» »

Nakup grafične za gledanje HD vsebine

Nakup grafične za gledanje HD vsebine

diative ::

Živijo

Rad bi grafično samo za gledanje filmov in ostalih stvari v HD kvaliteti. Sedaj imam X1950 pro AGP. Na resoluciji 720p mi zadeve še normalno tečejo. Ko pa gledam kaj v resoluciji 1080p mi za včasih zašteka film da je groza. Ker ne mislim menjat matične me zanima če je radeon HD 3850 AGP dovolj močan da mi nebi štekal. Proc imam core2duo 1.8 GHZ

Hvala za odgovor

mesoreznica ::

Ja katerakoli HD serija bo vredu za HD filme. HD3850 komot poganja 1080p filme. In je ob enem najmočnejša AGP grafa na voljo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

jest10 ::

Malo navij procesor in ne boš imel potrebe po menjavi graficne, ker bo že sam CPU dovolj za predvajanje. Če še nisi probal z coreavc poizkusi, mogoče niti naviti ne bo treba

Dr_M ::

A za igre tudi rabis graficno?
Ce ne igras iger, potem je HD4550 najboljsa izbira, drugace pa mogoce ksna 4670. Lahko pogledas tudi 9600GT
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Opkow ::

Se je kaj spremenilo na tem podrocju? Se da vrtet tudi HD filme, ki jih imas na disku obicajnih formatov (avi, wmv, mkv,...) z obicajnimi sw playerji.

Kolikor vem, se je do sedaj dalo izkoristit prednosti HD graficnih samo, ce si imel BR medije (ter opusceni HD DVD) in Cyberlink PowerDVD player.
Ali se motim?

diative ::

Mja proca ne morem navijat imam eno cheap matično. Imam pa še eno vprašanje. Nekaj sem bral po netu da te HD grafične pridejo do izraza samo takrat ko predvajaš dejansko kakšen bluray disk npr v powerdvd. Če pa gledaš npr kakšen *.mkv pa ne toliko. Kako je sedaj s temu a ima kdaj kašne izkušnje?

Hvala

Senitel ::

Če samo grafično menjaš ne boš spremenil ničesar!

bluefish ::

Pri ogledu .mkv filmov pride do izraza procesor. Grafične kartice, ki podpirajo strojno enkodiranje se pokažejo pri predvajanju BR in HD-DVD medijev v določenih predvajalnikih.
Torej, če predvajaš .mkv, potem se posveti procesorju. Lahko uporabiš tudi kodek CoreAVC, ki kar občutno razbremeni procesor.

diative ::

ok rešil problem z kodeki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: diative ()

rejven ::

film glej z MediaPlayer Classic in core avc codekom in bo 100% špilal, men je na starem sistemu tako delal 720p tekoče(2400+,512 rama, 9600pro!->obremenitev procesorja cca 75%!).Vlc je glede hd videa po mojih izkušnjah slabši,

PrimozR ::

BTW; kako imaš lahko na C2D stroju AGP grafično??? Ker čipset pa imaš da podpira to, kako ULi/Via/SIS eksotiko?

opeter ::

Recimo VIA® PT880 Pro/PT880 Ultra?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355133 (4587) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403104 (3104) jan01
»

Filmi: 1080p ter graficna

Oddelek: Zvok in slika
182205 (1776) bluefish

Več podobnih tem