» »

Mrežni razdelilec

Mrežni razdelilec

Tomi ::

S frendom bi rada naredila mrežo, predvsem zaradi tega, ker ima on kabelski dostop, pa bi malo posodil bandwidth..
Samo problem je v tem, da je dve nadstropji višje, zato je treba potegniti kabel ( UTP ). Ker ima pa na mrežni samo en vhod/izhod, bi rabil razdelilec, ki bi kabel iz modema dal na dva kabla, enega k meni in k njemu. Kje, in če se ga da dobiti?
metrodusa.blogspot.com

Daishi ::

"Razdelilec" ni nic drugega kot hub, dobis jih od kakih 8 jurjev dalje in se locijo med sabo po stevilu racunalnikov, ki jih lahko priklopis in po hitrosti. V tvojem primeru rabis tri vhode ( dva racunalnika + "modem" ) tako da ti najmanjsi hub-i z stirimi vhodi pridejo ravno prav ( se za enga soseda imas prostora). >:D

Alternativno lahko kupis kartico z integriranim hub-om. Zgleda kot navadna LAN kartica samo, da ima stiri izhode.

Veselo Deathmatch-anje ! Povabte kej ! >:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

G-Lab ::

aha ti bi rad mu internet connection sharing.
ja po moje je bol če kupš eno omrežno za 4k imam 2 razloga
1. verjetno sosed nima mrežne prijave tako da internet ne more bit vkloplen v hub ampak direkt v komp.
2. cenej je.

pol maš pa lohk iz druge omrežne kabel to tvojga
pa še namestiš WinMe ki serijsko podpira ICS pa dela čist kul.
Lenoba je huda pošast, še posebno, če večkrat napade.

Daishi ::

Mislim, da niso pri kablski tko zleht, da ne bi dovolili, da obesis celo mrezo na internet. Tako nimas ICS ampak enostavno vec racunalnikov, ki si delijo "modem" ( ni mus, da je "glavni" racunalnik vzgan, ker oba direktno delata z "modemom" ).:D

Je pa teba preverit, ce tvoja povezava to podpira.:O
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Tjulenj ::

na ne modem ne mors dveh mreznih priklopt preko huba. vsaj ne v osnovi (da se zmenit, drazja narocnina predvsem :D). pa se eni modemi si zapomnejo tisto mrezno s katere je bil prvi dostop po priklopu, in delujejo samo na njej. zato je najlazja varianta da tvoj frend da v kisto se eno mrezno kartico.

Cosmo ::

Lahko pa postavis mrezo tak kot sem jo jaz (na spodnji skici). Morem rect da je stvar zelo stabilna, dela ful hitro (cel linux je na eni 1,44 disketi), pa se ql administrator control panel ma ko ga lahko laufas z bilokere masine na mrezi. Skratka..priporocam8-)


I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

twosocks ::

Sem na kablu.... npr. naš operater Link ne dovoli kao met mreže..aja pa res je "zaklenu" Na MAC adrese omrežnih priklop... in vsakič ko bi zamenjal omrežno bi moral njim sporočit... sam btw.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

Daishi ::

zzyzx, to ti je sistemcek !:D

Pa dodas novo uporabnost stari masini !:)
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

JeDo ::

Strinjam se zzyzx-om da je zadeva najboljša varianta v trenutku, imam pa mogoče še eno boljšo, če zadeve nočeta preveč nadgrajevati, potrebuješ isti računalnik, ampak v njega vtakneš 3 mrežne, rabiš pa še en 500 mb disk, nato tisto mrežno ki je na kablu skonfiguriraš za delo s kablom , med ostalima pa narediš bridge in se s svojih mašin najno prihookaš z crossover kablom, zadeva preverjeno kar vredu deluje, vendar zahteva verjetno malo več znanja kot freesco saj je potrebno popatchati kernel in naredit novega, če kdo rabi kako pomoč naj se obrne na moj email!

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

TylerDurden ::

You stupid sonuwabitch, kabelski operater pobere ID od mrezne kartice, ki jo dobis zraven modema. Zaradi tega tebe sploh ne bi na net pustilo, ker se tvoja ID mrezne kartice ne bi ujemala z IPjem modema, pa kako si mislil pa modem nastavt, a na dva ista IPja.

Kupi se eno mrezno za kolega, on mora imeti dve, eno za kabelski internet ter eno za vajin LAN, nato nastavi se ICS (Internet connection sharing) in VOILA!
Let\'s make some soap ...

Daishi ::

Mirno kri !

Ideja, ki so o razvili je ista kot jo ti izrazas z razliko, da se vnese star racunalnik, kot "router" za oba uporabnika.:D
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Tomi ::

Ok, če ne gre, pač ne gre.. Samo ena druga zadeva me zanima? A za povezavo dveh mrežnih ( UTP ) nujno potrebujem hub ali ne? Odgovor rabim čimprej:\
metrodusa.blogspot.com

Cosmo ::

Za povezavo dveh mreznih ne rabis huba, le crossover kabl. Lahko ga kupis al pa naredis sam - kak pa more bit zvezan pa najdes tukaj.
Aja pa ce ga mislis sam naredit si nekje dobi se UTP klesce :D.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Jebiveter ::

Jst pa sm dubu eno idejo (ko sm vidu od zzyzx sistem in malo pocekiral FreeSCO)! Samo me zanima ce bi delovalo!
Torej, v mislih sem imel, da bi namesto HUBa uporabu staro 486ko! Ker nameravam nardit 100Mbit-no mrezo za doma in se inet sheranje sm si razmislu, da bi 486 odigrala vlogo HUBa in routerja! Povezat bi rabu 3 kompe na/v net. Torej bi rabu 3 mrezne kartice 100Mbit (3*3k=9k) in 4-5 portni 100Mb HUB (20k), vse skupaj znese 29k + drobnarije! Ce pa bi naredu po svoji ideji bi nabavu 6 100Mbit kartic (6*3k=18k) in to bi blo to! v vsakega od kompov bi vstulil po eno kartico, v hub/router pa 3 in 1 modem! Nato bi vse tri kompe priklucu na 486ko in mreza bi bla narjena! Tako bi mel zelo (dokaj) poceni "switch/router"!

Sam me se nekaj zanima: Pol bi mogu med karticami dat crossover kabel, rajt?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Daishi ::

Rajt !
Uros - Essedi Gorica
ICQ No.: 56362066

Tomi ::

Ti ponudniki mi gredo pa res na živce..
Drži tista z ID mrežne, ker sva za foro poskusila, kako bi delalo, če bi kabel šel od moje mrežne do njegovega modema, pa povezava je, samo nič se ne zgodi..
Kar pomeni, da sem zastonj kupil kabel ( saj ne, da bi bil drag, samo neumno se mi zdi..
TylerDurden: če je bilo to mišljeno meni, se pazi>:D
Ker sem zelo slabe volje, ker sem denar metal v nič..
metrodusa.blogspot.com

ABX ::

Tomi: namesto da bi nekaj sklepal po svoje, bi raje poslušal TylerDurden in si prišparal ceno kabla (sicer ta kabel ti bo še rabil).


Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tomi ::

Ne, fora je bila v tem, da je bila to dobra opcija, ker tako ali teko frend dela in ga ni doma..
Zdaj sem še pa bolj slabe volje, ker grem čez mesec v Ljubljano, kjer pa še navadne linije nimam, tako da moram delati po public dostopih;((
Ta kabel bom pa nejbrž šenkal nekomu, ker ga ne bom rabil ( sicer bi mi lahko prišel prav, ko bom kupil notebooka, samo se mi ga ne da "zvijati".. Bom raje kupil novega, ker ga je zaklet.. )
metrodusa.blogspot.com

MUC ::

G-kabel ti dovoli si vzet 2 IP ja na modem in je tako moćno, Modem -> hub -> 2 kompa zadaja z 2 različnima internet ipjema ... če maš več kot 2 računalnika, pol nimaš kj praskat ..

modem -> router -> lokalna mreža

Cosmo ::

Zakaj pa ne naredis tak?



Pa niti huba ne rabis, samo Wingate al pa Sygate naj ta tvoj sosed instalira (pa doloci Ipje za LAN).

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

ABX ::

zzyzx: že povedano
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tomi ::

Hvala vsem, samo fora je v tem, da je njegov računalnik prekleto glasen, tako da ne bi mogel goreti 24/7. Sploh pa se mi za en mesec ne splaša postavljati zadeve. Ker potem se tako ali tako začne faks, pa še selimo se.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397759 (4490) BlazP
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151770 (1586) Matek
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432448 (1872) Gandalfar
»

Domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
291896 (1373) Gandalfar
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151788 (1514) alesrosina

Več podobnih tem