» »

navijanhe grafične

navijanhe grafične

legice ::

no jaz sem se šele sedaj začel malo ubadati z navijanjem in me zanima,kako da se navije grafično(hd 4850).Vem da se da malo zezati v catalyst control centru,vendar nič takega.Aja in ker bom dal na grafično hladilnik,ali bo grafična bolje delovala,ker se pač ne bo pregrevala?In ali bo grafična ostala pod garancijo če zamenjam hladilnik?
lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

BmN ::

s hladilnikom bo boljše delala, seveda.
jaz imam dva takšna
http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Pro...
dela super.

z navijanjem pa še malo počakaj, ni potrebe =P

j3rn3jk ::

s hladilnikom bo boljše delala, seveda.
jaz imam dva takšna
http://www.zalman.co.kr/ENG/product/Pro...
dela super.

z navijanjem pa še malo počakaj, ni potrebe =P


s boljšim hladilnikom nebo nič bolj delala, samo manj grela se bo, tako da jo lahko bolj navineš.

BmN ::

serijski ventilator na tej grafični suxs, sem imel GPU temp tudi do 109 celzija. drug ventilator je bla nujna zadeva, mislim da za njega tudi

computer2 ::

Ne spolaca se ti navijat, mam jest procesor dual 3. 33ghz pa hd4850hd pa mi cist use u redu dela. Greje se mi pa tam 66.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

sej mislm da človek ni vprašal za mnenje, ali naj navije ali ne.
Bral sem, da se precej grejejo te grafične s stock coolerji, torej ja, se ti splača zamenjat hladilnik, boš tako lahko bolj navil. Probi uporabt tudi kakšno dobro termo prevodno pasto, da ujameš še kakšno stopinjo. Poročaj kolko si dosegel, ker se trenutno odločam za nakup 4850. Grafična ti ostane pod garancijo, če menjaš hladilnik, če bo pa kaj narobe, pa le daj nazaj originalnega, da ne bodo komplicirali. Hladneje naj bi delalo lepše, bolj sigurno in naj bi delovalu tudi dalj časa(material dlje zdrži, če je dobro hlajen)
LP

Steinkauz ::

Imam sapphire 4850 dual slot in gor Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 + Slim stream 800rmp. Temp idle 37/46(gpu/mem), load 43/55.
Navita na 680/1030, karkoli več mi začne v NFS undercover metat tolk artefaktov da konc. Pa so temperature čist lepe...
Crysis pa začne pri 690/1055.
Tko da temp!=navijanje
ČE dviguješ voltažo je pomebnen cooler, drugač pa bl tko...
Sm itak ugotovu, da brezveze navijat grafo, raje dam čez 2 leti spet 150eur, kot pa da se s tole zafrkavam. Sem tut neuradne biose gor metal in sm mel same probleme pol, tko da zdej mam na 680/1030.
Precej bolj pomembni so čipi rama...

mr1two ::

Steinkauz, vem da nizka temperatura ni enaka višjemu navijanju, da bi se to res ful poznalo, samo če je hlajenje slabo, pol se ti grafa še manj navije kot sicer..itak je potrebno višat napetost, kar sem v preteklosti tudi delal :) v bistvu je dosti dela, če bi hotel imeti pošten over clock
vzemi radeona 9500pro za primer- step by step
1.- flashanje biosa z biosom 9700, da so se odklenile funkcije za spremembo delovnih frekvenc
2.-prvo navijanje in rezultati z 275/270 so bli na mislim da 330/295..
3.-igranje z gonilniki in iskanje najboljše variante(ne, ni se z vsemi enako dobro navijal, odstopanja so bila tudi po ~10MHz)
4.-zamenjava stock alu coolerja z AMDjevim box hladilnikom od 2800+(masivni kos bakra, res pravi overkill za grafično :) )- valda vse preluknjat, premislit kam dat ventilator, kako še izboljšat pretok zraka... -overclock je šel gor za kar nekaj megahercev, mislim da je bil stabilen celo na 350mhz clock
5.-razrez enega alu hladilnika z pentiuma 1 na majhne koščke, primerne za montažo na ram čipe in montaža
6.-brskanje po spletu za natančna navodila za volt mod, nabava potrebnih trimmerčkov
7.-dosti potrpljenja pri lotanju, ker so nogice male na čipih
8.-dosti straha pri prvem zagonu, da ne bo kej skurlo :)
9.-ker je moja matična izredno rada komplicirala, izposoja druge z drugim procesorjem...
10.-z volt metrom na mizi, malim izvijačem v rokah in počasnim dvigovanjem napetosti na še zdravi ravni...top overclock je bil 412/330, oz 660ddr , kar je z 275/270 precej odličen overclock-> občutki nepopisni :P
žal mi je bilo le, da je bila to edina grafična kartica oz. kos opreme, ki me je dobesedno odpihnilo ko sem vidu kolko se ta rdeča prasica navije, mislm da se core clock navije za skoraj 50% z zračnim hlajenjem, waw :D

bottom line-> pri navijanju je potrebno vse, znanje, kot sreča in upoštevanje vseh možnih spremenljivk in ni dobro bit površen.
Za pošten overclock porabiš kar precej časa in če bi bil privatnik, bi se ti splačalo tisti čas spravit v delo, ker bi si lahko kupil precej boljšo komponento..ampak tudi za osebno veselje je treba delat ;)
sam se nisem nikoli spuščal v vodna hlajenja, ker se mi je zdelo preveč kompliciranja za par stopinj...če bom imel priložnost, pa se lotim kompresorskega slejkoprej-to se resnično splača :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

AapocalypseE ::

Jaz mam na moji 4850 stock navadni tanki hladilnik in mam dvignjeno voltažo in navito na 725/1100. V idle mam 58°C in load 78°C. V idle se vrti ventilator na 38% in load 55%.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

lepa..kateri model pa imaš? mislim na proizvajalca in revizijo. Hrup?
lp

AapocalypseE ::

Piše v podpisu... Sapphire mam. V idle je skoraj neslišna, edino, ko igram kako igro je glasnejša, ampak me ne moti, ker se tolk igra dere, da sploh ne slišim računalnika.

Steinkauz ::

Sam ti nč ne teži Catalyst Control Center, da ne zazna grafe?
Jst sm tut dal en bios k je mel dvignjeno voltažo, sam je pol težil, da ne zazna grafe(pač neuraden bios)
Al uporabljaš ta starejši CCC?

AapocalypseE ::

Ne rabim CCC-ja zato pa mam gor samo display driver. Dela vse kot treba.

Steinkauz ::

Kako pa pol naviješ?
Pa s kje si ruknu bios dol?

AapocalypseE ::

Bios sem si sam nastavo s programom. Originalni bios sem shrano in naredo kopijo in potem sem se igral s kopijo. Bios samo flasham in je že navita grafična.
Uporabljam winflash za flashat bios in RBE za nastavljat bios.

Mam recimo tudi nareto, da mam v idle 250/500 frekvence.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Drugace tudi RivaTuner svoje delo opravlja vec kot odlicno.
Se nikol pa nism niti probu z driverji navijat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Street kolk si pa dvignu voltažo ?

FrancBula ::

do maximuma-1.158V
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

AapocalypseE ::

Na 1.158V ja. Sem za hec dal na 1.16V, da bi dobil stabilnih 750MHz, ampak je bil problem, ko se mi je naložo windows in sem prišo na namizje, se je takoj resetno comp in ventilator na grafični na 100%. Sem mogo it v safe mode in spremenit bios.
Za info samo, da ne bo keri na več dal brez vmoda. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri hladilnik za procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
5928 (864) jan01
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161300 (1084) BmN
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362236 (1542) alexa-lol
»

Q9300 n00b navijanje

Oddelek: Navijanje
161366 (1087) dmk
»

4850 za 139.90eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555399 (3320) Vanadium

Več podobnih tem