» »

Tipkovnica za delo ponoči

Tipkovnica za delo ponoči

sword ::

Lep pozdrav!

Že en lep čas uporablam Logitechovo UltraX tipkovnico, ki je sicer super - minimalistična, laptop-like tipke itd, težave pa mi povzroča delo in igranje ponoči. Že tak mi sijeta dva zaslona v oči, črk na tipkovnici ne vidim. Posebno me to moti za bolj resno delo, kakšne seminarske itd, ko ni ravno fajn, da vsako 10 črko popravljam, pa da rabm luč prižigat, zato da normalno delam. Poleg tega jo uporabljam tudi za igranje, ne sicer hardcore, zvečer, ko se zadeve umirijo pa sede kej odšpilat.

Iščem zato neko osvetljeno, kvalitetno tipkovnico. Na začetku mi je v oči zelo padla Razer Lycosa, predvsem form-factor in full backlit, zato sem poslal poizvedbo na slovenskega dobavitelja, zakaj jih ni v sloveniji. Naj bi bile premalo kvalitetne in jih nikoli ne bo. Sicer bi lahko šel naročat iz tujine, ampak mi je tako mnenje (uradnega dobavitelja) dal mal mislt ...

Tko da se sedaj odločam (predvsem) med Logitech G15 (77€) ter Razer Tarantula z Battlelight-om (skupaj 92€). Kakšne ideje, priporočila?

MadMicka ::

Za resno delo pač rabiš luč. Tudi za gejme si ne predstavljam, kako lahko nekateri špilajo v temi. Razer Tarantula pa gotovo ni vredna svojega denarja. Dobiš enako kakovostne tipkovnice za manj denarja.

bluefish ::

flipflop ::

Jst mam BTC 6300CL osvetljeno tipkovnico in sm čisto zadovoljen z njo, luči mi ni treba več prižigat ko neham film gledat pa bi rad še kej napisu.

karafeka ::

Jaz po pol ure fašem migreno, če gledam v monitor ob prižgani luči. Jaz ne vem, koliko oddaljen je tvoj monitor od tebe, ampak pri dobrih pol metra, kamot vidiš gor na tipkovnico, ker ti osvetljuje svetloba od monitorja.

krneki0001 ::

Nalepke, ki vpijajo svetlobo in potem svetijo se dobijo v vsaki mladinski knjigi, samo še cifre in črke gor napišeš, pa imaš osvetljeno tipkovnico.

opeter ::

Jaz po pol ure fašem migreno, če gledam v monitor ob prižgani luči. Jaz ne vem, koliko oddaljen je tvoj monitor od tebe, ampak pri dobrih pol metra, kamot vidiš gor na tipkovnico, ker ti osvetljuje svetloba od monitorja.


Dokler ne fašeš očala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sword ::

Jst mam BTC 6300CL osvetljeno tipkovnico in sm čisto zadovoljen z njo, luči mi ni treba več prižigat ko neham film gledat pa bi rad še kej napisu.


Dokaj pomemben mi je tud privlačen design, to BTC sem videl že ene parkarat, pa mi način osvetlitve nekak ne sede (prosojni gumbi ...).

Kar se tiče nalepk, bi bla verjetno težava jih izklopit - med gledanjem filma, ko npr želiš temo, al ma kdo drugačne izkušnje? Kolko to sploh sveti?

Eden od razlogov, da sem gledal Tarantula je tud to, da ma removable keys .. Mam grdo navado kej pojest pred računalnikom, poznate zgodbo naprej. V glavnem neprijetno je, če te pol tipke zajebavajo, ker je uspod ena drobtina. Pa tud drgač ej fajn kdaj spucat, kar se nabira prahu in drugih zadev.

G15 ma pa na drugi strani full backlit brez dodatne opreme, tist zaslonček mi sicer ni bistvena zadeva, pa tud USB porti naj bi bli 1.1 ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sword ()

bluefish ::

Eden od razlogov, da sem gledal Tarantula je tud to, da ma removable keys ..

To jih ima vsak tipkovnica :).

sword ::

Ravnokar sem uničil Backsapce key pr poskusu, da bi to dosegel ... Mogoče to na Laptop-like key tipkovnici, ni tako preprosto? V glavnem, zdej še bolj rabim novo - nočem pritikat tega gumijastega štilčka ... :D

Buggy ::

Morda kaksna USB laptop lucka ali pa kar sam naredis spodnjo modifikacijo :)

sword ::

Sem naročil G15, me je nekak bolj prepričala ... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619766 (1088) bajsibajsi
»

Osvetljena tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
4715121 (13808) aJPOD
»

nova tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
202381 (2101) IvoJan
»

Katero tipkovnico uporabljate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11913795 (11554) Half-Saint
»

Iščem zelo flat tipkovnico

Oddelek: Kaj kupiti
191808 (1232) Bethrezen

Več podobnih tem