GB rama v dual chanelu.Lahko ti povem iz prve roke,da mi Xp prikazuje samo 3,25Gb rama,medtem pa ko preklopim na Visto pa mi prikaže vseh 4GB.
Vendar pa moraš vedeti,da je Vista veliko hitrejša od XP.

StratOS ::

tom-182
Za foro pogledam v biosu kok rama zazna in zazna samo 3008mb.

Ne gre za OS, ampak za BIOS
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

blackbfm ::

Tudi jaz imam enako ploščo P5B,naložena pa imam win XP in win VISTA z 4GB rama v dual chanelu.Lahko ti povem iz prve roke,da mi Xp prikazuje samo 3,25Gb rama,medtem pa ko preklopim na Visto pa mi prikaže vseh 4GB.
Vendar pa moraš vedeti,da je Vista veliko hitrejša od XP.


32 bitna Vista laže če ti kaže 4gb, dejansko ga lahko porabi samo 3,25:D

tom-182 ::

Ne bom se zajebaval resil primer kupil bom 2x 2gb in mel zasedena samo 2 slota. Thx
Asus p8h77-m pro // intel i7 2700k // 280x // 8GB // Benq XL2411z @144hz

StratOS ::

Za 32 bitne XP-je ti lahko prepozna oz. uporablja do 3,5 GB



Upoštevaj, pa da za ful kompatibilnost z MB potrebuješ le dualc ch rame od svojega QVL proizvajalca plate.
Za več poglej zgornji post.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

ender ::

32-bitni procesor vidi toliko RAMa, kot ga zna mapirati BIOS. Koliko ga lahko BIOS mapira pa je odvisno tudi od druge strojne opreme v kišti - v najslabšem primeru se lahko zgodi, da se lahko mapira tudi manj kot 2 GB. Vse, kar je nad 3GB je že zelo dobro.

V Visti so ravno zaradi javkanja uporabnikov s SP1 spremenili prikaz količine RAMa v lastnostih sistema tako, da kaže količino, ki je vstavljena v plato, in ne količine, ki je dejansko uporabna za sistem (le-to pa še vedno vidiš v Task Managerju).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

blackbfm ::

Ja nč počas bo treba it na 64bit:P

tom-182 ::

windows xp ftw. Pac bom fural 3.25gb rama dokler ne pride novi windows.
Asus p8h77-m pro // intel i7 2700k // 280x // 8GB // Benq XL2411z @144hz

StratOS ::

Windows XP tu ni nič kriv, uporablja lahko le max količino 'podarjenega' pomnilnika glede na osnovno vodilo (32 / 64 bit) in naslovni prostor.
Novi vindowsi ( 7 ipd ...) glede na obseg ne bodo prav nič manj ( beri - bolj :() požrešni od viste, tako, da o relativni hitrosti OS-a ni ravno za debatirati glede na omejitve in specifikacije vsakega OS-a posebej.
Sam pa sem proti restrikcijam novih omejitev in trmoglavosti M$, da ne podpre vse ostale le umetne softwarske omejitve pri ostvarjanju novih OS-ov, le na tak način lahko uspešno pridobivajo nove denarce, me zanima kako dolgo se jim bo splačalo, čeprav že močno gubijo na % OS-ov, raziskave kažejo da bodo tudi DX10.x zaradi količine uporabnikov in novih podaljšanj podpore temu OS-u mogli zagotoviti, me zanima kaj bodo potem licenčni uporabniki viste pri tem naredili, po moje downgrade :)
Seveda so to le moja mišljenja, v katerih se skriva kar precej resnice.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

blackbfm ::

Eh denarja dobijo dovolj že od raznih podjetij itd. Zdaj se lahko preseravajo ker imajo pač monopol. Zakaj bi odprli če ni treba, kdo jim pa kaj more:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

solatko ::

StratOS - verjemi, da resni uporabniki nikoli več nazaj na XP.

StratOS ::

... Hja, ampak to se dogaja.
Vse več ljudi najsibo samo zaradi licenc in ostalih problemov opušča visto, tudi sam ne uporabljam viste iz enakih/podobnih razlogov, čeprav je sam koncept po moje čisto v osnovi obsojen na pogubo - sam sem bil pre beta in beta tester za visto in sem predvsem na čisto racionalnem nivoju ocenil stanje tega sistema, kaj naj povem za visto sedaj, stanje se poboljšuje, vendar je sam operacijski sistem - samo jedro prehitro zazrlo v nove probleme, zato tudi veliko nesoglasij glede tega.
Zakaj pa misliš, da sedaj 'opuččajo visto', kajti pripravljen je novi ( beri boljši, ki bo premostil te težave - čeprav bazira na tem ) OS - Windows 7, ki bo po prvih beri neformalnih testiranj deležen še večje spremembe in šikaniranja kot sama vista oz. beta izdaje, kaj moreš, stroj in konglomerat kot M$ ni več tako kompaktno povezan, je preveč razdrobljen in vsak del zase gleda, vse povsod pa bi hoteli postavljati standarde sebi v prid oziroma integrirati nove tehnologije k svojim marketinškim restriktivnim potezam, kar seveda zelo privlači izdelovalcem hardwarea in opreme ter sestavljalcem.
To je opazno, če gledaš kakšen razcvet OS-ov je bil na začetku 2000, večina teh OS-ov za PC-je je propadlo - strategijo so prevzeli veliki, enaka bitka se bije na OS-ih za serverje ipd ...
Lahko rečemo, da konkurence na področju OS-ov dejansko sploh ni :)

Po drugi strani pa sploh ne vem, zakaj tako premlevam to zadevo, Vsak naj uporablja tisto kar misli, da je za njega najboljše, pa tudi tema je končala čisto v drugi luči, se opravičujem tudi za lastno mnenje :(
Upajmo na boljše ...

Lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

ender ::

StratOS - verjemi, da resni uporabniki nikoli več nazaj na XP.
A res? Zakaj pa potem vsi naši resni kupci (firme) zahtevajo, da jim naložimo na računalnike XPje, če pride na njih Vista (kjer so vsi večji kupci imeli tudi nekaj testnih namestitev Viste)?

Jaz sicer uporabljam Visto že nekaj časa, in na moji strojni opremi deluje bolje od XPjev, ampak mi je povsem jasno da se firme nimajo časa tako ukvarjati s samim sistemom, kot sem se jaz, preden je začel delati tako, kot je treba.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

blackbfm ::

Zato ker bi se zaposleni verjetno kar nekaj časa iskali v Visti (kdo jih bo učil?). Prav tako ni nujno da bi njihov program deloval brez problema, medtem ko na XP sigurno deluje.

Je pa res smešno kako se je folk smejal xpjem..experience hohohho kakšen skret bo to, kok jim pri microsoftu bliska :D Zdaj se ga pa znebit nočjo. Isto bo z Visto/win7.

StratOS ::

... Tu je pa zopet v igri bila pogodba večjih sestavljalcev in dobaviteljev hardwarea, ki so zopet na začetku pod vplivom M$ in pridobitve njihovega certifikata za visto naredili stvari še bolj komplicirane, kajti ob nakupu so alla 'free' ( beri malo doplačali ) dobilti tudi nov OS.
Seveda oprema 'deluje bolje' na visti samo zaradi restriktivnih omejitev M$ in njihovih standardov, češ da XP-ji 'niso pripravljeni' na to.
Testiranja restriktivnega hardwarea/softwarea z dejansko ilegalnimi ( prikrojenimi ) spremembami dokazuje prav slednje.

Saj me ne moti OS,kajti uporabljam lastno M$ programe in OS, le obnašanje ni ravno temu primerno :)
Pa smo zopet zašli s teme :)
Kaj se more ...
Vsak bolj pameten od drugega, niti nase nisem pozabil :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919824 (9909) bobi1992
»

Pomoc pri nakupu novih ramov.

Oddelek: Kaj kupiti
7852 (659) atomc
»

XP x86 - Vista x64

Oddelek: Operacijski sistemi
151180 (1058) ModriN96
»

Čez kake 3 mesece si bom kupu rač... pa me zanima že zdaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
201634 (1060) krneki0001
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172539 (2301) Jst

Več podobnih tem