» »

Commodore 64 - Problem

Commodore 64 - Problem

Locoroco ::

Pozdravljeni!
Zanima me, če se še slučajno kdo spomni, kako se presname igra iz diskete 5.25 na navadno kaseto? Kolega mi je namreč prinesel cel kup disket in ker na žalost takih disket ni več možno dobiti, sem se odločil, da bi jih presnel na navadne kasete.
Spomnil sem se še kako presneti igre iz kasete na kaseto. Iz diskete na kaseto, pa mi niti google ni pomagal.
Prosim, naj mi nekdo napiše kakšen je ukaz, ker ta sintax error mi gre že pošteno na živce.Hehe.

JOKER ::

Zakaj bi presnemaval, če lahko igro naložiš z diskete ? Pa še hitreje je in ne rabiš poslušat cvilenja, ki nastaja ob lodanju igre.
NOSTALGIJA ! Moram priznat, da sem tudi sam pozabil to, kako je bil postopek. Sam sem imel Commodorja že leta 1984, pravzaprav foter je takrat prinesel komplet iz nemčije.
Tri mesece nazaj pa sem vse vrgel v smeti, ko sem slučajno nekaj pospravljal: disketno enoto 1541, dva kasetnika, polno disket ...
Če bi se prej javil, bi ti šenkal vse !
________________________________________________________
Ka te češ ....

Locoroco ::

Hjoj, pa ne moreš tega vstran vrečt. Groza, kam so to odpeljali, bi šel iskat.Hehe. No presnel bi rad diskete zaradi tega, ker mu jih morem nazaj dat. Če ima kdo kaj disket ali kaset, bi jih takoj kupil.

kixs ::

Za retrogaming pride prav emulator scena. Recimo za C64 ;)

Igre pa dobis na netu cel kup. Prav za prav vse, ki so kdajkoli izsle (isci na eMule: Tosec C64)

lp

Brane2 ::

Eh, diskete dobiš v štacuni.

Zadev pa ne boš tako enostavno presnel na kaseto. Raje poišči okrog in dobi kje disketar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Locoroco ::

Ne ne ne, to mi ni nič zanimivo.Hehe! Vem da si lahko tudi igre iz računalnika na c64 nalagam preko nekega kabla iz ebaya, vendar to ni to. diskete bi kupil takoj, vendar takih disket ne delajo že lep čas, to so namreč one mehke 5.25 ne pa 1.44

Brane2 ::

MIslim, da pašejo PCjeve 5.25, ki se še AFAIK dobijo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Locoroco ::

Pa res, našel sem diskete na bolhi, samo še vedno ne vem kako presneti iz DISKETE na DISKETO ter iz DISKETE na KASETO. Celo nedeljo sem že zapravil.

Brane2 ::

Je kar procedura. Bili so razni turbo-copyji za to. Ni šlo kar tako ročno, ker so bile stvari zaščitene.
On the journey of life, I chose the psycho path.

RuN ::

Najprej Loadaš v memory pol pa shraniš na kaseto ali disketo.

1. LOAD "IMEFILE",8
2. SAVE "IMEFILE",8

Mislim, da je nekak tak :| nisem pa 100%

kixs ::

Locoroco:

res ne vem zakaj emulator ne bi bil to kar ti zelis. Potem pa za PC nabavis ali digitalni joystick ali pa uporabis gamepad in imas skoraj true-to-life expirience.

Sam uporabljam Speedlink Competition Pro joystick za PC in za arcade spile nekaj takega

Nobenih problemov s kasetami, disketami, cakanjem... vse enostavno DELA kot mora :D

lp

Locoroco ::

Ta joystick competition pro je pa res zakon. Saj se mi sicer ne gre toliko za igranje teh igerc, rad bi si pač posnel nekaj igerc, da bom pol čez leta lahko pokazal vnukom, kake igre smo nabijali in s kakšnimi računalniki.

kixs ::

Namen imas sicer dober, ampak ne verjamem, da bodo ti stari racunalniki zdrzali do tvojih vnukov.

Sicer pa se C64 od danasnjih racunalnikov bore malo razlikuje. Zadnja mala revolucija je zgolj Wii. Ali pa dodatek TrackIR za PC, ki res obogati dolocene igre.

Tomas 33 ::

C64 Baisic ukazi (išči pod Files).
Diskete pa so bile Single Density (170 kB) in smo jih rezali da so bile Double Side (340 kB).
Ne vem, če bo disketnik prepoznal 5,25" 1,2 MB disketo.

Mavrik ::

Lej, tako je. Ker je zadeva skoraj sigurno spisana v strojni kodi in se nalaga direktno v pomnilnik, skoraj sigurno s preprostim LOAD "NEKAJ",8; SAVE "NEKAJ",1 ne bo šlo. Moral boš najti namenski program spisan za C64 (jaz se spomnim da sem ga mel... se pa ne spomnim imena... FastCopy?), ki je namenjen kopiranju stvari z disket na kasete.
The truth is rarely pure and never simple.

Brane2 ::

Saj se dobijo tudi DD ( 720 Kb ).
On the journey of life, I chose the psycho path.

Locoroco ::

Na disketah je oznaka MD2D, mam pa jih od maxella, verbatima, fujifilm...ne vem pa kakšna je njihova kapaciteta. Za presnemavanje iger iz kasete na kaseto uporabljam program TURBO 250, se pravi, da bom najbrž potreboval tudi podoben program za presnemavanje iz diskete na disketo. Res pa je, da moram igro najprej posneti v spomin c64, nato pa iz njega na kaseto.
Kixs97, ta TrackIR je pa zakon zadeva.:)
Tomas 33, hvala za te c64 basic ukaze, grem jih sedaj sprobat, če bo kaj pomagalo.

c3p0 ::

Obstajal je tudi nek vmesnik, na katerega si priklopil 2 kasetarja in si lahko direktno snemal iz enega na drugega. Podatki so sicer še vedno šli preko C64, a je potekalo precej hitreje.

huek111 ::

Igre ki so delovale brez turbo tape programa(teh je zelo malo) si naložil

Load - Return- Press play on tape in nato posnel preden si jo zagnal z Run
Save - Return -Press play&record on tape

igre z turbo tape programom pa si naložil

puščica L - Return - Press play on tape posnel pa
puščica S -Return -Press play&record on tape

Commodore je imel tipko za pučico v levo ki je na PC-ju ne vidim
Namesto turbotape-a smo včasih uporabljali tako imenovane module!

Torej naložiš igro z diskete mislim da z
puščica D in ko jo naloži posnameš z
puščica S

Mislim da boš moral pred snemanjem izklopit disketnik in priklopit
kasetnik ker bo drugače hotelo posneti na disketo(Čeprav se mi zdi da ima
Commodore le en priklop za kasetnik in disketnik)

gokky ::

A da bi kopiral na PCu z AnaDisk pa ne bi šlo?

imagodei ::

huek111 ima kar prav. Sicer iz diskete si naložil kot LOAD"*",8

nato pa shranil na kaseto s SAVE"BlaCvek"

Vejica in številka na koncu vrstice označuje napravo, torej v primeru ",8" disketno enoto, v primeru ",1" (lahko spustiš) pa kasetar.

Sem bil pa v tistih časih še majčenko prezelen, da bi točno razumel funkcijo programa Turbo Tape... Samo to vem, da so bile preko tega na voljo boljše igre. Kasneje so bile pa itak aktualne diskete, tam je bil pa namesto puščica L spet ukaz LOAD.
- Hoc est qui sumus -

SasoS ::

Kot sem jaz nazadnje nekaj bral na to temo, je bil program na kaseti dejansko zapisan 2x (raid :D). Turbo je drugi zapis izpustil. Plus mogoče da je bil povečan bitrate na kaseti?

Commodorjevih disket PC disketar ne bere. Je fizično zapis drugačen.

gokky ::

@SasoS: Hvala za info o disketah. Sem bil eden tistih ta revnih Sinclair Line)

KTr1sk ::

Znancu bi rad presnel program iz commodorja na osebni računalnik, kako bi lahko naredil, commodore izgleda nekako takole (ni samo tipkovnica, je kot osebni računalnik->škatla posebej in tipkovnica)


Se da presnet nekako in potem rabi kakšen emulator na windowsu da bi delal program?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

ToniT ::

Na sliki je Amiga in ne C64.
Diskete od Amige se da brati na PC-jih, za zaganjanje programa pa rabiš emulator.

laguna ::

Pozdravljni

Namen turboja na commodoreju za kasetar je bil samo ta, da ti je stvar naložil bistveno hitreje oz. bistveno hitreje zapisal. Torej si porabil manj placa na kaseti (nisem imel disketnika). Mislim, da druge funkcije ta turbo za kasetar ni imel. Smo pa imeli mi uporabniki probleme "z glavami" na kasetarjih, da smo si sposojene kasete po nekih mukah lahko presneli (majhen izvijač, pa vrtiš vijak za glavo in poskušaš dobiti ta pravo nastavitev). Tudi pri meni leži nekje v omari ta stari commodore 64 s cca 20 kasetami iger, za tisti čas je bil to "zakon".

LP
lagunaaaa

SasoS ::

A se kdo spomni enga špila, kjer si vozil avto po cesti, gledan od zgoraj (tako kot GTA1&2). Cesta je bla vedno naravnost (lahko si menjal samo pasove). Nato si pobiral neke turbote, ki so ti avto napimpali. Vsake toliko časa je bil en turbo, da se je avto spremenil v neko letečo zadevo, ker je ceste zmanjkalo in si nato letel (kao Raptor). Se mi zdi da je bilo nekaj na P....pa se ne spomnim.

imagodei ::

Spy Hunter?
- Hoc est qui sumus -

bezerk ::

KTr1sk je izjavil:

Znancu bi rad presnel program iz commodorja na osebni računalnik, kako bi lahko naredil, commodore izgleda nekako takole (ni samo tipkovnica, je kot osebni računalnik->škatla posebej in tipkovnica)


Se da presnet nekako in potem rabi kakšen emulator na windowsu da bi delal program?


Verjetno misliš Commodore C-128D, ki je bil v škatli podobni Amigi.
Tega še vedno hranim na podstrešju, zraven ene cca. 20ih 8 in 16 bitnikov v moji zbirki :)

Ali veš, da na netu najdeš vse programe za te "antične" računalnike na ljubiteljskih straneh.

http://tinyurl.com/2uyn3mo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstvo v Sloveniji - nekoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8915176 (11707) ZaphodBB
»

Vaše najljubše Commodore64 igre (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
665259 (5259) El Nino
»

Commodore 64 - prav vidite, kako komunicirat z njim ?

Oddelek: Strojna oprema
122099 (1573) Azrael
»

Na voljo brezplačen dolpoteg GEOS-a

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92762 (2762) BBB
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138534 (7072) flipflop

Več podobnih tem