» »

Vaše najljubše Commodore64 igre

Vaše najljubše Commodore64 igre

«
1
2

nietka ::

Torej, spet bomo organizirali en No-lan party v Kiberpipinem racunalniskem muzeju. ( O No-lan party-jih je bilo kar nekaj ze zapisano tudi na Slo-techu). Tokrat bomo iz omar privlekli celo našo zbirko Commodorjev64 in posledično moramo izbrati tekmovalne spile. Ker jih je toliko, je to cisto prevec za kaksno anketo in sem se odlocila zaspamat forum. Kaj vec o dogodku kasneje. Nekaj tem o Commodorju sicer ze obstaja, najblizja tej je morda tale - klik, a je debata pred dvemi leti tekla le o eni igri. Skratka: zanima me, katere spile ste igrali in katere bi se igrali? V pomoc pri osvezitvi spomina je lahko tale stran - http://www.c64.com/ (top downloads). Za vse morebitne neznalce Wikipedija ve, kaj je Commodore64, kako pa zgleda zunaj:
in znotraj:)
Great warrior? Wars not make one great.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Poldi112 ::

Hja, ena mi je ostala v spominu,ampak ne vem imena. Imel si mrežo po kateri so te lovili pajki (4 - vsak v enem kotu), Ti pa si moral bezati pred njimi. Tudi sem jo leta nazaj brezuspešno iskal, da bi jo spet preiskusil na emulaatorju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tr0n ::

Commando na c64. Instant classic. :)

andrejrak ::

Meni je bila ena boljših Wizard of Wor.
Pa recimo še kšna B.C.'s Quest for Tires, Boulder Dash, ...

matjaz23 ::

JOJ, nostalgija me je primla. To so bili časi, podesavanje glave pa to :)

@poldi112

Ta igrca je bla GRIDDER, in je res bla svetovna za špilat :)
Drgač pa decathlon(?), olympic skier, oil's well, commando, zx zaxxon, terrys revenge, lazy jones, aztec challenge(svetovna igra!!), skiing (bogi zajčki, hehe), pit stop 2, outrun,...

Nismo "fulgali" hoditi v Avstrijo po nove joysticke, ko so pokali od pretiravanja.
Mi je malo žal, da sem komplet iger in C64 podaril moji žlahti. Bi zdaj bil lep suvenir.

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Cveto ::

Kaj pa Decathlon? Pa ene par igralnih palic za uničit, hehe.

jype ::

Pitstop II split screen, ali pa A.C.E. v Pilot+RIO mode :)

Za single player pa Commando, se razume.

opeter ::

Ko je kolega imel še C64, sva zelo dosti igrala Popeye. Drugih iger ni imel. :\



Popaja sva igrala dan in noč... niti ne morem verjeti... vsaj dve leti. 8-O

drvo ::

Decatlon, giana sisters, snoopy, pa tisto smučanje ko si mel smuk slalom pa skoke(naslov mi je padel iz glave)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

opeter ::

drvo, mogoče Games: The Winter Edition? Sicer pa je bilo tega cel kup.

andrejrak ::

drvo, verjetno misliš Olympic skier.

Posebej smuk je bil adrenalinski pri tej igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: andrejrak ()

drvo ::

točno to ja. To je po mojem bla res ena izmed top iger. To sva z bratom preigravala cele popoldneve.

Modri dirkač ::

Pitstop
Everybody lies!

gzibret ::

Defender of the crown in pa Pitstop.
Vse je za neki dobr!

matjaz23 ::

Aja, zakon je bil tud Jumpman. Pa International Karate serija, špilal ko f..jen :)
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjaz23 ()

urban99 ::

Speedball!



Blue Max



Kane



F.I.S.T.



Tomahawk



Flight Simulator



:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

MarkoMan ::

Decathlon defenitivno :)) :) Sem drmu jostic k nor :)

Romantika racunalnistva, nikej...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Robert_S ::

matjaz23 ::

Rad sem tud nabijal pinball. Najboljša sta bila David's Midnight Magic in Pinball Power.

Predhodnik Tony Hawk-a pa je bila 720 Degrees. :D
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjaz23 ()

dzinks63 ::

:)) Commando

Ghostbusters

Galaxian

Erik the viking

in še ... in še ...

gumby ::

>>Kaj pa Decathlon? Pa ene par igralnih palic za uničit, hehe.

elektroniki smo podirali rekorde brez demoliranja igralnih palic... brez igralnih palic sploh, ce sem natancen:D

sicer sem pa za elite zapravil absolutno bolane kolicine casa, ampak to ni ravno multiplayer igra...
my brain hurts

Person ::

Hehe, a to ste malo pine povezali, pa naredili elektroniko, da je menjaval signal za pomik v levo in desno?

Hehehe, dobra ideja ... hackerji:D
Let's make something useful!

bi0s ::

Za mene sta bili najbolši

Wizzard of War



in Popaj :)

maQmIgh ::

U, kak spimpan Wizard of Wor?
Tisti, ki sem ga jaz igral je imel samo moder labirint.
DOUBLE SCORE DUNGEON!

Sicer pa Soldier One, Asterix and the magic cauldron, Falcon Patrol, 1942, Pit Stop II, Pole Position, Special Agent (super muzika na zacetku),...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maQmIgh ()

gumby ::

>>Hehe, a to ste malo pine povezali, pa naredili elektroniko, da je menjaval signal za pomik v levo in desno?

nekaj takega, ja... na 100m si laufal pol nekje 6s, ce se dobro spomnim :D
my brain hurts

jamiroq ::

spy vs spy :).



pa the last v8 je bila tudi kul (no, vsaj glasba :P)



pa bubble bobble.



pa še milion drugih :).

Azrael ::

Poleg že omenjenih iger občasno še igram:

Blue Thunder
Dig Dug
The Train
Test Drive 1 in 2
F 14 Tomcat

samo nobena ni multiplayer.

Je pa pri C64 sceni bila ena taka masovna zabloda imenovana štelanje glave kasetnika. Originalna nastavitev je bila cool za vse primere, razen ko je folk zadevo posnel s popolnoma iztirjeno glavo kasetnika ali tako, ki se je prosto premikala, ker so uničili pritditev.

Zanimivo, je bilo samo to, da je problem z "napačnim azimutom" v 99% primerov odpravilo čiščenje glave kasetnika (če ni že kdo popravljal azimuta), samo tega folk ni poštekal in je raje zadevo gnjavil toliko časa, da je bil kasetnik in posnetki mnogo prezgodaj neuporabni.
Nekoč je bil Slo-tech.

misso ::

Bubble bobble
Blue Max
Olympic skier.
Emlyn Hughes
Pinball Power (sem se ga prenajedel)
Test drive 1,2
sumer, winter games

To so bili časi.

Aja sam da se še pohvalim imam doma še delujoči commodore64 + kasetnik + disketnik + printer >:D + jostike (modol pa nismo nikol imel)
Pa kar še originalne škatle :).

Aggressor ::

Hardcore igričarji poznajo samo Green Beret. :D Ki jo priporočam za solo.

Sicer pa Bubble Bobble in Popeye.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Uros!no ::

Vem, da sem največ preigral Torry, Terry, Tori, Teri. Skratka, nimam pojma kako se napiše. Vem samo da ja igra, ki sem jo preigral največ. :)

dzinks63 ::

:)) Kasete so se presnemavale kar na glasbenih stolpih z dvojnim kasetofonom. Bile so tudi radijske oddaje , ki so posredovale progreme, igre ob določeni uri in takrat si pritisnil na tipko za snemanje. Tako je v tistih časih zgledal neke vrste internet kao dolvleka.

Gwanaroth ::

Hehe, itak, radioštudent ob petkih, pure C64 p2p!
Lights often keep secret hypnosis..

steev ::

Commando. Sploh pa muzka zmaga v njem.
:|

opeter ::

Ja Radio Študent... hehe, nostalgija. :D

Daliborg ::

me kar mika, da ga potegnem izpod postelje >:D
..a kaj ko so ze emulatorji
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

nietka ::

Se je pa nabralo kar nekaj odgovorov :D Kul. Kar se tice emulatorjev: ah, to sploh ni isto. Ni zgubljanja zivcev in cakanja na kaseto. (Sicer priznam, v muzeju smo fancy in imamo disketar, hehe).

Sem imela pa v mislih v povezavi s tem No-lan partyjem izpeljat se kaksno mini tekmovanje v BASICu in pa seveda tekmovanje v loadanju spilov (komur uspe hitreje naloadat dolocen spil :D).

To bo se zabavno se mi zdi. Pa hvala za vse odgovore.
Great warrior? Wars not make one great.

SasoS ::

A kdo mogoče ve kater špil je bil tak, zelo podoben Raptorju ali Tyrianu na PCu, le da si najprej vozil motor, potem pa si pobral nek power-up se spremenil v avto in kasneje v avion? Iščem že lep cajt pa nisem še našel... :D

Azrael ::

>tekmovanje v BASICU

Kaj je mišljeno pod tem? Rešitev nekega problema v V2 Basicu? Upam, da ne zvokov in Hi-res grafike, saj je programranje enega in drugega v V2 Basic-u zelo mazohistično.

Meni brez da sem imel odprt manual in gledal, kje in kaj so kateri registri, ni šlo. Simon's Basic je pa druga zgodba.

>tekmovanje v loadanju spilov

Upam, da imate dovolj kasetnikov, namreč ni bilo tako redko, da je kdo s sravfanjem povsem ožrl vijak za azimut (so iz precej mehkega materiala).
Nekoč je bil Slo-tech.

bi0s ::

maQmIgh, oprosti, mislo sem Wizzard of Wor ja ... ga že dolgo nisem igral, pa sem pozabil naslov. Sicer pa nisem iz obdobja, ko je prišel Commodore 64 ven, prvič sem ga igral komaj okoli leta 2000!

nietka ::

>tekmovanje v BASICU
Kaj je mišljeno pod tem? Rešitev nekega problema v V2 Basicu? Upam, da ne zvokov in Hi-res grafike, saj je programranje enega in drugega v V2 Basic-u zelo mazohistično.

Ah, kje pa. :D Glede na to, da nagrade ziher ne bodo v rangu Playstationa 3 ali kaj podobnega in da se nam organizatorjem ne bo dalo kaj dosti brainstormat okoli tega bomo pogumnim programerjem po vsej verjetnosti dali en osnovni BASIC (Commodore Basic V2 seveda) tutorial in kaksno nalogo tipa izracunaj, ali je za podani x to in to stevilo prastevilo, ali pa kaksna simpaticna vrsta, ... Skratka nekaj takega, da bi znali tudi otroci Jave. Barvanje, stevilo vrstic, lepota kode in dodatni parametri in ostalo pa za bonus tocke :)

>tekmovanje v loadanju spilov
Upam, da imate dovolj kasetnikov, namreč ni bilo tako redko, da je kdo s sravfanjem povsem ožrl vijak za azimut (so iz precej mehkega materiala).

Takega bomo tepli! Ne, ce se bo tudi to odvijalo, bo ziher vse na enem kasetarju in z eno kaseto in enim in istim spilom, ker so kasetarji vse prevec razlicni, prav tako kasete in tip posnetka, tako da niti ne bi blo fer.

Edit: Azrael, sem zdajle videla, da si ze pisal tudi o stelanju glave kasetarja :D Za "tekmovanje" bomo itak mi zrihtali to, pa po moznosti original kaseto, da ja ne bo tezav.
Great warrior? Wars not make one great.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nietka ()

Azrael ::

Se strinjam, naloge znajo biti zanimive, saj se je način razmišljanja od 1982 do danes precej spremenil.

Simpl programerskih trikov za C64 je veliko: Kdo zna sprogramirati, kar je prikazano na spodnji sliki? Pogoja: Basic V2 in največ 80 znakov. Črte pa se premikajo lahko gor ali dol.

Intro



Za tistega, ki ni C64 še nikoli uporabil je uporaba kasetnika kar zahtevna:

- previti kaseto na začetek, če slučajno ni (recimo, da so zapisi na kaseti nekako logično razporejeni, ali pa da obstaja seznam kaj in kje je kaj na kaseti)
- verjetno naložiti nek Turbo Tape (recimo, da se imenuje TURBO TAPE) z LOAD "",1,1 - pritisniti Play na kasetniku
- pognati Turbo Tape z RUN (če seveda ni bil LOAD ERROR, lahko pa tudi tvega)
- ko se igra naloži pritisniti STOP na kasetniku in po možnostoi še kaseto previti na začetek
- pognati igro z RUN

Nekaj "malenkosti" sem namenoma izpustil, da bo ne bo ta post postal plonkec.

Še to, če boste res izvedli to tekmo, poskrbite, da bo kaseta read-only. Niso bili tako redki maherji, ki so stisnili Play in Save istočasno in poradirali kaseto, tudi v času ko je sta bila C64 in Mavrica praktično edina računalnika v teh krajih.
Nekoč je bil Slo-tech.

tonimona ::

Wizard of War. Pomemben je kasetnik od konkurence z luknjo za štelanje glave.

Mavrik ::

Azrael: Jaz bi verjetno vedel, je pa res, da sem pozabo točno memory lokacijo za barvo zunanjega roba. Tak da bi moral pogledat kam bi moral dregnot (POKEat ;) ) da bi začel tak hitro spreminjati barvo.
The truth is rarely pure and never simple.

Azrael ::

@Mavrik:

POKE 53280,x za barvo borderja (x = 0 do 15)
POKE 53281,x za barvo ozadja (x = 0 do 15)

Ali tista finta slabega programiranja, napisati čimkrajši program, ki požre ves RAM in potem C64 javi OUT OF MEMORY. Nalog bi se našlo še in še. Zanimivo bi bilo vedeti kako se v tem znajdejo današnji mojstri.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mravlek ::

Spomnim se H.E.R.O.

To so bili casi......
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

gzibret ::

G.I. joe
Vse je za neki dobr!

slassi ::

PIRATES!

še na amigo in pc so prjadral!!!:\
Eni mamo,druge pa baše, a ne?

BigWhale ::

Azrael,

Vsak turbo mora imeti svojo kaseto. Tako doma shackano, kjer 'rjavi' trak kar vstavis v kolescek, navijes tocno toliko traku kot ga nucas za turbo in vse skupaj spakiras nazaj v kaseto, posnames turbo na obe strani, potem samo obracas kaseto in morda minimalno previjas.

Tako imas potem kasete a turbo 250, turbo 2002, turbo 2003... Teh se jaz spomnim.

Oziroma se bolje! Vtaknes not modul na katerem so zgoraj omenjeni turboti. :) Tisto je potem 'insta action'.

;)

urban99 ::

Eprom modul is simply a must... pri nas jih je prodajal predhodnik Jerovšek computers :P

Mavrik ::

Uf ja, pri meni se je tudi Jezus pokazal, ko sem nekje uspel dobiti EEPROM modul s Turboti ter programom za nastavljanje kasetne glave. Je bilo konec na pamet ciljanja ter obračanja šraufeka ter kletja ko se zadeva ni uspela naložit.
The truth is rarely pure and never simple.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827825 (23542) Maximus
»

EMULATORJI za simulacijo starih sistemov

Oddelek: Programska oprema
211911 (1518) opeter
»

težave z emulatorjem (commodore 64)?

Oddelek: Igre
81431 (1280) tt1024
»

igre za commodore 64

Oddelek: Igre
92342 (2227) Lincolin
»

Commodore 64 na eBayu :)

Oddelek: Loža
342217 (1360) Azrael

Več podobnih tem