» »

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

hitrostna razlika pri ramih mod cl5 in cl4

Mitja358 ::

Mene pa zanima če je razlika med latencami 5-5-5-15 velika glede na 4-4-4-12? koliko % je boljše cl4?
sedaj imam cl5 in ali se mi splača za 77€ kupit 2x2GB DDR2 cl4?? (po mojem ni takšne razlike)
Hvala za odgovore

Mitja358 ::

ali pa če se da na ramih z latenco cl5 spremeniti v latence cl4?? a se da to?

Blinder ::

Seveda se da jih postavit na 44... samo lahko da zato bos rabil nizjo frekvenco al pa vecjo napetost, skratka navit jih bi moral.
Jaz imam original cl5 na 667 mhz, navite jih mam pa na 4-4-4-12 na 730 mhz in 1,9V. :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

Tist k ma cl4 pa se ne da overclockat.
Fajna overclockan cl5 je na koncu hitrejši.
Razlika je minimalna pr enake frekvence delovanja.
Lahka sprobaš latence ročno nastavit v biosu mamaplate. Mogoče so deklariran na cl5 pa lahka delujejo tut na cl4. Nastaviš in sprobaš z programom orthos če so stabilni. Vendar če daš na cl4 pozabi navijanje.

rgv45vg4t335 ::

Definitivno se ne splača. Če bi sestavljal novo mašino pa najbrž da. RAM-i z nizko latenco pri višje nastavljeni latenci prenesejo večjo frekvenco, tako da lahko izbiraš kaj boš dvignil. Jaz ima cl4 RAM v BIOS-u nastavljen na cl5, frekvenco pa sem tako lahko dvignil iz 800 na 1000.

Mimogrede, če nisi v BIOS-u nič nastavljal je default najbrž slabše kot 5-5-5-15. Poglej najprej to.
MSI K9A2 Platinum@260MHz, Athlon X2 4850e@3GHz, 4GB RAM@1000MHz
Radeon HD 4850

Blinder ::

Ja no jas pa mam zmanjsano latenco pa hkrati tudi povecano frekvenco.:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

Moj patriot 800mhz je deklariran cl5. Pa tut gre na 1.1ghz z cl5 in voltažo 2.1v
Na 4-4-4-12 gre pa max na 850mhz. Ram je po testih hitrejši cl5 na 1.05ghz kot pa cl4 na 850mhz. Procesor dela tudi hitreje z rami nastavljeni na cl5 pr 1.05ghz.

Brane2 ::

Sem nabavil Patritov kit 2x2 GB z latenco 5-5-5-12, ki pa je tovarniško preizkušen pri 4-4-4-12 pri napetosti 2.1V in frekvenci 800MHz

Razlika v hitrosti je vsaj zame nezaznavna, razlika v zanesljivosti pa ohoho. Naviti na "tovarniško garantirane" specse delajo očitno na meji in napake se pojavijo že če se malo segrejejo, zato sem imel napetost dvignjeno na 2.2V.

IMHO _SPLOH_ ni vredno truda. Še najbolj zato, ker testom nikoli ne moreš 100% verjeti. Memtest ne najde vseh napak.
Poleg tega pa je vsaj pri Phenomu iskani podatek v _veliki_ večini primerov že v cacheu.

Takrat ko pa ni, me pa ekstra takt pri dostopu ne bo ubil. Overall efekt je vsaj zame nezaznaven.

Mogoče bi ga opazil v kaki _RES_ intenzivno optimizirani I/O aplikaciji...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

aha, ok nič ne bom spreminjal bom imel kar na cl5 če ni take ogromne razlike.
hvala vam za odgovore.
še nekaj bi vprašal kar pa ni za tukaj v temo vendar vseeno.
zdaj imam procesor amd athlon x2 dual core 4850E 2.5Ghz 45w tdp, 65nm........ in me zanima kako dolgo bo ta procesor še na stock frekfencah brez težav poganjal OS in kake nove igre? Vsaj do konca leta 2009? ali še dlje?

poganlaj OS in igre mislim v mejah normale da ne bo čakal nekaj časa ko bo delal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

jest10 ::

in grafična pa je?

Brane2 ::

Za igre ne vem, za OS pa po moje ni panike, če s tem misliš Linux.

Doma imam za brata eno piksno z nekakšnim 32-bitnim enojedrnim "Socket A" Sempronom na 2GHz in 1GB RAM, pa dela čisto lepo Gentoo na njemu ( Office, Firefox, GIMP etc etc ).

Takle dual core je za sam OS IMHO več ko dosti. Edino pri virtualizaciji ( VmWAre, Virtualbox ) bi znal imeti težave, ker ima novejša generacija vse več HW podpore za to in predvsem večji cache, ki tu zelo pomaga.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Steinkauz ::

Jst mam pa Corsair XMS2 DHX 2x2Gb 800mhz cl4 pa se isto zelo zanič navija. Pa ravno zato sm vzel dražji ram, da bom lahko navil pri majhnih latencah. Če pa dam latence na 5 brez problema navijem e8400 na 4,2ghz pri 1,9v. Prej pa sem dal voltažo rama na 2,2 cl4 in če sm šel čez 840mhz je bil totalno nestabilen sistem.
Pol verjetno več dubim z 600mhz proca več kot pa latence 4?

Valvoline ::

Navij na ene 3ghz pa je.
Če je fajna plata tega zihr spraviš na 3ghz brez težav.

Mitja358 ::

grafična pa je sapphire hd4670

no mislil sem visto

virtualizacije ne potrebujem tako

no navijal nebi rad plata je pa en krap foxconn z veznim naborom via 890

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

pa še 1 vprašanje sedaj imam 1x1gb ddr2 800mhz rama in pa 1x2gb ddr2 800mhz rama in če bi vrel ven 1gb in dal noter še eden 2gb plošček bio imel dual chanel in bi delalo še kaj hitreje?

Valvoline ::

Dual channel mode je precej hitrejš k single channel. Ne vem zakaj nisi ob nakupu že tega upošteval.

Blinder ::

A zdaj nimas v dual channel?
Ja, v dual channel dela hitreje, samo spet ne bos opazil razlike:D Poglej magari na googletu kaksen test single channel vs dual channel..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

k4vz0024 ::

Supertalent 5-5-5-12 dela zlo dobr, ni pa vredu pri 4-4-4-12, pri 2.2 V. A ma še kdo izkušnje s SuperTalentom?

Valvoline ::

A zdaj nimas v dual channel?
Ja, v dual channel dela hitreje, samo spet ne bos opazil razlike:D Poglej magari na googletu kaksen test single channel vs dual channel..

Uuu to se pa pozna,še posebej pr AMD-ju zarad strukture procesorja.

Mitja358 ::

fora je bila v tem da sem imel 2x1gb noter v dc pol pa sem dobil 2gb pa sem 1gb že prodal

meni se je tud zdelo da je prej delalo hitreje ko sem mel 2x1gb

hočem si kupit še tale 2gb rama da bom imel v dual channelu pa še wd 640gb pol pa bo za to leto ven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Steinkauz ::

Navij na ene 3ghz pa je.
Če je fajna plata tega zihr spraviš na 3ghz brez težav.


Default clock je 3ghz...
Plata p5q pro

Mitja358 ::

ne to je meni rekel se mi zdi

Valvoline ::

Navij na ene 3ghz pa je.
Če je fajna plata tega zihr spraviš na 3ghz brez težav.


Default clock je 3ghz...
Plata p5q pro

:D
Tale tvoj itak gre na 4+ghz.

Mitja358 ::

še mogoče na 5ghz z rampage maximus formula 2 pa vodno

Mitja358 ::

vprašal bi še če je to ta slavno disk ki ga vsi tako hvalijo kako je hiter (nisem siguren da je ta ker piše nekaj blue nevem kaj to pomeni)
je tota disk ali ne?

slavni*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39629266 (16001) smarty
»

Dilema rami

Oddelek: Kaj kupiti
111256 (1066) GrimReaper
»

QUAD rami

Oddelek: Strojna oprema
101392 (967) beta1
»

rami zdaj in takoj 4gb

Oddelek: Kaj kupiti
81300 (1061) HyperGL
»

računalnik za Avtocad 3D itd..

Oddelek: Kaj kupiti
101424 (1424) Smorny

Več podobnih tem