» »

Kabelski internet / shearing

Kabelski internet / shearing

M_M ::

Pozdravljeni vsi skupaj.

Imam eno pomembno vprašanje glede interneta preko kabelskega omrežja in razdelitve te linije na več računalnikov. Sem namreč tik pred odločitvijo BI ali NE BI .

Zanima pa me naslednje.
Kupil sem si že Eternet HUB, pa me zanima, če obstaja kakšna varjanta, da bi dal direktno iz kabelskega modema v UPLINK (na HUB-u), in potem za vsak računalnik posebej vlekel svojo linijo ???

Vendar pa mislim da tu sledijo težave. Kolikor vem ti pri kabelskem internetu dodelijo en IP naslov, na HUB pa ne moreta biti priklopljena dva računalnika z enakim IP-jem, iz česa sledi, da mi internet verjetno ne bi deloval.
Kaj se da tukaj postoriti (pa ne tako, da bi imel en računalnik kot strežnik), ampak tako, da bi bil internet na vseh računalnikih neodvisno od ostalih.

Lepo prosim, če se je že kdo pozabaval s takšnimi težavami in jih je uspel rešiti, naj mi rešitev nemudoma sporoči. Hvaležen bom vsake ideje bodisi še ne vem kako neumne.

LP
Ni vazno v katero smer gres, vedno bo proti vetru in v klanec !

PaJo ::

Najpreprostejsa resitev bi bil kableski router, ali pa ena stara 486-tka, na njej linux in bi ta delal kod router. Kje kupit kebelski router ne vem, za drugo resitev mas pa na tone dokumentacije na netu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

M_M ::

Router je predraga rešitev (mislim, da ga pod 30 kFLIK ne dobiš), 486 pa tut ne bi skup delal, da bi mi nekje v kotu sobe brenčala, pa še prah bi se gor nabiral. To ne pride v poštev. Poleg tega pa ... LINUX ... Kaj je to :D

Prosim za kakšno cenejšo rešitev.

LP

ender ::

saj ni treba, da daš linux gor. pač najdeš en star računalnik (po možnosti tak, ki še ne rabi ventilatorjev), potem pa uporabiš freesco ali podobno varianto - lahko za nastavit, celoten sistem dela z diskete.

za več informacij si poglej tale thread.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

SasoS ::

Pri kablu NI varjante da narediš to drugače kot router/stežnik zato ker si modemi zapomnijo MAC adreso mrežne kartice in potem delujejo samo z njo...

ender ::

odvisno, kater modem imaš. jaz imam docsys, pa deluje z vsemi mrežnimi karticami (sem pa vseeno sporočil MAC na telemach, da ne bi bilo kasneje kakšnih težav - vendar šele po tem, ko sem zamenjal mrežno:D )
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

M_M ::

Fora je v tem, da še kabelskega modema sploh nimam, le razmišljam o tej možnosti.
Če me ne bo preveč koštalo, bo verjetno 486 še najboljša varjanta. Itak ne rabim niti monitorja pa nič. Osnovna, procesor, grafika pa mrežna,... pa vedro vode, da cel sistem hladi :))

Najlepša hvala za pomoč,... ča pa ima še kdo kakšno idejo,.... kar na dan z njo.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550201 (1032) d4vid
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947052 (5435) Azrael
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193564 (3248) Azrael
»

Dostop do interneta preko drugega recunalnika - kako?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192026 (1795) Ag.Smith
»

Mrežni razdelilec

Oddelek: Kaj kupiti
214017 (3800) Tomi

Več podobnih tem