» »

Facebook iztožil spamerja do obisti

Facebook iztožil spamerja do obisti

Slashdot - Danes je vesel dan za borce proti spamu, saj je Facebook dobil tožbo proti Adamu Guerbuezu in njegovemu podjetju Atlantis Blue Capital zaradi pošiljanje spama v facebookovske poštne nabiralnike uporabnikov (CAN-SPAM Act 2003). Sodišče je tožnikom prisodilo tudi odškodnino v vrednosti 873 milijonov dolarjev, kar je z naskokom najvišja vrednost za razpošiljanje spama v zgodovini. V podobni tožbi je namreč MySpace dobil le 234 milijonov. Max Kelly, Facebookov direktor za varnost, je zapisal, da ne pričakuje, da bodo takšen astronomski znesek izterjali, a glavni namen je bil dosežen. Podjetje, ki naj bi poslalo več kot štiri milijone nezaželenih sporočil, bo očitno nehalo poslovati.

15 komentarjev

nocutius ::

Vsaka bitka proti temu gnoju šteje.

frudi ::

Mja, spam proti spamu... težko izbrat, za koga bi izbiral med facebookom in spamerji.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

JanVid86 ::

218.25$/spam sporocilo

jaz bi bil ze milionar. sicer pa spam samo simbolizira kapitalizem in svobodni trg. jaz na to gledam kot na nekaksno predigro ki potrosnika zrajca in pripravi do te mere da lepse drsi ko ga koncno lahko kapitalist natakne na svoj falus.

v vseh osnovnih šolah sodobnih kapitalističnih držav bi morali otroci vsaj uro na dan gledati neželjena sporočila, da bi dovolj zgodaj doumeli da ni pomembno če nekaj hočeš ali rabiš, važno je samo to da zadevo dobiš 20% ceneje in zraven še zastonj komplet viag.re in mazila za di.c k en.hancem-ent f.or bettar sexx-x pleazure

predlagam da se ustanovi slovenska spam fronta - ju spem mi, dolina sentflorijanska spems ju bek

nocutius ::

ju spem mi, dolina sentflorijanska spems ju bek

:)

uio ::

Poblem je da gre za okužene računalnike in v resnici ti ne pošiljajo spama ampak se spam samo posreduje iz njihovih rač.

Goldee ::

Ali ste vedeli, da Bill Gates prav ta trenutek deli premoženje???!

Drugače pa so si ljudje sami krivi, kaj pa nasedajo tem debilnim foram (facebook is closing soon pa podobne buče bučkaste..).
Sej ne pravim, da ti spamerji niso za zmetat v zapor, ampak vseeno. Če ljudje ne bi bili tako naivni in se na internet ne bi podajali neosveščeni, bi bilo spama veliko veliko manj.
Aja, pa z zakonom bi prepovedal verižna pisma.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Personanonim ::

Aja, pa z zakonom bi prepovedal verižna pisma.


Kje lahko oddam glas za sprejetje zakona:D ?

fabrskd ::

Probj poslt verižno pismo o tem, da naj ne pošiljamo več verižnih pisem:)!
Screw you guys i'm going home!!!

mmorph ::

Naravnost odlično. Upam, da bodo podobni primeri rasli kot gobe po dežju >:D

Relanium ::

Men je pa najbol huda pošta z naslovom: To ni nikakršna zajebancija!
:)):))

echo ::

Spam ni slab, ker skrbi za informacijsko evolucijo - samo najdebilneši uporabniki bodo šli odpirati email z naslovom "CONGRATULATIONS!!! CALL FOR CONFIRMATION" 8-)

Preživetje je rezervirano samo za najboljše.

dela ::

Preživetje je rezervirano samo za najboljše.

Niti ne. Ko bodo spamali s "CONGRATULATIONS!! PUT YOUR TESTICLES INTO YOUR CPU FAN FOR CONFIRMATION" bo pa morda že tako. :D

Goldee ::

Hahaha, je tako!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

echo ::

Moje ideja je bila v smislu, da ti klik na link "ferderba" računalnik in so nesposobni onesposobljeni.

Ampaka tvoja ideja je veliko bolj efektivna :))

Jst ::

Čaki čaki, ne gre mi tale novica. 4 Miljone je v bistvo zelo malo!?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lažje odjavljanje od reklam v Gmailu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
157711 (5280) Afo
»

Google+ obnorel ljudi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9531488 (22910) Ziga Dolhar
»

Še en spamer oglobljen

Oddelek: Novice / Ostale najave
113463 (2686) wooted
»

Spam ne jenja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
163523 (2793) war-dog

Več podobnih tem