» »

VIRUS NA MSN-ju trdovraten

VIRUS NA MSN-ju trdovraten

Rok21 ::

Lep pozdrav vsem!
Nekaj dni nazaj je prijateljica po pomoti kliknila na povezavo, ki ji jo je poslal eden izmed kontaktov. To je ta povezava: http://www.zzgivdgo.mobi. Mislim da je bil takrat kontakt nedosegljiv. V glavnem od takrat dalje se je virus očitno naselil v njenem PC-u in pošilja te povezave na okoli, večinoma ko je ona nedosegljiva, kdaj pa se vpiše(virus namreč) tudi medtem ko je ona on-line. Računalnik smo pregledali z BitDefenderjem, AdAwarom in v nobenem primeru ga ni uspelo odstraniti, ga sploh niso našli. Povezave pošilja ob takih urah ko njen računalnik ni prižgan. Ima pa tudi lastnost da spremeni njene sedajšnje nicke v nick, ki ga je imela dolgo nazaj. Razmišljal sem že o varianti, da je virus na kakšnem drugem računalniku. Mislim, da sem že vse poskusil, zato se obračam na vas, zanima me namreč kako se znebiti tega virusa, da ne bo več pošiljal povezav. Zasledil sem stran na to temo, vendar noben napotek iz tiste strani ni dosegel učinka.

ru7 ::

Probi kaj iz te strani. Pri eni kolegici sem mel podoben problem pa je msnfix spucu


http://forum.hijackthis.de/showthread.p...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Binji ::

Pri meni je pomagalo nastavit nod32 na in-depth nacin (pregleda zipane fajle, temp fajle...) in pregledat racunalnik tako v navadnem kot safe modeu. Pregleda naj v glavnem cisto vse, kar je mozno. Bo pa seveda trajalo malo dlje :)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Rok21 ::

Aha...zanima me še če je možno da virus sploh ni na njenem računalniku? Če bi pač pomagal da samo spremeni geslo?

Ok probu z MSNfixom sam ni najdu nč..lahk probam še ostale, sam noben ne najde čist nč..:S:S
Lp

Poskusu sm vse iz tiste strani..in ne najde nč.!!!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok21 ()

Balandeque ::

Pri vseh, ki so to imeli je po moji izkušnji pomagala preprosta sprememba gesla. Čeprav za MSN to niti ni preprosto. ;)
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Rok21 ::

Aha hvala lepa, čeprou če je virus ga to ne odstrani. Ampak hvala vsem za odgovore in trud.
Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rok21 ()

R33D3M33R ::

Povezave pošilja ob takih urah ko njen računalnik ni prižgan


Iz tega je razvidno, da virus ni na njenem računalniku (no, mogoče ga je že izbrisalo), je pa najverjetneje ukradel login in geslo. Balandeque je svetoval prav. Naj spremeni geslo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Balandeque ::

Prijateljica je verjetno pozabila, da jo je po kliku na link pozvalo, naj se vpiše v svoj MSN account. Vsaj tako je bilo v primerih, ki jih jaz poznam. Tako da ja, gre za en beden primer phishinga.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako omejiti internet cimri

Oddelek: Pomoč in nasveti
386553 (4646) mat11
»

Facebook - virus v uporabniškem profilu

Oddelek: Pomoč in nasveti
163438 (2760) GTX970

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123897 (19448) Gandalfar
»

[INFO] Windows Live Messenger/MSN Messenger (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Programska oprema
23675413 (16054) tilinho20
»

geslo v gmailu

Oddelek: Pomoč in nasveti
3113295 (12563) tomaz-

Več podobnih tem