» »

Se ga še spomnete Ivan Kramberger

Se ga še spomnete Ivan Kramberger

Mr.Ecko ::

Ivan Kranberger 15 let je že kar je mrtev .
  • spremenilo: Mr.Ecko ()

Looney ::

Takrat sem bila jaz stara pol leta!:P
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Mr.Ecko ::

Si sploh kdaj slišaAl zanj ?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Ecko ()

Looney ::

SlišalA? Ne ravno!:8)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Bob Rock ::

Hehe, bil kr faca...z ancko(vsaj zdi se mi da ji je blo ime ancka:) ) na rami. Kot otroku se mi je vedno zdel zanimiv, ko je knjige prodajal po ulicah.

Mirna mu zemlja...

Edit: Typo
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

asgard2.0 ::

Kramberger je bil čisti zakon. Kolikor je on naredil za Slovenijo ( za revne ljudi ) bi mu lahko postavili vsaj polovico toliko spomenikov kot so jih komunajzarjem ki so sam ljudi pobijal. Človek in pol ni kaj. Naj počiva v miru :)
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

AndrejS ::

Komunajzari so se vstrašli in ga odstranili.

Brane2 ::

A se ve, kdo ga je počil ? A ni bil nek sosed al nekaj takega ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bob Rock ::

Naj bi ga en vaski pijancek...ki pa je takrat bil tako pijan, da se ne spomni nic.

No, tudi ne vem kulk je bil kej sposobn zadet ga, glede na to, da je bil v takem stanju.

Domnevni strelec IMO samo zrtveno jagnje.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Brane2 ::

O pokojnikih vse najlepše, pravijo, pretiravat pa tud ni treba.

Tip je bil za moje pojme kar malo nadut in titsto svojo pogruntacijo je koval v nebesa, IMO si je poskušal kupiti na tak način kako solidno politično funkcijo.

Lepo, da je pomagal revežem in normalno, da je hotel od tega nekaj imeti, ni pa tako, da je bila ta pomoč zastonj, Bila je del njegove kampanje, Brez tega ga nihče ne bi poslušal na predavanjih na Prešernovem trgu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mr.Ecko ::

očitno jih je ogrožal. Drugač ga nebi odstranli.

Pšenični ::

To zna bit prekleto res ,pa če niste vedl so mal pred tem tud njegovo opico ančko(men se zdi da je mela tako ime), s škarjam frdirbal. heh heh k bi blo vsaj smešn ...Pa model je knjige prodajal,...Pa komunari znajo bit res zajebani ..,sej je probou.

Jackal ::

Takrat sem bila jaz stara pol leta!


Ne pa nisi!
Zato, ker Mr.Ecko ne zna računat... letos je 14 let od tega :P

mojsterleo ::

krambergerja se spomnem, saj se je takrat kar veliko kazal naokoli in je bil do neke mere zanimiv s tisto opico; samo takrat so bili drugi časi, gospodarska in politična kriza osemdesetih in potem devedeseta

čeprav se je verjetno zavedal da ga bodo slejkoprej odstranili, ker si je kar sam naredil grob

to se je pol tudi zgodilo

Requiescat In Pacem

STASI ::

Se ga spomnim ja. V sobotah je bil s svojim oldtimerjem parkiran na Prešernovem trgu in prodajal svoje knjige. Pa kako dobro je povedal. Se spomnim da je enkrat bila med množico ena romkinja in ga je nekaj provocirala. Ivan pa je vidu da ravno neki po nosu šari in reče: Glejte, išče nafto pa je ne bo najdla.
Takrat se mi je zdelo zabavno, bi ga mogli videti.

Drugače pa je Ivan konstruiral in patentiral nekaj za dializo. Seveda to ne v "Jugi" ampak v Zahodni Nemčiji. In od tega mu denar.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

klemen22 ::

Seveda se spomnim Krambergerja. Po mojem mnenju eden največjih Slovencev vseh časov. Pa za dializo ni "le nekaj" izumil pač pa je izumil edenga najpomembnejših delov, ki omogočajo da sedaj dializni bolniki lahko kolikor toliko normalno živijo.
Žal je bil žrtev političnih (komunističnih) spletk. Sicer je dokazati težko vendar se že na daleč voha kdo je bil povezan z njegovo smrtjo.
Skratka, bil je velik človek.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Pšenični ::

Ja, kar se tiče njegove smrti, mamo tud mi svojega Kenedya, upam da sm prav napisal.

klemen22 ::

Nekaj takega ja.
Verjetno se zaradi komunisitčnega pridiha naše države (predvsem) v prvi polovici 90 let ni kaj dosti delalo na raziskavah tega umora. Saj ni čudno ko pa so bili glavni akterji precej zakoreninjeni in ni bilo volje.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

BluPhenix ::

Ja, tisto leto je hotel kandidirati za predsednika države, pol pa so mu to onemogočili.

Mislim, da bi imel kar veliko podporo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Stajerc ::

Jajca je imel in glasen je bil. Tega mu dobeden ne more očitati in prav to je nekoga zelo žulilo.

Vrjetno ga nebi nihče pravzaprav rad videl kot za predsednika čeprav je imel dosti podpore in bi morda tudi lahko postal ampak neumen pa tudi ni bil čeprav je deloval zelo izvenserijsko.

Sam ga nebi volil bi mi pa bilo všeč če bi še bil prisoten in če bi povedal in izjasnil še naprej svojo resnico kot jo vidi.

Včasih je dovolj že da ima nekdo jajca čeprav kot sem rekel pomoje neumen človek on ni bil.

Če ne predsednik pa bi bil POP zvezdnik... na nek način.

Ker je bil ubit pa zagotovo ni širil samo neresnic in izmišljotin in neumnosti se vam ne zdi ampak je nekoga pošteno pritisnil v kot ali vsaj močno prestrašil z svojo resnico?

To kar si dan danes žal nihče več ne upa in se vsak raje zlije z samim sabo in podleže interesom nekoga drugega.

Drugače pa mislim da nima smisla obujati mrtvih in v tistih dejanjih iskati odgovore na prihodnost.

Mogoče bi se še kdo zaradi iskanja "resnice" še dan danes znašel v težavah?
Have a nice day.

klemen22 ::

Včasih je dovolj že da ima nekdo jajca čeprav kot sem rekel pomoje neumen človek on ni bil.

Ja če bi bil izvoljen za predsednika bi bil IMO najpametnejši predsednik kar smo jih in kar bi jih imeli.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Stajerc ::

To nevem.

Zagotovo pa vem da bi povedal on točno to kar si misli.

Ta lastnost pa je vendarle zame pozitivna ja. Saj pravim to da so ga ubili ni prav ker na koncu koncev kaj pa je komu storil? Saj ni bil skrajnež ali terorist ali kaj podobnega.

Bil je pač vnet zagovornik svoje resnice. Bil je glasen in konkreten. To pa res ni zločin posebej po merilih dan današnje države kot jo imamo. Jaz ga ne kujem zdaj v junaka in jočem za njim ali kaj podobnega ampak pač ko je nekdo odprl to temo sem se spomnil določenih stvari ki so se dogajale in pač načina na katerega so ga utišali ki pa je obsojanja vreden.
Have a nice day.

SkIDiver ::

Jz se ga spomnem, ko je policaju oz takrat še miličniku v NM na glavnem trgu v roke porinu dinarje in ga poslal v trgovino po banane za njegovo opico:D

pavka ::

Res je bil faca. Bil je trn v peti slovenski politiki. Zato je prekmalu umrl.
Več glav več ve!!!

Oxford ::

@Klemen22: Ja če bi bil izvoljen za predsednika bi bil IMO najpametnejši predsednik kar smo jih in kar bi jih imeli.

Klemen22, za tole izjavo je kar primerno, da si napisal IMO, ker bi bila brez tega le še ena tvoja "buča". :\ Lepo te prosim!

Krambergar je bil podobna afna kot njegova mala spremljevalka. Model je bil pameten le sam zase in je igral na socialno noto Slovenceljnev. Stare mame so mu ploskale, normalni pa smo zavijali z očmi, ko se je drl po trgih med svojimi "performansi". Na volitvah za predsednika je imel za izvolitev toliko možnosti, kot če bi kandidiral jaz. Proti Milanu in Jožetu ni imel šans. Kandidiral je samo zaradi publicitete, kajti tudi njemu samemu je bilo jasno, da samo meša "drek". Skoraj bi me kap, ko sem ga na nekem televizijskem soočenju videl v obleki. Izgledal je kot ... kot ... kot ... mat'r ne najdem pravega izraza ... kot klovn. Si predstavljate, da bi imela Slovenija predsednika s "električno" čupo. :\
Pa saj bi bili tarča posmeha še med Eskimi.

pavka ::

To je res.Ampak, po svoje je bil faca.Da pa bi bil predsednik države!! Takrat bi šel tudi v Turčijo in tam zaprosil za državljanstvo. Bilo bi me sram, da imamo takšnega predsednika.
Več glav več ve!!!

klemen22 ::

Exford, pavka: Drnovšek je pa kaj boljši mogoče s tistim vencem na glavi ali pa sedaj ko vodi neke leve indijance k nam na obisk?:\

o je res.Ampak, po svoje je bil faca.Da pa bi bil predsednik države!! Takrat bi šel tudi v Turčijo in tam zaprosil za državljanstvo. Bilo bi me sram, da imamo takšnega predsednika.

Potem se le preseli v Turčijo. Saj z novejšimi potezami Drnovšek deluje kot klovn.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

krneki0001 ::

Karmberger je bil po poklicu priučeni dimnikar. Aparat za dializo je bil pa že narejen, on je samo poboljšal zadeve in ga popravil do te mere, da se ga uporablja še danes. Potem pa svoj popravek patentiral. Za to je dobil vsak mesec približno 300.000 takratnih nemških mark, ki jih je pa polovico takoj razdelil med bolnišnice v sloveniji. Se ga spomnim, ko je prinesel v vreči za krompir 100.000 mark in jih podaril enemu izmed oddelkov v kliničnem centru.

Ko bo kak slovenski politik iz svojega žepa vzel danes 50.000 eurov in jih dal na lepe oči enemu oddelku v kliničnem centru, mu bom pa tut jst ploskal, samo takega človeka v sloveniji ni več.

Glede politike - res je mešal drek, a to je sam tudi zelo dobro vedel - in prav je tako - takih bi vsaj 10 rabili na volitvah, ki bodo čez kako leto. Da bi povedal vsakemu direktno tisto, kar mu gre. Tako kot je to on delal, je čisto jasno, da ga bodo ubili, saj je vsakemu povedal, kok krade in kje krade - tega pa politiki ne marajo. Spomnim se tudi pričanja, da naj bi nekdo ukrades sniper pri morisovcih s katerim naj bi bil ustreljen Kramberger.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

O njegovem umoru je bil posnet nek fil, samo se žal ne spomnim naslova. Sem pa govoril s sodnikom, ki je obsodil njegovega morilca. In rekel mi je, da je prepričan, da je bil obsojen pravi storilec. Da je obsojeni vedel za stvari, ki jih lahko ve samo morilec. Seveda pa je ta obsojenec kasneje spremenil svojo zgodbo. BTW: danes bi moral biti že na prostosti... Šlo pa je za nekega lovca, ki je veliko pil in je potem Krambergerja ustrelil.

Film je bil sicer posnet precej tendecionzo, je bilo pa kljub temu kar nekaj zanimivih dejstev. Recimo dejstvo, da je bilo od tam, kjer je morilec streljal težko zadeti Krambergerja, morilec pa je bil pijan. Pa mislim, da je policijski minister Bavčar zelo hitro prišel na kraj dogodka, itd. Ampak verjetno je bilo zraven tudi nekaj naključja, ki je pripomoglo h končnemu razpletu dogodkov.

Lahko pa, da je morilcu kdo "prišepnil" naj Krambergerja ustreli.
sudo poweroff

tsh2 ::

če bi bil Kramberger danes živ bi zelo dobro odžiral glasove, se mi zdi predvsem levici. mogoče bi celo izpodrinil jelinčiča iz parlamenta. tako da ni izključeno da so ga politični nasprotniki pospravili (jelinčič je kar dober kandidat, kučan&co tudi glede na njihovo komunajzarsko prasko pobojev političnih nasprotnikov...).

krneki0001 ::

tsh, kučan je takrat že vedel, da bo predsednik, zato ni rabil odstranjevat konkurence. Bolj je pa bil na udaru Drnovšek, ker bi mu človek, ki vsakemu pove v obraz, kaj si misli o njem, mešal štrene v parlamentu.

Jelinčič je bil pa takrat isto kot danes, opica brez strani. Rit liže tistemu, ki mu kaj da v zameno, pa ni važno kake barve je. U bistvu odžira naš denar zato, da mu ni treba nič delat, ker tiste 4 procente glupih ljudi nategne na skoraj vsakih volitvah in mu potem tok in tok denarja pripada.
Slovenija bi se mogla takih znebit, ker niso za nič pametnega.

U bistvu bi pa lahko zdej kako jamo spet nafilal, ko bodo tisto spraznili v teharjih (jašek sveta barbara). Mogoče je pa čas da kompeltno zamenjamo vodilno skisano smetano - osebno bi jih vse skupaj zazidal v tisto jamo, pa čisto nove ljudi na oblast, ki imajo vizijo in se bodo trudili pa kej naredili, ker tile ki so sedaj na oblasti in v opoziciji, se že predolgo časa valjajo po parlamentu in mešajo drek, naredijo pa čisto nič, samo grabijo zase in odirajo nas davkoplačevalce.

connel ::

čestitke za obujanje 2 leti stare teme,...

opeter ::

1992 - Letos je že 17 let od smrti Krambergerja. Kako hiti čas...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kixs ::

Na prvih volitvah je bil res klovn, na druge se je pa posteno pripravil. Tudi posnetke svojih par let starih govorov je spuscal, kjer je govoril kaj se bo zgodilo (in se je res). Komunistom je sel konkretno na zivce.

USS Liberty ::

Kramberger je bil zelo zanimiva osebnost. Imel sem srečo, da sem ga parkrat videl v živo in z njim tudi spregovoril nekaj besed, ko je na gorenjskem večkrat na mestnih trgih prodajal svoje knjige in imel govore. Bil je zelo dober govorec, imel je čut za malega človeka, a je zavračal komunizem, poleg tega pa je vedno povdarjal slovensko domoljubje in patriotizem. V svojih govorih pred množicami ljudmi se je velikokrat norčeval iz Milana Kučana.

Pred tragično smrtjo je Ivan Kramberger vodill tudi Domovinsko narodno stranko, ki se je pripravljala na parlamentarne volitve leta 92.

Poleg Krambergerjevega umora v sumljivih okoliščinah, je pa zelo sumljivo tudi to, da ravno s časom tragičnega odhoda Krambergerja iz naše politične scene, sovpada začetek političnega vzpona Jelinčiča, ki je leta 92 nagovarjal podobno volilno bazo kot Kramberger.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

gzibret ::

Meni okoliščine njegovega umora močno smrdijo na atentat. Neglede na pravnomočno obsodbo.

Se pa spomnem, da nas je resnično vse skrbelo, kaj bi bilo, če bi bil res izvoljen, kar bi sicer bila senzacija, samo spet ne tako velika.
Vse je za neki dobr!

THX 1138 ::

Meni okoliščine njegovega umora močno smrdijo na atentat. Neglede na pravnomočno obsodbo.


Ma itak. Se še spomnite kako hitro se je Bavčar takrat pripeljal z helikopterjem na kraj zločina?

BigWhale ::

Meni okoliščine njegovega umora močno smrdijo na atentat. Neglede na pravnomočno obsodbo.


No, glede na to, da je Kramberger bil politicna in javna osebnost, je to bil atentat. :)

gzibret ::

Jao, BW, maš prav... He he, me spominja na tisto o princesi Diani v časopisu "Diana was still alive hours before she died"

V glavnem, popravljam moj stavek:

Meni okoliščine njegovega umora močno smrdijo na POLITIČNO MOTIVIRANI atentat. Neglede na pravnomočno obsodbo.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Kramberger mi je bil vedno mau čuden in nedoumljiv. Pred njegovimi dializnimi patenti dam klobuk dol še danes. Ni važno, če se še uporabljajo ali se ne, včasih so se.

Njegova politika mi je bila pa že manj všeč.

Atentat nanj je pa prekleto čudna stvar. Njegov morilec je moral res imeti "srečo" da ga je tako dobro zadel. Mau mi je sumljivo, tudi meni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vajenc ::

Lovc je oborožen pijanc, ki gre čez hrib v naslednjo gostilno ;) ... Lovci so navajeni pijani streljat.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

Lovc je oborožen pijanc, ki gre čez hrib v naslednjo gostilno ;) ... Lovci so navajeni pijani streljat.


Sej znajo streljat, ampak da s kalibrom 0.22 strelja na žival, ubije jo pa z 9mm zrnom pa še nobenmu ni ratalo.

BigWhale ::

Se mau pa bo Thomas zacel risat poti od 'magic bullet-a', ki je zadel Krambergerja. ;)

No, salo na stran, njegov umor je verjetno marsikomu sumljiv, pijanci tezko streljajo tako dobro, sploh je pa malo verjetno, da bi nek tak naceloma preprost clovek to storil. Taksni so ga vecinoma imeli radi. :)

Ciklamen ::

Hmm, tudi sam nosim priimek tega možakarja, čeprav nisva bila v sorodu :D
- End of the Post ->

tsh2 ::

vsak ki stori umor ali samomor ima za tako dejanje zelo dober in močan motiv. motiv mora biti tako močan, da človeka prepriča, da kasneje svoje odločitve ne bo nikoli obžaloval. razen če je totalno zmešan, pa še takrat ima en svoj zmešan motiv, ki pa je v njegovi glavi zelo smiseln. da bi nekdo ubil nekega politika samo zato, ker mu je šel na živce, pa meni zveni malo verjetno.

Vajenc ::

http://ivankramberger.blog.siol.net/200...
Blog sina Ivana Krambergerja. Sam pove, da je šlo za politični uboj in motiv ... ampak ne od komunistov, pač pa v solo izvedbi lovca. In na 60 m zadeti lovca v prsa ni nemogoče tudi za pijanega lovca.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLOVENIJA , politika, volitve, predsedniške volitve

Oddelek: Problemi človeštva
428334 (7156) Kamran
»

Kdo naj bi bili strici iz ozadja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5510636 (8517) Mipe
»

Predsedniški kandidat Miro Žitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
548600 (6738) Matija82
»

Kazenska ovadba proti policistu, ki je preko spleta grozil predsedniku vlade (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
818196 (5582) Vajenc
»

Zamenjava v vrhu Telekoma

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
313711 (3711) Mate

Več podobnih tem