» »

Navijanje procesorja???

Navijanje procesorja???

matkeri ::

lp vsem!
Imam Intelov procesor: "Intel Core 2 Duo CPU E6750 2.66GHz"
Zanima me kako ga naviti in kakšna je njegova meja navijanja???
Zanima me tudi kakše hladilnike bi lahko uporabil, da ga lahko še bolje navijem, skratka vse o navijanju tega procesorja!!??

Imam pa matično ploščo: Intel® DG33FB Desktop Board

Potem me pa še zanima glede ramov:
imam 2GB rama(Gigabyte), brez kakšnih dodatnih hladilnikov, 667Mhz, se da tudi te moje rame navit???

Hvala za odgovore!!
lp Matija

otiM^ ::

Prvo kot prvo napaćna tema.

Pa tud tele intel plate ne omogočajo navijanja, tko d bi mogu pru plato zamenat, hladilnik pol pa naprej...

Lp

mihamedo ::

napacna tema .. drugič kar se tvojih komponent tiče razen processorja ni nič ravno za navijat..In moje mnenje, če človek nima pojma je bolje da se navijanja ne loteva.
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

pingo76 ::

napacna tema .. drugič kar se tvojih komponent tiče razen processorja ni nič ravno za navijat..In moje mnenje, če človek nima pojma je bolje da se navijanja ne loteva.


Brez zamere ampak bolj butaste izjave slovenska folklora ne premore: Če ne znaš pol tega na počni :S

Ja pa naj se nauči itak se izbranci nismo rodili s tem znanjem mar ne?

No ja vsekakor intelova osnovna plošča ne omogoča navijanja.

mesoreznica ::

Imaš dober procesor, ki bi z pravo plato in rami šel visoko. Vsekakor pa sama plata in rami ne omogočajo kaj dosti. Za rame boš moral uporabit velik delilnik, plata pa ti ne bo kaj dosti pomagala. Plata na osnovi P35/P45 chipseta od recimo Asusa bi bila dobra izbira v kombinaciji z vsaj 800MHz rami. 800MHz DDR2 rami so precej ugodni.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::



Ja pa naj se nauči itak se izbranci nismo rodili s tem znanjem mar ne?


Brez zamere, ampak preden se lotiš navijanja in greš vpraševat na forum kjer bi ti naj vse servirali na srebrnem pladnju, se odpraviš na google in si razjasniš osnovne pojme navijanja. Potem oborožen z osnovnim znanjem o navijanju prideš sem razčistit kar ti ni jasno. A ni tako?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Edina opcija je 1333-1600 bsel mod.
Večina mamaplat tega podpira. Naložiš najprej najnovejši bios za vsak primer. Ostalo imaš napisano kako in kaj.
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Če ti rata mod naredit potem boš imel 3.2-3.3ghz

Zgodovina sprememb…

skittle ::

Pozdravljen!
Plata je res bol švoh, še moja Asus P5B, ki ni prav nič posebnega omogoča veliko več :) Kupi kako podobno in boš skoraj na konju - čeprav se ji severni most precej greje in je zato moj šel pod vodo :) Rame pa dobis na enaa za 25 euro 2×1 Gb Patriot 800MHz s hladilnikom in pri meni delajo na 900Mhz bp. Moj procesor je skromni E4300, ki pa trenutno tiktaka pri 2,7Ghz (1,8Ghz default) vendar je vodno hlajen. Tudi na zračno je delal bp. samo ne maram šumenja.
V glavnem nova plata in ram pa bo (vsaj 100 euro bo pa tudi šlo :-)
Ko boš imel pripomočke ti pa podamo še znanje o tem kaj je treba nastaviti v Bios-u, čeprav je o tem že doooooooosti napisanega na netu, samo malce Google uporabiš. Skurit pa pri novih procesorjih skoraj nimaš kaj, razen če resno pretiravaš pri Vcore :D
Lp, Valentin

Valvoline ::

Če bi jaz imel vodno hlajenje bi tale e4300 pr men zihr laufal na 3.5ghz najmanj :)

skittle ::

No ne pretiravaj - dela samo na 3.4Ghz :D Sam, ker ne rabim nekaj pretirano hitr proc je že bolje da fura na 2.7 pa z le malce dodane voltaze
Ta proc me spominja na sedaj že arhickega celeron 300A, ki ga imam v škatli doma še iz dobri starih časov :-)

tilinho20 ::



Ja pa naj se nauči itak se izbranci nismo rodili s tem znanjem mar ne?


Brez zamere, ampak preden se lotiš navijanja in greš vpraševat na forum kjer bi ti naj vse servirali na srebrnem pladnju, se odpraviš na google in si razjasniš osnovne pojme navijanja. Potem oborožen z osnovnim znanjem o navijanju prideš sem razčistit kar ti ni jasno. A ni tako?

LP

Podpis.

Luxi ::

napacna tema .. drugič kar se tvojih komponent tiče razen processorja ni nič ravno za navijat..In moje mnenje, če človek nima pojma je bolje da se navijanja ne loteva.


A ti si se pa s tem znanjem rodil al kaj...:D

Lp, Luxi
Dva norca, velika moč!

pingo76 ::



Ja pa naj se nauči itak se izbranci nismo rodili s tem znanjem mar ne?


Brez zamere, ampak preden se lotiš navijanja in greš vpraševat na forum kjer bi ti naj vse servirali na srebrnem pladnju, se odpraviš na google in si razjasniš osnovne pojme navijanja. Potem oborožen z osnovnim znanjem o navijanju prideš sem razčistit kar ti ni jasno. A ni tako?

LP


Že res, verjetno je želel le link do "beri si sam abc overclockanja" saj je vse skupaj preveč obširno in so napotki v pravo smer pravi balzam. Lenobe pa itak ne podpiramo (tako da tisti pladenj odpade v štartu):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj sploh je navijanje ?

Oddelek: Navijanje
432016 (1247) pegasus
»

Kako navijem računalnik???

Oddelek: Navijanje
81379 (1163) Nwanko
»

Zakaj je navijanje cool in zakaj ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
924829 (3439) Pyr0Beast
»

Navijanje procesorja

Oddelek: Navijanje
201815 (1437) stuki
»

Kako navit mojo MAŠINO

Oddelek: Navijanje
101571 (1342) jest10

Več podobnih tem