» »

Stara kista - kaj se da narediti?

Stara kista - kaj se da narediti?

Pat_MaGroin ::

Hello!

Torej, rad bi kisto cim tisjo, za cim manj denarja:-).

Graficna je R8500 - tuhtal sem, da bi zamenjal z Zalman ZM80 (4800 sit, Mlacom). Mnenja?

Procesor je AMD Xp1800+. Gor je trenutno TT Silent Viking (stara verzija). Bi kaj pridobil, ce dam gor Zalman 6000 AlCu (cca. 3700 sit, Mlacom).

Diski so vsi Barracude. Tle nimam kej :-).

Napajalnik. En cheap 300W. Trenutno imam notri orginalni 80mm vent, na spodnji strani napajalnika pa Zalman 80mm vent (ki vlece zrak od procesorja, skozi napajalnik, tovarniski vent v napajalniku pa to vlece ven:)) ). Tuhtal sem, da zamenjan tovarniski vent z Zalman 80mm, ter oba lepo na 7v (zamenjane zice v Molexu:>).

Spredaj imam Zalman 90mm za intake zraka. Laufa na 7V (zamenjane zice na Molexu). Tle ne vidim nekih pametnih resitev.

Glede na stroske (dobre 10 jurjev), bom dobil tisino, katero "iscem"? Najbolj verjetno para zivce vent na graficni, potem nekaj malega CPU cooler ...

Mnenja, nasveti?

LP in hvala.

kuglvinkl ::

Graficna je R8500 - tuhtal sem, da bi zamenjal z Zalman ZM80 (4800 sit, Mlacom). Mnenja?

Poglej v specifikacije na Zalmanovi strani. Običajno piše, če je dovolj samo HP ali pa moraš imeti vsaj malo airflowa v kišti.

Procesor je AMD Xp1800+. Gor je trenutno TT Silent Viking (stara verzija). Bi kaj pridobil, ce dam gor Zalman 6000 AlCu (cca. 3700 sit, Mlacom).

Ne poznam tega Vikinga. Če hočeš dobro hlajenje do konca življenske dobe socket A platforme, kupi po tem vrstnem redu (vse to ot TR): SK7, ALX800, SLK-800 (vse dobiš pri cool-pc).

Nanj namestiš Papst vent. pri 2000 RPMjev. Zverinsko se s tem ne bo dalo navijat, bo pa zelo tiho.

Napajalnik. En cheap 300W. Trenutno imam notri orginalni 80mm vent, na spodnji strani napajalnika pa Zalman 80mm vent (ki vlece zrak od procesorja, skozi napajalnik, tovarniski vent v napajalniku pa to vlece ven ). Tuhtal sem, da zamenjan tovarniski vent z Zalman 80mm, ter oba lepo na 7v (zamenjane zice v Molexu:>).

To je vse kul, samo 7v trika štromarji ne priporočajo. In bodo, če se jim bo zdleo primerno tle tudi obrazložili, prav tako je o tem najti informacije na Dansdata.com v enem od njegovih pisem.

Če češ regulacijo, za le low power vent. lahko uporabiš kar Zalmanovo rešitev v obliki FanMate-1. Če si denaren, poseži po Sunbeamovi kontroli vent..
Your focus determines your reallity

Pat_MaGroin ::

kuglvinkl, hvala za odgovor.

Za PSU sem mislu 5V, ne 7V.

Graficno bom mogu pustit kr tko kot je, ker nima moj radeon lukenj ob GPUju.

Zdej je tko:

Grafa - nedotaknjeno (zelo malo hrupa).

Proc - Zalman 6000AlCu, vent na minimum.

Napajalnik: 2x Zalman 80mm @ 5V.

Intake Zalman 92mm @ 5V.

Bo ok? Tisina je neverjetna. Edino za napajalnik me skrbi (no, zanj niti ne, pac pa za komponente, k jim lahko pregretje nardi marsikaj)..

LP

kuglvinkl ::

KOlk je topel zrak, ki piha iz trafe? Ob denimo vsaj pol ure loadu?
Your focus determines your reallity

Pat_MaGroin ::

Tko, mlacen. Sem ofnu kisto, dal roko na PSU, je pa manj kot mlacen.

Kdaj me lahko zacne skrbet?:-)

LP

kuglvinkl ::

Ko bo vroč. IMO ne rabiš skrbeti, ker imaš ariflow skozi.
Your focus determines your reallity

Pat_MaGroin ::

Ja saj. Ker segreje se vse skupaj do ene mere, pol pa ostane tako cel teden:-). Bom pa se en outtake vent na zadnji strani namontiral, da bo spihal ven CPUjevo toploto (vsaj malo, tolko da PSU ne povlece vse).

LP

kuglvinkl ::

Jep, priporočam.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382953 (1725) rejven
»

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131397 (1204) delfinus
»

Chieftec 340W PSU glasen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71323 (1146) Jaka83
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82034 (1765) DSmidgy
»

Kater kuler+ventilator?

Oddelek: Kaj kupiti
9758 (612) Blup

Več podobnih tem