» »

Maksimilijan Vollmeier

Maksimilijan Vollmeier

chrush ::

Pozdravljeni!
Iščem podatke o znanem nekdanjem šefu mariborskega podzemlja Maksimilijanu Vollmeierju. Zelo bi bili zaželeni kakršnikoli spletni viri, lahko tudi vaše izkušnje ki ste jih morebiti imeli z njim, pa mogoče kakšni članki v raznih revijah. Vem, da je nekoč bil objavljen njegov življenjepis v enem izmed tednikov (jana, če se ne motim). Ker sem njegov sorodnik, bi rad vedel, kako je bil predstavljen s strani medijev in nasplošno državljanov, ker bi rad izdelal njegovo biografijo.
Za vsako informacijo bi bil zelo vesel.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers
  • zaklenilo: zee ()

Mati ::

Jaz osebno nič lepega nisem slišal o njem. Izsiljevanje, podkupovanje, prevare in podobno so pa bile reči s katerimi naj bi se bil ukvarjal.
Govorilo se je, da je vsake toliko sam nastavil bombo v svoje stanovanje na Koroški cesti, da je pokasiral od zavarovalnice.

Konec pa je našel v Turčiji, ko ni zvozil ovinka in zgrmel z vozilom in ljubico v globino. Takšna je vsaj bila uradna razlaga. Če pa ga je SOVA fentala, pa tega ne bomo nikoli izvedeli.

Pesimist ::

Vecina ljudi se ga je pac bala v drzavnih ustanovah, prav trepetali so ko je stopil v pisarno in verjetno je nasel tudi edini mozno konec, ki pac pride z takim zivljenjepisem. Interpretacije oz izvedbe so sicer lahko drugacne, vendar rezultat je vedno isti, 2 metra pod zemljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Barakuda1 ::

Vecina ljudi se ga je pac bala v drzavnih ustanovah, prav trepetali so ko je stopil v pisarno


Da te kap.

Ne no pretiravat.

Maks je bil pravzaprav "sitna riba".
Na domačem kupo gnoja je sicer bil bolj nastopaški petelin, v vasi pa je bilo večjih, bolj pisanih in močnejših petelinov, katerih kikirikanje se je slišalo dlje in glasneje od njega, še veliko.

Povedano drugače.

V nekem času je pač bil eden bolj razvpitih Mariborskih nepridipravov.
Da bi bil pa kar vodja Mariborskega podzemlja, pa malo morgen.

Miti in legende o tem, so nastali šele po njegovi smrti.

Komu in zakaj so ti miti ustrezali, je pa že drugo vprašanje.

AndrejS ::

Bolj vodja mariborskih đankijev, ki so za heroin opravljali umazana dela.

Barakuda1 ::

No, to lih ne.
Pretiravanja v zvezi z njim, pa so definitivno presegla vse meje (v obe smeri).

Dandanes pa te Robinhudovske legende o njem širijo predvsem tisti, ki ga nikoli v življenju niti videli niso, kajšele, da bi ga kakorkoli poznali (posebej pobliže)

Tko da dragi sorodnik pokojnega maksa.
Če boš hotel spisati verodostojno in pošteno biografijo tvojega žlatnika, te ne čaka ravno neko "romantično" delo.
Vsekakor pa bi bilo morda celo prav, da se končno na tržiču najde nek knjižni izdelek, ki bo že končno demistificiral Vollmeierja.

chrush ::

barakuda1, delo je težko, na podlagi mnenj ki ste ji ostali objavali zaenkrat lahko rečem, da imate določene predstave o njem, ki niso rano podprte z dokazi. Sicer pa je težko najti karkoli o njem, razen v krogu družine, kar pa ni dovolj verodostojno, da bi lahko spisal neko biografijo. Torej težka naloga, še naprej pa se priporočam za mnenja kot tudi kakršnakoli gradiva, članke ipd...
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

AndrejS ::

Verjetno obstajajo zapiski na PP

Nagi Bator ::

Dve iz prve roke:
Enkrat jer mojega znanca, ki ni vedel za Vollmeierja, vzgal na nos, ker mu je v pijanem stanju nekaj (ne vem kaj) rekel. To je bilo enkrat davno v zacetku devetdesetih v MKC-ju na Oroznovi. Takrat se ni bil tako "znan".
Drugic je prisel v Pekarno (v drugi polovici devetdesetih) in hotel v tamkajsnjih lokalih prodajat hors. Takrat se je v Pekarni furala strictly "anti dope" politika, le zelenje je pogosto prijetno disalo. To mu je bilo dano na znanje in kasneje je se nekajkrat tezil, vendar v meni znanih primerih brez uspeha.
Vse kar bi dalje povedal bi bile spekulacije.

PS: Aja, tisi pozar v MKC-ju na Oroznovi, mislim da okrog 92/93 bi naj bilo njegovo delo.

Mati ::

Tudi ni odveč povedati, da se je dolgo trudil pobirati varščino v MKC od takratnega lastnika B.L., vendar brez uspeha.

Nagi Bator ::

A Reporter Milan je njegov sorodnik?

chrush ::

Kot prvo, nisem pravi reporter milan. Moja zgodba je nekoliko drugačna. Naša družina se je nekoliko umikala srečevanj z njim in jaz sem bil še premlad, da bi mi starši govorili o njegovih poslih, vendar v času ko je postajal vse glasnejši sem prišel v tista leta, ko mi je godilo, da sem se pred drugimi postavil z njim. No, kasneje sem zaradi tega imel nekaj težav tako pri zaposlitvi kot tudi nasplošno.
Če bi hotel pisati realno biografijo bi se moral soočati z naslednjimi težavami:
- starši mi o njem in njegovih poslih ne nočejo govoriti
- sam ga nisem dovolj poznal pri njegovih začetkih, ampak zgolj zadnja leta njegovega delovanja
- ostali sorodniki živijo preveč v oblakih, saj je zanje bil car 'ala' Don Corleone. Torej nepremagljiv, prijazen, strah in trepet vseh itd..

Ampak sedaj ko dobro poznam veliko ljudi z vseh koncev Slovenije, mi je prav zanimivo, da ga tako mlade kot stare generacije sploh ne poznajo v drugih delih naše državice razen Štajerci in Korošci.

AndrejS, mi lahko bolj natančno razložiš, kaj si mislil s kratico PP (Policijska postaja?). Ker če to drži, potem ti lahko povem, da veliko tistih dokumentov lahko dobim vpogled. Prav zanima me, kaj je našel v njegovem stanovanju sedanji župan MOM Franc Kangler.
Če pa veš za kakšne druge dokumente pa te prosim, če mi lahko pomagaš.

Nagi Bator, Mati to govorita zgolj na podlagi govoric drugih, ali poznata ozadje tega?

Hvala vam za prispevke in upam, da še kaj izvem.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bikica ::

Ti Crush, ko se izdajas za takozvanega sorodnika Vollmeierja, mi povej, koliko se zivih bratov in sester ima. Menim namrec, da se pod pretvezo, da si sorodnik, hoces dokopati do informacij iz se zaenkrat meni neznanega razloga. Jaz sem namrec njegov pravi sorodnik in mi niti na pamet ne pade, da bi poskusal obogateti na njegov racun!
Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bikica ()

chrush ::

Bikica, navedel ti bom kratice imen bratov in sester, ti pa boš že vedel, kdo so. (DIM)
Vsekakor pa se ne rabiš bati, da bi obogatel na njegov račun, ker ne mislim izdelati biografije za javno objavo.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Beli_Zajcek ::

Nič bat Bikica. V Sloveniji še niso obogateli z izdajanjem knjig. :))

c3p0 ::

Niti s kaj boljšo tematiko ne...

icek ::

Mogoče vprašaj Bavčarja. On se ga je baje edinega bal. :)
Sicer nisem njegov sorodnik - daleč od tega, ampak jih nekaj celo poznam.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Grill ::

Naročil je bombni napad na sodnika Rebernika 1996 recimo. Če želiš o njem vedeti kaj več, obišči v zaporu Danija, tega ki je takrat nastavil bombo. Bil je đanki, z Volmajerjevim bratom sta pa takrat tudi skupaj obnavljala eno hišo tam pri tržnici. Dani je takrat dobil, če se ne motim 15 let, po pritožbi pa 14.
On je bil njegov "hlapec", ga je pa zelo dobro poznal.
Aja, Volmajer mu ni dovolil jemati horsa, ker je potem vedno zaspal in se ni pojavil tam kjer sta bila zmenjna.
Lahko pa povprašaš tudi Danijevo ženo, jo še vidim tu in tam, ko se z pesom sprehaja naokoli.

d0rK ::

Ma kaksna biografija, scenarij napis!

bikica ::

Zakaj pa bi potemtakem zelel izdelati knjigo, ce je ne bi javno objavil? In btw, od koga si ti sorodnik? (D, I ali M?)

Mati ::



Nagi Bator, Mati to govorita zgolj na podlagi govoric drugih, ali poznata ozadje tega?




Jaz govorim iz lastnih izkušenj. Sicer me ni bilo poleg, je pa tip, ki mu je Maksa želel spipat varščino moj dober prijatelj. Lahko ti tudi povem, da mu je proti koncu enkrat prekipelo in je Maksovemu hlapcu nastavil ror na čelo, ko mu je ta grozil, da bo njegovemu psu vsak dan zamude eno nogo odrezal.. No od takrat je potem imel mir. Je pa kmalu zatem se začela gonja proti Makseju in pobeg v Turčijo.

;-) ::

Ena njegova sestra dela z otroci v slov.bistrici.

EssEncE ::

En čas je delal zame, nato pa se je izneveril in...

chrush ::

Za javno objavo ne morem izdelati biografije, ker ne bi dobil potrebnih dovoljenj (predvsem me skrbijo avtorske pravice). Poleg tega imam premalo informacij, kar jih dobim od sorodnikov pa sem tako povedal dovolj že v drugem postu. Sorodnik pa sem od D,I,M in M.
Za napad na sodnik Rebernika vem in tudi nekaj podrobnosti, zakaj je do napada prišlo.
Glede Bavčarja pa je tako: Ni se bal Maksa ampak sta poslovno sodelovala in mogoče danes Bavčar ne bi bil na tako visokem položaju če ne bi imel podpore njegove (finančne) podpore. Znano je bilo, da je v tistih časih bil Vollmeier med najbogatejšimi v Sloveniji.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

;-) ::

Pa prvi na seznamih policistov po kaznivih dejanjih (1x je bila celo oddaja o tem) ko so pokazali seznam sicer so bile samo kratice gor.

#000000 ::

Med najbogatejšimi a to si mislu med 500.000 najbogatejšimi v Sloveniji, pa teb se meša zgleda, še bavčar danes ni na spisku pa je res za malega človeka nesramno bogat, med bogatimi pa je klošar. Prvi je pa bil na seznamu mariborskega okrožja. V ljubljani smo slišali zanj samo ko je bombo nastavu in ko je umrl v turčiji, vmes pa nič.

Men se zdi da je bol on zgolj malo bolj vročekrven vaški posebnež ki je parkrat gledal botra in našuntal nekoga da je sodniku bombo nastavu na vrata, nastavu je pa ročno bombo jugoizdelave ki je takrat stala 20 mark, če bi hotu počit sodnika bi nabavil kliker in 200 gramov plastike pod avto pa sodnika dans nebi blo več, ampak za to verjetno ni blo dnarja, ker taka profi stvar stane kr neki.
Ampak njemu je bil verjetno cilj samo malo zaropotat in dvignit famo okol sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

bluefish ::

+1 na to.

chrush ::

#000000
To je zgolj tvoje mnenje, kakšni pa so bili njegovi cilji pa ne veš. Njegov cilj ni bil nekoga ubiti ampak je zadostovalo, da ga je prestrašil in to na tak način, da je tudi javnost vedela, da je kriv on, dokazov pa ni bilo. Razlika je če nekoga opozoriš ali ga ubiješ in tega se je on zavedal.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

#000000 ::

Ma ga je pa res prestrašil, uni jadnik je kasiral 14 al 15 let, Maksimiljanu pa niso mogli dokazat. Zakaj ni šel sam bombo zmontirat ? Zato ker je vedel da gre v arest, tko je pa s tujim kurcem po koprivah mlatu, po domače rečeno.

chrush ::

Tisti, ki je posel za njega opravil, že ve zakaj je to storil.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

#000000 ::

Seveda ve, vemo tudi mi, za 15 let aresta :) No da ne bo kej tko izpadl, nimam proti nobenmu nič, pač samo govorim kako jest vidim zadevo. LP

durrenmatt ::

Vollmeier je bil že kot dijak na I. gimnaziji nasilen. Tista ženska, s katero je bil najbolj na tesno, preden je zginu v Turčijo (torej nekako njegova punca), pa je imela look cenene k... Po njej sodeč tip ni mel stila.

chrush ::

Zanimivo durrenmatt. Veš še kaj?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

;-) ::

Kako napreduje življenjepis ?

chrush ::

Nekaj malega sem nabrskal, ampak ne bo šlo v javnost. Bi pa mogoče zgodba res bila zanimiva za kak film.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Morski ::

Imam nekaj info o Maksu...

francek1 ::

Smrdljivi nasilni mali dilerček, ki je dobil, kar je iskal!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

zee ::

Obujanje starih tem: fuj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je to pravi Satoshi Nakamoto

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1211351 (9882) filip007
»

A se obolelost z rakom s časom povečuje?

Oddelek: Problemi človeštva
395201 (3951) Map
»

Banke odlozile odplacevanje dolgov Bavcarju (Istrabenz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
856966 (4658) mtosev
»

Se ga še spomnete Ivan Kramberger

Oddelek: Loža
457113 (3594) Vajenc

Več podobnih tem