» »

Kamera

Kamera

«
1
2

Volk| ::

KLIK

Dobim jo za 250€
Kaj mislite? dober nakup?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

marko20 ::

ne, za ta denar dobis boljse

Calligula ::

Kupi full HD Praktico v trgovini z elektroniko pod Emporiumom v Ljubljani. Pozabil ime trgovine.. Morala bi se dobiti ze za kakih 180 Eurov. Snema na SD kartico v full hd.
Ta, ki si jo linkal ti ni vredna nakupa.

Zgodovina sprememb…

Volk| ::

Huh, jaz sem pa mislil da je poceni ta kamera. Glede na to kaj gledam v trgovini, ko so cene astronomske.
@Calligula:
Mas mogoce kak link, katero kamero imas v mislih? Kaj pa ta firma Praktica? Slisal ze sem za njo, toda ima kvalitetne izdelke?
Domnevam da je itak vse "made in Asia", tako da skoraj vseeno kaj kupis.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Karen ::

Volk| ::

Hvala za link, toda ce primerjam kameri je ona Panasonicova boljša.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

marko20 ::

LOL

Okapi ::

Dobim jo za 250€
Kaj mislite? dober nakup?

Soliden, če cena vključuje poštnino in vse drugo.
Pri nas dobiš take za okoli 300 evrov.

O.

Calligula ::

Ta Praktica snema v FULL HD. To pomeni, da je slika s Panasonica proti tej kot zmazek. In ta Praktica preverjeno snema izjemno dobro. Sploh v dobrih svetlobnih pogojih pa kot trikrat do petkrat drazje kamere. Imam Canona HG10, ki je po testih najboljsa consumer HD kamera in jo ta Praktica skoraj ujame v dobrih svetlobnih pogojih. Tisti Panasonic je predlanski sneg in ga pozabi.

Okapi ::

Ne preveč nakladat. Ne potrebujejo vsi HD kamere. Če hočeš svoje izdelke posneti na DVD, da jih bo lahko vsak gledal, ti recimo čisto nič ne koristi, ampak imaš samo več dela pri montaži in urejanju.

Če pa že hočeš imeti HD kamero, je Praktica približno najslabša, kar jih lahko kupiš in primerna samo za tiste, ki si nikakor ne morejo privoščiti kakšne malo dražje in boljše.

O.

Calligula ::

Okapi, ne nakladaj. Ce hoce DVDje snemat, da mu bo cez dve leti zal, ko bo na full HD in LCD TVjih kjerkoli kazal slabo sliko ima tudi na Praktici funkcijo za snemat v DVD kvaliteti in to povsem normalno zapece kot DVD. In se standardni video bo z Praktico boljsi kot s tistim Panasonicom. Tudi to preverjeno.

Pri urejanju v full HD ni vec nobene bistvene razlike razen tega, da pomaga, ce imas mocnejsi racunalnik. Vsi pomembnejsi urejevalni programi podpirajo full HD.

Vecina ljudi posnetke snema, da jih bodo cez mnogo let spet gledali. Takrat bo vsakemu zal, da ni snemal v najboljsi mozni kvaliteti. In ne govori na pamet. Se enkrat bom poudaril. Ta Praktica snema tako ali boljse kot marsikateri full HD Panasonic. In se reces tipu v trgovini in ti da popust in jo dobis za 180 Eurov.

Enkrat sem ze linkal tukaj gor vzorec videa in ga bom se enkrat:
http://up-file.com/download/46916b070ec...

in

http://up-file.com/download/9729e4b3bb3...

Okapi ::

In se reces tipu v trgovini in ti da popust in jo dobis za 180 Eurov.

Koliko pa dobiš ti za reklamo?:D:D

O.

Karen ::

Jaz sem tudi slišal da je tale Practica vredna tega denarja - vsaj glede na moje potrebe je to vse kar bi rabil. Če bom prodal obstoječo Sony-jevo MiniDV, ki jo imam, bom o nakupu te resno razmišljal.

Volk| ::

Kaj pa snemanje v HD? velikost fajla? Koliko je pol velikost ene ure posnetka?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Calligula ::

Okapi, na forumu se daje dobre nasvete. Tip je dal kolegu tak popust, ko jo je kupil, ker sva mu rekla za popust.

Ena ura mislim ,da je cca 4 giga. Ker kamera sproti video kompresira.

Volk| ::

Danes sem dobil iz spara prospekt kjer bodo imeli to Pratico z kartico 8Gb za 189 €
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

JayKay ::

mi lahko poveste prosim model, ker ravno kupujem neko kamero pa sem gledal že Canon HG10, ampak je precej dražja.
Update: Verjetno mislite 5.1 ali 5.2.
Tesco ma 5.2 za 169.99. Grem gledat da vidim, kak je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

bbb1 ::

Tu imaš to kamero

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbb1 ()

JayKay ::

Tu imaš to kamero

?kje?

Tesco 5.2 ni mel v trgovini za pogledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Karen ::

Če računaš da je 8GB zraven za 189€ se na račun garancije bolj splača razmišljati o nakupu kar v Sparu. Drugače se pa da videti na 5pik.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

JayKay ::

na 5pik ga ni več na strani. Samo model me zanima, 5.1 ali 5.2 ali 5.4?

kurjač ::

Pred kratkim je kolega nabavil Praktiko DVC 5.1 HD
http://www.praktica.de/index.php?id=3&L...
Kolega pač ni preveč zahteven in se je nekako sprijaznil s tem kar kamera ponuja.
Moje mnenje:
Plus te kamere je samo cena.
Minusov je veliko. V slabih svetlobnih pogojih je slika snežena. Med snemanjem se sliši in celo posname reguliranje zumiranja. Ostrenje slike v slabih svetlobnih pogojih je prava katastrofa. Pa tudi v dobrih pogojih se med snemanjem slika občasno zamegli. Video zajame v mov formatu, ki ga recimo niti Pinnacle 12 ne podpira. Oziroma ga prepozna sam slike ni zvok je. Še dobro, da je priložen nek program za osnovo urejanje videa.

Upam, da tole ne bo bral

JayKay ::

Hvala za odgovor. Bom pogledal kak je kaj cena na Canonovi ebay outlet trgovini za HG10 ali pa HV20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

Volk| ::

v Sparu imajo Pratico 5.2.
Vendar glede na vaše izkušnje...stran vržen denar. Kamere ne kupujes vsako leto nove.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

kurjač ::

Kakor za koga. Sam imam Sony-jevo Digital 8, ki je stara 8 let in zamenjava za omenjeno Praktiko je brez vezna. V teh osmih letih se je zamenjalo že kar nekaj standardov. Že takrat bi lahko kupil nove kamero z sistemom VHS-C, 8mm, Hi8, Digital8 in miniDV. Odločil sem se za Digital8, ker je bila pol cenejša od mini DV kvaliteta pa enaka.
Moram se pa pohvalit, da imam posnetke mojega odraščanja na 8 milimeterskem traku na kolutu, ki ga lahko predvajaš na projektorju. Jasno, da zvoka takrat ni bilo. Slika kakršna pač je ima po 35 letih za mene neprecenljivo vrednost
Tisti ki kupujete nove kamere vam želim povedat, da standardi se bodo pravgotovo še zamenjali. Tako, da v končni fazi je isti klinc kaj kupiš. Važno, da spomin ostane.

JayKay ::

No, jaz sem raje kupil Canon FS100.
Sicer je SD, dela zelo dobre posnetke, pa še na Canon Outlet sem jo dobil za 160 funtov.

kurjač ::

Koliko prostora porabi za eno uro pri najvišji kakovosti snemanja?
Kakšno resolucijo uporablja in kateri format zapisa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

JayKay ::

je standard definition kamera z MPEG-2 kodiranjem. Na najvišji kvaliteti porabi 4GB za 1 uro. Snema na SD(HC) kartico.
Več tukaj.

Volk| ::

Pa je dovolj velika hitrost zapisa na kartico?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

JayKay ::

v max kvaliteti zapisuje 9 Mbps. Pač rabiš malo hitrjšo kartico, ki pa ni tak draga. Recimo to, kar pa sploh ni drago.

Ko jo dobim (kamero mislim) bom lahko več povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

koyotee ::

Kdaj pa bojo kake kamere s podporo SDXC karticam?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JayKay ::

takrat ko bodo sdxc kartice v prodaji :D

JayKay ::

Danes kamera prispela.
Snema z resolucijo 720x576 v .mod format. zraven pride simple software s katerim pretvoriš v mpeg in pol lahko dalje urejaš.
Priložen je tudi daljinec in pa vsa ostala krama, ki jo dobiš ponavadi. Kamera je faj mala, ergonomična in lahka. Kvaliteto posnetkov lahko najdete tu

Volk| ::

Hvala ti za tole. Toda posnetki so me malo razočarali. Slaba kvaliteta.
Se bo lažje odločit ali se vzame ali ne glede na posnetke.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

JayKay ::

Kolko gledam dela ta praktica boljše slike, ampak spet ne toliko. No vsaj se mi zdi. Meni je dovolj to, če bi rabo HD bi vzel HV20 ali pa HV30 na okrog 300-350 funtov.

Calligula ::

Folk se vedno ne zna razmisljati ekonomsko.

V bistvu je se najbolje veckrat menjati kamero tako, da sproti kupujes take best buy opcije kot je recimo Praktica 5.2. Ker tehnologije sproti napreduje. Standard definition kamero kupovati zdaj je bedasto. Itak enake posnetke dela ze boljsi foto.

Praktica 5.1 NI tista, ki sem jo priporocal. Je stari model in ni Full HD. Je pa se tista boljsa od SD Canona.

Vse kamere imajo tezave v low light okolju. Canoni so pri tem trenutno najboljsi, Sony sledi, potem so ostali, zanimivo je pa Panasonic zaostal, ker 3CCDji niso vec kos 1 CMOS senzorju.

Zelim tudi opomniti, da je gor v mojem postu linkan video narejen z Praktico 5.2.
Podnevi tudi HF 100 ne naredi bistveno boljse slike pa je pri nas najceneje okoli 700 Eurov.
Ponoci je pa boljsi a tudi tam ni cudezen.

In pri Praktici, ce jo usujes vsaj ni taka skoda kot, ce ti ukradejo, izgubis ali pa unicis kako bolj resno. Trenutno imam samo Canona HG10 (najboljsa v low light in ostalih pogojih oz enako kot HF100) in je ze ravno toliko prevelika in pretezka, da jo redko uporabljam. Praktica je na zgornji meji a bi jo se vlacil okoli in s tem posnel veliko vec dobrih dogodljajev. Skratka trenutno bi bil celo bolj srecen z Praktico. Ker kamera, ki je doma na polici ni nic vredna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Volk| ::

V bistvu je se najbolje veckrat menjati kamero tako, da sproti kupujes take best buy opcije kot je recimo Praktica 5.2. Ker tehnologije sproti napreduje. Standard definition kamero kupovati zdaj je bedasto. Itak enake posnetke dela ze boljsi foto.


Mogoce, če si poslanec to velja. Za nas navadne državljane, ki imamo "normalne" plače, pa si takega luksuza ne moremo privoščit, da bi kamero menjali kot spodnje gate.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Calligula ::

Ne stekas. Ravno za vas ne-poslance je to najbolj smiselno. Seveda ob predpostavki, da vsakic kupite raje tako Praktico, ki je best buy. Ker vam vzame najmanj kapitala v nekem danem trenutku in s tem najman vpliva na likvidnost in potem raje na 2 leti vsakic kupis tak now best buy in imas konstantno nekako najnovejse dosezke tehnologije za nek zmeren denar.

Drage kamere niso nic kaj prida boljse, so naceloma napolnjene le z absolutno nekoristnimi funkcijami, ki jih gor trpajo, da nepoznavalce nategujejo, in po 2 letih so ravno tako zadaj.

Pred dvema letoma kupljena SD kamera za 1000 Eurov se pokaka proti posnetkom ene take Praktice za 180 Eurov.

In se konstantno imas zadeve bolj ali manj v garanciji, ce izgubis ali unicis je manjsi greh ipd.

Dalec najbolj uporabna kamera, ki sem jo imel do sedaj je bil takrat 200 Eurov vredni Aiptek 300 HD ,ki je snemal v 720p resoluciji na SD kartice. Odlicni posnetki, relativno slab a sprejemljiv zvok in majhen, da je bil skos v zepu in dejansko uporabljan. Po enem letu padcev z 2 metrov se je vdal. 2 bateriji, ki sta bili prilozeni sem daroval kolegu z Praktico, ki uporablja identicne.

Okapi ::

napolnjene le z absolutno nekoristnimi funkcijami,

Če jih ne znaš uporabljati, ampak potem je itak vseeno kaj kupiš in bo tudi Praktica dobra.

Dober objektiv, ki hitro ostri, tiho zumira in ima veliko svetlobno moč, dober umirjevalnik slike, dober zvok, velik dinamični obseg, naravne barve ... vse to so lastnosti, po katerih prepoznaš dobro kamero in najcenejša kitajska OEM roba, kot je Praktica, ne bo nikoli niti do kolen prišla boljšim Canonom, Panasonicom ali Sonyjem.
Je pa res, da če kakovosti ne prepoznaš in ne znaš izkoristiti, je bolje zapraviti čim manj cekinov in vzeti Praktico ali kaj podobnega.

O.

Calligula ::

Okapi, ne bluzi. Tudi po testih in drugace ni prakticno nobene korelacije med ceno in kvaliteto recimo v rangu od 600 do 1500 Eurov. V bistvu je Canon za 600 Eurov najboljsi.

Praktica ima absolutno slabsi zoom, zajemanje zvoka in zajem videa v slabih svetlobnih pogojih. Za 90% prebivalstva je razlika minimalna in niti priblizno ne odtehta za faktorje visje cene.
In ne govori kot profesionalec, ker to nisi. Sploh pa potem ne bi bluzil pri consumer kamerah.

Sam sem prilimal video sample, ki kazejo kaj Praktica zmore. Canon HG v do0brih svetlobnih pogojih zmore le malenkost vec, v slabsih pa opazno vec. Ni pa vreden razlike v ceni razen, ce nekdo iz specificnih razlogov rabi vec. Nihce ne pravi, da ti rabis kupit ampak tukaj ljudje prvic kupujejo kamero. Taki kot si ti pa ponavadi na koncu poskrbijo, da folk kupuje drage kamere z popolnoma neuporabnimi funkcijami kot je bila recimo vcasih reza za SD kartice za fotografiranje, ki je popolnoma odvec in same take neumnosti za loviti neobvescene stranke. KO je folk kupoval kamere z cimvec megapiksli in mislil, da to pomeni vecjo resolucijo snemanja in celo dobre fotke in nic od tega seveda ni res.

In se enkrat. Najvec pove vzorec videa. In ti si enkrat ze govoril jneumnosti, da tvoj fotoaparat snema kot Praktica. Na tisti tocki je postalo jasno kake oslarije kvasis. Prilimaj se enkrat gor video z tvojega fotoaparata, linki do posnetkov z Praktice so ze tu gor pa jih lahko se enkrat uploadam. Da ne govorimo na pamet. Pa lahko dodam tudi se kak video z Canona HG10, ki je ob HF100 ali HF10 po testih najboljsi. Stal je 600 Eurov in povozi Sonyje za dva ali trirat toliko denarja. Po testih, ki jih niso delali Okapiji ampak folk, ki ve kaj dela in pise.

Sploh pa tisti, ki imajo solidne LCDje in LCD ali plazma TVje bodo videli kaka neumnost je kupovati drage standard definition kamere in kako taka Praktica povozi vse take neumnosti do 500 Eurov. Pri 600 Eurih pa se zacne nov razred ampak glede na razliko je treba ze posteno razmislit, ce je vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Okapi ::

Kaligula, jaz se s tabo ne mislim kregat. Ampak če misliš, da je za kamero dovolj, da kolikor toliko dobro snema v idealnih svetlobnih pogojih, si eden tistih, ki kamere v resnici sploh ne potrebuje (in za take je res najbolje, da kupijo najcenejšo kamero, saj je zanje vsaka dovolj dobra). V resničnem življenju pri snemanju ne izbiraš idealnih svetlobnih pogojev - na pikniku je morda oblačno, pa še zanimive stvari se začne dogajati proti večeru, v notranjosti praviloma svetlobni pogoji niso dobri, pa gredo takoj po gobe dobri posnetki iz rojstnih dnevov, porok, žurk ... In potem imaš polovico posnetkov slabih, ker pač kamera ni kos resničnemu življenju.
Poleg tega si malo bolj natančno poglej te svoje posnetke in se osredotoči na podrobnosti. Boš videl, da je video tako skompresiran, da od HD ostane bore malo.
Sicer je pa tudi kurjač napisal, kaj si misli o Praktici in se popolnoma strinjam z njim.

O.

Calligula ::

Okapi, razen Canona imajo VSE te ostale kamere za en drek snemanje v low lightu. Po testih in lastnih poizkusih. Vse dobijo ogaben sum. Z avto ali rocnimi nastavitvami.

In, ce ne bi samo bluzil, bi videl, da je Kurjac govoril o nekom, ki ima Praktico 5.1, ki ni full HD in je star model. Praktica 5.2 je Full HD in snema precej bolje. Pa ze ta je zdaj ze skoraj star model.

Skratka strinjas se, ker nisi sposoben z toliko distance pogledati na stvar, da bi si dopustil jasno sliko oz bi vsaj preveril o cem govori. Dodaj raje vzorce videa z vsake kamere za katero mislis, da je boljsa od Praktice in kaksna je cena. Enkrat si ze izpadel teslo, ko si gor limal video z svojega fotoaparata ces, da je primerljiv.

Lahko tudi dokazes, da sem teslo jaz in tukaj gor z vzorci videa vse pokazes (tudi z tistimi z fotoaparata) namesto, da v tri dni debatiramo. Vsak zna z lastnimi ocmi presodit in potem takoj ve kaj se mu zdi vredno koliko denarja.

In, ko reces, da se ne mislis kregat: Imas prav. Nehaj se. Dokler ne bos limal primerkov videa oz teste oz karkoli kar omogoca neko objektivno presojo in ne bluzenje. In se enkrat. Ne bluzi o tem cesa, da jaz ne stekam. Edini razlog, da imam Canona je low light. Ker so vse ostale kamere tu za en drek. Drek pa ni vreden 500 Eurov ali 1000 Eurov, 180 pa ze.

ZSe najdrazji Sonyji so bedno povprecje. Lahko si pa tudi pogledas par testov na Camcorderinfo.com Canon je OK in sem z njim zadovoljen ampak za 90% ljudi je Praktica bolj smiseln nakup. Sem ti pa tudi ze rekel. Najdi nekaj do 500 Eurov kar je primerljivo z to Praktico.

http://up-file.com/download/46916b070ec...

in

http://up-file.com/download/9729e4b3bb3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

Okapi ::

izpadel teslo, ko si gor limal video z svojega fotoaparata ces,

Preden po nepotrebnem zmerjaš, povej, kdaj sem limal kakšen video s svojega fotoaparata, ker se nič takega ne spomnim.

O.

Calligula ::

Obstaja moznost, da sem te zamenjal z nekim drugim tipom, ki je pred kakima dvema mesecema na pamet bluzil, da kamera za 200 Eurov pa ze ne more snemati bolje kot njegov fotoaparat. Ce to nisi bil ti, se ti takoj opravicim.

Pricakujem pa, da uploadas gor video vzorce kake druge kamere, ker ne bi hotel, da izgleda kot, da skos samo na pamet govoris.

Okapi ::

Ne bi mi moglo biti manj mar, kaj bi ti hotel, in kako kaj izgleda. Z ljudmi, ki kar vsevprek zmerjajo druge s tesli, tako ali tako nočem imeti opravka.

Videov, narejenih z različnimi kamerami, je na netu, kolikor hočeš. Kar se mene tiče, lahko kdorkoli posluša tvoj nasvet in kupi to Practico - konec koncev zapravlja svoj denar, ne moj. Čisto možno, da bo z njo celo zadovoljen, in potem bi bilo res brezveze, če bi kupil kakšno dražjo. Jaz pa tudi nisem plačan za nasvete, tako da kakor komu drago. Jaz sem svoje povedal.

O.

kurjač ::

Caligula, to je bilo res mal preostro.
Kdo bi si mislil, da si ženska:))

kurjač ::

Se skoraj ne upam vprašat kakšna je ta cheap kamera iz Hoferja:D
http://www.hofer.si/si/html/offers/ponu...
Oznako sem težko našel, gre pa očitno za ta model http://www.traveler-service.de/front_co...
Prevažal bi jo v kovčku motorja, namesto dosedanjega odličnega Ixusa 860IS. Človek ne bi verjel, da se aluminijast ohišje obriba ob lastno futrolo.

Calligula ::

Ce sem se sam potrudil uploadat gor vzorce videa, pricakujem, da tisti, ki trdijo, da je vse ostalo boljse,.. porabijo se kako minuto svojega casa in dodajo kak link ali video, da je zadeva transparentna.

Ce je za zenske tipicno, da jim gre na jetra bluzenje v tri dni brez kake konkretne podlage me opazka ne zmoti. Bi blo dobro, ce bi bilo vec takih zensk.

Kamera iz Hoferja glede na to kar sam poznam verjetno dela video, ki je po kvaliteti boljsi od videa kamer z standardno resolucijo ampak verjetno ob hitrih premikih kamere malo "zvije" sliko kar se v boistvu dogaja tudi kameram z standardno resolucijo a manj opazno. Zvok je verjetno slabe kvalitete, fotke v rangu soolidnega GSMa.

Skratka odlicna zadeva za met v zepu in video bo na LCD TVju, plazmi ali LCD monitorju presenetljivo dobra. Skratka odlicno orodje za imeti vedno z seboj v zepu. Sam sem vse najbolj zanimive posnetke naredil ravno z kamerami, ki sem jih imel vedno z seboj, ker so bili najboljsi dogodki vedno nepricakovani. Skratka se tako dobra kamera ti ne pomaga nic, ce je doma v vitrini namesto pri tebi, ko bi jo najbolj rabil.

Se to Okapi, odskakljaj na zacetek teme. Prvi si zacel sitnarit naj ne nakladam ipd in dolocil ton.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Calligula ()

kurjač ::

@Caligula
Khm,....misli da nisi ženska, čeprav je to navedeno v tvojem profilu
Bo treba jutri skočit po eno.
Sem pa opazil, da slika rahlo zaplava ob hitrejših premikih (YouTube)
Veš slučajno za kak fajl posnet s to kamero, da si ga dol potegnem in pogledam v pravi ločljivosti?

Mr_Globus ::

Calligula hvala za tvoje poste. Pred tremi ali štirimi leti smo po tvojem nasvetu kupili Panasonica NV-GS21, zdaj pa bomo sprobali Praktiko.

Zdaj pa nam manjka samo še LCD tv :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273639 (2950) franci
»

digitalna kamera

Oddelek: Kaj kupiti
474840 (3171) Dead_Meat
»

Nakup digitalne video kamere

Oddelek: Kaj kupiti
353371 (2618) Calligula
»

katero poceni kamero kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
162745 (1140) JayKay
»

Katera HD kamera za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
82400 (2171) mamomu

Več podobnih tem