» »

popravilo monitorja pri prenosniku

popravilo monitorja pri prenosniku

nocutius ::

pozdrav,

pri acer prenosniku se mi je pokvaril monitor. Na servisu so rekli, da je fizična okvara panela, in ne pride pod garancijo. Popravilo bi stalo 220€.
Zanima me ali se da te panele kje sam nabavit ceneje , pa da ga sam vgradiš, oziroma kak drug poznavalec.
Predvsem bi bil vesel konkretnih imen trgovin oziroma servisov kjer bi se to dalo dobit, oziroma kakršnih koli informacij na to temo.

Se takšno početje spoh splača? Prenosnik je leto pa pol star, primerljivi novi danes stanejo 500€

hvala.

misek ::

Sam sem na enem pol leta starem HP-ju menjal cel LCD monitor. Pri nas bi stal okoli 400 €, preko ebay-a je prišel okoli 200 €. Če se ti splača moraš sam ugotoviti.

Mare2 ::

Poskusi preko oglasov (Bolha) dobit nekoga, ki mu je šla matična plošča, pa se zmenita.

Morda boš imel srečo. :)

Za drugič pa - Namesto podaljšane garancije in podobnih doplačil ali rizika, da se karkoli zgodi raje skleneš npr.:

Naša zavarovalnica ima za prenosnike strojelomno zavarovanje, ki vključuje tudi:
- kritje prometne nezgode, vloma in požarnih rizikov v času prevoza in na vsakokratni lokaciji kjer se uporablja stroj (naprava).

Saj veš, med prenosom ti lahko pade na tla, udariš ob kak steber vrat in podobno. Tega garancija ne krije.

----------

Sicer nisem videl točno, do kakšne poškodbe je prišlo v tvojem primeru. Morda so te na servisu nasankali? :\

nocutius ::

hvala za odgovore

bom probal kaj najti na bolhi, samo dvomim v uspeh. Nikoli še nisem imel teh problemov, pa se ne znajdem najbolj kje sploh iskati te zadeve.
Glede ebaya pa ne vem če je opcija, nimam niti kreditne oz paypala.

Obstajajo kakšni specializrani SLO servisi, ki se z tem bavijo, pa da so cenejši od uradnih servisov?
150-170€ bi mogoče še dal za vse skupaj, 220€ pa je precej na meji. Skoraj raje potem nabavim nov prenosnik za okoli 400€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

Mare2 ::

Vzemi si čas.

Opcij je veliko: primer

nocutius ::

mare hvala, tudi to je opcija.

Shark-357 ::

Katerega Acerja imaš?
Imam namreč Acer 5920G z fuč matično ploščo, če te zanima pošlji ZS.

neo ::

Javi mi kateri model prenosnika imaš, ti lahko kak bolj pomagam.

lp mitja
Neo's

nocutius ::

model je acer aspire 5613 zwlmi

kaj moram iskati popolnoma isti model prenosnika, če hočem od njega kupit panel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

neo ::

Pokliči me na 041 346 522.

lp mitja
Neo's

misek ::

nocutius, razstavi pokrov monitorja in poglej oznako na LCDju. Ta oznaka je važna, ne model prenosnika.

nocutius ::

zaenkrat ga imam še na servisu, ga še nisem prevzel nazaj, ker se je oče poizkušal še nekaj pogajat (neuspešno).
Iskat ga grem danes enkrat ali pa jutri.

aja še to, glede na to, da garancija ni bila odobrena, ali je treba pregled prenosnika kaj plačat, da ga dobim nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

misek ::

Ja, boš verjetno plačal nekaj 10 € :'(

nocutius ::

za servis ni bilo treba celo nič plačat, ko sem ga prevzel nazaj, se je oče vsaj za to uspel dogovorit nekako.
Pri njih pa se tudi ni izplačalo menjat, tista cena 220€ je bila celo brez ddv, tako da bi stalo 260€.

čisto tko če slučajno še kdo spremlja tole temo

sem uspel podret toliko da sem najdu serijske (slike so rahlo slabe, boljše z mojim cenenim fotoapartom ni šlo)





katero serijsko morem gledat za panel, drugo?



edit:
čisto tko sta tukaj še dve sliki okvare



zgleda, da se je res fizično zlomilo, prej preden sem nesel na servis, ta poškodba ni bila tako očitno vidna, niti je nisem gledal tako direkt pod lučjo.
površina je drugače nepoškodovana, poškodba je samo znotraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()

misek ::

Potrebuješ LCD z oznako LTN154XA-L01. Morda je še kakšna pomembna druga malenkost.
ebay.de: http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trksid=...
ebay.com: http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid...

nocutius ::

super hvala.

edit:
aja to je oznaka za cel monitor, za sam panel je verjetno direkt na njemu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nocutius ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strižnik las

Oddelek: Loža
122916 (1074) janezvalva
»

Se lahko sam lotim instalacije razdelilne omarice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5318999 (17089) Aljaz1980
»

Dva različna monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91363 (1172) Janac
»

Nov teden, novi hekerski vdori: tarča vojska

Oddelek: Novice / Varnost
156998 (5920) pss-m
»

Panoramska slika tropske plaže (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212759 (9963) gzibret

Več podobnih tem