» »

lg ali Philips lcd tv

lg ali Philips lcd tv

«
1
2

robert132 ::

Prosim za pomoč. Kupujem lcd tv velikosti 32 in ne vem kaj bi. Trenutno se odločam med Philips 32pfl 7403d ali 37lg6000.Kaj pravite? Ali obstaja še kakšna boljša možnost v tem rangu?

Hardstyle ::

Moj glas gre k LGju.

Pierre666 ::

Še en glas za LG. Sam imam doma lcd tv od LGja (model 7000 - ne razlikuje se kaj preveč od 6000) in moram rečt, da sem zelo zadovoljen z njim. Mislim, da z LGjem ne boš falil.

PacificBlue ::

Se en glas za LG..

tony10 ::

LG, vendar poglej model 5500, zarad mpeg-4 tunerja8-), če ti to kej pomeni...
kruha in iger

telexdell ::

Lastnik LG (včasih Goldstar) je Phillips, ki ga je kupil zaradi znanja na področju LCD ekranov. Tako so televizorji obeh blagovnih znamk precej podobni in sestavljeni iz precej identičnih delov. Izbira je podobna, kot med VW golf in Škodo. Stvar okusa in prestiža pa nič drugega.

tony10 ::

Lastnik LG (včasih Goldstar) je Phillips, ki ga je kupil zaradi znanja na področju LCD ekranov. Tako so televizorji obeh blagovnih znamk precej podobni in sestavljeni iz precej identičnih delov. Izbira je podobna, kot med VW golf in Škodo. Stvar okusa in prestiža pa nič drugega.


no pol pa še bolj za LG, saj ponuja Philipsovo tehnologijo + veeeeliko več bombončkov za manjšo ceno. best buy nakup. Bi pa vprašal kak je s dvb-t sprejemom, ka piše da je sprejem CI type jst si to razlagam kao neka kartica la kaj? Ma kdo izkušnje s tem?
kruha in iger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony10 ()

Ciklamen ::

Definitivno LG ;)

noraguta ::

Lastnik LG (včasih Goldstar) je Phillips, ki ga je kupil zaradi znanja na področju LCD ekranov. Tako so televizorji obeh blagovnih znamk precej podobni in sestavljeni iz precej identičnih delov. Izbira je podobna, kot med VW golf in Škodo. Stvar okusa in prestiža pa nič drugega.
philips ni lastnik LGja. sta zgolj skupaj investirala v lcd biznis.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Hardstyle ::

Lastnik LG (včasih Goldstar) je Phillips, ki ga je kupil zaradi znanja na področju LCD ekranov. Tako so televizorji obeh blagovnih znamk precej podobni in sestavljeni iz precej identičnih delov. Izbira je podobna, kot med VW golf in Škodo. Stvar okusa in prestiža pa nič drugega.


no pol pa še bolj za LG, saj ponuja Philipsovo tehnologijo + veeeeliko več bombončkov za manjšo ceno. best buy nakup. Bi pa vprašal kak je s dvb-t sprejemom, ka piše da je sprejem CI type jst si to razlagam kao neka kartica la kaj? Ma kdo izkušnje s tem?



Tako je, kupiš CI modul, ki podpira MPEG-4 pa bo vse delovalo. Pri nekaterih operaterjih jih dobiš zraven kabelske(digitalne).

Frgazor ::

LG je sicer precej večji in finančno uspešnejši od Philipsa. Vse kar imata skupnega je LG Philips LCD, kjer skupaj izdelujejo panele za LCD zaslone. Pa še tam je LG večji delničar.

bbenci2 ::

LG LCD TV-ji se po mnenju prodajalca v BIG BANG-u precej kvarijo. Jaz sem vzel raje SONY-ja. So pa LG-ji veliko cenejši.

Frgazor ::

Prvo pravilo: nikdar ne upoštevaj mnenja nekoga, ki ima pri stvari takšen ali drugačen interes. Kekci v big bangu imajo prepogosto mnenje, ki z realnostnjo nima veze in se lahko pošteno opečeš, če jih poslušaš. Pa ne trdim, da ima ali nima prav. Se mi pa zdi skoraj nemogoče, da bi drugi največji proizvajalec zabavne elektronike na svetu delal samo škart robo. Najcenejši modeli pa so škart pri LG-ju in pri sonyju.

telexdell ::

... Najcenejši modeli pa so škart pri LG-ju in pri sonyju.


Če kupuješ TV za 10-15 let je vprašanje kaj se bolj splača. Kupiti poceni model za npr.600€ in doplačati 50€ podaljšane garancije ter to ponoviti takoj, ko prvič odpove izven garancijskega roka ali kupiti drag model za npr. 2000 € magari doplačati 50€ za podaljšano garancijo in trepetati ostala leta da ne crkne.

Frgazor ::

Veš kakšne so moje izkušnje? Da nima smisla kupovat blazno dragih reči, ker so na robu zmogljivosti tehnologije in je tudi zanesljivost takšna. Srednja pot je mogoče še najboljša. Dandanes pa žal nič več ni predvideno za 10 - 15 let, ampak za max okrog 7, kolikor naj bi zagotavljali rezervne dele.

Poznaš tisto, ko proizvajalec odpelje odsluženo opremo, ko kupiš novo? No, proizvajalec se potem natančno posveti tisti odsluženi krami in preveri kateri deli so enostavno predobri, da si pocenijo proizvodnjo. Želja proizvajalca je, da bi se roba menjala na max. 3 - 5 let!

bbenci2 ::

Želja proizvajalca je, da bi se roba menjala na max. 3 - 5 let!

Pri meni bo moj KDL40W4000 kar dolgo prikzoval sliko. Je FULL HD ima MPEG-4 DVB-T sprejemnik, 3 HDMI,... in bo mene zadovojeval kakih 15 let. To pa zato, ker imam zraven hiše zavarovane vse elektronske aparate in ob primeru reklamacije, mi bo zavarovalnica poplačala škodo. Meni garancija ne pomeni nič, razen to, da je možna zamenjava z novim.

Okapi ::

mi bo zavarovalnica poplačala škodo.


Samo verjetno ne za celo vrednost novega televizorja.

O.

Frgazor ::


Pri meni bo moj KDL40W4000 kar dolgo prikzoval sliko. Je FULL HD ima MPEG-4 DVB-T sprejemnik, 3 HDMI,... in bo mene zadovojeval kakih 15 let.


Kot rečeno, proizvajalci so dolžni zagotavljati rezervne dele 7 let, kar je po navadi omenjeno tudi v navodilih kot življenska doba izdelka. Po tej starosti bo vse kar ni ravno standardni element samo še dobra volja proizvajalca (in najbrž je ne bo). Če bo sploh kdo znal čudo popravit. Zavarovanje imaš pa res ugodno, ni kaj. Upam, da je res tako kot praviš.

pia2001slo ::

prosil bi za eno razsvetlitev...

ali ima ta LG 5500 ki podpira MPEG-4 DBV-T tuner vgrajen in lahko že s priklopom zunanje antene najdeš digitalne signale (če jih seveda v tvojem okolju dobiš in je kje blizu oddajnik) ali je samo pripravljen in moraš v CI režo vtakniti kartico. Če je slednje, razen škatle in daljinca (pa še to lahko uredi kakšen Harmony) ne pridobiš prav veliko ?

hvala za odgovore
Jolly

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ali ima ta LG 5500 ki podpira MPEG-4 DBV-T tuner vgrajen in lahko že s priklopom zunanje antene najdeš digitalne signale

Da!

O.

bbenci2 ::


Pri meni bo moj KDL40W4000 kar dolgo prikzoval sliko. Je FULL HD ima MPEG-4 DVB-T sprejemnik, 3 HDMI,... in bo mene zadovojeval kakih 15 let.


Zavarovanje imaš pa res ugodno, ni kaj. Upam, da je res tako kot praviš.


Pri Triglavu stanovanjsko zavarovanje. Že nekaj let nam zavarovalnica financira vsa popravila vseh elektronskih aparatov. Tako da ne vidim razloga, zakaj ne bi še ta LCD TV (upajmo, pa da ne bo, ampak vseeno).

telexdell ::

bbenci2 :: danes, 13:47:11

Poglej drobni tisk, kaj ti govori o amortizaciji in preotali življenski dobi. Da ne boš neprijetno presenečen, ko boš za 2000€ vreden TV po npr. 5 letih dobil neamortizirano vrednost 100..200€ (podobno je kasko in totalka pri avtomobilu).

robert132 ::

Hvala za odgovore . Samo še nekaj ta Philips ima 3ms odzivni čas,Lg pa 5ms se to kaj pozna?Pa philips je 100 hz Lg pa mislim da ne.

Okapi ::

Odzivni čas se ne pozna, 100 Hz se pa pozna, še posebno, če veš, na kaj moraš biti pozoren. Ampak moraš sam videt, da presodiš, kako pomembno je, ker razlika ni ravno drastična in marsikdo je niti ne opazi.

O.

Pierre666 ::

tudi LG je 100 Hz - imenuje se TruMotion - je pa res, da naj bi to imeli le modeli od 42" naprej, morda tudi 37". Na LG strani je malo čudno napisano tako, da nisem čisto prepričan kako je s tem.

Lp

tony10 ::

100Hz pr LCD zaslonih še zdaleč ne igra tako pomembne vloge kot pri CRT. Kr poglej na kolk maš svoj LCD monitor, sklepam da na 60HZ pa ni nobenga vidnega utripanja..., btw pa model 32LG5700 ma že tud 100Hz
kruha in iger

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony10 ()

roCkY ::

Sploh ne gre za utripanje, ker tega zardi samega načina delovanja LCD ni.

Poanta 100Hz je le delanje in prikaz vmesnih (navideznih) sličic, ki naj bi naredile video bolj tekoč. Sem eden od tistih, ki ga na nobenem panelu še ni prepričal.

robert132 ::

OK,se pravi to ni bistveno.Kaj mi priporočate?

tony10 ::

če rabiš DVB-T mpeg-4 tuner bi vzel 32LG5500 za 550€, drgač pa 32LG7000 za okol 750€. to je moje mnenje.
kruha in iger

bbenci2 ::

Sony ima že 200Hz modele.

bbenci2 :: danes, 13:47:11

Poglej drobni tisk, kaj ti govori o amortizaciji in preotali življenski dobi. Da ne boš neprijetno presenečen, ko boš za 2000€ vreden TV po npr. 5 letih dobil neamortizirano vrednost 100..200€ (podobno je kasko in totalka pri avtomobilu).


Kaj pa mene briga amortizacija. Do zdaj sem imel 3X na popravilu gorenjev CRT TV in vsakič mi je zavarovalnica financirala stroške popravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

ales1971 ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?

telexdell ::

bbenci2 :: danes, 13:47:11
Kaj pa mene briga amortizacija. Do zdaj sem imel 3X na popravilu gorenjev CRT TV in vsakič mi je zavarovalnica financirala stroške popravila.


Te pa bo, ko boš imel večjo okvaro. Sicer pa lahko vsak počne s svojim denarjem kaj hoče.

Frgazor ::

Stvar je sicer takšna, da je možno sklenit tudi zavarovanje na novo vrednost. Zavarovanje velja tako in tako samo v primeru nesreč, posebej lahko doplačaš za udar strele itd. Ker je udar strele včasih težko dokazat je čisto možno, da ti priznajo škodo tudi za čisto navadno okvaro. Ampak ker se je treba za zavarovanje na novo vrednost vsakič posebej dogovorit je povsem možno, da po parih letih zavarovalnica takega predmeta enostavno več noče zavarovat, sploh če gre za večjo vrednost. Eanko kot nočejo kasko zavarovat dražjih avtomobilov.

rognaj ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

ales1971 ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

kako ste zadovolni z njo
bi mi jo priporocali za priklop na navadno anteno
hvala

kmetek ::

Želja proizvajalca je, da bi se roba menjala na max. 3 - 5 let!

Pri meni bo moj KDL40W4000 kar dolgo prikzoval sliko. Je FULL HD ima MPEG-4 DVB-T sprejemnik, 3 HDMI,... in bo mene zadovojeval kakih 15 let. To pa zato, ker imam zraven hiše zavarovane vse elektronske aparate in ob primeru reklamacije, mi bo zavarovalnica poplačala škodo. Meni garancija ne pomeni nič, razen to, da je možna zamenjava z novim.


LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL 15 LET

LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

rognaj ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

kako ste zadovolni z njo
bi mi jo priporocali za priklop na navadno anteno
hvala

Vse je odvisno od razdalje gledanja, kajti SD signal od blizu na nobeni TV ne izgleda preveč dobro. Če se pa priklopi na kakšen HD izvor, potem pa je to popolnoma druga slika.

Danes kupovati elektroniko na "rezervo" se ne splača, kajti vsako leto so novi in boljši modeli, tako da samo za SD kanal mislim, da se da dobiti dosti bolj ugodne varijante.

mrdaco ::

Jaz sem pa eden tistih ki zelo opazi gladkejšo gibanje pri 100Hz. Recimo doma imam na Philipsu vklopljen digital natural motion, ki je podoben stitemu 100hz, pa vseeno ni enak, samo je vseeno vidno gladkejše gibanje.
No ampak ta natural motion deluje samo pri SD signalu. Ko sem priklopil na hdmi, pa zadeva odpove, in se kar opazi pri tekočem gibanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrdaco ()

AngelOfDeath ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

kako ste zadovolni z njo
bi mi jo priporocali za priklop na navadno anteno
hvala


Za navaden analogen signal uporabljaj dozdajšni CRT:
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Jaz sem pa eden tistih ki zelo opazi gladkejšo gibanje pri 100Hz. Recimo doma imam na Philipsu vklopljen digital natural motion, ki je podoben stitemu 100hz, pa vseeno ni enak, samo je vseeno vidno gladkejše gibanje.
No ampak ta natural motion deluje samo pri SD signalu. Ko sem priklopil na hdmi, pa zadeva odpove, in se kar opazi pri tekočem gibanju.



Model TV-ja ?
edit: Slovnica

ales1971 ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

kako ste zadovolni z njo
bi mi jo priporocali za priklop na navadno anteno
hvala

Vse je odvisno od razdalje gledanja, kajti SD signal od blizu na nobeni TV ne izgleda preveč dobro. Če se pa priklopi na kakšen HD izvor, potem pa je to popolnoma druga slika.

Danes kupovati elektroniko na "rezervo" se ne splača, kajti vsako leto so novi in boljši modeli, tako da samo za SD kanal mislim, da se da dobiti dosti bolj ugodne varijante.

in kaj mi je potem za nardit?kupit plazmo al narocit total tv?
ma drugace vam je ok

ales1971 ::

potdravljeni!
a ma gdo sony40w4500?


Da, zakaj?

kako ste zadovolni z njo
bi mi jo priporocali za priklop na navadno anteno
hvala


Za navaden analogen signal uporabljaj dozdajšni CRT:

je ratal premajhen,ekran je 51 cmm na 3,5 metra je novi prostor

bbenci2 ::

Stvar je sicer takšna, da je možno sklenit tudi zavarovanje na novo vrednost. Zavarovanje velja tako in tako samo v primeru nesreč, posebej lahko doplačaš za udar strele itd. Ker je udar strele včasih težko dokazat je čisto možno, da ti priznajo škodo tudi za čisto navadno okvaro. Ampak ker se je treba za zavarovanje na novo vrednost vsakič posebej dogovorit je povsem možno, da po parih letih zavarovalnica takega predmeta enostavno več noče zavarovat, sploh če gre za večjo vrednost. Eanko kot nočejo kasko zavarovat dražjih avtomobilov.


Prav pred tednom smo sklenili stanovanjsko zavarovanje z vsemi elektronskimi napravami in nam je zastopnik rekel, da je to novi paket, kjer se ne obračunava amortizacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbenci2 ()

djordjevic ::

Jaz sem pa eden tistih ki zelo opazi gladkejšo gibanje pri 100Hz. Recimo doma imam na Philipsu vklopljen digital natural motion, ki je podoben stitemu 100hz, pa vseeno ni enak, samo je vseeno vidno gladkejše gibanje.
No ampak ta natural motion deluje samo pri SD signalu. Ko sem priklopil na hdmi, pa zadeva odpove, in se kar opazi pri tekočem gibanju.

Kaj pa vem, jaz opazim razliko pri vseh virih.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mrdaco ::

Jaz sem pa eden tistih ki zelo opazi gladkejšo gibanje pri 100Hz. Recimo doma imam na Philipsu vklopljen digital natural motion, ki je podoben stitemu 100hz, pa vseeno ni enak, samo je vseeno vidno gladkejše gibanje.
No ampak ta natural motion deluje samo pri SD signalu. Ko sem priklopil na hdmi, pa zadeva odpove, in se kar opazi pri tekočem gibanju.



Model TV-ja ?


Philips pfl 7332.

djordjevic ::

Philips pfl 7332.


+1, sto ljudi sto čudi. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

mrdaco ::

Zakaj 100 čudi? Niso velike firme zastonj vlagale v razvoj in trud, če na koncu nebi bilo rezultata. Razlika se vidi, če pa se tebi ne, potem pa za to obstajajo zdravstvene ustanove, ki ti ta problem rešijo.

AngelOfDeath ::

Jaz sem pa eden tistih ki zelo opazi gladkejšo gibanje pri 100Hz. Recimo doma imam na Philipsu vklopljen digital natural motion, ki je podoben stitemu 100hz, pa vseeno ni enak, samo je vseeno vidno gladkejše gibanje.
No ampak ta natural motion deluje samo pri SD signalu. Ko sem priklopil na hdmi, pa zadeva odpove, in se kar opazi pri tekočem gibanju.



Model TV-ja ?


Philips pfl 7332.



Glede na to da imaš pixel plus 2 HD me zanima če si opazil veliko razliko med svojim pixel plus 3 HD in Perfect pixel ?
edit: Slovnica

ales1971 ::

to so tudi prodajne fore

djordjevic ::

Eh, nisi me razumel. Seveda se opazi. Jaz samo pravim, da se DNM opazi pri VSEH virih, ne samo na SD signalu. Na SD signalu se pravzaprav opazi še najmanj. In prosim, ne mi z nekimi zdravstvenimi ustanovami opletat, če narobe razumeš post.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips "HD Natural Motion" tehnologija

Oddelek: Zvok in slika
373439 (2242) zolja
»

Philips 40PFL7605H ali Sony 40NX700

Oddelek: Kaj kupiti
121581 (1414) fpbs
»

Kateri proizvajalec za LCD tv?

Oddelek: Zvok in slika
202620 (2211) huek111
»

LCD TV SONY ali PHILIPS

Oddelek: Kaj kupiti
133285 (2994) Calligula
»

37" in FullHD

Oddelek: Zvok in slika
5971 (971) mrdaco

Več podobnih tem