» »

Katero tipkovnico

Katero tipkovnico

1
2
»

fahrenGONE ::

Thankx man!!! To moram tudi jaz dobit!

mit3k ::

Če mislite kupit geniusovo tipkovnico vzemite to ker to imam tudi sam, ampak me moti da nima klasične postavitve tipk, drugače je pa super tipkovnica in jo priporočam, sploh za tako ceno.

fahrenGONE ::

Luxemate 3.612 SIT, pri norecene (tvoj link) pa je 4.190 SIT ... Slimstar 3.276 SIT, norecene pa ima za 3.490 SIT.

Kaj te moti pri razporeditvi tipko? Vidim da so SLO, jaz bi raje US ampak tista G15 mi ne da mira hehe.

delfinus ::

Sam sem izredno zadovoljen s Cherry G86 Cymotion Master Xpress, katero se nihce ni omenil. Imajo nekaj razlicic:

Cymotion Master Xpress

Cymotion Master Solar (Wireless, na soncne celice)

Cymotion Master Linux (windows tipka odstranjena in nadomescena s pingom)

Cymotion Pro - G85 (kompaktnejsa in manjsa)

Cymotion Pro Wireless desktop - G85


Sicer pa vec na uradni strani: Cherrycorp

Sam imam prvo izmed navedenih, kupljeno v Avteri, ima SLO znake. Prednost je, da je zelo trpezna in pa izjemno programabilna. Vsaki tipki lahko dodeljujes makroje. Ima cca 25 dodatnih tipk, ki so se dodatno programabilne. Lep design sicer je pa to stvar okusa. Kar je pomembno, na tipkah niso nalepke ali podobni kloni.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Jan987 ::

kolk si placal?

fahrenGONE ::

Pri Logitech Ultrax opazam da SPACE cisto na robu tipke ne prime. A imate tudi vi take probleme?

delfinus ::

@jani123 mislim, da je bila okrog 8000-9000 pred letom.

strictom ::

farenheit: Meni dela čisto lepo vredo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Futsal ::

@fahrenheit

To sem napisal na prejšnji strani , moja tpkovnica je stara 1 dan in sem takoj večarj opazil to pomankljivost ali kako druge bi temu rekli.
Je pa res da ko tipkaš z levo roko da nimam tako dolgih prstov da bi pritiskal preslednico na sredini in pritiskam na koncu (na levi strani preslednice) tako da pol kao ne dela. pomoje to ni napaka ampak je to tko, no če probaš na desni strani na rahlo prtisnt tud ne dela.

enako kot na levi torej ni tipkovnica nič kriva.

Drugače pa men ne delajo hitr tipke oz tiste itouch. Dem odinštaliral neki software pa mi dzej delajo : WWW,email, Media, mute
ne delasta pa play/pause in favourites. uporabljam pa firefox
No kot zanimivost nej povej ko sem mel software pa ni delalo kontra. zdej ne vem pomoje je tko bol, sej važ je da dela net pa mail, ostalo je tko tko,

No edinokar pogrešam je pa za glasnost, ker sem se na prejšnji navadil naglas pa potihodajat, tko zdej moram na zvočnikih al pa w winsih.

Drgač pa tipkovnica sekkkkaaa :D
Janko in Metka

fahrenGONE ::

Jep, ima ta dva minusa, drugace pa je zakon tipkovnica. Morda bi se ta space problem resilo, ce bi podaljsali plastiko spodaj ali dali 2 konekta, kot imajo nekatere tipkovnice.

fahrenGONE ::

Ej, hehe... Imajo tudi drugo verzijo UltraX, ampak samo v kompletu za 14k SIT. click!

Ima izboljsan space (sem preveril danes) in tudi ce pritisnes cisto na robu prime brez problema. Ima tudi kontrolo za volumen, ampak nima drugih tipk, zato ker so ze multimedija tipke pod funkcijskimi. Je pa dobro, da so funkcijske privzete in multimedija dobis sele ko pritisnes Fn tipko. En minus pa je, Insert tipka na Scroll Lock in moras pritisniti Fn + scroll lock da dobis insert. Delete pa je cez 2 tipke... To me moti, saj rabim Insert kar pogosto.

Futsal ::

sej če pravte da druge isti model delajo pol je s temi kej narobe, kaj mislite, saj tole me čedalje bolj moti. Al se pa bom navadu tolč kot zmešan po preslednici.

No pa še to zmotim se pa še prej ko u navadno tipkovnico
Janko in Metka

Futsal ::

ta preslednica me čedalje bolj oddaljuje da bi to tipkovnico sploh mel. Matr sem živčen ko ne prime. Samo ne vem kaj je to samo z mojo tipkovnico al so vse ki tko delajo. Če rahlo pritisneš na koncu ni važn levo desno preslednica ne dela. Ko tipkam pa mislim da je prijela in pol je polno napak. Zato me zanima če je res da samo parim nam to dela težave ostaim ki imajo pa prav tako tipkovnico doma pa ne dela težav. Da vem ker jo bom šu nazaj nest pa probat drugo.
Janko in Metka

fahrenGONE ::

Meni tudi zahinavi ce na rahlo pritisnem, kar me je stalo zivljenja v Quake 3 in to je zelo motece (vsaj zame). Sedaj pazim da pritisnem bolj mocno ali na sredi... Bom odprl in probal narediti fix... Morda so kaksne boljse zato lahko probas v trgovini. Drugace pa je tisti komplet ki sem ga navedel gor (UltraX wireless z misko) popravljen.

Bevcan ::

To so pol res jajca če ne dela space. Če drugim dela al ne dela ne morš vedt. Majo ljudje pač različne stile tipkanja, jest naprimer na space pritiskam na 1/4 in na 3/4 nikoli čist na robu. Drugi pa ne bodo priznali da jim ne dela ker slavijo Logitech in pravijo da je to neka oh in sploh kvaliteta čeprav je vsem kristalno jasno da je vse blastic fantastic made in china, tko kt use ostalo Genius, Trust, Lorus, Nonamus...
Govoril sem.

XaNti ::

Mene zanima če je kdo v slo. Zasledil G15 v prodaji (net trgovine me zelo zanima)

P.s Če bo več ko 20k je grem v avstrijo iskat 100% :\

Lp XaNti
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

fahrenGONE ::

Ja, mene tudi zanima G15, bom sporocil ce kaj zasledim....

jurre ::

hm, meni prime space kjerkol pritisnes. Tudi cist levo pa cist desno...pa tud ce cist rahlo pritisnem.

supersfigato ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če kdo ve kje se pri naš še dobijo Cherry-ijeve tipkovnice razen v Avteri?
Ima kdo izkušnje z njimi ali ste sami Logitech-ovi privrženci? >:D
Iščem pa vsekakor wireless tipkovnico ali pa komplet(miš+tipkovnica).
Ali mogoče kdo ve ali so tudi miške tega proizvajalca(Cherry) tako dobre kot so tipkovnice?

malcek ::

Logitech UltraX je najboljša tipkovnica, ki sem jo uporabljal do sedaj. Vse tipke tam kjer morjo bit, nizka, lepa, brez bikovega govna. Howgh!

delfinus ::

@supersfigato: naj bi jih imeli se v E-misiji. Poleg tega pa pri vseh dobaviteljih, ki nabavljajo robo pri Avteri.

Kar se tice miske pa ne vem, nisem preizkusil, ostajam na Logitechu. Tipkam pa ze od nekdaj rad na Cherry, sedajle na G86. Na drugem PCju mi Cherry G81 odlicno sluzi ze 10+ let. Nekajkrat sem jo vmes prepucal in je se vedno tako kot je bilo.

Zheegec ::

UltraX je za pisati super, za špile se je pa treba malo navaditi, ampak za to tipkovnico sem pa takoj dal tistih 6K, ker je res hudaaa!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

supersfigato ::

Hvala Delfincek za hiter odgovor.

Meni so tudi Cherry-jeve tipkovnice od nekdaj zelo pri srcu, zato razmišljam da bi si zdaj eno novo omislil.

SebaR ::

Pravkar sem naročil tole. Vem ja veliko denarja in upam da se izplača.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

fahrenGONE ::

Nice! Kot zelo izboljsan Internet Navigator + MX1000.

fahrenGONE ::

DixieFlatline ::

Ima kdo Logitech media elite tipkovnico? Cena je skor ista kot za ultrax, rabil bi jo pa predvsem za pisanje, bi pa sedla tud kšna dodatna tipka za upravljanje raznih programov(predvsem glasnost). Ima ultrax kaj funkcijskih tipk? Je problem s preslednico le zaradi slabe serije ali celotnega modela?

Še link za media elite.
Klik
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Jan987 ::

ta ma mislim da višje tipke

DixieFlatline ::

Se je težko navadt na nižje tipke? Do sedaj sem uporabljal cheap tajvanske tipkovnice ki so priložene najcenejšim compom.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

Jan987 ::

na niske tipke se hitro navadiš. težje je it spet na navadne
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje prodajajo kvalitetne tipkovnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556846 (5626) Jan987
»

Katero miš LED ali LASER?

Oddelek: Kaj kupiti
172034 (1580) tec
»

Nova tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
272134 (1677) roli
»

Tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
141832 (1642) Bramac ^^
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382355 (1674) bastadu

Več podobnih tem