» »

Jae propada?

Jae propada?

«
1
2

Kron ::

Pred kratkim so na spletni strani objavili, da spletna trgovina od 1.11.2008 ne obratuje več, poslovalnici v Celju in Mariboru pa so zaprli.

Prav tako pa so me po pošti obvestili, da Jae svoje aktivnosti prenaša na Comtron.

Vprašanje je ali ta prenos na Comtron velja samo za Štajersko ali za celo Slovenijo.

BuBBle.D ::

IMHO jih bo sploh kdo pogrešal? Jaz že ne.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

Comshop jih je kupil...

whatever ::

škoda da jih ni več; konkurenca je zmeraj dobrodošla...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

AapocalypseE ::

Jaz pa sem zadnjič šal v MB-Koloseja kjer so meli trgovino in so meli vse prazno not. Zanimalo me je kaj delajo in sem vprašal enega prodajalca in mi je povedal, da se selijo na neki drugi konec MB.
heh, očitno ne :)
So pa meli pretirane cene. Sploh se ne čudim, da takšno podjetje propade. Me tudi čudi kak comshop ne propade, ker majo tudi zelo visoke cene. Pomoje kupujejo tam samo ljudje, ki niso vešči cen.
Podobno bigbang, ki prodaja 4870 za 299eur in 9600GT za 150eur, ampak si lahko privoščijo, ker so pač bigbang. Kupujejo tudi samo taki tam, ki niso vešči cen.

whatever ::

Merkur ima tudi precej zasoljene cene, poleg vseh teh ki si jih navedel.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Macketina ::

Jae je bil svetoven, dokler ni ratal d.d. Potem je pa slo vse v p.m.

Tudi cene je imel odlicne za tiste case, bil je pa poleg Mlacoma tudi edini, ki je robo uvazal na veliko.

PacificBlue ::

Kaj bo pa zdj z servisom?

Imam 8800 gt grafično kupjeno pr njih.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Poldi112 ::

Neseš na comtron. Ki je pa po kakovosti skoraj tako "dober" kot Mlacom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Kami ::

Meni osebno je bil Jae veliko boljši kot Comtron.

Pri garanciji in drugih stvareh niso nikoli komplicirali in so bili vedno korektni.

opeter ::

Ja, pri JAEtu sem pred leti kupil dva PowerMaca, pa tudi Umaxov skener, pozneje pa en Microtekov skeren. Pogrešal bom te čase... smrk.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kmetek ::

Nehajte omenjat že Comtron. Resnično ne vem kako imate slabe izkušnje s servisom, zanimivo.

Kami: pri garanciji se itak ne da komplicirati, garancijski pogoji so znani. Če je uvoznik Comshop, se ponavadi zamenja takoj, če je zunanji dobavitelj gre na uradni servis in konec debate. Kje je tukaj problem? Če je pa kupec v LJ, se mu pa itak svetuje če želi, da nese osebno saj bo tako hitreje.

Brainstorm ::

Uf, kje pa čem zdaj kupovat Verbatim dvdje v Celju po 6,7€?

Zgodovina sprememb…

destiny ::

Nehaj kupovat DVD-je ker postajajo obsolete? >:D

perci ::

V Comtronu težko najdeš osebka z IQ-jem višjim od sobne temperature. Zadnjič sem nesel zamenjat en artikel in mi je model rekel, da moram na zahtevek udarit štampiljko (kupil sem na podjetje). Bolj sem mu razlagal, da štampiljka ni obvezna in da lahko sp-ji poslujejo brez, bolj je tupil, da imajo oni taka navodila. No, potem sem v fotošopu naredil en brezvezen žig (kot da on ve, kakšen žig ima podjetje) in ga izpisal na zahtevek...pa je bil model zavodoljen. Da ne govorim, da se je pol ure lomil za računalnikom in potreboval nasvete vseh sodelavcev, da mu je sploh uspelo izstaviti dobropis. Seveda do mojega odhoda ni preveril, kaj sem mu pustil v škatli - lahko bi mu nabasal žaganje notri, pa ne bi opazil.

Kron ::

Uf, kje pa čem zdaj kupovat Verbatim dvdje v Celju po 6,7€?


Ja, Verbatimovi DVD-ji so bili zares poceni.

Se pa še spomnem časov, ko je Jae v spletni trgovini prodajal DVD filme.

kmetek ::

Uf, kje pa čem zdaj kupovat Verbatim dvdje v Celju po 6,7€?


jih boš pa po 7,90, bo konec sveta zate?

perci ::

kmetek: A imate vsi zaposleni v ComTronu nalogo, da vsepovprek po forumih hvalite firmo v kateri delate, al si ti dejansko tok navdušen sam nad sabo? Če prvo, upam da si vsaj dobro plačan. Če drugo, pa priporočam reality check.

KandazaR ::

Napaka vseh teh prodajalen je da so se začele pretirano širiti. Kar spominte se kako smo včasih čakali na opekarski pred mlacom-om. Potem pa so se preselili v večjo trgovino kjer pa ni bilo več takega efekta (spominte kako se je jerovšek vselu v ogromno bajto in nato propadel). Bolj pametno bi bilo, da bi se že takrat odločili širiti na splet.

sniffo ::

V Comtronu težko najdeš osebka z IQ-jem višjim od sobne temperature. Zadnjič sem nesel zamenjat en artikel in mi je model rekel, da moram na zahtevek udarit štampiljko (kupil sem na podjetje). Bolj sem mu razlagal, da štampiljka ni obvezna in da lahko sp-ji poslujejo brez, bolj je tupil, da imajo oni taka navodila. No, potem sem v fotošopu naredil en brezvezen žig (kot da on ve, kakšen žig ima podjetje) in ga izpisal na zahtevek...pa je bil model zavodoljen. Da ne govorim, da se je pol ure lomil za računalnikom in potreboval nasvete vseh sodelavcev, da mu je sploh uspelo izstaviti dobropis. Seveda do mojega odhoda ni preveril, kaj sem mu pustil v škatli - lahko bi mu nabasal žaganje notri, pa ne bi opazil.


S temle tvoj IQ ne preseže niti trenutne zunanje temperature, kaj šele sobne.

Kaj pa je on kriv, če od njega zahtevajo da je na dokumentu žig????

sniffo ::

mimogrede, kam je mrknil celjski JANUSTRADE? http://www.janustrade.si/index.php?opti...

JayKay ::

malo ste zamešali nekateri. Jae se je združil s Comshop-om, ne Comtronom. Comtron ima svojo B2C trgovino/portal akcija.si
Comshop+JAE = večja prisotnost na trgu (online in trgovine) / skupni lastnik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

rdecaluc ::

Evo dobra stvar JAE-ta .. ko je sosed enkrat naročil 1x2GB kit DDR2 so mu poslali 2 .. računali pa enega xD. Drugače pa pri njih se je vedno dalo zmenit vse, samo dragi pa so bili.
Est modus in rebus. ,typos

Berserker ::

Kaj ni comshop pa comtrom isto?

kitewing ::

Ja je isto.

Zheegec ::

Sniffo - Janusa ni več...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

perci ::

S temle tvoj IQ ne preseže niti trenutne zunanje temperature, kaj šele sobne.
Še en zaposlen v Comšrotu?

SmeskoSnezak ::

comshop pa comtron ni isto, VEČ. Dajte si to dopovedat. Sicer pa imate tu obrazložitev.
@ Pusti soncu v srce... @

mtosev ::

Comshop je naslednjik comtrona.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Dr_M ::

perci: kok casa nazaj si pa biu nazadnje v comshopu? zdele v enem letu se je zamenjalo ogromno ljudi tm in niso vec taki loleki, kot so bli ucas. Zdej lahko naletis na nekoga, ki ima neki pojma, kaj sploh prodaja, pred leti tega res ni blo.

In ne, nism zaposlen v comshopu. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

perci: lepo te prosim, obnašaj se.

Prlet k men v trgovino bova raje kako rekla pa je ;)

shark_nm ::

Heh v nm so bolj loleki not v comshopu. Npr nese ženska laptop,ker se ji pregreva in odgovor je: zato ker nimaš original windowsov gor....Hmmm Ni panike lahk ji gor vržem Linux pa nese. Sam se raj nismo obadal z opičnjaki, pač pa odnesli na uradnega zastopnika za HP in Viola pač slab stik med procesorjem in hladilnikom, bomo popravili v obsegu garancije. Da ne govorim o neprijaznosti in neustreznosti prodajalcev. Resnično v NM so eni veliki luzerji. Sicer pa trgovine bodo več ali manj laufale le še preko neta. Razen seveda veliki pok, ki nudivečino elektronike.

shark_nm ::

Opla da ne bom offtopic: V NM je šla ženska,ki je mela prej JAE na privat, še preden je JAE šou.. Tko da je blo že prej očitno, da serejo...

huelz ::

Joj kolk komplicirate.
Comtron in comshop sta dva razlicna pravna subjekta in firmi po novem. Vsak sel na svoje ja? Jae in comshop sta se pa pac zdruzila (imajo istega lastnika kot Avtera), pac al zmanjsujejo stroske, konsolidirajo trg in poslovanje.
End of story?
Kar pa se tice bojazni, kaj bo z robo, ki ste jo kupili pri Jaetu je pa ja jasno, da boste to sedaj rihtali na comshopu.

Poldi112 ::

>Kar pa se tice bojazni, kaj bo z robo, ki ste jo kupili pri Jaetu je pa ja jasno, da boste to sedaj rihtali na comshopu.

Pa saj ravno to je bojazen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SmeskoSnezak ::

Če je Avtera tista, ki ima obe trgovini, lahko pričakujemo, da bo trgovini združla pod enim imenom in vam končno dokazala, da ni več comshopa, ne Jae. Mnja, odvisno za katero ime se bodo odločili. Mogoče pa čist novega. Mene bolj zanima, zdaj ko so "odkupli" comshop, so tud vse te trgovine pokupili tudi. Kje bo pa zdaj servis? Pri comtronu? :D Ali ima Jae svoje... v glavnem, treba počakat, da se stvari uredijo kot se spodobi. Novo ime, jasnost, kam se naj kaj na servis nese, itd. Bo že Avtera poskrbela, da bo vse ql. Ne se neke tu gor prepirat za bzw.
@ Pusti soncu v srce... @

Kron ::

Če je Avtera tista, ki ima obe trgovini, lahko pričakujemo, da bo trgovini združla pod enim imenom in vam končno dokazala, da ni več comshopa, ne Jae. Mnja, odvisno za katero ime se bodo odločili. Mogoče pa čist novega...


Jap,

mogoče predlog: Comp-v-Jae-Shop :D

Icematxyz ::

>Kar pa se tice bojazni, kaj bo z robo, ki ste jo kupili pri Jaetu je pa ja jasno, da boste to sedaj rihtali na comshopu.

Pa saj ravno to je bojazen.


Ta izjava pa je izjava tedna pomoje. Pa ne zato, ker bi se strinjal z njo ali se nebi strinjal z njo. Ampak ker tako redko naletim na takšno izjavo. Kapo dol.

DJ MartiNi ::

Kolegu je že pred nekaj meseci crknila plata, ki jo je kupil v JAEtu. Imel jo je še v garanciji. Zadevo je moral nesti v Liger ali nekaj takega. Oni so bili zadolženi za servis.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Tr0n ::

IMHO jih bo sploh kdo pogrešal? Jaz že ne.

Jaz tudi ne. WTF is Jae?

korelem ::

Jaz imam tudi lepe spomine na Jae, prvi DVD-player (davnega 2000-tega:))) sem kupil tam, kakor tudi dosti drugih manjših ali večjih stvari... Dobre izkušnje, pa vedno se je kak popust najdu :D Me pa prav zanima, kako bodo zadeve sedaj izgledale :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korelem ()

JayKay ::

Če je Avtera tista, ki ima obe trgovini, lahko pričakujemo, da bo trgovini združla pod enim imenom in vam končno dokazala, da ni več comshopa, ne Jae..


Ne, nima Avtera obe trgovini, pač pa je lastnik skupina Avtotehna (ki si lasti Avtero :>)

Očitno hočejo čekirat Mimovrste in Bigbang-skupino Merkur.

Bellzmet ::

No jaz že zaradi postov od kmeteka ne kupim nič v Comtronu, Comshopu (whatever, men je isto in me niti ne zanima če ni. Pa naj zamenjajo ime). Se vidi njegov odnos do strank preko njegovih postov.

lp

opeter ::

Kaj Comshop in Comtron ni isto?

Zakaj to sprašujem? Ker če grem na comshop.si, na desni strani vidiš logo od Comtrona (tam kjer piše "Tu bi lahko bil vaš oglas).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

PacificBlue ::

No jaz že zaradi postov od kmeteka ne kupim nič v Comtronu, Comshopu (whatever, men je isto in me niti ne zanima če ni. Pa naj zamenjajo ime). Se vidi njegov odnos do strank preko njegovih postov.


Hehe:)

Jaz lahk edino potrdim za Comshop v Slovenj Gradcu, da osebje odlično opravlja svoje delo. Ta šef poslovalnice je nadvse kul človek. Pa tudi ostali so v redu. Če bi imel Comshop nasploh take ljudi kot so recimo v tej poslovalnici ne bi bilo niti približno takšnega pljuvanja po Comshopu.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

kmetek ::

No jaz že zaradi postov od kmeteka ne kupim nič v Comtronu, Comshopu (whatever, men je isto in me niti ne zanima če ni. Pa naj zamenjajo ime). Se vidi njegov odnos do strank preko njegovih postov.

lp


net je eno, rl je drugo.
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Icematxyz ::

Comtron v Mariboru jemlje pač koga pride v trgovine. Se pravi nevem po kakšnem ključu to gre ampak glede na frekvenco menjave in starost so prodajalci po večini študentje ali prodajalci začetniki.

In res je da je jih večina bolj prodajalcev splošne narave in celo upal bi si trditi da jih dosti nima neke tehnične podlage o računalniških stvareh.

Pač takšno politiko vodijo. Oni že vedo zakaj. Morda se jim splača, morda na tak način kalijo mlad kader, kar nenazadnje dela ogromno podjetij v slo dan danes.

Nisem še imel konkretnih težav z njimi ampak ker pač vem po kaj grem grem v trgovino ko grem in ne rabim neke razlage. Za koga ki se ne spozna preveč na tehniko pa seveda gre v trgovino in bog ve kaj mu natvezi prodajalec. ;)

Utk ::

Mene zanima zakaj imamo v Sloveniji n trgovin, v vseh pa prodajajo bolj ali manj enako, po podobnih cenah. Sej ne rečem, da ne dobiš 24 inčnega monitora po nizki ceni, ampak če se bi jaz zdaj spomnil nekaj kar nima glih vsak treji doma, bi lahko celo Ljubljano preiskal, pa ne bi dobil nič. Kaj šele po neki normalni ceni.

Icematxyz ::

Predvsm zato ker imaš 1 generalnega uvoznika za neko stvar in ti maneverskega prostora dosti ne ostane.

dukenukem ::

pol pa dejmo na črn ,pa bomo vse mel, pa pocen bo :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Comshop (izkušnje...) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14422945 (9569) Ganon
»

Comshop izkušnje

Oddelek: Kaj kupiti
184795 (3537) trnvpeti
»

Hofer: PC z HD in Blu Ray predvajlnikom

Oddelek: Kaj kupiti
213044 (3044) Galaxy
»

JAE je le prodan (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7411541 (7912) schurda
»

COMTRON

Oddelek: Kaj kupiti
304331 (3250) fahrenGONE

Več podobnih tem