» »

Lahko zahtevam garancijo?

Lahko zahtevam garancijo?

ZaLoMaT ::

Najprej opravičilo moderatorjem, če je kje podobna tema (se opravičujem) preiskal celoten iskalnik vendar ni bilo nič na to temo, če je pa že bilo, je imelo pa drugo področje (strojna oprema),...
_________________________
Moj problem:
Že kakšno leto si lastim tipkovnico Logitech G15 (kupljena v Big Bangu), stala me je 91,76 EUR, imam še 24mesecev garancije.

Začel sem ugotavljati:
-na tipkovnici so se začele pojavljati nekakšne lise
-tipka MR se velikokrat zaskoči ---> posledično ne morem sprogramirati tipk G
-del preslednice se je napihnil

Čeprav me pri delu nič ne moti, saj lahko tipkovnico še vedno v celoti izkoristim, me zanima če sem opravičen do menjave tipkovnice (saj glede na normalno delo, ki ga opravljam, do teh napak ne bi smelo priti)?
-Če sem opravičen do garancije, kateri model tipkovnice mi pripada? (stara ali prenovljena verzija)?

Prilagam še slike:




Hvala vsem!
  • spremenilo: ZaLoMaT ()

Phoebus ::

Te lise so ker so tipke v resnici prozorne in pobarvane s črno barvo (da lahko lučka sveti od spodaj). Jaz sem jo čisto zradiral.
Baje so jih nekaj časa menjavali, samo ne vem če bodo priznali.

ZaLoMaT ::

Kaj pa potem tisto ko je na tipkovnici?

Utk ::

Če ti tipka ne dela, je to za garancijo, razne lise itd, pa po moje ne.

ZaLoMaT ::

Sedaj sem šel v Big Bang. (zadnjič)

Pridem do blagajne, me pošljejo na drugo mesto. Pridem do oddelka (neuspešno) spet sem preusmerjen na drugo lokacijo, na koncu že cel zmeden, ker ne vem kam morem pridit. Končno ugotovim kje se nahaja pravi oddelek (nobeden od tistih ki so mi ga svetovali!) pa najdem prodajalca, ki je prezaposlen s gledanjem iger in svoje elektronske pošte(?)

Ga vljudno pozdravim, on še kr gleda v računalnik,... Potem se cel tak začuden obrne proti meni (kot, da sem mu kaj vzel).
Končno pridem do besede, da imam okvaro na tipkovnici - mu jo pokažem, prva beseda ki jo slišim od njega je kako je tipkovnica vsrana(?)
Gleda tipkovnico pa mi reče še parkrat kak je zaprašena, potegne iz predala "olfanož" in začne iz tipke MR spravlat prah (WTF?) jaz mu skos razlagam, da je notr neki se zaskočl in da ne gre tipka ven in je zato ne morem uporablat.
Pokažem mu lise, ki so se pojavle na tipkovnici (vredu to sprejmem, da ne more dat na garancijo). Prodajalec me začne krivit, da sem s preslednico vžgal s cigaretom da se je napihnala in da sem tipkovnico polil s kislino... (ne kadim - tipkovnico uporabljam samo jaz - soba je pod ključem; potem sem ga nehal poslušat;) :D

Ugotovim, da je brez veze se sporekati s prodajalcem, ker v končni fazi ima tako on prav.


Prodajalec je bil totalno ne profesionalen (glede na to da je šov po moji tipkovnici štorat s olfa nožem in mi še pri tem naredo par ristov....) Začne me neki obtoževat, da sem uničo tikovnico, nato govori da imam zamazano tipkovnico (tiste slike ki sem jih naredil, so bile posnete trenutek preden sem odšel v big bang in ne tipkovnica NI bila zamazana, morda malo prahu, vendar saj je stara le 1leto)
Najbolj mi je bilo všeč ko je reko, da je to vredu tipkovnica 8-)
________________________________________
Zaj pa mene zanima, če je kje napisano v katerih primerih sem upravičen do uveljavitve garancije in posledično, do novega izdelka, saj mislim napisati pritožbo na (Zveza Potrošnikov Slovenije ter Big Bang)...

sniffo ::

glede na moje izkušnje si si 50% zgodbe izmislil oz. napihnil, tipkovnica ja pa usrana da bog pomagaj (glej prvo sliko) ....

zapakiraj v škatlo in pošlji na servis, ki je naveden na garancijskem listu. ne vem kaj sploh hodite težit prodajalcem, če oni nimajo nič s tem.

ko boš dobil odgovor pooblaščenega servisa pa urejaj dalje ....

MadMax ::

Meni se tipkovnica ne zdi nič kaj preveč usrana, v enem letu se med tipkami pač nabere malce prahu.
S čopičem bi šlo 80% prahu stran, ampak prah nima veze z oguljenimi in zatikajočimi se tipkami.
Sem imel opravka z zares usranimi tipkovnicami, pa se niso zatikale...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

blackbfm ::

Eh za take stvari se ne splača tok keša dajat. Zdej če že maš eno tako malo boljšo jo moraš tut redno čistit. Tole tipkovnico kar menjaj z eno cenejšo pa bo:D

ZaLoMaT ::

Glede izkušenj; tudi moje so bile dobre vse do današnjega dne, ko sem bil tako zelo razočaran in sem sklenil, da me Big Bang ne vidi več kmalu...

Morda je tipkovnica res prašna, vendar zamazana ni in kolikor vem, prašnost ne bi smela zelo vplivati na delovanje izdelka.

Hardstyle ::

Tiste lise se pojavljajo zaradi obrabljenosti saj gre barva dol, enako je z miškami.

huek111 ::

Sem kupil tikovnico v Sparu v City-ju v Celju pa mi je po enem tednu obstala tipka V! Tisti ,ki je za reklamacije je trgovki rekel! "Pa vrni mu teh bogih 12 €" Pol sem pa vzel tipkovnico za 35 € (BEDAK) v glavo bi mu jo fuknil!!
Zdaj najraje sploh v trgovino ne bi stopil!
Naj ti jo zamenja pa če jo kar stran vržeš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

vstyle ::

Kupi Razer pa bo boljše :-)

huek111 ::

Hardstyle evo slike !Prva je stara pol leta druga pa leto in pol,pa nobena ni obrabljena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

AapocalypseE ::

Ne moreš po enem letu kr it tja pa rečt, dajte mi novo. Če bi hteu, da bi ti jo vsaj na servis poslal, bi jo moral totalno sčistit. Sploh med tipkami. Pa met račun seveda. Jaz sem v BigBangu kupo eno tipkovnico, ampak ko sem jo prineso domov in malo na njo začel delat sem vido, da mi nikakor ne ugaja. Nazaj sem jo neso naslednji dan in mi je prvo začel s tem, če je kaj umazana. Seveda ni bla nič umazana, ker je tak praktično nova. Vzrok sem mu reko, da mi pač ne ugaja in da bom vzel drugo. Je napisal nek listek in sem vzel drugo. Če pa prideš tja z vsrano tipkovnico in še mogoče poškodovano embalažo ali brez računa pa ti sigurno nebojo nič pomagali. Sploh pa take napake kot so na tvoji tipkovnici, bi te vsak prodajalec zavrno češ da si ti to naredo.

ZaLoMaT ::

@StreetRacer
Vredu priznam tipkovnica je bila prašna, vendar saj ni pomembno če je prašno ali ne, meni tipka ne dela in on se obrača na prašnost,...
Sem imel vse zraven papirje, račun in koliko sem slišal ni potrebno imeti embalaže pri vračanju artikla.

Drgače pa res sm jst mal zaj××××, ker sem prišel s takšno tipkovnico tja,...

Info: Tipkovnico že čistim od zjutraj:)) Kmalu bo kot nova! :P

Brane2 ::

IMHO ti nima kaj srat o čistosti tipkovnice.

Saj ne reklamiraš to, da se je umazala, ampak to, da zgublja barvo in se deformira.

Razen, če bi lahko dokazoval, da je okvara posledica higiene ali kaj podobnega.

Ali da se mu jo zaradi ekstremne umazanije gravža prijet v roke ali kaj sedmega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Furbo ::

Smešno, jaz sem zadnjič peljal avto na servis in uveljavljal garancijo, pa mi niso nič oporekali ker je bil umazan. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AapocalypseE ::

Mate pa eni dobre primere... BigBang je pač taka trgovina, ki gnjavijo z čistočo. Se treba navadit al pa ne kupuj tam, ker s kreganjem nebote nič dosegli. Tak kot ti je že omeno, se lahko pokvari zaradi umazanije. To je to in ne moreš več nič rečt. Če prideš tja kot z novo tipkovnico pa on nima kaj za rečt.

Sims ::

V razmislek,

imel podoben problem. Ugotovitev. Pod črko je bil košček lešnika od milke. Pri punci pa trda drobtina kruha :D Ni vrag, da ti v enem letu kaj ne smukne noter :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Zheegec ::

joj, ne moreš po enem letu priti s tipkovnico v trgovino pa reci "daj mi novo". Pojdi na eventus servis - Lj Rudnik, pa ti bodo tam povedali, kaj je narobe. Najbrž bo res kakšna umazanija spodaj, jo bodo očistili, ti izdali račun in stvar bo urejena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
366545 (1068) solatko
»

BigBang - Reklamacija brez računa (Logitech K800)

Oddelek: Pomoč in nasveti
236550 (5383) Compufreek
»

Katera gaming tipkovnica ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556106 (4951) deadbeef
»

Flat tipkovnice

Oddelek: Strojna oprema
192566 (1976) PlayTheGame
»

Katero tipkovnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796391 (5051) Jan987

Več podobnih tem