» »

Rabim pomoč pri nakupovanju novega ventilatorja za procesor.

Rabim pomoč pri nakupovanju novega ventilatorja za procesor.

Serpentö ::

No pa začnimo :P:D

Imam matično ploščo, ki je stara precej :D
QDI KuDoz 7E/333

Procesor: AMD Athlon 2100+
Socket: A

To so vse informacije kar jih prepoznam.:(
- Kateri ventilator bi lahko ( Trenutno najbolši za te specifikacije) nadgradil?
- Če že gdo najde kakšnega bi prosil, da objavi tu kakšen link.

Za vnaprej se vam zelo zahvaljujem,
LP Serpentö

kuglvinkl ::

Po moje še ima kdo doma kakšen Thermalrigt SK7, al pa SK800/900, to so bli časi :)
Your focus determines your reallity

Nagi Bator ::

Sam se vedno na podobnem Athlonu koristim bakreno zalmanovo pahljaco - Zalman CNPS6000-Cu.
Samo da je mir pri hisi, ehm, v ohisju ;)

Serpentö ::

A bi delal spodnje navedeni vent. glede na moje specifikacije pc-ja?
Akasa AK-827GN

blackbfm ::

Saj mora bit samo socket pravi. Drugače pa piše da je glasnost 27 decibelov. To je že kar mal veliko no.

sloxl8 ::

Če te zanima, imam doma med "staro šaro" Thermaltakeov Blue Viking ali Silent Viking (nekaj takega). Paše na plato s Socket A in je kar precej tih.

Ga dobiš za kakšnih 5 EUR.

Pošlji ZS.

Sem preveril, Silent Viking je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

Krimi ::

Zdravo, mam problem s pregrevanjem procesorja. Zadnje čase se mi računalnik večkrat na dan ugasne.SpeedFan mi kaže 71 – 73°C prej pa mi je skos kazu 65°C. Zanima me kakšen ventilator mi priporočate da ohladim “to zverino”.(pa nej bo čim bolj tih)
Plata / Asrock – P4I45D+ / Socket 478
Procesor/ Celeron D - CPU 2680 MHz
Grafična/ ATI Radeon 9550 / X1050 Series 256 MB VGA AGP
Ram/ 1,50 GB
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

blackbfm ::

Verjetno imaš močno zaprašene hladilnike (mogoče celo fuč ventilator) in zapečeno pasto na procesorju. Očisti vse skupaj in nanesi novo termalno pasto. Staro pasto lahko očistiš z acetonom samo ne kar tako na hojladri. Čistit moraš samo po vrhu procesorja kjer je pasta, nič čez.

solatko ::

blackclw - sploh ne rabi acetona, malo vlažno krpico ali kosem vate, gre čisto lepo dol. Nobenih kemikalij na procesor.

blackbfm ::

No ja odvisno kok trda je pasta. Na enem starem duronu sem imel dobesedno zapečeno. Še z acetonom sem jo komaj spravil dol. Samo previden moraš bit.

solatko ::

Alkohol je boljši, ker ne razžira plastike.

AngelOfDeath ::

Škoda da nisem prej videl teme. Sem ravno par dni nazaj vstran vrgel nekaj ventilatorjev za Socket-A + eno ploščo.
edit: Slovnica

Krimi ::

Ventilator je zihr zanč sej kr neha delat.Dober teden nazaj sem zamenu term.pasto na procesorju,in odpru ventilator ter ga podmazu.Zdele sicer dela sam je vprašanje kol časa.Zato rabm pomoč če kdo ve za kakšen dobr ventilator nej mi prosm sporoči. Hvala

Krimi ::

Pa še to mislu sem neki od tega, pa me zanima kakšno mnenje https://www.cool-pc.org/productdetail.p... https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

blackbfm ::

Najdi si nek poceni hladilnik. Na taka stara jajca se ne splača dajat hladilnika za 40€:D

sloxl8 ::

Če te zanima, imam doma med "staro šaro" Thermaltakeov Blue Viking ali Silent Viking (nekaj takega). Paše na plato s Socket A in je kar precej tih.

Ga dobiš za kakšnih 5 EUR.

Pošlji ZS.

Sem preveril, Silent Viking je.


Moja ponudba še vedno velja.

Serpentö ::

Če te zanima, imam doma med "staro šaro" Thermaltakeov Blue Viking ali Silent Viking (nekaj takega). Paše na plato s Socket A in je kar precej tih.

Ga dobiš za kakšnih 5 EUR.

Pošlji ZS.

Sem preveril, Silent Viking je.


Moja ponudba še vedno velja.


Da bi le to blo, sedaj "že cel teden" sem prez pcja.. Namreč grafična se ne odzove(Po mojem mnenju.. Monitor ne prikaže slike pc pa se pržge in deluje brez problema).
Trenutno imam "Ati Radeon 9600 128MB SE AGP"

Prijatelj mi bo ju3 prinesel svojo 256mb kartico tak da verjetno sploh ni bil ventilator. :\
Vseeno hvala za ponudbo ^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417696 (14819) Wofk
»

Stara kista - kaj se da narediti?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71030 (937) kuglvinkl
»

Volcano 7 Silent Viking

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171349 (770) Dj-Prah
»

prosim mnenje o AMD konfiguraciji - ..drugič

Oddelek: Kaj kupiti
171141 (816) reXor
»

Fantje, dajte povedat ali je tole vredu ali ne?:)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51370 (1061) Hux

Več podobnih tem