» »

prosim mnenje o AMD konfiguraciji - ..drugič

prosim mnenje o AMD konfiguraciji - ..drugič

username ::

no zadnjič sem sem že podobno zadevo dal v oceno, sedaj sem malo spremenil, dam še enkrat na ogled (v oklepajih cena v SIT):
ohišje feel V 300W (21K)
gigabyte ga-7vrx (29K)
duron (morgan) 1000 (16K)
hladilnik tfcf011-1 (nekaj cenenega od thermaltakea) - (1,6K)
1x256MB DDR 2700 (23K)
maxtor 40GB 7200 (27K)
grafična: radeon 7500 (32K)
modem 3Com 56k (6,5K)
DVD pioneer 116 (16,6K)
pekač LiteOn 16/10/40 (že imam, trenutno v stari mašini) (0 K :-)
FDD, tipkovnica btc9000, miška navadna logitech s koleščkom, vse skupaj ~9K

cela konfiguracija pride 182.000 Sit v JAE

Jaxx ::

hja kar v redu edino radeona 7500 bi zamenjal z GF4 MX440!

_Mortal_ ::

Kaj ti bo 2700DDR z Morganom. Kup Raje Athlon XP. In drugo kartico, Radeon 8500LE
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Thanatos ::

za kaj pa misliš nucat to comp?

username ::

aja saj res z duronom ne rabim ta hudega ddr-a, plata ga sicer podpira, lahko pa se uporabi tudi 2100. hvala za opozorilo. no če se ne motim je 2100ddr celo okoli 10 jurjev cenejši - odlično.

ja athlona XP pa se mi nekako ne zdi kupovati, no (cena!) ; vsekakor ga bom sicer enkrat kasneje kupil in ven vrgel durona.
BTW do koliko se ponavadi da naviti morgana 1000? (in do koliko je pametno iti s tem hladilnikom?)

aja za kaj bom rabil mašino: vse po malem (office XP, internet, peka CDjev, gledanje DVD/Divx, kakšna letalska simulacija ali FPS.. pa še kaj)

glede grafične: 7500 stane ravno toliko kot se mi za moje potrebe zdi še smiselno skeširati za grafo (jaz bi tud rajši imel 8500LE ampak je skoraj 20 jurjev dražji, poleg tega je pa potem brezveze ne vzeti še athlona - še več cvenka..)
menda ima ATI dober prikaz in dober TV-out - sem slišal prav?

Silence-r ::

Ce kupis maxtorja, kupi raje 133-ATA disk, ker se ti bo precej poznalo pri hitrosti.

_Mortal_ ::

Silence-r: Model z 7200RPM je ATA-133
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Thanatos ::

ne kupuj radeona 7500 za špile raje lupši GF2Titanium. Če misliš navijat pa kupi raje kakšen boljši hladilnik (volcano 7+ recimo), z Box jajci ne boš ničesar storil.

username ::

>>ne kupuj radeona 7500 za špile raje lupši GF2Titanium.<<

špili niso prva zahteva ampak bolj važna kvaliteta slike (po možnosti tudi na TV izhodu). Ti2 je sicer samo 5 jurjev dražji, ampak a se res toliko pozna razlika od ati7500? pa če že gledamo na igre- katera pa dela probleme v ločljivostih ki pridejo pri meni v poštev ?(1024*768 oziroma verjetneje manj - sedaj imam še stari 15" CRT od LG-ja, v načrtu za prihodnost je nakup 15" LCD)

VASkO ::

ati 7500 je se hitrejsi od gf2ti, nekje tudi od ultre, vsekakor pa v vseh novejsih spilih pokosi gf2 (katerokoli)

Thanatos ::

ja maš prav Radeon 7500 je hitrejši od GF2. Na začetku svoje kariere je bil pa pa slabši zaradi slabih driverjev zato sem ga imel v slabem spominu.

nodes ::

Sploh ne razumem, pri procesorju in grafični varčuješ, ohišje pa za 21.000 Sit, ram je lahko 266. Drugače pa vredi. Edino cena rama lahko še mal pade.

_Mortal_ ::

Username: Ni važno kakšno je ohišje. Ampak kaj je v njem.>:D
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

_Mortal_ ::

Pa še neki ne varčuj pri ventu. Spomnim se en je kupil 1700XP ko je še stal 50-60K. In dal cenen vent gor. Rezultat skurjen proc. Zato ker je hotel prišparat par čukov.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

username ::

Mortal: tudi videz ohišja je važen, vsaj zame (večina običajnih ohišij je nemogoče grdih). 300W, notranji ventilator in preprosto odpiranje/zapiranje so pa tudi dodaten plus.
hladilnik bo pa kar dober za durona čeprav bo mogoče težje navijati. itak bom enkrat zamenjal z athlonom XP takrat pa še nov hladilnik, po možnosti poleg zmogljivosti tudi tih (je silent viking v redu?- kjer sedaj kupujem, ga sicer nimajo)

TheJack ::

Ohišje je zelo pomembno. Ampak to ugotoviš šele takrat, ko (zaradi diska in ventilatorjev) ropota in šklepeta cela kišta in ko nimaš ventilatorjev kam dat.

Na splošno ljudje ohišju posvečajo premajhno (=nikakršno) pozornost, nakar se čudijo, zakaj je računalnik tako glasen in zakaj ima procesor 60 stopinj.

nodes ::

Vse vredi če nisi prisiljen v finančne kompromise, kot v tem primeru. Tako čisto zavisi za kaj ga uporabljaš. Jest ga mam zato, da čim hitreje vse pregrize. Škatlo mam pod mizo. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

reXor ::

Jst bi sam neki dodal....

*Ohisje kupi en BigTower do 15k Max. pa ne bos razocaran (hrup,temp,lepota,obdelovanje,..)

*Kar se tice Procesorja in rama....
Najhitrejsi sistem bos dosegu z Athlon XP+DDR 2700 tko da se splaca se mal pocakat...

*Ventilator....nujno kupi bolsega..(ZALMAN ali Volcano 7+)

*Grafivna kartica...pocaki se mal (NV30,Ati300,..), k pomoje boje cene padle da se ti bo splacalo kupiti GF4 ti 4?00

Seveda si se ze pomoje odlocil za kon. racunala:\ !!



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reXor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716192 (8231) Vlad Tepeš
»

kaj mislite o tejle AMD konfiguraciji..

Oddelek: Kaj kupiti
8988 (727) schurda
»

Folk zdej bo padu nov računalnik.Predlagajte.

Oddelek: Kaj kupiti
201084 (795) SN
»

Elite, Morgan, Ti

Oddelek: Kaj kupiti
241117 (740) Pisk
»

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Oddelek: Kaj kupiti
291630 (1141) Klemenn

Več podobnih tem