» »

Problem z zunanjim diskom - POMOČ

Problem z zunanjim diskom - POMOČ

1
2
»

Spajky ::

Jerry000 je izjavil:

...Kako si pa naredil to? ...
Se več ne spomnim ali z BartXPE ali z Dos xFdisk; ni bil pa zunanji disk ... :| .. opazil pa sem, da se (koruptirana part.tabela) to rado zgodi na WinXP OS-jih in naprej, če je NTFS file system in OS v ozadju kaj melje rad (nastavitve v OS) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

solatko ::

Ti ne zastopiš, kaj ti je povedal Lakotnik - v vsakem primeru rabiš 2 nova diska, s tem, da enega porabiš, da narediš clon pokvarjenega diska in potem na tem disku rešuješ podatke - za to sta najmanj dve utemeljitvi - disk na katerm imaš podatke, se lahko popolnoma sesuje in preneha delovati, drugo je, da ti lahko operacija reševanja enih podatkov, še bolj uniči druge.
Pomembne podatke se OBVEZNO shranjuje vsaj na DVA različna medija - včasih smo to delali na disk in DVD, ker pa gredo DVD-ji počasi v pozabo, pa imaš sedaj več možnosti - SD kartica, USB ključek, oblačne stroritve, HDD (priporočam maximalno 500GB), poleg tega je potrebno ločit med podatki, ki so neobnovljivi in zadevami, ki jih enostavno obnoviš tako, da jih ponovno potegneš z neta.
Glasba priljubljenih izvajalcev, vsekakor ni pomemben podatek, tudi filmske ali TV serije, igre (predvsem rezultati, doseženi sektorji), ravno tako ne, so pa to lahko slike praznovanja babičine 100 letnice, slike dopusta v exotičnih krajih, razni lastno nrejeni programi, dokumenti, poslovna pošta, A-Cad in oblikovalski izdelki, osnove internetnih strani v izdelavi, ........., diplomske naloge, doktorati, ........ skratka podatki, katerih ponovitev ni možna ali pa bi zato porabili preveč časa.
Kdor je kolikor toliko urejen, ima to takoj ko naredi, že pošlihtano, saj je računalnik podobno lahko urejati, kot bivalni prostor. Tisto kar je vredno imaš pač na več lokacijah, doma pa v trezorju.
Delo krepa človeka

Jerry000 ::

Zastopm, ampak kupiti disk je še najmanj komplicirano, še vedno nisem videl odgovora če je pametno kupiti kateri od naštetih programov (par postov višje). To je bol kompleksen problem kot nabava diska.
Zato sprašujem, ali je pametno dat 70EUR in nabavit kakšen program za obnovo podatkov iz diska? Kot sem že napisal, PartitionGuru je prikazal vse datoteke na disku, prav tako sem lahko dospopal in kopiral. Ampak free verzija omogoča samo prenos manjših datotek. oziroma ali je še kakšna rešitev za rešit ta disk v RAW stanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

St235 ::

Ravno zato, ker je najmanj komplicirano bi moral to bit prvi korak, ki ga narediš. Ne pa, da z 20 različnimi demo programi šariš po poškodovanem disku. To, da vidiš seznam datotek ni nikakršno jamstvo, da datoteke niso poškodovane, še manj pa da do poškodb ne bo prišlo pri reševanju. Zato se pri reševanju kakršnihkoli podatkov najprej zaščiti podatke, preden se sploh ugotavlja, kaj je mogoče rešit.

Drugače pa ne vem kaj točno kompliciraš. Našel si program, ki praviš, da dela. Torej vzemi tega in ustvarjaj dalje. Samo ne se potem pritoževat, da je disk dokončno umrl sredi postopka, ali da je polovica slik sivih in kako to rešit.

Česar se namreč ne zavedaš je to, da stanje v katerem je disk NI NORMALNO in NI NIKAKRŠNEGA jamstva, da ne bo disk dokončno izdihnil, in niti pod razno ne moreš domnevat, da bo disk v prihodnje kakorkoli uporaben.

Jerry000 ::

St235 je izjavil:

Ravno zato, ker je najmanj komplicirano bi moral to bit prvi korak, ki ga narediš. Ne pa, da z 20 različnimi demo programi šariš po poškodovanem disku. To, da vidiš seznam datotek ni nikakršno jamstvo, da datoteke niso poškodovane, še manj pa da do poškodb ne bo prišlo pri reševanju. Zato se pri reševanju kakršnihkoli podatkov najprej zaščiti podatke, preden se sploh ugotavlja, kaj je mogoče rešit.

Drugače pa ne vem kaj točno kompliciraš. Našel si program, ki praviš, da dela. Torej vzemi tega in ustvarjaj dalje. Samo ne se potem pritoževat, da je disk dokončno umrl sredi postopka, ali da je polovica slik sivih in kako to rešit.

Česar se namreč ne zavedaš je to, da stanje v katerem je disk NI NORMALNO in NI NIKAKRŠNEGA jamstva, da ne bo disk dokončno izdihnil, in niti pod razno ne moreš domnevat, da bo disk v prihodnje kakorkoli uporaben.

Ja pa kaj mi bo disk če ne morem kopirat datotek, kaj naj luft kopiram? Ja disk rabim da lahko kopiram datoteke iz onega, ampak če pravim da je problem dostopa in sprašujem ra možnosti rešitve in vaše izkušnje če ste že kateri imeli take probleme, kako ste rešili da lahko probam. Program sem našel ker drugi postopki katere ste povedal niso delal. Jokam že zdej ker je to edini način trenutno za dostop do datotek. Če veš še za kakšen postopek da bom iz svojega diska na nov disk prekopiral podatke be my guest, bom z veseljem probal. Ampak brez dattek na starem disku mi novi ne koristi ker nimam nič za skopirat nanj.
Nov disk že imam...kaj zdej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

St235 ::

Postopek je zelo enostaven:

99% težav, ki si jih omenil se reši z varnostno kopijo.

tisti 1%, ki ostane pa sledi enostavnem vzorcu:

1. KLONIRAŠ DISK - VEDNO BREZ VPRAŠANJA, BREZ RAZMIŠLJANJA IN BREZ KOMENTARJA
2. Narediš kopijo klona
3. Začneš reševat podatke

Osvnovno brezplačno orodje za kloniranje diska najdeš tukaj:
http://hddguru.com/software/HDD-Raw-Cop...

Predlagam v branje, da boš vedel kaj NE delat, ker mislim, da si naredil popolnoma vse kar je tukaj našteto:
http://www.diydatarecovery.nl/FAQ_gener...
Njihov iRecover uporabljam tudi sam in dobro deluje.

http://www.r-studio.com/Clone_Disks_Bef...
Njihov program za kloniranje še nisem uporabljal, sem pa videl pozitivna mnenja o njemu in imajo napisane tudi razlage zakaj in kako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jerry000 ::

No tako, hvala, to je že bolj v pomoč. Varnostnih kopij diska še nisem delal (prav tako še nisem imel problema z diski) zato mi je to tudi tuje. Hvala za linke, bom pregledal

Jerry000 ::

Nekaj me zanima...Kakšna je razlika med tem (če kdo ve):

http://www.partitionguru.com/
http://www.eassos.com/partitionguru.php

isti produkt druga stran. Potem pa še tole:

https://shopper.mycommerce.com/checkout...

Tukaj je cena samo 40$ medtem ko pri onih dveh 70$. Ali je ta tretji link sploh legit?

Opkow ::

Potegni si hiren's boot CD.
Imas orodja za raw kopiranje z okvarjenega diska na drugi disk, in toole, ki ti omogocajo resevanje podatkov.
Zal nimam konkretnih izkusenj, da bi ti iz prve roke svetoval, kateri program tocno uporabi.

Jerry000 ::

Opkow je izjavil:

Potegni si hiren's boot CD.
Imas orodja za raw kopiranje z okvarjenega diska na drugi disk, in toole, ki ti omogocajo resevanje podatkov.
Zal nimam konkretnih izkusenj, da bi ti iz prve roke svetoval, kateri program tocno uporabi.

Bom še to probal, hvala. Kaj to je samo ISO z ogromno programi ali je prav orodje? Še nisem nikoli uporabljal, samo slišal sem za to

Pithlit ::

Jerry000 je izjavil:

Ja pa kaj mi bo disk če ne morem kopirat datotek, kaj naj luft kopiram?

Enim logika čisto odpove.

Lej..

Situacija 1: podatke lahko kopiraš -> rabiš torej nov disk kamor boš podatke kopiral.
Situacija 2: podatkov ne moreš kopirat -> stari disk je fuč, torej rabiš novega.

Zakaj sploh še omahuješ?!? V vsakem primeru rabiš nov disk. Tudi če ti ta stari disk po kakem čudežu uspe obudit od mrtvih - je poškodovan, in kot tak izredno nezanesljiv (popolnoma neprimeren za kakršnekoli občutljive/pomembne podatke).

Lahko pa furaš situacijo 3 še naprej (jamranje po forumu potem ko ti je bilo vse že 10x razloženo). In nadaljnje šarjenje po okvarjenem disku. Ti kar, sam ne jokat na koncu da ni šlo.
Life is as complicated as we make it...

Jerry000 ::

Pithlit je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Ja pa kaj mi bo disk če ne morem kopirat datotek, kaj naj luft kopiram?

Enim logika čisto odpove.

Lej..

Situacija 1: podatke lahko kopiraš -> rabiš torej nov disk kamor boš podatke kopiral.
Situacija 2: podatkov ne moreš kopirat -> stari disk je fuč, torej rabiš novega.

Zakaj sploh še omahuješ?!? V vsakem primeru rabiš nov disk. Tudi če ti ta stari disk po kakem čudežu uspe obudit od mrtvih - je poškodovan, in kot tak izredno nezanesljiv (popolnoma neprimeren za kakršnekoli občutljive/pomembne podatke).

Lahko pa furaš situacijo 3 še naprej (jamranje po forumu potem ko ti je bilo vse že 10x razloženo). In nadaljnje šarjenje po okvarjenem disku. Ti kar, sam ne jokat na koncu da ni šlo.


Ok, že imam novi disk

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678088 (6645) ngc2392
»

D particija ni na voljo

Oddelek: Programska oprema
131091 (623) RC37
»

Particija RAW -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
103032 (2226) lojze8
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232450 (1998) 69charger
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356593 (6050) T_F_7

Več podobnih tem