» »

Amis: pri max uploadu mi download pade

Amis: pri max uploadu mi download pade

PujsaPepa ::

Je to normalno da na 4/512 liniji donwload sicer normlano dosega
maximlanih 4mbps, čim pa začnem paralelno še uploadat, je upload sicer 512, a download pade na 200kbps. Je to normalno pri vseh ADSLjih ? le pri AMisu ? slaba parica ? Izmerjena maximalna hitrost ki bi na moji parici sla je sicer 6.5mbps, a nimajo tega paketa :(

Tr0n ::

Jup. Zmanjsaj upload na recimo 80%.

buneech ::

Je normalno, ker zafilaš upload, ne moreš pošiljati potrdilnih paketkov (ACK če se ne motim) kateri povejo, katere paketke si uspešno prejel. Zato se hitrost zmanjša. Omeji si upload na okoli 90%.

Pesimist ::

jep na adsl/cable, 56k/isnd normalno. Optiki nenormalno. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

rokp ::

Zakaj bi bilo pa na optiki to nenormalno?

Senitel ::

Ker imajo vsi ponudniki na optiki sinhrone pakete. Torej npr. 10Mbps dol in 10Mbps gor. No... Efekt je še vedno prisoten, ampak ne zmanjša pa hitrosti za 80-90% tako kot se to dogaja na ADSL.

rokp ::

Misliš simetrične? Zakaj je pa potem na ISDN to normalno? Po mojem bi bila, če bi bil sposoben "zabiti" upload, zgodba enaka (če bi bilo toliko prometa, da bi se izgubljali ACK paketi pri TCP sejah).

Pesimist ::

Ja delno drzi vse to.
Prvo kot prvo pri asinhronih paketih lazje upload zafilas in stem efektivno zmanjsas download. To se da sicer regulirat oz blaziti z raznimi QoS. Za windows je recommended Cfosspeed, nazalost tudi edini taksni program, vendar nic zato sej je super. To sem uporabljal dolga leta in si zelo drastico zmanjsal odzivne case in povecas download med uporabo torentov, ter odpravis izgubo paketkov. Rabi samo par minut oz kake pol urce da se automatsko calibrira.

Za optiko kljub velikem uploadu pa siol uporablja se neke druge meni neznane fore, verjetno kaki super QoS. Z uploadom nemores zapingati linka, pa ce ga dokonca zafilas. Ping je vedno nespremenjen 1ms, tako da ni prav dobenega problema dosegati 2.2-2.3MByte/s v obe smeri istocasno. Za druge opticne providere nevem kak imajo to poslihtano.

Tukaj imam sicer tudi opticno triero, vendar je paket tak gromozanski da nemorem zafilat niti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach, boj proti višjemu UPLOADU NA KABLU! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120010 (18346) MacGyver141
»

Nov paket optike pri T-2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18422436 (11993) amigo_no1
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789171 (5400) Pyr0Beast
»

VDSL, simetričnost, full duplex,...

Oddelek: Omrežja in internet
113132 (2492) Hux
»

JOJ pa ta PING

Oddelek: Omrežja in internet
111297 (1187) Hux

Več podobnih tem