» »

Trdovraten Spam Trojanec (kako se znebiti?)

Trdovraten Spam Trojanec (kako se znebiti?)

Tomaz Eruj ::

:8)
Zelo pazim kako uporabljam internet toda sem vseeno nekako fasal mojstrovino (domnevno trojanec), ki z IE preko hotmail-a pošilja spam (sem ga tudi zasačil pri delu). Zadevo sem opazil šele ko mi je XP zmrnil in se začel nasplošno čudno obnašati. Kolega mi je zrihtal visto ki pa ignorira okužene .dll-je, ki se vedno znova pojavljajo.
 tale "check for solutions online" je bolj za okras v tem primeru

tale "check for solutions online" je bolj za okras v tem primeru


Takoj našel različne trial verzije in globoooko preskeniral vse diske:
original NOD - sem imel gor (no help at all)
AVGfree - našel marsikaj drugega, odstranil, XP pa se je prižgal kao brez delujočih procesov skratka čudno (ne)delovanje
BitDefender [free] - vedno znova ga najde toda ga ne zna odstranit (useless)
Trojan Remover - čeprav ga je prvič odstranil in ga ne najde več so dllji ševedno v akciji (useless too)

Ker mi pač v visti ni omogočena uporaba vse strojne opreme (bad driver support), bom formatiral XP particijo in jih ponovno namestil. Nikakor pa ne bom zbrisal podatkov v ostalih particijah po obeh dveh diskih. Prej se pa seveda hočem nekako znebiti nadloge.

Kaj mi je storiti? Probati vse možne antiviruse? Do sedaj niso še našli kje v sistemu so te zlobne kode...

Če se ne motim sem nekoč zasledil nekaj o trojancih na slo-tech, pa mi ga iskalnik noče pokazat...
Vi ste pa itak tok fejst da ste ta čreva prebral pa ne morte čakat ne da bi mi pomagal
:P

blackbfm ::

Formatiraj vse skupaj in drugič pač bolj pazi. Takole popravljat stvari ko je svinjarija že zažrta v sistem nima dosti smisla, razen če uživaš v tem. Je tut odvisno kakšno svinjarijo fašeš. Če imaš kolikor toliko urejen komp si je boljš vzet 2,3 urce časa in vse ponovno namestit, kot pa cel dan porabit za skeniranje in popravljanje (kjer uspeh ni zagotovljen). Poleg tega pa s formatom dobiš še malo bolj čist in odziven sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Tomaz Eruj ::

Se strinjam blackclw. Sem pregledal scan log-e pa izgleda da je okužen samo "temp" na C (XP) particiji, torej ni tako trdovraten. Ga grem formatirat.

Zdaj usaj vem da NODa ne rabim več.

jan01 ::

Drugič pa kak dober antivirus. Od free odlična avira in avast. Plačljivi odlični avira, norton 2009, kaspersky


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491620639 (19377) mat xxl
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15442998 (25038) BorutK-73
»

Računalnik zmrzne, ko se povežem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261550 (1205) solatko
»

CPU 100% - računalnik blokira - POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
121824 (1603) sandi125

Troja

Oddelek: Pomoč in nasveti
293149 (2199) Gandalfar

Več podobnih tem