» »

groza pri nakupu v Bingibongiju

groza pri nakupu v Bingibongiju

1
2
»

Glodko ::

Me ne preseneča da imate slabe iskušnje z prodajalci. Kakšen pa imate odnos do njih? Tle jih primerjate glih z smetmi, vi ste pa tako superiorni in kasirate na šihtu vsak po 20€/ura??? Potem pa ni čudno če pridete s takim nizkotnim odnosom do njih da se tut njim avtomatsko jebe za vas!
Me je pa presenetlo zadnjič v BB ko sem kupoval računalnik za očeta in mi je prodajalec (v bistvu je bil študent) vse odlično predstavil od predpomnilnika in delovanja procesorja ter ramov, do samih serij in razlik med grafikami (vključno z CF in SLI) o zasnovi dobrega ohišja in hlajenja do RAID polj (PC je imel 2 diska), celo ko sem rekel da bi ga rajši sam sestavil mi je postregel z zadnjimi informacijami o aktualni strojni opremi. No bil sem pozitivno presenečen ker recimo v Harvey Normanu, Tehno Marketu, Leclercu nisem nikakor uspel nič zvlečt iz prodajalca (priznam da sem 99% info itak sam že vedel, samo me je zanimal koliko res vejo sami prodajalci)>:D.
No v BB sem bil zelo zadovoljen in sem tam tudi vzel PC, poleg tega mi je študent potem še bp zmontiral notri dodaten pekač! Pohvalno za tako trgovino...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

barracuda ::

Me ne preseneča da imate slabe iskušnje z prodajalci. Kakšen pa imate odnos do njih? Tle jih primerjate glih z smetmi, vi ste pa tako superiorni in kasirate na šihtu vsak po 20€/ura??? Potem pa ni čudno če pridete s takim nizkotnim odnosom do njih da se tut njim avtomatsko jebe za vas!
Me je pa presenetlo zadnjič v BB ko sem kupoval računalnik za očeta in mi je prodajalec (v bistvu je bil študent) vse odlično predstavil od predpomnilnika in delovanja procesorja ter ramov, do samih serij in razlik med grafikami (vključno z CF in SLI) o zasnovi dobrega ohišja in hlajenja do RAID polj (PC je imel 2 diska), celo ko sem rekel da bi ga rajši sam sestavil mi je postregel z zadnjimi informacijami o aktualni strojni opremi. No bil sem pozitivno presenečen ker recimo v Harvey Normanu, Tehno Marketu, Leclercu nisem nikakor uspel nič zvlečt iz prodajalca (priznam da sem 99% info itak sam že vedel, samo me je zanimal koliko res vejo sami prodajalci)>:D.
No v BB sem bil zelo zadovoljen in sem tam tudi vzel PC, poleg tega mi je študent potem še bp zmontiral notri dodaten pekač! Pohvalno za tako trgovino...


Ti si pa res zaplaval s tem komentarjem. 8-O
Logično, da so tudi dobri prodajalci v BB-ju. Vendar se tukaj govori o neki specifični zadevi, ki jo je doživel kupec. 8-)

Glodko ::

Okej, sem pač izkoristil priliko še za kako pohvalo, glede na to da je ponavadi forum poln negativnih mnenj o prodajalcih takih trgovin, namenjenih bolj "povprečnim kupcem"!

karafeka ::

barracuda - izjema, ki potrjuje pravilo ;)

Jaz imam občutek, da so prodajalci tam, vse bolj zato, da kasirajo. Človek bi pričakoval, da bo dobil tudi kak nasvet od njih (še posebej v tehničnih trgovinah), ampak je takšnih prodajalcev, ki se spoznajo na stvari, vse manj.

Zheegec ::

Jaz imam občutek, da so prodajalci tam, vse bolj zato, da kasirajo. Človek bi pričakoval, da bo dobil tudi kak nasvet od njih (še posebej v tehničnih trgovinah), ampak je takšnih prodajalcev, ki se spoznajo na stvari, vse manj.

Jaz imam pa ravno obraten občutek... čeprav je res, da v manjših trgovinah (Big Bang) poznajo dosti manj, kot v večjih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kitewing ::

Jaz imam občutek, da so prodajalci tam, vse bolj zato, da kasirajo. Človek bi pričakoval, da bo dobil tudi kak nasvet od njih (še posebej v tehničnih trgovinah), ampak je takšnih prodajalcev, ki se spoznajo na stvari, vse manj.

Jaz imam pa ravno obraten občutek... čeprav je res, da v manjših trgovinah (Big Bang) poznajo dosti manj, kot v večjih.

Izdelkov je veliko, menjajo se vsake par mesecev in težko pričakuješ, da bo poznal vsak izdelek. Glavna težava je v tem, da ni časa in verjetno tudi ni denarja za izobraževanje prodajalcev.

barracuda ::

To je čisto odvisno od prodajalca samega kot osebe, ki se je sposobna poglobiti v delo, katerega opravlja in ga poizkuša čim bolj osvojiti, spoznati npr. izdelke in stvari, ki jih prodaja.
Če se mu ne da, se mu pač ne da in takšnih prodajalcev je prav tako veliko, kot tistih, kateri se v zadevo poglobijo in vedo kaj prodajajo.
Je pa čisto odvisno na katerega od teh dveh modelov prodajalcev naletiš.:(

Zheegec ::

Izdelkov je veliko, menjajo se vsake par mesecev in težko pričakuješ, da bo poznal vsak izdelek. Glavna težava je v tem, da ni časa in verjetno tudi ni denarja za izobraževanje prodajalcev.

Večino stvari sploh ni težko osvojiti, sploh če se gre to sproti. Če si nov v tem, potem temu seveda ni tako. Se pa vsakemu zgodi, da ne iz glave, ali ima "xyz" model monitorja S-IPS ali PVA matriko, pa da ne ve na pamet, ali "zkxy" matična podpira RAID ali ne. Ampak to so bolje podrobnosti, osnove pa res ni težko osvojiti, pa tudi če je ogromno izdelkov.

je pa res, da podjetja praktično nič ne dajo na izobraževanje prodajalcev. Tudi velika ne.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom cena iPhone vs Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
352825 (1936) Furbo
»

Telefon kuplen pri tušmobilu, že uporabljen (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24826994 (22190) Ziga Dolhar
»

3 leta gledam televizor ki ga nisem kupil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
517333 (5024) shotalick
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887116 (5706) Zheegec

Več podobnih tem