» »

ZUNANJI DISK - WD My Book 320GB - Tezave

ZUNANJI DISK - WD My Book 320GB - Tezave

johanblond ::

Imam tezave z mojim zunanjim diskom WD My Book Home Edition 320GB (USB)

    ○ Na zacetku sem ga imel nastimanega v DISK MANAGMENT kot M:\ in naenkrat se mi je spremenil v F:\ (temu nisem posvecal pozornost).
    ○ Ko sem ugasnil racunalnik se mi ni sam izklopil.
    ○ Nato se je dogajalo da se recunalnik ni hotel zagnati (prisel do BIOS-screena in nic vec), sem moral odklopit USB kabel od diska in zagnati racunalnik in nato prikljucit My Book (Disk mi je normalno delal).
Ko se je to zgodilo parkrat sem pa hotel narediti malo backup in so se mi zacele pojavljati tezave - error pri kopiranju podatkov redundancy error check.
Uspel sem skopirat podatke - 5 minut -> nato mi je racunalnik ni vec prepoznal diska (v Explorerju) + error
Parkrat se mi je pojavilo opozorilo - Nekaj v stilu Error wrting to C:\Temp\ ... Data will be lost - ko sem poskusil pisat na disk.

Kaj mi je storiti - disk je se v garanciji.

PS: Podatki so mi bolj pomembni kot disk. Za dobit podatke z diska bi placal dobrih 50 €, ce je mogoce bolj smiselno poskusit disk komu dati.

krop ::

Jaz ga moram tudi izklopit, če hočem da se mi win. zaženejo

jureus ::

A imata naložen win xp sp2?

johanblond ::

A imata naložen win xp sp2?


Ja

SynTax64 ::

Tudi jaz sem imel podoben problem. Že prvi dan ko sem kupil omenjeni disk mi je nekaj čudno zabijalo disk pri pisanju na le tega. V roku 2 tedna se je žačel sam vklaplati izklaplati v smislu pojavljanja error-a tudi fizično se je slišalo zabijanje glave. Zato sem disk odnesel nazaj ter mi ga končno po enem mesecu popravila zamenjali za novega kateri zaenkrat dela brez problema.

LP,David

johanblond ::

Tudi jaz sem imel podoben problem. Že prvi dan ko sem kupil omenjeni disk mi je nekaj čudno zabijalo disk pri pisanju na le tega. V roku 2 tedna se je žačel sam vklaplati izklaplati v smislu pojavljanja error-a tudi fizično se je slišalo zabijanje glave. Zato sem disk odnesel nazaj ter mi ga končno po enem mesecu popravila zamenjali za novega kateri zaenkrat dela brez problema.

LP,David


Kje si ga kupil, kam si ga odnesel, kaj se je zgodilo s podatki?

SynTax64 ::

Kupljen je bil v Big Bangu kamor sem ga tudi vročil na servis, na podatke sem seveda lahko pozabil, sreča da sem imel narejen backup teh podatkov.

jureus ::

V ''piratskih'' win sp2 je bila podobna napaka, ki ni pustila windowsom da se v prvo zaženejo.

johanblond ::

V ''piratskih'' win sp2 je bila podobna napaka, ki ni pustila windowsom da se v prvo zaženejo.


Ampak meni je neakj casa delalo povsem normalno, potem so bile tezave in v kratekm mi je disk sel v 3 ... (upam da bom vseeno se dobil podatke nazaj).

Kaj je najboljsi nacin da dobim podatke nazaj ?

jureus ::

hhhmmm, probaj ga priklopit na kak drug racunalnik. Če ti podatkov ne pokaže, obstajajo razni disc recovery programi, če je disk še sposoben delovati in je samo zmrdav tabele, ti jih bo tak program znova postavil.

johanblond ::

hhhmmm, probaj ga priklopit na kak drug racunalnik. Če ti podatkov ne pokaže, obstajajo razni disc recovery programi, če je disk še sposoben delovati in je samo zmrdav tabele, ti jih bo tak program znova postavil.


Poskusil sem disk na dveh racunalnikih (USB) priklop - ni problem v racunalniku.

Lahko preberem kaksne datoteke, kaksne pa ne - vsakic ko mi da Error mi tudi je disk se viden v Exploreju, ne pise pa vec koliko je skupna velikost diska. Ce Kliknem da disk, mi rece da disk ni formatiran in vprasa ce zelim formatirat disk. Odklopim in priklopim disk in dela.

Western Digital data lifeguard diagnostic tool mi da Error tako da mi ne zazene nobene diagnostike.
Trenutno diska ne uporabljam in se z njim ne igram, ker zelim najprej dobit podatke dol. Kaksen recovery program da bo dober, ter da potencialno ne naredim se vec skode (v skrajnem primeru bi dal disk v resevanje - ampak pol mi pobere to ves kes za Bozic :))).

ru7 ::

Sam zalaufaj "getdataback(ntfs ali fat; odvisno v kerem formatu je...)" in reši podatke .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z zunanjim diskom - POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6111196 (10166) Jerry000
»

Zunanji trdi disk - O:\is not accessible. The parameter is incorect

Oddelek: Pomoč in nasveti
132861 (2683) solatko
»

Pridobitev podatkov po izbrisu particije/format pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
5621 (580) SasoS
»

Recovery podatkov na trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
462569 (2002) Pyr0Beast
»

knoppix - kako do documents and settings

Oddelek: Operacijski sistemi
291169 (961) ToniT

Več podobnih tem