» »

HD kamera

HD kamera

«
1
2

Yossarian ::

Razmišljam malo o nakupu HD kamere. Videl sem npr. totole. To je maksimalno, kar sežem. Ve kdo za kaj cenejšega?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

vasquez ::

Mogoče poglej še Canon HF100, ki je malenkost dražja, a velja za eno najboljših malih AVCHD kamer. Prihaja tudi Sony HDR-CX11, ki je okleščena verzija verjetno trenutno najboljše kamere v tem segmentu HDR-SR11.

Yossarian ::

Hm, kakšen link? Morda v Sloveniji?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

vasquez ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vasquez ()

Yossarian ::

Pa tota?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

dre1 ::

Ne vem kolko je smiselno full hd kupovat,prakticno neuporabno(hd vec kot dovolj).

5er--> ::

Nobody will ever need more than 640KB RAM.

vasquez ::

Sicer nisem nek velik strokovnjak, sem pa zadnje mesece intenzivno bral forume, ker sem nabavljal HD kamero. In v razpravah so izstopale 3 kamere. Canon HV30 (miniDV - kasetke) - najboljša kvaliteta slike (format 25p, 50i), video lahko obdeluješ na počasnejših računalnikih, ker uporablja MPEG2, Canon HF100 (SD kartice) - majhna, brez gibljivih delov, zelo dobra slika (format 25p, 50i) in Sony SR11 (disk) - najbolj pravilne barve (format samo 50i), cel kup bombončkov (nočno snemanje, počasni posnetek, detekcija obraza). Jaz sem se na koncu odločil za SR11, ki je zaradi HDD malo dražja, za koga pa bo kakšna druga bolj primerna.

CX11 je prišla ven kasneje, glede na SR11 nima diska, samo memory stick, ima manjši LCD pa še nekaj malenkosti. Napovedana je tudi Canon HF11, ki je enaka kot HF100 z vgrajenim pomnilnikom in večjim bitrate, kar naj bi dalo še boljšo sliko.

vasquez ::

Ne vem kolko je smiselno full hd kupovat,prakticno neuporabno(hd vec kot dovolj).


Saj te kamere do 1000 evrov so full HD samo po formatu datoteke, ki jo naredijo. Dejanska resolucija je nižja - tam med 600 in 700 vrstic. Pa nobena ni sposobna narediti 1080p50. Največ je 1080i50 ali 1080p25.

JurijTurnsek ::

vasquez: treba je pripomnit, da bo napovedan Canon HF11 imel bitrate 24mbs, kar je maximum za AVCHD... to sicer naj ne bi pomenilo veliko boljše slike kot pri 17mbs kot zmoreta HF10 in HF100, ampak bi se moralo poznati pri veliko gibanja... bo pa cena zasoljena: okoli 1300€ (verjetno nekoliko manj)
http://www.slatnaskejta.com

Yossarian ::

Ja, sem malo preštudiral zadeve, prebral raznorazna mnenja, upošteval predvsem moje potrebe in želje in sem se odločil, da nakup HD kamere zaenkrat odpade. Sem pa se osredotočil na toto kamero. ŠE zadnji namig ali sugestija pred nakupom?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Ali pa tota oziroma tota.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

roCkY ::

debate gor - debate dol

Po cca. 4 mesecih mi ni žal nobenga centa, ki sem ga dal za HDR-SR11.

JurijTurnsek ::

če te kasetke ne motijo je absolutno najboljši nakup Canon HV20 ali HV30...

dati 300-500€ za SD kamero je dandanes precej nesmiselno... tudi če HD downcovertašv SD bo slika veliko lepša...
http://www.slatnaskejta.com

maketa ::

Samo ne kopuj SD kamer,ker je to navadno sranje.
Pa da ne bo pomote,sam imam NVGS320 in če jo primerjam z posnetki narejenimi na
slikaaparatu panasonic dmc-tz2 ne vidim bistvene razlike.
Če bi še enkrat kupoval bi kupil ali najbolj poceni SD ali pa HD kamero,ki pa je pesem za sebe.

AtaStrudl ::

Kdo pozna kaksno, ki snema 720p na mini DV?

JurijTurnsek ::

ata: mislim da je to max za HV10...

ampak je mislim da dražja, ker je manj ponudnikov (HV20 je pač veliko veliko boljša)
http://www.slatnaskejta.com

Trancedeejay ::

HV30 sigurno ni med boljšimi (moram priznat da pojma nimam od kod so taki review-i). Kvaliteta izdelave je nikakva(kot da bi bila kamera za 300eur, pa se v tem rangu ima Sony boljšo), sliko pa ima Sony boljšo (11tka). Pri Canonu se slisi mehanizem in tudi ostrenje je počasnejše, Canon ima slabsi LCD display za gledanje in v sliki ima precej suma. Vglavnem tale Canon se skrije proti moji PAL kameri Sony DCR-TRV940E.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

maketa ::

HV30 sigurno ni med boljšimi (moram priznat da pojma nimam od kod so taki review-i). Kvaliteta izdelave je nikakva(kot da bi bila kamera za 300eur, pa se v tem rangu ima Sony boljšo), sliko pa ima Sony boljšo (11tka). Pri Canonu se slisi mehanizem in tudi ostrenje je počasnejše, Canon ima slabsi LCD display za gledanje in v sliki ima precej suma. Vglavnem tale Canon se skrije proti moji PAL kameri Sony DCR-TRV940E.
Have a nice Day

Matt
Ja saj jo vtakneš v žep in hop na potep

Trancedeejay ::

Po sliki tudi. Imam se dva filmcka s HV30 na disku.
Music is the key

JurijTurnsek ::

koliko sem sam gledal video iz HV20 nima vidnega šuma, HV30 je pač mini nadgradnja... ti mogoče kometiraš low-light zmogljivost?
http://www.slatnaskejta.com

Trancedeejay ::

Slika je solidna samo na eni nastavitvi(25p al kaj je ze), sum je pa povsod v kolikor ni normalna zunanja svetloba, recimo tut v osvetljeni kopalnici, dnevni(z mojo starejso kamero, ki premore 3ccd je slika kristalno čista, prav tako se z drugo Sony kmamero slika ok,sr11). Podnevi in zunaj imajo tudi najcenejse kamere ok sliko, ta Canon kamera pa ni vredna tega denarja.
Najprej smo nabavil HV30 sodec po review-ih online, v roku tedna al 14 dni smo jo prodal, ker smo jo primerjavl s Sony sr11, pa tut foterk je laik in je bil na mojo staro kamero navajen je reku kwaj to zaen crap od slike.
Toliko od mene - ne kupujte preko review-ov, raje sprobajte.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

Yossarian ::

Fantje, vi kar nadaljujte diskusijo, je zanimiva. Jaz sem se nazadnje glede na moje potrebe in želje odločil za navadno kamero Canon MD255. Vseeno hvala za vaš prispevek.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

JurijTurnsek ::

zanimivo tole z HV30... a obstaja kak način, da lahko kamero preizkusiš izven trgovin? (mene low-light ne zanima pretirano, ker bi 99.9% posnel zunaj ob lepih pogojih, vseeno pa me zanima kako bi AVCHD ujel kar dinamične scene...
http://www.slatnaskejta.com

Redorange ::

xilinix.slo ::

Lansko leto sem bil 99% prepričan da si nabavim HV20 sem lani vkorakal v BestBuy apak na koncu nabavil HDR-SR5 (600 EUR). Vgrajeni harddisk olajša kasnejše delo za parkrat. Res je da ob slabi svetlobi kamera malce štrajka ampak generalno sem zelo zadovoljen (največ živcev sem običajno izgubil pri stari kameri ob prenosu na računalnik in manipulaciji) predvsem z hitrostjo. S kamero lahko delaš tudi fotke do 4 MP, ob "jemanju" slik iz videa pa celo do 8.3 MP (PRIMER

posneto z razdalje 5 metrov). Priporočam zadnjo generacijo Sony kamer

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Katero kamero priporočate do 600€? Ni nobenega kriterija, le cena naj bo pod 600€

Yossarian ::

Bojda je totale bestbuy trenutno v Evropi.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Calligulla ::

Nic ni tistale bestbuy v Evropi, ker je obicajna crappy standard definition kamera.

Best buy je Panasonic SD9, ki je High Definition, snema na SDHC kartice, ima 3CCD tipala, LED luc, zoom mikrofon,.. in je zelo kompaktna in dobro izdelana.
Cena od 530 Eurov dalje po EU:
http://geizhals.at/a305786.html

Za tiste, ki bi radi kaj cenejsega pa je dalec najboljsi nakup v Slovenij Praktica:
http://www.bolha.com/oglas3358294/prakt...

Yossarian ::

Caligulla, tulele npr. menijo, da je pod 600 EUR ta Canon najboljša izbira.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

vasquez ::

To je SD kamera, ne HD.

Calligulla ::

To ti o tisti strani pove le to, da ocitno nimajo pojma. Sicer pa so primerjali samo standard definition kamere, ki so itak out!

Ti reviewi so ocitno delani za totalne laike. Sicer je tak postal tudi tale forum ampak tukaj pa tam se pa le potrudim koga resit pred totalno zablodo.

High Definition kamere prezvecijo in izpljunejo Standard definition kamere. Sploh, ko bos kdaj na LCD TVju gledal posnetek ene ali druge bos Standard definition proti High definition posnetku izgledal kot malo boljsi webcam.

Pozabi standard definition. Ta Panasonic, ki sem ga dal v linku je neprimerljivo boljsi. Cisto druga liga kot tisti Canon.

M-XXXX ::

Še zdaj ne vem čisto katero kamero do 600€? Canon-a 11?

roCkY ::

Škoda € za kamero brez iskala!

Kupi nekaj čisto poceni ali počakaj, da se finance in cena za HD model srečajo, če res nujno ne rabiš. Tale rang okol 600€ trenutno ni ne miš ne tič. Čez leto ali že prej ti bo žal. Poglej sliko, ki je čist na blef (ko prvič držiš določen model v roki) narjena v povprečnih pogojih s HD in s SD na panelu. Za CRT nima veze.

M-XXXX ::

Po pravici povedano, to ni zame. Tisti, ki jo kupuje, misli nekaj nabavit, tukaj jaz nimam kaj veliko zraven...

JurijTurnsek ::

calligula: a ni tako, da naj bi SD9 v low light okolju skupaj spacal slabšo sliko kot VHS? sicer je pa cena res mična...
http://www.slatnaskejta.com

goldenn ::

Lep pozdrav
sm v namenu kupit novo kamero
Sedaj imam starejšo, cifre vam neznam pvedati ker jo ima sedaj sestra, (zato tudi rabim Svojo kamero)
snema pa na kasete Digital8 stara cca 4-5leta cena je bila nekje 1500€,
Kamero sem hotel kupiti že kakšno leto nazaj DVD,
pa je bila slika veliko slabša kot na tej stari D8, kar se mi je zdelo skoraj neverjetno,
ko sem iz kamere posnel film na računalnik mi je zavzelo 20 giga prostora (1h),
tako da sm si razlagal da je verjento to še vedno boljše kot DVD kamere

zato sem se odločil tudi malo počakati, da vidim kaj bo stem HD, in sedaj je čas da kupim novo
nekako sem se odločil za Sony HDR-SR11 al 12

in me zanima par stvari
ali bo slika dosti bolša (sem kr zahteven gleda takih stvari)
nebi rad kupil nove kamere in ugotovil da je slika ni veliko bolša

kako je z obdelavo videa
v neki reviji sem prebral da naj bi sony vsem hd kameram zraven dodal softver vegas studio tega nikjer ne zasledim
verjetno lahko stem programom potem konvertirav vido v različne formate (avi, dixv DVD...)
ali bom lahko potem stem programo dejansko zapekel film na Blueray in ga gledal prek blurey predvajalnika?
in v kakšnem foramtu sploh snema video,

to bi bilo zaenkrat to ker se mi neda hodit po trgovinah in spraševat,
ker ponavadi na koncu pogruntam da dejansko prodajalec ve še manj kot jaz...

hvala za odgovor-e

Tomson ::

Sony SR11/12 ima trenutno v tem cenovnem segmentu, vsaj za moj okus, najbolj kvalitetno sliko. Tudi SD snema v bistveno lepši kvaliteti kot navadne SD kamere.

Obdelava videa je dokaj preprosta, edino dovolj zmogljiv raćunalnik potrebuješ, recimo od E6700 naprej in 2-4gb rama, ter kakšen velik HDD.
Vegas Studio če se prav spomnem ni dodan, oz. vsaj jaz ga nisem dobil, je pa zraven dokaj uporaben program: Picture Motion Browser, s katerim lahko nekaj osnovno editiraš, konvertiraš v nekaj formatov, za blueray ne bi vedel, lahko pa zapečeš AVCHD ali navaden DVD disk z njim.

Video snema v .m2ts formatu, ki ga bere tudi PC, ter nekateri multimedijski predvajalniki ala Popcorn. Lahko pa na PS3 direktno predvajaš tudi .m2ts fajle.

Za samo kvaliteto posnetkov pa si poglej malo tukaj in preceni če ti zadošča ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yoxi ::

Se morm tut jst tu podpisat, sm kupoval pravtako kamero in po dolgih odločitvah pristal na Canon FS100,dokupil 16Gb kartico in sem s kamerco več kot preveč zadovoln.
Baterija drži cele 3 ure, majhna in funkcionalna, ima dober zoom, zelo lepo sliko, tako da za moje amaterske domače posnetke bo zadovoljila popolnopma vse potrebe. Je ena slabost, slike niso boh ve kaj ampak za to mamo dva digitalca pr hiš :-)
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

kumer ::

prosim povejte mi iz katerih forumov... strani, pridobivate podatke o videokamerah (opisi, ocene)

torej katere internet strani so najbolj poplularne ?

za fotografijo je npr. www.dpreview.com najbolj popularna stran, nimam pojma pa katere strani so za video...

HVALA
lp

vasquez ::

Legoless ::

Pozdravljeni,

tudi sam se zanimam za nakup full HD kamere. Sedaj pa tukaj berem, da dejanskih full HD kamer sploh še ni? Ali mi lahko nekdo to bolj natančno razloži? Precej sem prebrskal Googla, ko sem kupoval LCD TV. Full HD bi naj pomenilo 1080p ali 1080 horizontalnih vrstic. V 16:9 formatu to pride 1920x1080. Vem da je 1080i interlaced in HD ready televizorji bi naj tudi prikazali sliko 1080i, tako da jo resizajo na 720p, če se ne motim.. Zdaj me pa zanima, ali obstaja kakšna kamera, ki bi dejansko posnela full HD posnetek, tako kot napišejo? Torej, da snema 1080p, z 25 slik na sekundo ali kako je že? Zelo sem zmeden, ker ne vem kaj pri kamerah pomeni full HD resolucija. Ali je full HD tu 1080p50 ali 60, kjer je 50 slik na sekundo? Je to že zmožna kakšna kamera?

Recimo tule piše: http://www.ceneje.si/panasonic-digitaln... da je video resolucija: 1080p, torej je to progressive ali tako kot večina ostalih kamer 1080i?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Legoless ()

Tomson ::

Mislim da so kar vse po vrsti 1080i. Vsaj sam še nisem kje zasledil 1080p kamere ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kumer ::

hvala za linke

v zadnji številki e-fotografije je tudi članek o
canon hf100

http://www.e-fotografija.si/templates/?...

ter še nekaj drugih člankov o vido kamerah

Torej hf100 ima tok podatkov 17Mb/s (FXP) med tem ko imasta nova modela canon hg20,21 tok podatkov 24 Mb/s (MXP)

Ali je (bo) opazna ta razlika pri snemanju ?

Hvala
LP

vasquez ::

Tam kjer je zelo dinamična slika se pozna, vendar ne toliko kot se je povečal bitrate. Tu so še drugi faktorji (kvaliteta leč, senzor), ki pa se niso spremenili.

gregor ::

ok, hvala
bo treba počaka na hf11 ali hg20 in potem videt če bo kakšna razlika v sliki

seveda pa je tudi vprašanje kakšne cene bodo ..., zaenkrat še nisem zasledil da bi ti dve kameri prodajali v slo

lp

vasquez ::

Pozdravljeni,

tudi sam se zanimam za nakup full HD kamere. Sedaj pa tukaj berem, da dejanskih full HD kamer sploh še ni? Ali mi lahko nekdo to bolj natančno razloži? Precej sem prebrskal Googla, ko sem kupoval LCD TV. Full HD bi naj pomenilo 1080p ali 1080 horizontalnih vrstic. V 16:9 formatu to pride 1920x1080. Vem da je 1080i interlaced in HD ready televizorji bi naj tudi prikazali sliko 1080i, tako da jo resizajo na 720p, če se ne motim.. Zdaj me pa zanima, ali obstaja kakšna kamera, ki bi dejansko posnela full HD posnetek, tako kot napišejo? Torej, da snema 1080p, z 25 slik na sekundo ali kako je že? Zelo sem zmeden, ker ne vem kaj pri kamerah pomeni full HD resolucija. Ali je full HD tu 1080p50 ali 60, kjer je 50 slik na sekundo? Je to že zmožna kakšna kamera?

Recimo tule piše: http://www.ceneje.si/panasonic-digitaln... da je video resolucija: 1080p, torej je to progressive ali tako kot večina ostalih kamer 1080i?


Verjetno si (kot je v navadi) vsaka firma po svoje razlaga to oznako. Na mojem SR11 piše Full HD, pa je samo 1080i. Če se omejimo na kamere tam nekje do 1500 evrov, potem jih ima večina 1080i50, 1080p25 ali pa oboje. Kaj je bolje je stvar debate. Gledal sem nekaj posnetkov s 25p in se je opazilo zatikanje (recimo, ko je avto peljal mimo kamere). 1080p50 je pa za ta segment kamer trenutno še preveč.

Kingx ::

Pozdravljeni


Sem čisti laik in kot že nekaj fantov pred mano iščem kamero za okoli 500€ za domačo uporabo (pričakujemo malčka) in potovanja. Všeč mi je canon FS11, ne bi se pa rad zaj... in mel slabše kvalitete slike kot npr. z digitalcem panasonic dmc-tz3.

Zanima me še, kako je z montažo oz. obdelavo mpeg2 filov, poznam le zajemanje iz mini dv kasetk?

V naprej hvala za pomoč

smilyxx ::

Bolj kot zanimivost:

Canon eos 5D Mark II:
• 1920 x 1080 (16:9) up to 12 mins (Quicktime 1080p H.264; 38.6 Mbits/sec)
• 640 x 480 (4:3) up to 24 mins (Quicktime 480p H.264; 17.3 Mbits/sec)
• Max file size 4 GB
• Quicktime MOV format (H.264 video, PCM sound)
• 30 fps

Link!
Save water.
drink beer.

bluefish ::

Ja, podobno ponuja Nikon v enem od svojih novih modelov. Ima pa dolžino snemanja omejeno na 5min.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
354004 (2741) T-h-o-r
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
474840 (3171) Dead_Meat
»

Nakup digitalne video kamere

Oddelek: Kaj kupiti
353372 (2619) Calligula
»

Digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
102414 (2227) Tomson
»

katero kamero predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
282772 (2184) Calligulla

Več podobnih tem