» »

Pregled zapisa kakovosti mp3-jev..

Pregled zapisa kakovosti mp3-jev..

[DrAc0] ::

Zanima me nasledjne:

Ali obstaja kakršenkoli program, s katerim bi lahko preveril kakovost mp3-jev. Situacija je namrec taksna, da imam na racunalinku en drek zvocnike in ne opazim sumenja, ki se potem seveda pojavi ko zapecem cd in ga poslusam v avtu, kjer pa se (NE)kvaliteta absolutno slisi. Vem da je kakovost odvisna od zapisa (128, 160 ...). Sam so tudi komadi v 320, ki sumijo in so nasploh kodirani en drek. A se da to kako preverit, pogledat cetudi samo graficno (rise grafe čistoce zvoka?) ali karkoli uporabnega. Samo da bi izbral le najbolje kodirane. Hvala :D
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Air_Borne ::

a ti te mp3je downloadas al jih delas sam?

Neo32 ::

ce peces pri visokih hitrostih je tud velik sumenja
pri keri hitrosti zapeces en audio cd
Neo32 (c)

ender ::

Neo32: šumenje se pojavi samo če je medij slabše kvalitete. če pečeš na kvalitetne medije (Mitsui, Taiyo Yuden...), se šumenje tudi pri 40x hitrosti ne pojavi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Neo32 ::

Frend si je ubavu Teac-a zravn je dobu Teac medije, in k jih je zapeku z 32X je sumel in prasketal k jih je se enkrat zapeku iste komade (16x) je blo pa dobr.

Mozn tud da je naletu na slab medij:\
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

ender ::

to je čudno... kolikor vem Teacove medije proizvaja Mitsui... edinikrat ko se je meni pojavilo šumenje je bilo, ko sem pekel eno leto star no-name cd pri 32x hitrosti...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Neo32 ::

ender: mal off topic, ampak pol ce ti zapeces audio CD z 40x hitrostjo ne bi smel bit nc narobe?
Neo32 (c)

ender ::

če je CD kvaliteten, potem ni nič narobe
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bili_39 ::

Hmm... mislim, da na kakovost CDjev lahko vplivas s hitrostjo zapisa - dokler se pogovarjas o audio CDjih - vprasanje pa je bilo za mp3. To pa je popolnoma druga zgodba. Ali v avtu poslusas mp3?
Ali pretvoris v audio CD?
Ali....

Za graficni pregled kakovosti mp3 datotek ti priporocam Encspot klik
Poskusi, mogoce ti bo prav prislo.

[DrAc0] ::

Hm...
Mal odsoten "izpiti" vidim, da ste se malo oddaljili od postavljenega vprasanja. Mp3ji povleceni z neta so milo receno svoh kvalitete oz. odvisno na kaj naletis.
CDje snemam z 8x hitrostjo ker se mi zdi nekje optimalno.
Cdji pa so nazalost z vseh vetrov in dezel, zato je delno seveda odvisno tudi tega. Ampak komad.mp3 je tako ali tako slabo kodiran. Le da jaz tega ne morem zaznati na računalniku (pac svoh zvocniki in zvocna). Kar pa me potem stane slabe kvalitete v avtu.
Seveda mp3je pretvorim v audio zapis! (Audio CD)
Hvala vsem!:)) :D
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [DrAc0] ()

CaqKa ::

moje mnenje glede šumenja cdjev je tako... stvar je digitalna kar pomeni, da ali zadeva je, ali pa zadeve ni... torej do šumenja ob snemanju cdja ne more prit.. lahko pride edino do tistih pokanj. da pa je tisto pokanje odvisno od hitrosti in medija pa je čisto res

bili_39 ::

Tudi sam sem dolgo tako mislil, vendar zadeva ni čisto takšna. Hitrost zapisa je pomembna. Pomisli samo zakaj npr. Yamaha reklamira svoj audiomaster, ki omogoča kvalitetno zapisovanje avdio CDjev pri višjih hitrostih?
Ampak te zadeve v avtu ne bi smel opaziti (ali pač?) Do razlike prihaja predvsem pri slabših CD predvajalnikih. Boljši imajo namreč izboljšane algoritme in vezja, ki odpravlajo te težave.
Za mp3-je pa takole: razen Encspota je na netu še par programov, ki ti razkrijejo s katerim encoderjem je pripravljen komad in ali je kvaliteten... Dostikrat pa se zgodi, da najdeš kakšen komad, ki je zelo slabo skodiran (že izvor je lahko slab - vinilne plošče npr. ali pa slabo ripan CD z zaščito - dobiš glasbo slabe kvalitete)
Mnogo užitkov pri poslušanju...
lp

iration ::

Ti rabis tocno tole: EncSpot.
Eden izmed bolj uporabnih programov.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

[DrAc0] ::

Infecti.in ostali hvala.:))
To bo to... kar sem iskal. Mimogrede ali obstaja kaksna pametna stran, kjer bi se dobilo vse te programe, ki se jih potrebuje za obdelavo, pregledovanje in ostale zadeve, ki jih lahko pocnes z MP3-ji. Gotovo je se dosti taksnih programov, ki so uporabni a jaz ne vem za njih.
prav bi mi prislo karkoli. :D

Hvala se enkrat vsem !
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313298 (2169) Daliborg
»

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
595822 (4628) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526810 (5724) City
»

Šumenje "prepečenega" glasbenega CD-ja

Oddelek: Zvok in slika
161968 (1701) ssokec
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293975 (3605) SpiDEr8

Več podobnih tem