» »

GTA 4 grafika na HD 4870 1GB

GTA 4 grafika na HD 4870 1GB

Zero001 ::

Rad bi vprašal, če se da na grafični kartici HD 4870 1GB na kakršen koli način kaj izboljšati grafiko na GTA 4 kot je sedaj, namreč ko sem kupil kartico, sem pričakoval boljšo..

Grafika na GTA 4



Nevem, če je kriva resolucija, ki je 1440x900.

Grafične nastavitve

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

NoXy ::

Baje da se skupaj z resolucijo nastavljajo tud detaili in ostale stvari. Slika je taka predvsem zaradi tega ker se ne da vključit AA.
Tu je moj SS hd4850 max.

null

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Uporabnik2 ::

Ravno prava tema za moj problem.
Tud sam sem naložu gta 4,sicer imam slabšo grafično kot vi2 (Radeon X1950XTX 512),ampak vseeno dovolj dobra da mi igra deluje. Problem pa je namreč v tem,da se mi komp nonstop resetira,včasih po parih minutih igranja,včasih pa še preden pridem sploh v igro. Sta imela oz je imel ze gdo podoben problem in pozna rešitev? Kakršenkoli nasvet bi mi prišel prav.

FrancBula ::

uporabnik2 nisi prišel v pravo temo.
odpri novo ali poišči kakšno podobno.
verjetno imaš problem z pregrevanjem ali prenizko voltažo.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zero001 ::

kakšno resolucijo pa imaš, NoXy?

in kaj pomeni če je SS ali AA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero001 ()

Senitel ::

SS - Screen Shot, AA - Antialiasing... AA odpravi ravno takšne probleme kot imaš obkroženo. Samo stane precej FPS-jev.

NoXy ::

Jaz imam resolucijo 1680x1050

boogie_xlr ::

Vklopi AA na 2x, če ne bo dovolj, pa na 4x ali 8x. Ampak pomoje če boš dal že na 2x ti bo štekalo da ne bo za igrat. Za AA nastavljat pa uporabi Catalyst(ATi) ali pa NVIDIA Control Panel(NVIDIA).

Offtopic: Glede na vaše screenshote pa menim, da je še v NFS:MW več detajlov. Če že mate take hude grafične, dejte vsaj detajle na max.
Ta špil ma grozne zahteve, a grafično je zelo nekvaliteten.

Zgodovina sprememb…

d3n!5 ::

Sam imam ati 4870 x2 in nisem presenecen da mi tudi meni ne deluje tako kot sem pricakoval.
Res je da imam na resoluciji 1920x1200 vendar kaj pa hocem ko pa igram na 24 LCD. Se zgodi

AapocalypseE ::

Pri GTA ni vse v grafiki, ampak igralnosti in zgodbi... Grafiko maš v Crysis npr.

boogie_xlr ::

Igralnost pa zgodba pa baje itak suxx. Tak sem jaz slišal. Od začetka je v redu, kasneje se pa stvari začnejo kr neki ponavljat.

d3n!5 ::

Sam sem prisel na 50 % igre in ti lahk povem da je zgoba odlicna. Igralnost pa je super

AapocalypseE ::

Meni je tudi super igra. Jure prvo se prepričaj potem pa okoli govori, da je igra zanič!

=Exceed= ::

Meni je tudi super igra. Jure prvo se prepričaj potem pa okoli govori, da je igra zanič!



Vaaaaaaaaaaaaaaauuu ti si se pa zelo čustveno navezal na tole igrico:|

tilinho20 ::

In zakaj ne bi bil če mu je pač všeč?

Senitel ::

Pri GTA ni vse v grafiki, ampak igralnosti in zgodbi... Grafiko maš v Crysis npr.

Se mi zdi, da ni problem v slabi grafiki... Ampak v konfiguraciji, ki jo ta grafika hoče, da teče normalno.

FrancBula ::

Jure V, v Catalystih sem naštimal AA in AF oboje na 8x. A na žalost učinka ni. nič manj fps-jev, nič boljša grafika.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Senitel ::

Seveda ne, ker kot je že NoXy omenil, GTA 4 ne podpira AA. Mogoče lahko poskusiš še nadaljno posilit vse skup in preimenovat exe od GTA (gta4.exe?) v "oblivion.exe", ampak šanse da gre grafika totalno v kakšen organ niso majhne.

neres ::

A se kej govori o tem da bi vsaj kasneje omogočili AA?

Ker ta grafika je res obup. (Sploh glede na to kak sistem rabiš.)

FrancBula ::

ampak res. v cod5 je grafika 10x lepša, pa še bolj tekoče dela.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Steinkauz ::

Jst sm se že sprijaznu, da je totalno ne optimizirana :)
Če nebi bil špil tolk fajn, bi že zdavnej nehu špilat

copko ::

Živjo!

Imam problem pri igri GTA4, in to ko pridem v igro vse dela še normalno ko pa dam start pa pokaže še par slik in nato vrže ven.
igra mi je 3 dni nazaj delala normalno sedaj pa to...

že vnaprej hvala za pomoč :)

LP, miha

PINki ::

Maš original?

boogie_xlr ::

A lahko nekdo prlepi en screenshot v PNG formatu?

NoXy ::

Evo ti 3 slike :)

Prva


Druga


Tretja :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

copko ::

Živjo!

Imam problem pri igri GTA4, in to ko pridem v igro vse dela še normalno ko pa dam start pa pokaže še par slik in nato vrže ven.
igra mi je 3 dni nazaj delala normalno sedaj pa to...

že vnaprej hvala za pomoč :)

LP, miha


rešil težavo s formatiranjem računalnika

kontra ::

Mene pa zanima zakaj ne morem naštimat v nastavitvah grafike "texture quality" več kot na medium! Imam tudi tako sliko mogoče še slabšo kot zero001! Imam pa ati 4850!
LP KK
tečnoba

-ninja-91- ::

kakšen procesor pa imaš?

kontra ::

quad 8200, matična asus p5q pro in 4 gb rama
tečnoba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kontra ()

Meizu ::

Textur ne moreš naštimat višje, ker imaš omejitev rama na grafi. Predvidevam da ga imaš le 512mb, texture na high pa zahtevajo okoli 1gb rama na grafi. Žal se boš moral sprijaznit s tem. Razlika med medium in pa high pa tako ni preveč očitna in se je brezveze grebst za to.

kontra ::

Sem zrihtal sliko! Sem samo posodobil gonilnike grafične z novejšimi, ker sem imel not že eno leto stare. To pa zato, ker sem nastavil da se gonilniki naštimajo sami preko neta. Zdaj sem pa nove poiskal in je vredu!
LP KK
tečnoba

kontra ::

Zdaj pa res ne vem več kaj je! Včeraj, ko sem naložil nove gonilnike je bila grafika super! Danes pa, ko zaženem igro spet po starem. Podobna grafika kot od zero001! Mogoče še malo slabša!
Prosim za pomoč!
tečnoba

ModriN96 ::

Nastav vse v catalyst-u, pol pa še u špilu...

Da je pa grafika lepa tudi v oddaljenosti...se pa temu reče Anisotropic filtering.

kontra ::

Kje se pa to nastavi v catalystu? Sem nekaj pogledal danes na hitro pa nisem mel cajta! Bom pogledal zvečer. Pa če mi kdo bolj podrobno razloži! Hvala vnaprej!
LP KK
tečnoba

ModriN96 ::

Pod razmerjem prestav razmerje med performance in quality...drsnik dej proti quality in bi moralo delovati...če ne pol so pač driverji spet u k.... kot ponavadi...

kontra ::

Hvala! Upam da bom našel! Bom probal zvečer!
LP KK
tečnoba

kontra ::

Nastavil vse kot mi je bilo svetovano, namestil novi patch za igro in je še vedno isto. Ali bi morda moral gonilnike zbrisat pa na novo naložit?
LP KK
tečnoba

vorantz ::

Nastav vse v catalyst-u, pol pa še u špilu...

Da je pa grafika lepa tudi v oddaljenosti...se pa temu reče Anisotropic filtering.


nima kej nastavit za gta4...zadeva ne podpira AA pa teh stvari da bi lepše zgledalo

Senitel ::

AA ne dela, AF bi moral delat normalno.

kontra ::

Končno dela! Sem pozabil v nastavitvah v catalystu omogočit te neastavitve, drsnike sem premaknil nisem pa omogočil!
Hvala lepa za vse zdaj dela kot treba!
LP KK
tečnoba

macgajver ::

Drugače špil ni hudo grafično zahteven kot recimo crysis. Res da požre cel kup grafičnega rama ampak zato ker je toliko ogromno stvari za izrisat. In eni pravite da je slabo portan špil meni Quada pri 3.8ghz izkorišča 70% to ni slabo.
In večini ki špil slabo teče je ravno zaradi procesorjev. Sicer pa igrate igro samo poglejte si vse detajle ki so za obdelat čisto vsak človek nekaj dela berejo cajtnge se pogovarjajo po telefonu svašta vse je v gibanju + dobra fizika špil ti pričara popolnoma živ svet. Grafika bi res bila lahko še boljša ampak kmalu bi bile potem grafične s 1gb rama premalo za pognati igro. Jas sem z igro res zadovoljen ni mi žal niti centa ki sem ga dal -Res mojstrovina ta igra-. Respect
tenstan krompir je pa zakon

ShowDown ::

Se je kdo že soočal s tem problemom: Klik
Po inštalaciji patcha več ne gre v noben internet cafe. Any ideas?

-ninja-91- ::

ne vem. jaz tudi ne morm več uporabljati računalnikov

ShowDown ::

A ve kdo kje tiči napaka?

JerryP ::

To je stranski učinek pri uporabi no dvd cracka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA 4 PC (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Igre
1590141938 (11145) meho7
»

Need for speed Shift vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
936059 (2540) Seljak
»

Delovanje iger

Oddelek: Pomoč in nasveti
221520 (1191) opeter
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362185 (1491) alexa-lol
»

GTA IV (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
566968 (5411) cloud

Več podobnih tem