» »

digitalna kamera

digitalna kamera

Tutankhamun ::

Zdej sm se odloču da kupim kamerco.
Nek na tem forumu sm enkrat prebral, da se priporoča da kamera snema na SD kartice in ne na kaseto, CD, disk... Ok edin če ma kamerca SSD.
Js zdej gledam eno, ki ste jo tudi tukaj na forumu priporočili Panasonic digitalna video kamera HDC-SD9.
Ampak useen se mi zdi cena kr mal navita. Ker pa grem u avstrijo v kratkem, me zanima kje v avstriji se da dobit kej cenej?
Pa mogoče če priporočate kšno drugo kamero?
max dam za kamero 700Evrov Ampak samo v primeru da res reeees dobra. Ker je že ta kamera na linku kr draga.
Hvala
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

krvavica ::

Zdravo,
jaz ti priporočam Sony HDR-SR10E za tak denar http://www.nakupovanje.net/sony-hd-kame..., pa še cenejše jo lahko dobiš
Mam Sony-ovo kamerco pa sem zadovoljen! Samo baterije zdržijo za en k..c, tko kot vsake!

PODLIPC ::

Tutankhamun ::

Pol pa še povej kok pa sploh zdržijo baterije, ker js nobenga ne poznam da bi beu kamero pa si ne predstavljam.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Calligula ::

Tisti Panasonic ni vec najkboljsi nakup, ker je ze malo v letih /mesecih).
Trenutno je najboljse nabavit Canona HF100.
http://www.camcorderinfo.com/content/Ca...
http://geizhals.at/eu/a305303.html
Ima tudi najboljsi low light performance.

Oz se raje, ce sele zacenjas, v 5pik.si oz njihovi stacuni pod Emporiumom v BTCju Praktico DVC 5.2 FULL Hd za borih cca 190 Eurov.

Snema na SD kartice, slika podnevi je Zelo dobra, z manj svtlobe pa povprecna ampak tega denarja je vredna. Ima 5kratni opticni zoom.

Skratka Ali poceni Praktico ali pa Canona za bolj resne zadeve.

No tudi HDR 10 od Sonyja ni slaba ampak, ce Canona dobis iz Nemcije se bolj splaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Tutankhamun ::

A tko pravš Canon torej.
Sony-ja pa nebi, ker smo se na forumu zmenil da nč ne kupujemo od njega :D. Ok to sm se odloču že dolg nazaj, kr sm se zmer s sonyjem nategnu.

Res da bo to moja 1. kamerca, ampak res ne mislm kupvt skos nove pa bolše. Zdej bi dau mau več pa da je slika ok, tudi ko je že mal temno, lahko se kej zanimivga dogaja u temi :P

Sm tko mal primerju Panasonica pa Canona, kaj pa je razlika razn optičnega zooma? Zakaj je panasonic proti canonu že mal v letih? Sam zanima me, sm se šele začeu zanimat za kamerce
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

1. Po mojem se ti clo bol splaca za zacetek vzet Praktico, in jo mas kako leto in pol za bacup, ker cene tko padajo, da bos cez eno leto za enak denar dobil ze enkrat manjso in bolj zmkogljivo kamero.

Panasonic je sicer vredu in ugoden ampak ima se CCDje(ceprav 3) ampak Canon in ti Sonyji imajo pa en CMOS, ki v praksi zdaj deluje bolje kot tisti 3 CCDji kar se se posebno pozna v low light situaciji. Panasonic je tam ze opazno sibkejsi od Canona. In ta low light je pomemben. Canon ima tudi enakovreden stabilizator, ima LED luc, ki je Panasonic nima ipd. Baterija sicer zdrzi malo manj ampak vseeno.

Ampak kupi Praktico, se igraj z njo in sprobaj (presenetljivo dobra je) in, ce ne drugega jo podaris za novo leto ali kaj.

Tem tazaresnim cene hitro padajo. Totalni jackpot bodo, ko bodo se manjse-res za v obicajen zep.
Kolega sem ravno preprical v Praktico in je cisto navdusen zdaj. Full HD je pac full HD. Na LCD TVju dnevni posnetki zgledajo cudovito. Za home use super zadevca pa se konec te ne bo, ce jo zgubis, unicis,..

Drugace pa Canon.

Calligula ::

Oz tako, Ta v tej trgovini v BTCju ti bo dal Praktico z 8 giga SD kartico za 200 Eurov in kolegu je rekel, da naj prinese nazaj in vrne, ce mu ne bi bila vsec. Skratka zelo korekten tip glede tega.

Dvesto Eurov ni nek denar. 600 pa ze. Skratka...

Beernarrd ::

kje pa potem te hd posnetke gledaš? moj barton jih najbrž ne bo zvozil, ali pač?

Calligula ::

Barton ne. A64 od nekako 3000 dalje.. Se pravi se raje Praktico in Bolj zmogljiv PC.

kitewing ::

"Mal denarja mal muske." Probaj obe pa se boš pravilno odločil.

Calligula ::

Saj to probam povedat. Da tu za malo denarja ni malo muzike. Proba pa naj najprej cenejso, ce mu zadostuje ali vsaj za zdaj.

kitewing ::

Saj to probam povedat. Da tu za malo denarja ni malo muzike. Proba pa naj najprej cenejso, ce mu zadostuje ali vsaj za zdaj.

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni... Najprej kupiš kamero za 200 in ker nisi zadovoljen kupiš boljšo za 600 in si na 800€...

Okapi ::

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni..


V tem primeru napačna logika. Najprej kupiš kamero za 200 € in če ni v redu, kupiš čez leto ali dve za 400 € kamero, za katero bi danes dal 600 €. In si na istem (oziroma celo na boljše, ker je kamera novejša). Ali pa ugotoviš, da si tudi s tisto za 200 € zadovoljen in si prišparal 400 €.

V tem času si nabereš tudi dovolj izkušenj, da veš, kaj pravzaprav rabiš in kupiš kamero, ki res ustreza tvojim potrebam. Začetnik namreč največkrat ne ve, kaj bi sploh rad, in tudi če kupi kamero za 600 €, se velikokrat izkaže, da to ni tisto, kar bi rad.

HD kamere so že v redu, ampak je za montažo videa treba imeti kar hud računalnik. Zato je za začetek verjetno bolje vzeti en od cenejših kamer (nekaj do 200 € recimo - izbira je precejšnja), se naučiti snemati in če te po enem letu stvar še drži, kupiš nekaj boljšega (če se pokaže potreba, da sploh rabiš).

O.

Calligula ::

Slovencem logiko podajat je vedno tezavno.

Skratka se enkrat. To Praktico lahko vrnes, ce z njo ne bos zadovoljen. Je upravitelj trgovine zelo OK in z dovolj samozaupanja, da nima tezav s tem.

Skratka ne riskiras nic.

Najbolj so mi pa od nekdaj bizarni tisti, ki se kot pijanec plota drzijo ze zdavnaj prezivelih rekov, ki danes z realnostjo nimajo nic. Drage in najdrazje stvari so danes v ekonomiji rezervirane izkljucno za obiranje in nategovanje neobvescenih.

Ko enkrat dovolj ljudi pahnes v to religijo ne rabi vec zares tako biti in takim v to podobo pac pakiras nekaj kar je v resnici vredno manj. To je osnova ekonomske logike in edini logicni razlog za gradnjo blagovnih znamk in mitov.

Ampak se enkrat. Pojdi v BTC in probaj. Slika podnevi na LCD TVju je fenomenalna, razlika bo predvsem ob slabsi svetlobi. Stabilizator pri 5 kratnem opticnem zoomu tudi ni must have feature. Ce pa rabis vec pa lahko to kadarkoli naredis.

Sam uporabljam tako full HD kamere kot sem imel tudi recimo Aiptekovo HD kamero, ki je snemala fenomenalno. Dokler je nisem raztrescil. In se vsaj nisem sekiral. Ce bi razsul Panasonica pa bi se.

kitewing ::

Res ne poznam kvalitete kamere Praktica zato ne bom sodil o njej. Praviloma je pa tako, da je malo denarja malo muzike. Če primerjaš poceni osnovne plošče in drage razlike v specifikaciji niso velike dejansko pa so ker so na dražjih uporabljeni boljši elementi. Da se vrnem k kameram, kjer je zadeva ista. Lahko, da kakšen izdelek iztopa, če vzamem za primer kamero HD JAT DVH-566 je njena slika slaba in tako kamero absolutno ne bi kupil. Res pa je, da imamo ljudje različna merila. Sam ciljam na kameri: Canon HF100 http://www.nakupi.net/izdelek_Kamkorder...
pa še ta popolnoma ne zadovolji mojih meril.


V tem primeru napačna logika. Najprej kupiš kamero za 200 € in če ni v redu, kupiš čez leto ali dve za 400 € kamero, za katero bi danes dal 600 €. In si na istem (oziroma celo na boljše, ker je kamera novejša). Ali pa ugotoviš, da si tudi s tisto za 200 € zadovoljen in si prišparal 400 €.

Zakaj bi imel za eno ali dve leti slabih posnetkov, ča lahko že s prvo kamero snemam kvalitetno.

Calligula ::

Kdo govori o slabih posnetkih?

In eden boljsih dokazov, ki negira tvoje prepricanje je prav Canon HF100, ki je precej cenejsi a boljsi od vecine konkurentov.

In ravno, ker so osebni standardi razlicni sam priporocam, da najprej poizkusi. Z Canonom se nihce ne bo nategnil ampak marsikdo se ze s to Praktico ne bo. Sploh pa ima clovek porazen PC, ki itak ni zmozen HD videa predvajat in naj najprej raje se za to poskrbi.

Trancedeejay ::

Kupi Sony SR11 pa je. Od Canon HV 30 je ze boljsi.
LP
Matej
Music is the key

gregyk ::

Calligula: na 5pik.si imajo v ponudbi samo Praktico 5.1 720p (1280x720) HD ready kamero in ne FullHD verzijo 5.2. Vsaj jaz jo nisem našel ...

Sicer sem pa to 5.1 naročil in jo jutri dobim, pa bomo videli. Gledal sem testne posnetke pa se mi zdi slika kar kvalitetna glede na ceno (170€ s priloženo 8Gb SD kartico).

Povezava do testnih posnetkov

kitewing ::

Cena je res ugodna na testnih posnetkih so samo kadri z dobro svetlobo, zanima me kako je s sliko v prostoru (v slabših svetlobnih razmerah)? Koliko je šuma?

gregyk ::

Cena je res ugodna na testnih posnetkih so samo kadri z dobro svetlobo, zanima me kako je s sliko v prostoru (v slabših svetlobnih razmerah)? Koliko je šuma?


Ko jo dobim, bom naredil kak posnetek tudi v temnejših pogojih pa potem tu objavim link do le-tega.

gregyk ::

Tu sem našel par posnetkov v slabših razmerah (moji posnetki pa sledijo ko dobim kamero): Povezava

Calligula ::

Gregyk, vrni so. Je slabsa od 5.2. 5.2 je full HD 4.1 pa ne. V trgovini v BTCju pod emporiumom, ki je od iste firme kot 6 pik jo imajo. Tam se zmeni.

Sony SR 11 in Canon HV 30 sta obe slabsi od Canona HF100 po testih in sicer.

Calligula ::

Suma je pri Praktici toliko kot pri kaki obicajni digitalni kameri. Skratka je opazen. Ampak v takih pogojih naceloma redko snemas kaj kar res rabi detajle. Ce pa bos to res rabil iz kakega specificnega razloga pa je ravno HF 100 po testih pri tem najboljsi.

gregyk ::

Gregyk, vrni so. Je slabsa od 5.2. 5.2 je full HD 4.1 pa ne. V trgovini v BTCju pod emporiumom, ki je od iste firme kot 6 pik jo imajo. Tam se zmeni.

Sony SR 11 in Canon HV 30 sta obe slabsi od Canona HF100 po testih in sicer.


Bom že preživel, za to kar jo bom jaz rabil, bo tudi 5.1 več kot dobra. :) Sicer pa tudi 5.2 ni full HD ampak nekaj vmes (1440x1080 pik).

gregyk ::

P.s.: Sem dobil kamero pa sem po 10-ih minutah 'spoznavanja' z njo izkoristil pravico da vrnem robo nazaj prodajalcu. Ker ta Praktica je pa plastik-fantastik popolen. Tudi kvaliteta posnetkov v slabših pogojih je porazna, tako da ni niti vredna denarja za katerega se prodaja. Sicer nisem pričakoval kake grozne kvalitete, ampak me je minilo že ko sem jo prijel v roke ... Kot bi držal kako otroško kitajsko igračko. :)

Calligula ::

Raje si vzami se nekaj vec minut. Plastika ni in ne bo na nivoju 5krat drazjih konkurentov. Niti se kamere ne kupuje zaradi plastike ali na zalogo, da bo trajala 10 let ampak zaradi posnetkov. In po moznosti mora biti dovolj dobra in majhna, da jo celo nosis s seboj. Najboljsi posnetki so vedno nenacrtovani in takih z Panasonicom, Canonom,.. ne bos nikoli posnel. Ker ne bos imel takrat s seboj.

Low light posnetke imajo porazne vsi razen Canona. To je standard. Se profesionalne kamere so tam svoh. Zato pa imajo vedno reflektorje s seboj.

Ampak imas prav, da vrnes, ce te ne preprica. Probaj pa se v dobrih pogojih snemat, da ce si ze kupil, ponudis celovito mnenje.

Moji najboljsi in najbolj zanimivi posnetki pa so posneti z Aiptek HD kamero (720p) in Panasonicom NV GS11, ker sem ju vedno imel z seboj.

Najbolj dolgocasni ali manj relevantni pa z Panasonicom SD1 in SD5. Snema vredu ampak pa pac ne nosis s sabo. Take kamere bolj doma nabiarajo prah na polici.

Ampak posnami tudi kaj v dobri svetlobi in kak file uploadaj na recimo www.yousendit.com

Calligula ::

Se to: To je malo boljsa kitajska igracka. Za ceno povprecnega amaterskega digitalnega fotoaparata 5.2 snema video v HDju. 1440 se tudi smatra kot full HD, ker tudi Full HD v resnici zajemajo samo s to resolucijo samo, da Full HD oznaka pomeni, da je uradno certificirana kar nekaj stane.

Kar se tice low light imas po mojem nerealna pricakovanja glede kamer. Razen Canona so vse slabe. Sony je recimo srednje povprecna zalost. Za tisti denar prevelika zalost.

gregyk ::

Nič ne bomo več snemali, je paket že potoval nazaj h prodajalcu. Kupil sem bolj zaradi 'firbca', pa nisem pričakoval veliko, ampak to kar sem pa dobil me je pa popolnoma razočaralo.

Calligula ::

1. To, da si vrnil je edino prav.
2. To, da si nisi vzel vec casa, da bi recimo prilimal kak primerek videa, ki te je razocaral ipd.. ni najboljse. Ker se na ta nacin na forumu, ki ima ljudi z veliko razlicnimi pricakovanji naceloma lahko potem stvari objektivno obdela in s tem komu privarcuje kaj casa.
3. Odnos, da nekdo nekaj po 5 minutah vrne in zapakira mi ni vsec, ker kot take poznam nekatere kolege, ki so vracali stvari, ker jih niso znali nastavit, so jih napacno uporabljali in so potem samo kot bedaki gledali, ko so videli kako zadeva deluje kadar z njimi upravlja normalen clovekl.

To ne leti nate, ker pac ne moremo zdaj vedet kaj je bilo ampak malo morje kolegov je vracalo od monitorjev, fotoaparatov, LCD TVjev, ker so pac omejeni. Jaz jim to ponavadi direktno povem in se potem s casom popravijo. Ali pa folk, ki jim prineses kake file in, ker v nekem momentu pozabijo kaj so in jih takoj brisejo potem pa te klicejo, ce jim lahko spet posljes ali prineses.

Skratka ta nacin meni ne zbuja zaupanja.

Bom prosil kolega, da poslje kak posnetek z DVC 5.2
Skratka glede na to, da pises o izkusnji, bi bilo res dobro, ce bi jo bolj natancno opredelil in se na nacin, ki bi vsem tu omogocala, da glede na svoja pricakovanja vidijo kaj je OK in kaj ne.

Low light performance pa je kot pravim problem vseh kamer. Tudi Canona ampak je Canon tu najmanj problematicen. Se vedno pa je problematicen. Ampak ce kameri za cca 180 Eurov to lahko odpustim, taki za 700 Eurov tezje.

kitewing ::

Se to: To je malo boljsa kitajska igracka. Za ceno povprecnega amaterskega digitalnega fotoaparata 5.2 snema video v HDju. 1440 se tudi smatra kot full HD, ker tudi Full HD v resnici zajemajo samo s to resolucijo samo, da Full HD oznaka pomeni, da je uradno certificirana kar nekaj stane.

Kar se tice low light imas po mojem nerealna pricakovanja glede kamer. Razen Canona so vse slabe. Sony je recimo srednje povprecna zalost. Za tisti denar prevelika zalost.

Ne vem kje si pobral, da so Sony slabe kamere, do ne davnega so bile še mnogo boljše kot Canon. Kot vidiš imamo ljudje različna merila glede kvalitete. Meni se tudi zmeša, če je izdelek iz cenene plastike in ti ob uporabi plastika škriplje in se to sliši med snemanjem. Pred kakšnim mesecem sem testiral kamero Sony HDR-SR12E, ki pa ima eno samo napako res previsoko ceno. Slika v slabih razmerah je odlična. Čakam samo na malo nižjo ceno.

Calligula ::

Kitewing

na linku do testa HF100ke imas tudi teste Sonyjev, Panasonicov,.. vseh konkurentov, ker je to zelo referencna stran za teste kamer. Sony niso slabe. Samo ti Sonyji so slabsi od HF 100 in drazji.. Zakaj bi jo torej kupil?

Saj ni slaba. Ima pa se vedno tezave v low light. Ce menis, da ne si ti tu manj zahteven od mene. Mene SR 12 mislim, da je bila, ni navdusila. Pa se cez 1000 Eurov po poceni kanalih je bila takrat. Je bil SD5 ob skoraj enkrat nizji ceni veliko boljsi nakup.

Ampak, ce vam plastika veliko pomeni pac res raje kupite Canona. Saj smo rekli: Za zares nakup Canon, za probo ali manj zahtevne pa Praktica.

Ampak zame kamere niso nek trajni nakup. To bodo, ko bodo ob vrhunski kvaliteti videa velikosti mobilnega telefona. Dokler so vsako leto boljse, manjse in bolj opremljene pa je razmisljanje o njih kot o nekem smiselnem nakupu za dlje casa zgreseno.

Se pol leta nazaj je bil Panasonic SD5 res dober nakup. Zdaj je to Canon HF 100. Cez pol leta bo ze kaj drugega. Ampak v resnici je meni tudi Sony cenena. Meni ni iz kvalitetne plastike. Panasonic SD 5 je iz sprejemljive plastike in OK izdelave. Skratka dalec od necesa kar bi impresioniralo. Ampak, ce mene to pri kameri za 180 Eurov ne moti pa pri kakrsnikoli nad 500 Eurov me. 1000 Eurov pa za nobeno od teh jeter ne bi dal recimo.

kitewing ::


3. Odnos, da nekdo nekaj po 5 minutah vrne in zapakira mi ni vsec, ker kot take poznam nekatere kolege, ki so vracali stvari, ker jih niso znali nastavit, so jih napacno uporabljali in so potem samo kot bedaki gledali, ko so videli kako zadeva deluje kadar z njimi upravlja normalen clovekl.

Tale tretja točka mi je pa všeč. Se spomnim ko sem enkrat sem znancu svetoval katero kamero naj kupi. Kupil jo je ti pred pomembnim družinskim dogodkom in se je igral z nastavitvami in je po pomoti nastavil na nočno snemanje. Sledila je kritika kamere....

Calligula ::

PA saj vsi poznamo take. Problem je le, da sedaj ne vem ali je gregyk eden izmed njih ali ne. Se sam tega ne more takoj vedeti, ker ne more vec niti preveriti, ce je kaj narobe delal.

Bom pa jaz cez nekaj minut nekam gor prilimal kako leto stare posnetke z mojega cenenega in sedaj ze razsutega Aipteka.

gregyk ::

V 30-ih minutah sem lahko testiral popolnoma vse kar me je zanimalo (tistih 10 minut prej je bilo bolj mišljeno: 'na hitro'). In to je v 20-ih letih odkar se ukvarjam z elektroniko in računalništvom druga stvar, ki sem jo vrnil ker nisem bil z njo zadovoljen. Krivo je pa v največji meri to, da na internetu nisem našel popolnoma nobenega testa le-te.

Priznam pa da bi lahko uploadal kak testni posnetek za bodoče kupce, čeprav bodo z nakupom take 'kamere' brcnili v temo, tudi če so popolni začetniki. Moje skromno mnenje.

gregyk ::

PA saj vsi poznamo take. Problem je le, da sedaj ne vem ali je gregyk eden izmed njih ali ne. Se sam tega ne more takoj vedeti, ker ne more vec niti preveriti, ce je kaj narobe delal.

Bom pa jaz cez nekaj minut nekam gor prilimal kako leto stare posnetke z mojega cenenega in sedaj ze razsutega Aipteka.


A si sploh imel to kamero že v rokah? Kajti če si jo imel, ne vem kako lahko pomisliš da se pri vsega skupaj 10-ih nastavitvah v menijih lahko zmotiš. :) Nisem se zmotil popolnoma nič, je to kar je že nekdo v tem postu omenil: 'Malo denarja - malo muzike'.

Calligula ::

En Random link z nocnim videom z Aiptekon
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...
podnevi
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...
podnevi
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...

Bom se nekaj linkov dal.

Gregyk jaz imam obcutek, da ti do sedaj se nisi imel kamere. Je tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Calligula ::

Med hitrim gibanjem, ki je izjemen problem za CMOS kamere ala Sony in Canon.
In Aiptek tudi ni imel stabilizatorja.
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...


Zdajle sem probal se linkat ampak yousendit nekaj serje. Bom se kasneje.

Calligula ::

http://letitbit.net/download/83a3cf1744...
Ta video je OK, ker je v low light v muzeju pa se zanimivo aerodinamicno Tatro lahko vidite.

http://letitbit.net/download/27e3f08618...

http://letitbit.net/download/ce7b407918...
malo raket
http://letitbit.net/download/53be238205...
http://letitbit.net/download/2abd8b2906...

In najlepse za na konec: Prvi docking Rusov in Americanov v vesolju 1975
http://letitbit.net/download/b079167465...

Mogoce sem jaz pritegnjen ampak za take posnetke jaz ne bi ravno sitnaril, da so crap.

Se to, ce komu videa ne predvaja tekoce naj proba z VLC playerjem.
Naceloma pa je dovolj ze posodobljen K lite codec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

gregyk ::

En Random link z nocnim videom z Aiptekon
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...
podnevi
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...
podnevi
http://www.yousendit.com/download/TTZtN...

Bom se nekaj linkov dal.

Gregyk jaz imam obcutek, da ti do sedaj se nisi imel kamere. Je tako?


:) A te ponavadi občutki varajo? Ni mi pa jasno zakaj tako hvališ to igračko ki si ne zasluži imena 'kamera'? Jih slučajno prodajaš? Za primerjavo naj pripomnim samo še to (potem se poslovim od te debate): moj fotoaparat Sony DSC-H50 dela neprimerno boljše video posnetke (pa čeprav samo pri 640x480) kot ta Praktica.

Calligula ::

Ce si opazil sam raje linkam video posnetke tega kaj je 200 Eurov vredna kamera izpred enega leta posnela.

Uploadaj raje kak posnetek s tvojega Sony fotoaparata, da imajo vsi objektivno moznost presoje.
Se enkrat: Si imel sploh video kamer do sedaj? Katero. Vprasam, ker imas pricakovanja, ki so tipicna za nekoga, ki ne pozna mini DV kamer, HD kamer ipd.. in si verjetno malo napacno predstavljas kaj kateri rang kamere zmore.

Jaz bi takoj kupil DSC H50 fotoaparat, ce je kar pravis res in komaj cakam, da vidim video.

Calligula ::

Limam dva posnetka s kolegove Praktice DVC 5.2
Tole je v dobrih svetlobnih pogojih.

Ce imate LCD TV probajte predvajati tam.

1. http://letitbit.net/download/5117a74880...

2. http://letitbit.net/download/0cac407458...

V slabsih svetlobnih pogojih se sorazmerno z temo pojavlja sum.
Ce je to slaba kvaliteta in, ce tvoj foto snema bolje od tega sem teslo, ce ne, pa je primerno, da priznas zmoto.

Calligula ::

Ste si ogledali primerka videa od Praktice DVC 5.2?

Za primerjavo dajem se Jonasov test Canona HG10
http://jonas.siol.net/files/Canon_HG10-...

In se sicer zelo soliden video za fotoaparat z gregykovim Sonyjem
http://hosted.org/n/0001996450/MOV00143...

Limam pa se lestvico digitalnih kamer po testih
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php
Najbolj se splaca HF 100. Tiste pred njo so stare HF 10 in 11
pa identicni a z hudo precenjenim vgrajenim flash pomnilnikom.

Zgodovina sprememb…

jakaj ::

Jst sem kupil to videokamero in morem rečt,da sem z njo zelo zadovoljen.Kamera ima zelo lepo sliko in tud dosti je majhna in gre lepo v žep.Lahko snemaš v različnih resolucijah v HD načinu.Všeč mi je funkcija fotoaparata s 5 mio točk.Za ceno manj,kot 200€ sem dobil še kartico 4GB.Praktica me je prijetno presenetila in morm priznat,da sem pred nakupom malo okleval in imel nekaj predsodkov(med drugim tudi zaradi butastih izjav Gregyka).No potem sem se odločil in niti slučajno mi ni žal.Nevem kaj je uporabnik Gregyk mislil s tem,da ta stvar ni vredna imena kamera? To lahko govori samo debil,ki nima pojma o kamerah ali je pa preveč razvajen in misli,da se lahko vozi samo v Mercedesu,drugi avtomobili si pa ne zaslužijo biti prevozna sredstva.LoL
Jst dam velik + za tole kamerco.
Metal Thrashing Mad !!!

Mr_Globus ::

Ok dobili smo praktiko =) Očitno bomo mogli še en močnejši PC kupit, ker video malo šteka...

Drugače pa kateri program za montiranje videa (in podpira mov) priporočate?

karafeka ::

Kaj pa primerjava med PAKTICO 5.2 HD ter SONY MHS-CM1.
Mislim da je Sony celo cenejši?
Če ima kdo izkušnje s tem Sonyem, naj prosim opiše malo njegovo mnenje.
LP

Dead_Meat ::

Pozdrav!

Mi zna kdo pomagat pri izbiri kamere v rangu do 300€.
Ne iščem nekaj profesionalnega, ampak bolj za osnovno snemanje in nadaljnjo obdelavo v Adobe orodjih. Gledal sem tistole praktico zgoraj, ampak ima skrajno slab zoom, kar je zelo uporabno pri snemanju. Je še kaj takega, da ima HD, približno dober zoom, možnost nastavljanja fokusa, osvetlitve, barv in da je slika vsaj dostojna za pogledat.

LP

PS: Se mi pa precej mudi, tko da bi mogu zadevo kar hitro najti :\

Dead_Meat ::

Obenem pa razmišljam, da bi vzel nekaj takšnega... malce več denarja, vendar bom imel vsaj nekaj kvalitetnega v roki.
http://www.mimovrste.com/artikel/136004...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627402 (4566) surewood
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273688 (2999) franci
»

Nakup digitalne video kamere

Oddelek: Kaj kupiti
353397 (2644) Calligula
»

Katera HD kamera za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
82416 (2187) mamomu
»

HD kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509411 (8077) Pton

Več podobnih tem