» »

knoppix - kako do documents and settings

knoppix - kako do documents and settings

gkovac ::

Počasi zgubljam živce. Kolegu se je sesul disk in jest pametnjakovič sem reku da bom probal rešit podatke.

Zbootam Knoppix, priklopim USB disk in se spravim na delo, ampak glej hudiča... ni Documents and Settings... uporabim vse moje (okrnjeno) znanje ne morm pa prit do Documents and Settings (sploh ne vidim tega folderja). Vidim ostale (Program Files, Temp, System Volume Information....) ni pa tistega kar najbolj nujno rabim.

Uporabljam Konqueror in sem postavil na "view hidden files"

Nej mi nekdo prosim pomaga... kaj delam narobe?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gumby ::

mogoce je sel cel direktorij po gobe?
probaj raje kak data recovery program...

in btw a ni na linuxu kakega orodja za delo z datotekami? konqueror se mi zdi malce smesen za to pocetje...:)

gkovac ::

mogoče res da je šel D&S po gobe... čudno.

Nekak mi je uspel zagnat Konqueror kot SU ampak še zmeri vidim vse samo D&S ne... krneki!!!! :D Nisem pa najdu nobenga drugega file managerja (slep??).

ima kdo kakšno idejo??

še dodatek: na USB disku ne morm narest folderja... ga unmountam, naredim writable ampak potem mi javi neko napako "chack if dcopserver is running" :'(
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

gkovac ::

Evo nevi dodatek z novim problemom.

Opustil sem Knoppix, ker nisem prišel nikamor in sem zagnal XP-je in dal RESCUE opcijo.

pridem do C:\, pritisnem DIR in mi napiše: An error occured during directory enumeration

kaj zdaj?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

NupY ::

popravi MBR

gkovac ::

fixmbr opcija??

sem probal ... ne deluje
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gumby ::

nabavi si recovery program, saj pravim... getdataback, file scavenger, karkoli...

gkovac ::

Ne vem kaj mi bo to pomagal, če ne morm v Windowse
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OmegaBlue ::

Narediš recovery iz drugega OS-a na tem disku mogoče?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

perci ::

zakva ne fukneš diska v drugo mašino??? Kaj se boš jebal z raznimi recovery programi, ce je to 5 minut dela.

gkovac ::

Omy & Perci ideja sicer ni slaba, ampak problem je v tem, da je to laptop od kolega (mrbit celo v garanciji). Pa tut če nebi bil v garanciji me nekak ne mika razdirat laptopa.

tole z Knoppixom me je čist razočaral... kako da ni documents and settings matr!!!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

perci ::

Bah, disk od laptopa ven vzet je mala malca (če le ni pod garancijo), rabiš sam en pretvornik za diske za prenosnike, ki ga pa za jurja dobiš v techtradeu, če pa ne boš dobil, ti ga pa jst posodim za kak dan al dva.

Jst ::

Pri Dellu ti ne gre garancija, ce zamenjas disk. Pri FMCju ti ga sami ven dajo, ko prenosnik prineses na servis. Vsaj pri zlatem paketu.

gumby ::

>> Ne vem kaj mi bo to pomagal, če ne morm v Windowse

emm... ti bi reseval podatke iz sesute particije na isto particijo? good luck:D

gkovac ::

emm... ti bi reseval podatke iz sesute particije na isto particijo? good luck

v bistvu sem imel preprost plan :D zalaufat knoppix, iz diska posnet stvari na USB disk in sem zmagal. Zdej bom probal še z ubuntu live... upam, da bo kej drugač (ampak dvomim)

Poklical sem kolega in računalnik je še pod garancijo, tko da ga ne bom šel odpirat. Rekel sem mu nej pokliče na servis pa bomo vidl kaj bojo tam rekl.

Vas obveščam kaj in kako.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gumby ::

ce bos nesel na servis, potem jim obvezno povej, da naj resijo podatke...
drugace bo samo format in sveze winse gor

gkovac ::

se zavedam da bo samo format ja... samo upam, da ne bojo računal ko norci
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

OmegaBlue ::

A laptop.. tko bi reku :) potem pa najdi ERDcommander, ki je bootable winXP z recovery ali Ultimate boot cd. Aja skoraj pozabu ZELO priporočam Spinrite.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

gkovac ::

Na UBCD sem že pomislil in sem ga downloadal še preden si mi to omenil, ampak zadeve se kar naprej komplicirajo.
ugotovil sem na ima ta laptop seagate disk in katerikoli utility za seagate zaženem mi zadeva ne dela, ravno tako je če zaženem kakšne File Tools... zdej se mi loada INSERT pa bom vidu kaj in kako.

Imam pa filing, da se je disk sesul in to v nulo.

Probal sem Knoppix zagnat na mojem laptopu, in na službenem računalniku in sem pri obeh brez problemov prišel na Documents and Settings (go figure!).

Vse kar lahko rečem kolegu je, da gre na servis in upa na najboljše. Upam, da se bo zdej naučil delat backup. btw... samo da si lažje predstavljate... na tem laptopu ima "posneto" in "poslikano" eno leto življenja njegovega sina.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

perci ::

ja pizda, če je tok pomembno, nej pa vzame ven ta disk, rukne v navadn pc in pozene getdataback

jebeš garancijo

al pa če gre na servis in reče, da mu dajo notri nov disk, tega pa pač priklop na navadn pc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Daedalus ::

Če maš sesute file tabele, ti bo pogal sam kak dober recovery. In glede na to, da lih teh nesrečnih documents and settings ni - je to napaka. Disk ven, z adapterjem na navadni pc in lepo reševat podatke. Zd drugič pa naj se nauči:

a - uporabljat backup podatkov na cd/dvd
b - backup na zunanji usb disk
c - najboljš - oboje
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gkovac ::

Hja... zdej se bo fant mogu odločit kaj narest. V vsakem primeru bi blo dobr, če dobi nov disk starega pa prinese meni da ga probam usposobit.

Glede backupov je res tko, da na žalost folk ne dela backupov... pol pa joka... jebiga... folk je pač tak.

zdej pa še podvprašanje: Je kdo že kdaj slišu za XP Live CD zadeva stane 50 dolarjev pa razmišljam, če bi kupil... bo prišlo prav ne samo v tem primeru ampak tut kdaj drugič
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

ToniT ::

Poišči BartsPE CD!

gkovac ::

šah mat v 3 potezah

Poiskal - downloadal / naredil - ne dela :'(

Javi mi, da manjka IASTOR.SYS file .. krneki

polk kufer mam vsega .. vrnu ga bom in nej ga pelje na servis.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gkovac ::

Novi dodatek z novim vprašanjem.

Probal sem Knoppix na svojem laptopu... zadeva deluje, ampak mountanje HDD mi pa dela probleme. Imam NTFS na hdd in isto NTFS na mojem USB disku. Mountam USB disk, probam nekaj posnet gor in pravi, da ne more ker je read only.

OK... grem na desktop (sledim navodilom, ki sem jih najdu na knoppix.net) spremenim disk na read/write, kjer me potem prijazno opomni, da bodo pri pisanju mogoče napake, zadevo preberem in kliknem OK. Ko poskusim spet nekaj posnet na USB disk je obvestilo še vedno isto.... "na disk ne moreš snemati ker je read only".

Torej... kaj je narobe, oz. kaj delam narobe da mi zadeva ne deluje?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

perci ::

ja, na ntfs particije ne zna zihr pisat, ane

gkovac ::

lol perci :) kaj bi jest brez tebe :D

vem, da ne zna dobr pisat na NTFS particije.. samo vseen.. a obstaja kakšen trik da bi mi to ratal? Na guglu sem zasledil captive-ntfs, ampak mi ni delal pa se sprašujem zakaj
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

gumby ::

btw kaj ti bo pomagal knoppix, ce je cela particija sesuta?

gkovac ::

Hja... sej nisem vedu, da je particija sesuta.

Za zadnje vprašanje me pa zanima čist iz firbca, ker nisem mogu "pisat" na moj USB disk. Mogoče bi ga mogu formatirat na FAT32?
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

ToniT ::

Potem ne bi imel problemov s pisanjem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153190 (2850) ender
»

HP Recovery

Oddelek: Pomoč in nasveti
131891 (1001) 012
»

Neshranjen dokument [Office]

Oddelek: Pomoč in nasveti
92960 (2813) DeeCoy
»

poskodovana particija oz. nekaj takega

Oddelek: Pomoč in nasveti
13952 (874) kronik
»

NTFS dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
462246 (1749) ToniT

Več podobnih tem