» »

LCD TV 26"

LCD TV 26"

bluefish ::

Doma nam počasi odpoveduje stari TV in se razgledujemo za novim. Malo sem gledal naokoli in našel tega: Sony KDL-26V4500.

Kaj menite? Preostala konkurenca v tem cenovnem (ali še raje malo manj) razredu?
  • spremenil: bluefish ()

bbenci2 ::

Jaz imam SONY KDL40W400 in sem zelo zadovoljen. S Sonyjem boš tudi ti:D

bluefish ::

Malo me pri vseh teh LCD-jih moti ločljivost 1366 x 768 px. Se to kaj na veliko odraža ob gledanju trenutnih programov preko kabelske? Sicer sem si že ogledal nekaj TV-jev v raznih centrih, vendar pa se raje ne zanašam na tam prikazano saj bodisi vrtijo HD filme ali pa imajo signal razdeljen na n-sprejemnikov.

Pa še to, fino bi bilo, da ima MPEG4 sprejemnik, glede na to, da se počasi naši televizijci obračajo v to smer.

xardas222 ::

posezi raje za kakim 32" ker 26" je premala mam monitor za pc 24" pa mi je premali oz. nebi skodlo se malo vecji

bluefish ::

Tako velikost izbiram zaradi oddaljenosti TV od sedežne. Sem si en drug podobno velik model ogledal v trgovini in mi kar ustreza. Sedaj moram le še najti en ustrezen model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tony10 ::

Tako velikost izbiram zaradi oddaljenosti TV od sedežne. Sem si en drug podobno velik model ogledal v trgovini in mi kar ustreza. Sedaj moram le še najti en ustrezen model.


poglej še mau za Philipsom, ma dva modela za okol 450-500€, je fotr kupu cenejšega pa je zlo zlo kul slika, nima pa mpeg-4 tunerja, druga pa (HDMI, VGA...)
kruha in iger

kixs ::

In kako oddaljeno imas sedezno? Osebno ne bi pod 40" FullHD nic kupoval. Dejansko to niti ni tako veliko kot izgleda na prvi uc.

PS:
Danes sem si ravno kupil 26" LCD monitor in res ni neki zelo velik - vsaj ne za WOW faktor. Gledal pa sem tudi Dell-a 30" in LCDTV 32" FullHD. Oddaljenost pa med 60 (monitor) in 100cm (LCDTV).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

tony10 ::

eh, zdej pa že eni mau pretiravajo. Se spomnim časov, ko so govoril, da mora bit TV oddaljen 6-7 diagonal, torej 40" pomeni 7 metrov. Dons je pa to vse na glavo postavljen. Pa ne morš gledat TV z 1 metra no. Pa monitor je tud se mi zdi 22" že zadost velik za 99% ljudi ( tle mislim na to, za kaj se uporablja...)
kruha in iger

kixs ::

Dej malo pomisli zakaj je bilo tako in zakaj je danes drugace.

Pa pojdi v kino pogledat in ce imas razdalje 6-7 diagonal platna :))

tony10 ::

Se vidi, da nis bil velik v kinu, al pa so te dal zmeraj v prvo vrsto sedet. V kinu je najboljš slika nekje v sredini al pa raje bolj zadaj, to pa je že blizu onih 6 diagonal.. Edin če si kratkoviden pol pa ja :/

OK prov zate, pa kr glej TV z enga metra, če ti paše. lahk še bližje. Sam jst pa vem, da to ni prov in tud filing ni taprav. Za 2-3m oddaljeno Tv je ćist zadost 26" ekran, za kej več pa 32".
kruha in iger

bluefish ::

ja, oddaljenost je okoli 2,5m in se mi zdi, da je 26" čisto dovolj, vsaj glede na videno v trgovini s podobne razdalje. Sedanji ima diagonalo okoli 55cm (4:3) in je OK, tako da bo 66cm kar ustrezen.

Pri nas sem poleg Sonyja (630€) zasledil le še ne TV, ki ima MPEG4 (Philips). Pozna kdo še kaj?

neki4 ::

jaz bi televizor v tem primeru lepo zamenjal lepo z navadnim, sej ta sony je okey, če ti že paše kaj novega, glede ločljivosti tudi, to kar imaš danes na razpolago v taki ločljivosti je čisto primeren, res pa da je velikost pri lcdjih zaželjena, čimvečje tem bolje, če gledaš v visoki ločljivost, ampak glede na trenutno situacijo takih programov je tudi taka velikost čisto zadostna in bo slika tudi okey iz take razdalje pomoje. Za gledat definitivno je. Jaz drugače gledam iz 3 m 55cm ekran. Oko se vse lepo navadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki4 ()

tilinho20 ::

Jah če hočeš HD učinek pri gledanju TV-ja potem je diagonala (ali pa mogoče višina, zdaj ne vem točno) krat 2 da dobiš ta feeling. Potem pa še pravi kot, pa zbok...;)

bluefish ::

No, kakorkoli. Še vedno iščem konkretne predloge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334123 (29721) popster
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117386 (34373) Kovalchuk

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114312 (9688) Akssi
»

Sony KDL 37 v4500 vs Philips 37 PFL 7603d/10

Oddelek: Zvok in slika
202580 (1353) Feren
»

Vaše Mnenje - nakup LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
376074 (4545) thundercat

Več podobnih tem