» »

Zalivanje pešcev

Zalivanje pešcev

kriko1 ::

Danes se po vračanju iz dela po standardni poti naletel na novega prepotentneža ki je blisknil
zadnji trenutek skozi rdečo luč. Ob tem je seveda z neprilagojeno hitrostjo zalil mene ter še eno peško
skupaj z njenimi dokumenti v roki (jaz sem že navajen na take kretene in imam dežnik rahlo nagnjen proti cestišču tako da nisem bil preveč namočen).

Zanima me kaj naredit v taki situaciji? Policija sploh se kaj pobriga za take primere?
Ali po prijavi moraš čakati zunaj na mrzlem da pridejo in popišejo zadevo?
Kako lahko sploh dokažeš da te je lastnik avtomobila prijavljene tablice "zalil"?

lp

kmetek ::

imaš priče pa tablico in je rešeno...soočenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Ice-Heki ::

Uf, takih voznikov je na žalost na cestah preveč.

KandazaR ::

Kotanj ob robu vozišča pa tudi.

kriko1 ::

Na žalost so vozišča slaba, tako da se voda zbira ob robu ceste in dokler je cesta vozna verjamem
da tega ne bo nobeden popravljal.
Še vedno pa ni izgovor da grdo prišibaš v lužo če vidiš pešče poleg na pločniku. In ja, jih je dosti takih.
Ne vem, kaj jim podarjajo vozniška ali kaj?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

MeGreat ::

ja na glavni vožnji najbrž ne boš tega delal :)

>>><<< ::

Zgleda, da niti teoretičnega dela potrebnega za izpit nimajo. Na CPP polah je namreč vprašanje "Kako vozite mimo pešcev, ko je na vozišču luža?".

Jaz bi podal prijavo na policijo, slišal sem že, da v takem primeru voznik/lastnik avta plača kemično čiščenje obleke ...
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

MeGreat ::

saj tudi glavno padeš če zaliješ pešča
drugače pa ta prijava na policijo je brezveze, ker lahko jaz zdaj vržem umazano obleko v lužo se postavim ob pločnik in si prvo registrsko zapišem.. pa je zastonj pranje

Tomaz Eruj ::

MeGreat na podlagi česa ti bodo verjeli? Prič?

MeGreat ::

priče ali pa če je policaj zraven

>>><<< ::

Odgovor na tisto vprašanje je seveda "zmanjšam hitrost, da ne poškropim pešcev". In ponavadi tisto, kar se na teoriji naučiš v praksi velja(=padeš izpit).

Pa še link iz pravnega foruma: http://www.pravniki.info/viewtopic.php?...

Edit: popravljen link
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

LPP ::

ja na glavni vožnji najbrž ne boš tega delal :)

Jest pa sem :]

Sem 300 m pred koncem vožnje na Roški zapeljal v lužo - res sem mel preveč dela z gledanjem na semafor pa znake pa križišče pa nasprotivozeči.. pa mi je za pregled vozišča zmanjkalo časa. So me na napako opozorile smrklje na pločniku k so prov hudo zavreščale >:)
Je komisar reku da vozm dobr, sam da mam slab odnos do soudeležencev v prometu.

No, čez tri tedne sem pa naredu izpit v drugo :) In me je izučilo.. zdej nč več drugih ne zalivam, sam pustim se včasih drugim zalit :/
Ljubljanski potniški promet

krneki0001 ::

Problem je že v tem, ko zmanjšaš hitrost, da nebi zalil kakega pešca, zadaj pa že vsi "nesrečni" trobijo, ker bodo 5 sekund prepozno prišli na cilj. Še slabše je pa če tisti zadaj ne gledajo kaj delaš in se zaletijo vate.

jype ::

nebivedu> Problem je že v tem, ko zmanjšaš hitrost, da nebi zalil kakega pešca, zadaj pa že vsi "nesrečni" trobijo, ker bodo 5 sekund prepozno prišli na cilj. Še slabše je pa če tisti zadaj ne gledajo kaj delaš in se zaletijo vate.

Jah, pa kaj. Sej maš kljuko na ferozi, a nimaš?

Da trobijo te pa tut ne sme motit - men je včerej en tri minute trobu, ker nisem speljal v popolnoma natrpano križišče kljub temu, da sem imel zeleno luč. Prišli bi tri metre naprej in zaprli pot tistim, ki se jim je semafor odprl za nami, vsaj za 2 minuti - pridobili pa ne bi popolnoma nič (razen tega da bi tri minute čakali tri metre naprej, sredi križišča).

No, pa se nisem sekiral - če ne zna vozit tudi ni pričakovati da razume kdaj se uporablja zvočne signale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Sej se jaz tut ne sekiram, pa vedno zmanjšam hitrost, ampak večina ljudi pa ravno iz tega vzroka ne zmanjša hitrosti, al pa še bolj potegne, da jih ostali nebi ...

Phoebus ::

Ja, včasih zna bit problem na kaki dvopasovnici v lj kjer je omenitev 60- voziš vštric z nekom, za tabo ti je kot ponavadi nekdo naliman na rit, cesta čisto kul, potem se pa pojavi kaka luknja polna vode in pešec ob njej...pa zabremzaj ali se pa umakni če upaš :)

(Sicer se mi pa še ni zgodilo da bi koga zalil, tako da se ne vadim ven!)

bluefish ::

Danes se po vračanju iz dela po standardni poti naletel na novega prepotentneža ki je blisknil
zadnji trenutek skozi rdečo luč. Ob tem je seveda z neprilagojeno hitrostjo zalil mene ter še eno peško

Heh, ravno imel podobno situacijo danes zjutraj. No, na srečo sem še zadnji moment stopil za en korak nazaj.

WamPIRe- ::

Js lepo vsakič upočasnim, če se ni mogoče umaknat mimo luže. Sem bil 1x moker zaradi dripca v Velenju, pa vem kako je to.
Videl sem pa tudi punco, ki jo je tako zalilo, da ji je kapljalo od spodnjega dela dežnika :D
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

kriko1 ::

>Problem je že v tem, ko zmanjšaš hitrost, da nebi zalil kakega pešca, zadaj pa že vsi "nesrečni" trobijo, ker bodo 5 sekund prepozno prišli na cilj. Še slabše je pa če tisti zadaj
>ne gledajo kaj delaš in se zaletijo vate.

>Da trobijo te pa tut ne sme motit - men je včerej en tri minute trobu, ker nisem speljal v popolnoma natrpano križišče kljub temu, da sem imel zeleno luč. Prišli bi tri metre
>naprej in zaprli pot tistim, ki se jim je semafor odprl za nami, vsaj za 2 minuti - pridobili pa ne bi popolnoma nič (razen tega da bi tri minute čakali tri metre naprej, sredi križišča).

To sem tudi jaz enkrat naredil v lj. So me živega požrlji s trobljami, očitno je kultura voznikov totalno na psu tukaj - kot balkan.

Steinkauz ::

nebivedu>

Da trobijo te pa tut ne sme motit - men je včerej en tri minute trobu, ker nisem speljal v popolnoma natrpano križišče kljub temu, da sem imel zeleno luč. Prišli bi tri metre naprej in zaprli pot tistim, ki se jim je semafor odprl za nami, vsaj za 2 minuti - pridobili pa ne bi popolnoma nič (razen tega da bi tri minute čakali tri metre naprej, sredi križišča).

No, pa se nisem sekiral - če ne zna vozit tudi ni pričakovati da razume kdaj se uporablja zvočne signale.



Haha men se to tut dogaja. Ker nism tko nesposoben voznik kot oni počakam pred semaforjem kljub zeleni, sej bi samo zafilal križišče. Folk zadi pa trob k da jim je zadnji dan :\

Daedalus ::

Pelerina do pet načeloma reši težave z zalivanjem. Na "pazljive" voznike se pač ne gre zanašat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

kriko1 ::

Glede pelerin: kje bi dobil kako tako veliko da pokrije celo telo?
BTC?

lp

jype ::

Čerin (kolesarska štacuna v "centru diamant") je včasih imela velike rdeče vaude pelerine za kolesarje. Ni najbolj praktična za pešačenje, ustreza pa opisu, ki ga je dal Daedalus.

BigWhale ::


To sem tudi jaz enkrat naredil v lj. So me živega požrlji s trobljami, očitno je kultura voznikov totalno na psu tukaj - kot balkan.


Jaz pa to pocnem v Mariboru, pa mi tudi vedno trobijo??? Cudn, a ne? :>

jype ::

BigWhale> Jaz pa to pocnem v Mariboru, pa mi tudi vedno trobijo??? Cudn, a ne? :>

Glede na to da naj bi Sava bila meja med celino in balkanskim polotokom, je to res nenavadno :)

No, ampak če greš tja nekam do sredine Nemčije, je pa že precej težko tolk sprovocirat ljudi, da ti potrobijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se obravnavajo primeri ko bi nekdo lahko preprečil nesrečo pa je ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112008 (9680) koyotee
»

Križišče med Šmartinsko, Vilharjevo in Topniško (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
629988 (7875) noraguta
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148147 (40309) win64
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723583 (19437) Keyser Soze

Več podobnih tem