» »

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

Kako odstraniti tipkovnico iz prenosnika in čiščenje

kozmus ::

Zdravo!!

Gotovo so vam znane težave so umazanimi tipkami na tipkovnici. Zanimam me, kako naj vzamem tipkovnico iz prenosnika ven, da jo očistim. Imate kakšna navodila??
Imam hp-jev prenosnik nx6325. Skoraj gotov sem, da imajo vsi hp-jevi prenosniki n serije enake tipkovnice (po izgledu sodeč). Ima kdo kaj izkušenj s tem??

Hvala za odgovore,
Lp

ant ::

čao

ponavadi je na zadnji strani prenosnika par vijakov, ki držijo tipkovnico, ko jih odviješ pa jo enostavno potegneš ven.

poišči si na hp strani hardware maintanance oz. service manual, kjer natančno piše za vsak laptop posebej s slikcami kako ga razstaviš.

LP

kixs ::

Vzames krtacko za roke umivat in umazanijo zdrgnes dol. Se pred tem je pametno s sesalcem posesat tipkovnico. Odvisno ali bos malo zmocil krtacko. Ce ne, gres s sesalcem po tem.

Mislim, da bi s tem postopkom lepo ocistil.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Silvo ::

Zadaj odstraniš pokrov na sredini(1 mali vijak),spodaj odviješ
2 malo večja vijaka,katera sta označena že na ohišju(znak tipkovnice)
Sredaj,pod zaslonom premakneš vtiče proti sebi(za tipko esc,f4,f8,f12)
To je to!

lp
Silvo

kozmus ::

Hvala!!

Kaj pa čiščenje?? Bi morda voda poškodovala tipkovnico? Kolikor mi je znano je tipkovnica sestavljena pozlačenih kontaktov (najbolj kritični del), sama po sebi pa nima elektronike. Če jo pomočim v vodo oz. alkohol, bi to škodilo?? Sicer se elektroniko, ki je bila mokra (modelarstvo), osuši tako, da se jo pomoči v izopropilni alkohol. Ta izhlapi in stvar je suha. Kako je tukaj? Tipkovnica je bila sicer polita s pivom=), vendar se da skoraj normalno tipkati, le na začetku so tipke trše in zvok je tak .. čuden.
Lp

MadMax ::

Poškodovala ravno ne, so pa nekatere tipkovnice malce "podmazane" in utegnejo po pranju tipke malce štekat...
Za vsak primer prej na servisu preveri dobavljivost nove, če ti že uspe zajebat originalno. Menda so nekje do 50€, kar koneckoncev niti ni neka huda cena...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ant ::

nekje sem zasledil, da naj bi lahko pral z destilirano vodo.

LP

slitkx ::

Za. Svojga. 8730w. Nisem. Našel. Ničesar. S. Slikovnimi. Navodili. _samo. Tekstovno, _kar. Pa. Ne. Zadostuje, _ker. Ima. Ta. Laptop. Križne. Zatiče, _ki. Jih. Je. Težje. Odstraniti. _po. Poplavi. Laptopa. Ne. Deluje. Preslednica... Kako. Odstraniti?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

;-) ::

Jaz mam eno vprašanje glede čiščenja tipkovnice, v BigBangu mislim da sem videl neko čudežno gobico, katera "posrka" umazanijo tudi izpod tipk. Je že kdo probal tisto zadevo?

Pyr0Beast ::

Bolj kot se zadeva zdi čudežna, večji nateg je. Čopič in sesalec pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

misek ::

pixel, HP EliteBook 8730w Mobile Workstation - Maintenance and Service Guide. Sem dal raje Google iskanje, če pri HP spremenijo lokacijo.
Če se ga lotiš razstavljanja ti priporočam, da si vijake zapičiš v en papir in imaš enako razporeditev kot na računalniku. Tako bo sestavljanje precej hitrejše kot pa iskti kateri vijak pride kam.

Pa še to: A key fell off the laptop keyboard. Fixing the problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

slitkx ::

Comp.sem.že.razstavljal.in.očistil.,_kar.je.bilo.videti.oksidiranega.
Kot.rečeno,_vse.ostale.tipke.delujejo,_tudi."joystick".sredi.tipkovnice,_za.katerim.je.na.zadnjem.delu.vezje.
Ker.s.compom.sicer.nimam.težav,_smatram,_da.je.ostala.elektronika.preživela.

Drugače.hvala.za.oba.linka...sem.ju.sicer.pred.nekaj.dnevi.že.našel.sam,_a.sem.pri.prvem.iskal.v.globino.po.tipkovnici_(guide),_tega.pa.ni.našlo.
Anyway,_bom.skušal.odstraniti.tipko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

solatko ::

pixel - imaš celo video o odstranjevanju posamičnih komponent:
http://h20464.www2.hp.com/csr.htm?prodS...

slitkx ::

Sem že videl tole, za tipkovnico ni. Je sicer tipkovnica vključena, ko je potrebno odstraniti kaj za njo, a prav za tipkovnico v detajle ni tukaj ničesar.
Kako npr. ugotoviti/potrditi, da je del vezja tipkovnice, ki ni viden, oksidiral?

solatko ::

Tipkovnice se na uradnem servisu ne popravlja - zamenjava.

Pyr0Beast ::

Na uradnem servisu se ne popravlja skoraj nič. Se večinoma menja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Ni zdajle denarja za plačilo uradnega servisa. Razlitje tekočine pa ne spada pod garancijo.

solatko ::

Verjetno pa se da dobit novo tipkovnico, za ne prehud denar.

Brane2 ::

Če gre za razlitje tekočine s temi simptomi, potem jo pač boljh temeljito spucaj.

Očitno je nekaj ostalo tam, kjer space pritisne na folijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

slitkx ::

Sem.gledal.malce.po.internetu,_tipkovnica.malce.starejšega.laptopa.iz.tega.razreda.stane.okoli.80.evrov.
Tipkovnico.je.danes.pregledal.tudi.sodelavec,_ki.je.svoj.čas.servisiral.mobilce,_pa.tudi.ni.mogel.bolj.spucati.kot.je.že.
Črnega.plastičnega.traku.nad.delom.vezja.tipkovnice.pa.ne.bi.bilo.pametno.dajati.dol,_ker.bi.lahko.mimogrede.še.kaj.poškodoval.pod.njim.

Samo.tipko.se.brez.težav.pritisne,_ampak.ob.pritisku.direktno.na.vezje.,npr.z.vatirano.palčko.ni.občutiti.stika.

Pri.tej.tipkovnici.odgovor."jo.pač.temeljito.spucaj".ne.nosi.vode...

;-) ::

tačas pa si kupi kako usb tipkovnico al pa si z programom naredi space na keri drugi tipki.

slitkx ::

Nekaterim.očitno.denar.kar.frči.iz.žepa...

Brane2 ::

Glej, ni nujno, da je stik točno tam kjer je tipka. Stik je lahko kjerkoli, tudi recimo na nogicah čipa, če je kak v okolici.

Celo vezje je v bistvu matrika in vodnika, ki ju stakne presledek sta skupna najbrž tudi kopici drugih tipk.

Jaz bi celo zadevo razstavil na prafaktorje in jo dobro skopal v alkoholu in izribal s krtačko.

Aja, mogoče bi bilo fajn štartat kak keyboard utility, ki ti recimo kaže stanje tipkovnice.

Lahko da stvar ne zazna spacea, ker so mogoče stalno "pritisnjene" nekatere druge tipke...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

slitkx ::

Problem.je.ravno.v.tem,_da.je.težko.razstaviti.to.tipkovnico.zaradi.takšnega.načina.pritrditve.tipk,_kakršen.je.
Eden.od.treh.zatičev.preslednice.se.je.že.zlomil...

In.ker.imam.za.takšne.podvige.bolj.štoraste.roke,_bi.kvečjemu.še.kaj.uničil.

slitkx ::

Evo,zdaj.sem.še.s.programom.Keyboard.Test.3.sprobal.tipke.in,kot.pričakovano,so.bile.vse."green",torej.prikazane.kot.delujoče.
Za.SPACE.pa.ni.javilo.nobene.signalizacije,ker.očitno.sistem.od.tipke.ne.sprejema.ukazov.

Brane2 ::

ne vidim, kaj lahko več zje*eš od tega, kar je že.

Tipkovnica brez spacea je rpaktično neuporabna tako in tako.
On the journey of life, I chose the psycho path.

slitkx ::

Obstajajo.načini.preprogramiranja.tipk...

Pyr0Beast ::

Potem jih pa uporabi. Tipkovnica se ne bo popravila sama od sebe. No, morebiti bi se celo lahko če bi uporabljal space dovolj dolgo časa.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Pyr0Beast,trenutno.sem.prelen.za.prepogramiranje.:D
Pa.še.za.zadnji.izpit.faksa.se.moram.zopet.začeti.učiti.
Ah,bo.že...ni.konec.sveta.

Pyr0Beast ::

Ok, veliko sreče pri tem >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemenSLO ::

Živjo fantje,
je že kdo dejanko poskusil očistiti polito tipkovnico prenosnika? Malce se je polil čaj po levi strani in sedaj nekaj tipk okoli tipke 's' malenkost škripa in se malce težje poda.
Mam t450s


Klele lepo kaže kako celo tipkovnico odstrnit. Vendar nisem prepričan če lahko kaj več od tega storim?

lp klemen
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

solatko ::

Lahko, če imaš čisto destilirano vodo, jo za par ur namoči not, potem jo s čopičem dobro operi in lepo posuši. Destilirana voda ni prevodna, tako, da tudi, če kakšna kapljica ostane v tipki, ne bo nič hudega in se bo posušila.
Lahko jo tudi enostavno spereš s toplim tušem, samo potem, jo moraš res dobro posušiti.
Važno je, da ven spraviš sladkor.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Navadna voda ni dobra, ker ima noter nečistoče, ki ti ob sušenju lahko naredijo kak kratek stik.

Najbolje je obrisati z mokro krpo za čiščenje, potem pa še z suho, da se čimveč vode obriše dol, ne da se suši... Lahko pa seveda tudi stuširaš prej...

Sam namakanje v vodi ne deluje dobro na elektroniko ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DePalmo ::

Izkušenj še nimam ker laptopa ne polivam, moji znanci pa tudi ne. Sklepam pa da če se ti ne mudi, bo lažje če kar kupiš novo, kitajci so jih včasih imeli dost ugodno.

Invictus ::

Drugače tipkovnico najlažje obrišeš s kakimi vlažnimi robčki, ki vsebujejo malo alkohola. Le ta hitro izhlapi, očiščeno je pa tudi dobro.

Je pa seveda najbolje najprej mehansko odstraniti čim več umazanije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

klemenSLO je izjavil:

Živjo fantje,
je že kdo dejanko poskusil očistiti polito tipkovnico prenosnika? Malce se je polil čaj po levi strani in sedaj nekaj tipk okoli tipke 's' malenkost škripa in se malce težje poda.
Mam t450s


Klele lepo kaže kako celo tipkovnico odstrnit. Vendar nisem prepričan če lahko kaj več od tega storim?

lp klemen

Lenovo ima prav lepe hardware manuale, kjer razloži ratstavljanje v nulo, s slikcami.

Če potem ne bo znal razstaviti in sestaviti tipkovnice, bog ti pomagaj :D.

Poleg tega je vsaj večina Lenovo laptopov narejena tako, da za odstranitev tipkovnice ne rabiš podreti celega laptopa...

Evo ti še linka, sem dobre volje :)).

https://download.lenovo.com/pccbbs/mobi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Invictus - Vse namočene komponente strank, sem najprej namakal v destilirani vodi in, če ni bilo stika takoj ob politju, je vse delalo b.p.. Sem pa doma nekajkrat tuširal zadeve s toplo vodo in potem s fenom posušil in tudi nikoli ni bilo problema. V destilirani vodi, ti bo b.p. delal računalnik, dokler se ne naberejo elektroliti, saj je destilirana voda neprevodna za elektriko.
Sicer pa ne vem, kako z robčki obrišeš kontakte na tipkovnici?
Če hočeš pa imeti računalnik dlje časa v tekočini pa uporabiš mineralna olja
https://duckduckgo.com/?q=pc+in+mineral...

Imam že dolgo časa željo naredit kaj podobnega za dnevno sobo pa se nikoli ne najde čas.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polit laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
252897 (1521) markoxxx
»

laptop polil- tipkovnica ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
216183 (3694) ttommy
»

Odstranitev.tipke."preslednica".pri.HP.8730w.prenosniku.

Oddelek: Strojna oprema
132119 (1925) slitkx
»

Resevanje politega Thinkpada (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584244 (2869) maia

Več podobnih tem