» »

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

WinXP ::

Katera videokamera je BOLJŠA - da zapisuje oziroma snema na;((:

A) Mini DV (to je mala kaseta,mislim?)
B) SPOMINSKO KARTICO (ponavadi Micro SD po moje)
C) TRDI DISK V KAMERI
D) DVD/RW V KAMERI

in ZAKAJ?

Samo na kratko.Hvala za vaš trud. Aja pa link,če kdo ve za dobro in ugodno...

Pyr0Beast ::

B) Najmanj hrupno/energijsko potratno
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WinXP ::

Okej.Če pa slučajno ne bi vzel s spominsko kartico,ker so full drage,katero naj potem vzamem oz.katera bi bila "na 2.mestu"?

Hvala.

Pyr0Beast ::

Kaset se ogibaj. So kvalitetne in trajne vendar so velike komplikacije s tem, ko hočeš zadevo prenesti/pogledati kje drugje.

Trdi disk je ok zadeva.

Cd/Dvd/W/RW zadeve znajo biti izbirčne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomson ::

C ali B

Kasete kot omenjeno - kvalitetne in trajne, vendar za editiranje najslabša varianta. (zamudna)

DVDRW prinese slabšo kvaliteto, zaradi slabih kompresij, napram karticam in HDDju.

Sam imam osebno Sony SR11 60Gb HDD in lahko samo pohvalim. Super praktično in kvalitetno. Samo poceni HDD kameram se izogibaj. Zopet zaradi slabših posnetkov.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

WinXP ::

Super.Bom vsekakor upošteval vajin nasvet.Samo še nekaj:
Ali naj gledam da ima več OPTIČNEGA ZOOMA ali je bolj pomemben DIGITALNI ZOOM?

Primer: Optični: 35x,digitalni:800x
Optični: 26x,digitalni:1200x

Opazil sem da pri nekaterih piše da imajo za povezovanje s PC USB izhod nekatere pa DV izhod ali S-video izhod
(DV je boljši,oz je hitreje prenešen video iz kamere na računalnik?)

KATERO NAJ VZAMEM OD TELIH?
1) http://www.pcplus.si/foto-in-optika/kam...
ALI
2) http://www.akcija.si/izdelek/74247
ALI
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Če odgovorite,utemeljite odgovor.Hvala.;)

Pyr0Beast ::

Optični zoom je tisti ki stane. Digitalni je brezplačen in brezvezen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dfajt ::

Optični zoom je vsekakor pomembnejši podatek od digitalnega, saj gre za "pravi" zoom.
Digitalni zoom deluje zgolj tako, da digitalno povečuje sliko (jo raztegne), količina podrobnosti pa ostane enaka, torej močno upade kvaliteta. Marsikdo iz tega razloga enostavno izklopi digitalni zoom.

Izmed teh treh kamer ima samo a snemanje na kartico, b in c pa na kasete mini DV. Vsekakor je USB povezava idealnejša, a tega v primeru uporabe kaset ne moreš imeti. Tam se uporablja DV izhod, ki se priklopi na IEEE 1394 (firewire) priključek na računalniku. Potrebno je zvrteti cel posnetek (pri navadni hitrosti predvajanja) in ga zajeti v računalnik, kar zna biti zamudno.
Pri kameri na kartice pa enostavno vzameš kartico iz kamere, jo vtakneš v čitalec na računalniku in to je to. Jaz ti priporočam Praktico, pa še slika je baje solidna.

Redneck ::

Vse, ki si jih linkal so drek. Ne kupi nobene izmed njih.

Kupi Praktico HDC 5.4. Snema na SD kartice, snema v FULL HD v res dobri kvaliteti in stane dobrih 160 Eurov.
KLIK

Vse, ki si jih nastel so 20 stoletje. Ta Praktica je vredna svojega denarja. Veckrat preverjeno.

Redneck ::

Vse, ki si jih linkal razen Praktice, se razume.

WinXP ::

Okej,kupujem kamero Practica! Samo nekj me še zanima - zakaj piše da je optični zoom 5x (dig.pa 4x),če pri drugih slabših kamerah piše da je 35x? To mi ni jasno... A je to zaradi 5 miljonov slikovnih točk v katerih zajema video?Ker bo en rekel,"ko maš pa ti "slab" optični zoom"...a je to samo oznaka,al kako da lahko pojasnim:O...

Hvala res za nasvete!:)

P.S.: Ta Praktica podpira do 4GB SD; tukj je pa še ena Praktica,mal dražja ,ampak podpira pa 16GB SD kartico...
http://www.ceneje.si/foto/video-kamere/...

V bistvu je ista,samo da podpira 16GB SD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Tomson ::

Sej nočem zdaj komplicirat, ko vidim da si se že odločil, samo MOJE OSEBNO mnenje je, da je ta Praktica dobra in uporabna samo za na kakšna potovanja, kjer ti ni škoda, če ti jo ukradejo ali jo izgubiš.

Zakaj?

1. Kvaliteta izdelave (ne bom izgubljal besed)
2. Kvaliteta posnetkov (če je lepo sončno vreme, solidno, vse ostalo ... za moj okus je tudi 160EUR preveč)
3. Dvomim da je njena življenska doba kaj prida daljša od garancijske dobe

Če imaš dovolj denarja, od 500EUR+ si omisli Sony ali Canon na HDD ali spomisko kartico. Ne bo ti žal, verjemi.

zakaj piše da je optični zoom 5x (dig.pa 4x),če pri drugih slabših kamerah piše da je 35x? To mi ni jasno...


Ker ima dejasko samo 5x optični zoom. Za ta denar je to, to! :-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

WinXP ::

Hmmm...zdaj pa kar malo premišljam...v bistvu kamera mi je všeč in še zapisuje na spominsko kartico,VENDAR če ima SAMO 5 X OPTICNI ZOOM (slabši modeli kamer pa nekateri podpirajo do 35x) potem se NE bom odločil za njo.

Ker je velika razlika nek predmet povečat 5x ali 35x...
Bom pogledal še za kakšno drugo ki zapisuje na MEMORY CARD ali TRDI DISK,in da ima 35X OPTICNI ZOOM.Pa cenovno ugodna...

Hvala za nasvete,cenim:)

Luciano ::

Zanima me kaj menite o JVC-jevih kamerah??
Nekaj sem že prebral pa me zanima sledeče:
1. Ali sem prav gledal da Sony DCR-SR57, JVC GZ-MG630 in nekateri sorodni nimajo HD resolucije ampak snemajo v formatu 640x480??

2. Kaj pomeni pri Sony-u objektiv: Carl Zeiss Vario-Tessar oz. pri drugih piše F 1.8- F5.0
Po spominu mislim da je bolje če je''prvi'' F čim manjši in ''drugi'' F čim večji?? Ali se motim.
3. Kaj je še pomembno gledati pri teh kamerah, vem da je tudi potrebna osvetljenost ampak te skoraj nobesden proizvajalec ne navaja. Kamera se bo uporabljala za ''družinsko'' snemanje, nič zahtevnega. Gledam pa predvsem kamere do ranga 450EUR in na trdi disk.
Če mi lahko kakšen svetuje.Hvala in LP

Redneck ::

Sam sem imel Canona HG10, ki je po testih bolj ali manj v vrhu.
Praktica ni bila bistveno slabsa od nje. Se ta Canon, ki je bil v nulo prehvaljen v low light proti konkurenci v low light ni bil izjemen.

35 opticni zoom imajo samo ne HD kamere, ki so za v smeti. Optika pri HD kamerah ima omejitve moras pa razumet, da tisti 4kratni dodatni opticni zoom sliko poslabsa samo toliko, da dobis enako na koncu kot obicajna kamera z recimo 10 ali se raje 15 kratnim. Pozabi obicajne kamere. Smeti.

Tudi 500 Eurov ti zdaj ne kupi nic vrednega svojega denarja. Novi Canoni so dragi in slabsi kot lanski oz predlanski modeli.

Naroci Praktico preko spleta in mas itak 1 mesec oz 45 dni testno obdobje. Nic ne riskiras v bistvu.
Kvaliteta izdelave ni nic kaj slabsa kot pri Canonu pa so Canoni ces da dobri.

Skratka se sam absolutno ne strinjam z napisanim o kvaliteti izdelave.
JVCji so bili do nedavnega najslabsi. Novi modeli ne zaostajajo toliko ampak to v glavnem zato, ker so novi Canoni in Panasonici,... v srednjem razredu vecinoma slabsi kot
prejsnji modeli. So sli varcevat. To so testi pokazali. Poglej camcorderinfo.com

Trenutno dobesedno ni dobre izbire v srednjem rangu. Zato se bolje splaca za zacetek Praktico. Ze za premostitev do takrat, ko kaj pametnega ven pride.
Sploh, ker se danes pri nakupu preko neta vse lahko brez rizika sproba.

NOBENA kamera v consumer rangu pa ne snema res dobro v low lightu. So bli Canoni najboljsi pa to ne pomeni, da dobri. Praktica se vsekakor splaca.

Redneck ::

Oz tako, ce hoces nekaj kupit za cca 400 Eurov, kupi Fotoaparat Canon SX1, ker snema tudi video v full HD in ima 20 kratni opticni zoom.
Imas pol vsaj dober foto in dobro kamero. Te kamere, ki se zdaj prodajajo v srednjem rangu pa so crap. Praktica je identicen crap a vsaj
za posteno ceno. Pa se sekiras se ne, ce jo sesujes, zgubis, pozabis, otrok pokozla, ti jo zena v glavo vrze... :D

Okapi ::

Jaz bi rekel, da obstajajo tri možnosti.
1) do 200 EUR. Kupiš najcenejšo kamero, ki jo dobiš in začneš snemati. Če v roku pol leta ugotoviš, da te snemanje veseli, kamera je pa preslaba, kupiš nekaj boljšega. Medtem tudi že ugotoviš, kaj pogrešaš oziroma kaj bi moralo biti boljše pri kameri.

2) 300-500 EUR. Kupiš soliden fotoaparat (poleg omenjenega Canona so to vsaj še nekateri Panasonici), ki podpira HD video. Za snemanje so enako dobri ali boljši kot kamere, ki snemajo na pomnilniške kartice.

3) 500+ EUR. Kupiš HD videokamero, ki snema na miniDV (če se zadeve nameravaš lotiti resneje) ali na disk.

Ali sem prav gledal da Sony DCR-SR57, JVC GZ-MG630 in nekateri sorodni nimajo HD resolucije ampak snemajo v formatu 640x480??
Ja.

Po spominu mislim da je bolje če je''prvi'' F čim manjši in ''drugi'' F čim večji?? Ali se motim.
Ja. F je svetlobna jakost in obe cifri naj bosta čim manjši (prva cifra je svetlobna jakost na širokokotnem koncu objektiva, druga pa na teleobjektivnem).

3. Kaj je še pomembno gledati pri teh kamerah,
S tehničnimi podatki si ne moreš dosti pomagati, ker ne povedo nič o kakovosti, pa še pri vseh kamerah so precej podobni. Raje pobrskaj po netu za testi in mnenji uporabnikov.

O.

Luciano ::

Hvala za odgovore in mnenja.

Še na nekem forumu sem zasledil da nimajo vsi OK formata s katerim zapisujejejo posnetke.
Konkretzno baje, da je pri JVC-ju katastrofa z zapisanim formatom (.tod) in ga je potrebno prek power directorja spremeniti.
Vprašanja:
Ali ima kakšen še kaktere druge znamke npr. kakšen zapis ima Sony oz. Canon ki se največkrat omenjata kot zelo vredu kameri??
Ali je format zapis odvisen tudi kam se zapisuje? npr. pri zapisu na trdi disk ali pri kartici??
Katere izhode mora kamera imeti (oz. kateri so priporočljivi) za najmanj kompliciran prenos iz kamere na PC oz. DVD (zapisovalnik oz. predvajalnik)???

Tomson ::

Sony za HD uporablja AVCHD kodek, konkretno .m2ts format, ki ga direkt iz kamere bere večina multimedijskih HD predvajalnikov, za obdelavo dobiš pri boljših kamerah zraven Sony Vegas, ki je super programčič in ni nobenih težav.
Prenos na računalnik je preprost z Sonyevim programom, kot rečeno prenešeni fajl je .m2ts format.

Za Canona bo povedal kdo drug ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Luciano ::

Sedaj že imam nekaj potencialnih kandidatov. ALI MI LAHKO KDO POVE KI TE ŽE UPORABLJA ALI JE KARKOLI SLIŠAL O SLEDEČIH MODELIH OZ. ALI PRIPOROČITE KAJ DRUGEGA?? Tja do cca 500 EUR;
HD kamera Sony DCR-SR77E (objektiv: Carl Zeiss Vario-Tessar??? Kaj to pomeni, ločljivost tipala: 1 MP CCD Ali je to dobro ali slabo??, ločljivost slike: 1152 x 864 (1 M); VGA 640 x 480 Ali je to že HD resolucija?)

SD kamera Canon LEGRIA FS200 (objektiv:F 2.0 - F 5.2 , ločljivost tipala: 1/6", ločljivost slike: 1024 x 768, 640 x 480 isto vprašanje kot zgoraj)

Full HD kamera Sony HDR-CX105EB objektiv: Carl Zeiss Vario-Tessar??? ločljivost tipala: 1/5-palčni CMOS-senzor Exmor, ločljivost slike Način 16:9: 2304 x 1296 (3 M) / način 4:3: 2304 x 1728 (4 M) to pa je že full HD)

Kot sem že navedel, uporabljal bom predvsem za družinsko snemanje.

Okapi ::

Malo si pomešal ločljivost videa in fotografij (s temi kameri lahko tudi fotografiraš). Številke, ki jih navajaš, vse pomenijo ločljivost fotografij, ne videa. Od teh kamer samo tretja video snema v visoki ločljivosti.

O.

Luciano ::

Strokovnjaki, potrebujem nasvet nekako sem prišel na izbor naslednjih kamer in prosim za vaše mnenje
Canon Legria HF200
Sony HDR-CX106
Panasonic HDC-HS20
Panasonic HDC-SD20

Prosil bi še za informacijo kdo ima boljši objektiv?
Nikjer ne najdem zajemni kot snemanja?
Kaj pomeni progresivno predvajanje Full HD?

V končni fazi rabim podatek kdo ima boljšo sliko in v kakšnem formatu snemajo.
Katera ima bojlšo sliko v slabi svetlobi oz. v temi.

pakito ::

Pozdravljeni.

Ze en teden vsak dan iscem najprimernejso kamero,in se mi ze malo mesa. mi lahko pomagate z kaksnim nasvetom.

Rad bi kupil kamero med 400 in 500 eu

ki bi imela sistem 3ccd in posebaj vhod za microfon ter HD.

tenks za odgovore

AtaStrudl ::

3 CCD za 500 eur so jajca (ali sploh obstaja kaj takega?) - da dosezejo tako ceno, morajo dat notri najcenejse pofl cipe, in racunajo da se bodo consumerji ujeli na "3 CCD" napis.

Za to ceno so bolje kamere na en cip (CCD ali CMOS ni toliko vazno...)

Medij:
Hard disk in DVD snemalnik sta brez veze! Ko bodo pred tabo pristali marsovci, bo disk poln. Si res tako discipliniran, da bos redno presnemaval na PC? Nisi, verjemi. Pa se ena mehansko obcutljiva jajca so to.
Na mini DVD ploscke se snema v obupno komprimiranem formatu, kvaliteta poden.

Edino pametno so kasete ali pa flash kartice. Ce pocakas se malo, da bodo 16GB kartice dosegle ceno dobre kasete, samo se fles kartice in nic drugega. Imajo tudi to prednost, da je kamera ready takoj po vklopu, ce je le kaj prida... (ni treba not potegnit traku ali zarotirat diska) Pa se precej manj stroma pokurijo, kot tisti motorji...

Trenutno pa so kasete se vedno precej privlacne: instant arhiv, snemas in dajes v predal. Edino malo zoprno je, da je prenos v PC real time (ena ura za eno uro videa). So pa zrela in zanesljiva tehnologija. Si v Afriki na safariju in ti zmanjka kaset? Celo tam se jih da kupiti, ali pa ti eno posodi sopotnik.

Digitalni zoom ne obstaja. navadi se spregledat tiste napise...

Zgodovina sprememb…

pakito ::

Hvala strudl za odgovor...

lp

podbevna ::

Jaz tudi kupujem HD kamero za snemat družinske posnetke.

Trenutno res ne vem kaj naj kupim. HDD so zelo občutljive na trke, spominske kartice so drage in baje (pre)majhne, DVD-ji so zanič zaradi kompresije, kamere s flash spominom so še precej drage...

Poleg tega imajo različne kamere različne formate zapisov, ki jih ne razumem. Jaz bi rad samo, da mi posnetke predvaja tudi moj WD TV ali pač kateri koli drug predvajalnik in da jih lahko tudi editiram v najbolj osnovnem pomenu besede.

Eni prodajalci zatrjujejo, da je HDR-CX105 za dobrih 500 EUR vse kar rabim, kljub temu, da je le 1080i, drugi pravijo naj kupim Canona ali JVCja z flashom za cca 800 EUR, tretji pa da moram investirati najmanj 1000 EUR plus.

Res ne vem... Bolj gledam manj razumem.

AtaStrudl ::

Vsake oci imajo svojega malarja, zato glede slike lahko recem samo: oglej si cimvec kamer in njihovih posnetkov v zivo, tako da jih tudi vzames v roko - pri prijateljih, v stacunah... Kar je za enega super slika, je za drugega lahko katastrofa. Sploh pa se ne sekirat na stvareh tipa "samo" 1080i... (je pa res, da je za obdelavo na PCu bolje imet p)

Fles kartice so ta hip resda se malo drage (po GB cca 10x cena kasete), ampak se cenijo.
Premajhne pa ze dolgo niso vec, 16GB je vec kot cca 13GB, ki gredo na enourno kaseto. Za razliko od kasete imas pri flashu moznost izbire stopnje kompresije, tako da je 16GB (od cca 35 euro navzgor) ze precej vec vredno kot pa enourna kaseta (cca 3..5 euro).

Hard disk bi pa rekel res samo za zelo "druzinske" zadeve, stari ata, enkrat na leto posname vnucka pri torti, pa se kaksno obhajilo in birmo :-)

Formati zapisa:
Gledat needitirano direktno iz kamere na TV je precej duhamorno, ko pa enkrat das na PC, pa itak lahko iz editorja rendas v format, ki ga tvoj TV golta.
Ja, PCa bos pa moral imet solidnega za HD. Mislim CPUje in spomin, vse ostalo je manj pomembno.

Zgodovina sprememb…

franci ::

A ni najbolje vzeti fotoaparat canon SX1, če snemaš le parkrat letno, kot praviš;
''enkrat na leto posname vnucka pri torti, pa se kaksno obhajilo in birmo''

Snema kvaliteten video in še slikaš lahko.
Sicer pa nisem primerjal videa z drugimi kamerami.
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627339 (4503) surewood
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545091 (4496) sokel
»

Katero KAMERO naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
173355 (2206) Luciano
»

Nakup digitalne video kamere

Oddelek: Kaj kupiti
353372 (2619) Calligula
»

Katero kamero (HDD) naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
294884 (3820) 5er-->

Več podobnih tem