» »

Kako navit mojo MAŠINO

Kako navit mojo MAŠINO

DenisM ::

Sem popolni zacetnik in bi prosil ce mi lahko na enostavni nacin povete kako bi lahko navil moj PC.

Plata : ASRock K7S8X
Proc: ATHLON 2500+ XP
Ram: 2x256 ( 512 ) 400
Graf: ATI RADEON 9200 Atlanti 256 DDR

Če kaj se manjka povejte.

HVALA ZA ODGOVORE !

Boki_ ::

Tako.
I'm back

jurcy ::

najprej si preberi vse članke nato sprašuj.

SodVina ::

Če kaj se manjka povejte.

manjka ti boljsa graficna :D V igrah se ti itak ne bo bistveno poznalo v performansah, ker ti bo graficna sepala. Vsaj jaz mislim tako :8) .

Alirio ::

Jao pa zakaj nebi cloveku pomagali? Pac je kar tezko cloveku ki je zacetnik in ne ve niti kaj je FSB dat pred oci strokovni clanek in mu rect tole preberi in pol navijaj. Nevem no lohk bi mu mal pomagal. =\
Torej kot verjetno sam ves tele tvoje komponente niso ravno kaj prida dobre za navijanje vseeno pa mislim da nekaj bi se alo iztisnit vn iz tega vsaj do 3200+. Govorim iz lastnih izkusen ker sem tudi sam nekoc imel nekaj podobnega.
1 kot prvo se moras odlociti kaj bi rad navijal.
ali je to:

1. CPU (Procesor)
2. Graficna kartica

Priskrbeti si moras dokaj dobro hlajenje ker brez slednjega nima smisla da zacne navijat ker malo verjetno da bos kaj dosegel.
Procesor domnevam da vse se navija v BIOSih sepravi takoj ko uzges racunalnik pritisnes tipko F1, F2, Del nevem tocno kater izmed teh treh je pri asrocku nato se razgledas po menijih in poisces rec kjer pise FSB. Torej tisto rec mislim da lahko dvignes do 180 ce imas navadno hlajeno z malo bolsim hlajenjem pa do 190-200. Priporocam ti da dvigujes postopoma 5 FSB in zraven opravljas MEMTEST to naj ti nekdo drug da lihk kje dobit ker sam nevem. Po vsakem dvigu FSBja malo stestiraj v WIndowsih pozeni par testov da vidiss ce je stabilno. Jst sem poskusal s Super.Pi. Sorazmerno s dvigovanjem FSBja pa dviguj tud Core-Voltage.
Kar se pa glede graficne tice pa pejt na www.guru3d.com si tdownloadaj program ATI TOOL in tm mal preberi navodila in pol navijaj.
Torej GL & HF ce ti pa se kaj nebo jasno uprasaj. Je pa res da se ti tudi ce ne razumes vsega splaca prebarati clanek ki ti ga je dau TomDeLonge. Je kar veliko koristnih reci notr. =)

lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

boštjan ::

DenisM, za grafo si naloži omega driverje,kjer je integriran program za navijanje,drugač pa ATItool,al pa rage3d tweak. za proc,pa rame,pa maš bol leno plato.vsaj jaz ko sem poskušal navijat tole plato se je vse resetiralo al pa se sploh ni zagnalo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

DenisM ::

Hvala za odgovore, samo jaz v BIOSU ne najdem nikjer ki bi lahko spreminjal FSB in VOLTAGE najdo sem da lahko rame spreminjaš Mghz.;(

lep pozdrav!

jest10 ::

Ce ne najdes to preprosto pomeni da si slep.
Imas spreminjanje FSBja in imas moznost dviga napetosti!
Za napetost vklopi overvoltage.

SrBo ::

Jst ti res svetujem da si najprej prebereš vse članke in se potem lotiš navijanja ker drugače ne bo šlo moreš pa defenitivno pazit kaj delat !!!! :D :D
|ASUS P5K-vanilla|Intel C2D E6750-G0@470*8//3760mhz/Vodno|
|OCZ power stream 520w|Point of view 8800GTS 640MB|
|Crucial value 2*1Gb/d9gmh/4-4-4-4|Samsung Sync master 215tw|

Pohi ::

Denism, ti si kar par člankov preberi ja, al pa če maš kakega kolega ki ti lahko kaj svetuje. V vsakem primeru pa pazi na temperature ko boš navijal, aja keri cpu pa je to, Barton al Mobile mogoče? Pa rame kake imaš, noname kake? Pa če slučajno veš če ima ta plata ABSII (anti-burn shield)? Pa poročaj kaj o rezultatih, ker me zanima do kod si spravo kaj, omisli si tudi kaki dober hladilnik. Grafična je res boga ja, tudi sam imam Radeona 9200, venda še SE za povrh:D
To je res 0 od 0. Dobiš solidne grafe za cca. 30k, tako da če si kaki gamer si kar nabavi:)) Torej če povzamem Aliria, grafe se ti verjetno ne bo dalo nekaj dosti navit, tako da se kar spravi na cpu pa gl.
Ya hya chouhada!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pohi ()

jest10 ::

Pohi:
Za 35 je že GF6600 na AGP:)
Pa plata ima avtomatsko zaustaviteu pri 80stopinjah tako da ni problema- prijazna do ljudi brez navijaškega znanja:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako navijem računalnik???

Oddelek: Navijanje
81373 (1157) Nwanko
»

Overcloking moje konfiguracije, prosim za pomoč!

Oddelek: Navijanje
191698 (1378) particle
»

Množilnik ali fsb...

Oddelek: Navijanje
23974 (974) Urc
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653961 (2977) cole-22
»

Navijanje AMD-ja

Oddelek: Navijanje
322111 (1382) Boky

Več podobnih tem