» »

Tržni delež Windows nižji

««
8 / 8
»
»»

imagodei ::

Se ne morem čist strinjat. Pri nas ga uporabljajo. Sicer imamo tudi polno verzijo AutoCada, poleg tega pa tudi Autodesk Inventor, ki je res carska zadeva. V vsakem primeru zagonski "strošek" ni 10.000 EUR brez izučenega človeka, kot to trdi Mr.B.
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

imagodej, pač delaš na plehu za 500€ projektno zadevo...Zaposleni te imajo radi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BluPhenix ::

Stroški so isti, uporablajo pa precej slabši produkt?


Za pisat osnovne dopise?


S kje ste pa zdej dopise povlekli?

Se pa strinjava, da je MSO v veliko ozirih precej slabši. še posebej če želiš kakšno stvar natančno izračunati. >:D


Ah dej no MAtthai ne smeši se no, kot da OOO ni poln obskurnih bugov. Tako kot vsak softver. Jaz sem naprimer, ko sem pisal diplomsko delo v OOO vsakič!, ko sem dokument pred finalizacijo odpiral moral na novo narediti vsa kazala, ker so se zj*.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

imagodei ::

Mr.B,

ne me smejat. Če ne znaš nekaj argumentiranega povedat, ni treba prodajat slamnatih mož, prav? Med 10.000 EUR in 500 EUR je precej enega lufta. Pa, začni brati. Tukaj gor sicer nimajo cenika, lahko pa pošlješ povpraševanje za PC + tale programski paket. Imam ponudbe od njih, pa vem o čem govorim, ne prideš na 10.000 EUR. Tko, da ne boš na pamet govoril enih brezveznosti.
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

imagodej, v paketu so res zadve ceneje :'(:
Paket Genius 3D vsebuje:
Autodesk Inventor
Mechanical Desktop
Genius 2D
AutoCAD
3 dni šolanja - To je free
tehnično pomoč* po telefonu in elektronski pošti
namestitev programske opreme

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/in... (5990 $)
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/in... (4490 $ Autocad MEchanical)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

imagodei ::

Dolar - Evro razmerje je 1,36, se pravi 5990$ = 4400 EUR

4490$ pa znaša 3300 EUR.

In ne vem, zakaj jokajoč smajli, če so zadeve v paketu cenejše?
- Hoc est qui sumus -

preem ::

pa kaj bi sploh radi dokazali kle?

blackbfm ::

Radi bi dokazali kdo ma večji spolni ud:D

BigWhale ::

Sam sem sicer prepričan, da podjetje Autodesk ni tako zabito, da si ne bi pustilo tehničnih možnosti, da svoj flagship produkt porta na druge sisteme, a očitno Microsoft zagotavlja tistim, ki odločitve sprejemajo, dovolj motivacije, da je AutoCad še vedno na voljo le za Windows in da se to ne bo v kratkem spremenilo.


Se izjava enega slovenskega direktorja podjetja, ki se ukvarja s poslovnimi aplikacijami pri nas in ima kar lep trzni delez:

"Nam Microsoft placuje, da razvijamo samo za Windows."

Hja, tudi MS se zaveda, da bo njegov market share zacel se manjsati, ko bodo 'taveliki' zaceli s portanjem programov.

darkolord ::

Ja, taveliki komaj čakajo da se začnejo borit za delček 0,83% trga!

Jux ::

Jaz še vedno čakam dobrotnika, da mi Kiberpipo sporta na Winse (oziroma, plača licence za vse, kar rabimo, ostalo bomo že poštimali). Sej mamo sam ene 10 delovnih postaj, 3 serverje, nekaj terminalov za public dostop do interneta. Pa seveda, vso ostalo programje bi mel zraven. Sej ne more bit tako drago? Aja, ne pozabimo še ene par dodatnih mašin v primeru kake art inštalacije...od enega pa do pet, šest. Pa seveda, tud prehode na novejše verzije je pol treba plačevati vsakih par let. Plizz?

Malo bolj resno - no, tule se recimo začne prvi partibrejkerski biznis za določene organizacije. Eno je precej enormni strošek softvera, ki zlahka preseže strošek hardvera (in tudi ga, vedno). Drugo so pa omejitve, ki jih fašeš. Winsi pač niso tako prilagodljivi, kot Linux.


Realno gledano pokličeš na MS in jih prosiš če ti donirajo software. Bojda ni noben problem dobit, na MS slovenija so zlo odprti pri šenkavanju za promocijo.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

techfreak :) ::

Po mojem Adobe že porta vse svoje aplikacije na Linux. 0,83% uporabnikov je sigurno zelo pomembno za njih.;((

noraguta ::

BW pa ne da tudi tebe plačuje MS. IIRc imate OSS projekt za samo osnovna sredstva pa ni ažuren. al neki "poslovnega" je bilo pa nikoli zaživelo. ako bi bilo toliko vrstic prelitih v kodo kolikor v zagovarjanje osa, bi pri nas pruhranili 1000€ na mesec. ampak projekt izgleda impotenten.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

POZOR REKLAMA!

Danes ob 14:00 GMT (ob 15h lokalno) bo na voljo spletna konferenca s temo "Take control of desktop TCO".

Del tukajšnje debate se je vrtel tudi okoli primerjavi koliko me v podjetjih stane imeti Windows namizja in koliko me stane imeti Linux namizja. Morda bo to zanimiv vpogled v to kako razmišljajo tisti, ki v podjetjih odločajo o financah.

Pojma nimam kaj bo, morda pa bo zanimivo...

BigWhale ::

BW pa ne da tudi tebe plačuje MS. IIRc imate OSS projekt za samo osnovna sredstva pa ni ažuren. al neki "poslovnega" je bilo pa nikoli zaživelo. ako bi bilo toliko vrstic prelitih v kodo kolikor v zagovarjanje osa, bi pri nas pruhranili 1000€ na mesec. ampak projekt izgleda impotenten.


Mene trenutno placujejo za razvoj resitev, ki temeljijo na OSS.

OSS projekti poslovnih aplikacij in tisto kar sem jaz delal, je bilo razvito, do neke mere. Ker pa v one-man-band zadeve ne verjamem, pa tudi sam nisem nikoli nadaljeval. Morda pa se bom, kdo ve. Ce ne prej, pa takrat, ko bom v penziji in bom imel odrasla otroka ali pa, ko si bosta vsaj hrano znala pogret v pecici. ;)

darkolord ::

Si pa dolg rabu za tole
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14865276 (57890) weezl
»

Delež Windows XP padel pod 50 odstotkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6317925 (15534) MrStein
»

Chrome prvikrat prek deset odstotkov

Oddelek: Novice / Brskalniki
3010700 (8728) gti_
»

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11333021 (29623) Jst
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010563 (6956) Jst

Več podobnih tem