» »

A je velika razlika med LG 42lg6000 ali 42lg 5000,je 100hz tolk boljša slika

A je velika razlika med LG 42lg6000 ali 42lg 5000,je 100hz tolk boljša slika

easyrider3 ::

Mene pa sedaj zanima,če se res toliko pozna na sliki glede osvežavanja 100hz.Bi kupil eno od teh dveh modelov 42lg5000 ali lg426000 scarlet pa ne vem,če se splača tolk več evrov dati,ker ima 1oohz. Ni problema,dati tudi tistih par evrov več samo,če se res toliko pozna na sliki,prosim povejte mi,če imate kakšne izkušnje glede tega.

Okapi ::

To se boš moral kar sam prepričat, ker enemu se bo zdelo, da se res "toliko pozna", kakšen drug pa bo rekel, da se niti ne pozna "toliko".

Problem je v tem, ker nihče ne ve, koliko je zate "toliko".

Če veš, kaj moraš gledat, se razlika lepo opazi, bolj površni (ali manj zahtevni) gledalci pa razlike sploh ne bodo videli.

O.

Scorpia ::

Recimo kakšne stoječe slike, ali pa kjer kamera sledi predmetu v gibanju ne boš opazil. Če pa boš gledal v ozadje tega predmeta kjer se vse skupaj giblje bo pri 60hz slika bolj razpackana oz. zamegljena, medtem ko bo pri 100Hz ozadje bolj ostro. Isto velja če kamera pri miru stoji in se predmet giblje bo pri 100Hz zamegljena.
To zadnje kar sem omenil, se itak redko kdaj vidi na tv-ju. Uglavnem se nekak ne splača ker da bi na lcd-ju videl moreš imeti posnetek v HDTV, pa še ta more imeti na koncu vsaj 1080p ali kakšna manjša ločjivost. Pri posnetkih ki imajo na koncu i, se pa teh 100Hz ne bo poznalo. Karkoli že da vidiš razliko moreš imeti demonstracijski posnetek kjer je vse idelno posneto, da se opazi.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

100Hz pri LCD TVjih - brezveze? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
669270 (7913) neres
»

Se splača kupit 200Hz lcd tv ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637644 (6199) Invictus
»

lg ali Philips lcd tv (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
709306 (8014) damirez
»

Ustvarjanje DVD backupa

Oddelek: Zvok in slika
91011 (856) Caligula
»

50Hz ali 100Hz, to je sedaj vprašanje

Oddelek: Kaj kupiti
212767 (2396) pia_luigi

Več podobnih tem