» »

Problemi z graficno kartico:S

Problemi z graficno kartico:S

Xserces ::

imam tezave z graficno kartico Leadtek PX8800Ultra
V ATItool mi nonstop mece artifakte...no pise no errors sam mam pa rumene pikce:S
LINK


Ce ksn ve kaj pomenjo te delta pixli pa to kar je na sliki nej prosm pove al pa saj pove kaj je narobe:S

bi blo mozno tut to da lahko vsak cas crkne? zard tega:S
  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Prevelik overclock gpu-ja al pa ramov.
Mal boš mogu zmanjšat.
Sicer pa atitool ima opcijo find max ram n gpu
Pa ti avtomatsko nastavi najvišje frekvence kjer bo še delala grafa brez napak oz artefaktov

Xserces ::

valvoline to so stock frekvence:S:S:S:S
sm meu tut zmansane cist na low clocks kokr se da pa je isto:S

evo tut na teh frekvencah mi dela to...
LINK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Trenutno imam tut jaz atitool in ti povem da so rumene pikce prevelik OC. Res da mam x1900gt in je to atijeva grafa,mogoče da za nvidiine ni fajna porihtano.
Iz interneta si dol potegni najnovejši atitool 0.27b4 mogoče bo kaj bolš.
A pr igricah nimaš nobenih težav ???

Xserces ::

ja lej sm potegnu 0.27b4 dol n je isto... kar se pa tice igrc... pa zdaj mi je komp crkoval ko sm naprimer v COD5 v dim stopu ali ko sm vidu da se je graficna obremenila (v dimu)...KOT DA BI IZ STEKARJA POTEGNU KABL...

dukenukem ::

prever kok se ti greje grafa,kašn everest je fajn prog

Xserces ::

ATITool logi...
http://rapidshare.com/files/160083939/A...

dukenukem pri ATIToolu ce ga laufam naprimer 2 ure mi pride max 80

drgac se pa drzi pod 80 °C


cim vec postov:) pa ce ma ksn se kasno idejo kako bi bol temeljito pregledal je dobrodosel:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

pa pr cod5 mi vcasih freeza (VSE) tako da se zvok ponavlja in se racunalnik ne resetira... sam slika mi zgine ...(ekran se ugasne)

Valvoline ::

Hmm. Sumim rame al pa kakšn napihjen kondenzator.
Ker atitool drugače ne pokaže artefaktov.
Zdaj sem se spomnu,en cajt sem imel nvidiino 7950gt in Atitool ni zaznal artefaktov,tko da dela z nvidiinine grafe enako kot z atijeve. Poglej če je napajalni kabl za grafo v redu priklopljen al pa ga mal razmigaj in fajna pritisni notr.

Valvoline ::

Huh zdaj sem si ogledal log
Nekaj je definitivno narobe.
Tle ti vsako sekundo meče artefakte. Sprejemljivo je recimo 1 na minuto,to še ni tak hudo.
A maš mogoče pciex slot frekvenco nevede navito ?? A maš procesor navit. Če je daj vse na default pa poskus še enkrat. če se bo izkazalo da je to težava probaj zaklenit pciex bus na 100mhz v biosu mamaplate če se da.
Če ni vzrok OC potem je verjetno nekaj z grafo narobe,gddr3 hin al pa kondenzator.

Xserces ::

EJ valvoline loh bi ti ze enkat reku hvala:) HVALA! ampak zdaj mi nekaj ne gre u glavo
NE NAJDEM INFORMACIJE KOLIKO JE DEFAULT VOLTAZA OD ULTRE:S ce mogoce ksn ve:S:S
Link


ker ce je to pravilno kar jst tukaj vidm da je to od GPUja voltaza je nekj zelo narobe:S
ker na internetu sem videl da je nekje med 1,4V do 2,1V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

valvoline PCI-E bus je zaklenjen na 100mhz in vse imam na default... Sicer pa jst na tej plati ne morem navijat saj je od intela:S in ima zaklenjeno vse skupaj

Valvoline ::

http://www.techpowerup.com/vgabios/9406...
Evo ti info iz originalnega Biosa za leadtekovo 8800ultra torej voltaža je 1.35V

Xserces ::

kaj je pol to GPU Vcc:S k je na 3.17V

Valvoline ::

Tle pr everestu je vse ok torej imaš 1.31v
Tisto gpuVcc je verjetn vhodna napetost iz napajalnika in je tut ok. Tota naj bi bila 3.3v ampak 3.1 je v redu.
Kakšnga napajalnika sploh imaš.
Popravek......
Podatki o Vgpu niso navedeni pr everestu.
Tist 1.31V je napetost procesorja ne grafične

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

550W LC

Valvoline ::

Prej sem opazil da imaš še riva tuner gor.
Ta pove kolk je Vgpu nekje poišči menu kjer je grafički prikaz vsega. Voltaža jedra je tam navedena kot Core vid in poglej kolk ti piše.

Xserces ::

uf... zdej pa to najdt:) sm ze pozabu ke je un da se ti odpre use:)

mogoce prblizn ves ke bi blo to:) use cev program ces dau pa nism najdu:D

ke naj bi blo to:)

use sm najdu za temp pa to sam za voltazo nism dubu:S

valvoline sm najdu pod power user sam nevem kako do monitorja pridt...al pa karkol nardit:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

ce mogoce ves ti mi povej ker ne najdm da bi kakrsn koli monitoring dubu ali pa saj enablu kar kol:S

jrtjtejtt ::

Artefakti so ponavadi posledica napak v ramu na grafi. To dela če seveda maš prevelik OC ali pa je ram že v originalu slab. Nesi nazaj, kjer si kupu.

jrtjtejtt ::

pa pr cod5 mi vcasih freeza (VSE) tako da se zvok ponavlja in se racunalnik ne resetira... sam slika mi zgine ...(ekran se ugasne)


tko je znancu delal (monitor je vrgl v pripravljenost), pa je prec šla grafična papa

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

am mam nek problem...ker tam kjer sm jst kupu graficno testirajo z 3dmarkom... in jaz osebno sem sprobal 03,05,06 in nism opazil nobenih artifaktov... ampak v ATIToolu pa mi nonstop mece vn te rumene pikce... zdaj sem seveda zbegan in malo skepticen da mi ne bodo zamenjali kartice...:S

Valvoline ::

A si zihr da je grafa 8800ultra. Kaj če so flashal 8800gtx z biosom od ultre. Eni so preveč pametni in znajo zjebat grafo na ta način.
Veš kaj. Z atitool spravi bios iz grafe ven.
Klikni settings,notr je menu michelaneus in tam je opcija save vga bios to file.
Nekje ga shrani kot .bin fajl in ga spet posreduj na ogled z unim rapidshare.
Lahka preveriš bios in urejaš z programom nibitor. Ti ga pošlji čez rapidshare da jaz pogledam če je kaj spremenjeno v primerjavo z originalnim biosom.
Drgač so rami gddr3 hin al pa napihjen kondenzator nekje gor na grafo.
Pošlji bios da vidmo kako je stanje tam.

Xserces ::

evo valvoline
BIOS link
http://rapidshare.com/files/160307697/b...
...grafe nikoli nisem flashal tako ce vidite kaksno napako nism kriv jaz:D

valvoline misls da je kaj narobe z ram timmingi?? ker ce das auto se spremnijo...
ker ce jaz pogledam timmingset bi ti reku da je A0 sam bi mogu bit A3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Zdaj sem glih primerjal z originalnim 8800ultra bios od leadteka in sta popolnoma identična.
Pa tut 8800gtx leadtek ima enake timinge kot ima ultra. Tle zgleda vse u redu.8-O
Probaj tist autodetect in poglej kolk bojo detailed timings če se bo tja kaj spremenilo.
Zdej lahka daš autodetect in tako potem shraniš bios in ga flashaš. Nobene garancije ni da ti bo potem grafa delala,pa tut ne verjamem da so timingi narobe ker slabša gtx ima enake kot ultra. Najboljš da sprobaš zadevo nazaj vrnit tam kjer si kupu. lahka probaš flashat,ampak kot sem povedal garancije da ti bo potem delala ni. Flashat leadtekove grafe je zlo preprosto kar v winsih z programom winfox. če narediš bad flash je tut postopek z katerim se lahka vrne nazaj prvotni bios sam pa to je res komplicirano. Raje se ne špilat z biosi če nimaš izkušnje kako in kaj.

Valvoline ::

Kakšn procesor imaš in na kolk ghz dela. Kolk ramov je gor. Tisto k ti cod5 šteka je lahka zarad švohnega procesorja ne pa grafe.
Če nimaš navitega c2d na enih cca 3ghz najmanj procesor zavira grafo. Lahk pa da napajanik zafrkava. Dosti je blo okrog tega povedano na Slotechu. Če maš priložnost nekje sposodi drugega napajalnika in sprobaj kako bo delovalo potem. Je pa čist mogoče da pač atitool nima rad 8800 serije nvidia ker je ver 0.27b4 atitool res prestara. Vsi uporabljajo raje rivatuner. Ampak ta nima artefact scanner. Še neki sprobaj.
Odpri atitool settings menu artifact scanning in tja klikni ..old more compatible scanning method.. ter probaj še enkrat kak bo šlo.

Xserces ::

ja zdej ne dela vec teh pikc k sm dau na old scanning mode...
pa prej si reku da nej dam na nibitorju auto detect timminge... in sem dal in mi jih spremeni na timmingset 3 ko pa odrpem nibitor in bios pa je timmingset nastiman na 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Pustimo cod5
Kak ti delajo starejše igerce.
Inštaliraj kkšno 1 al pa 2 let staro igerco pa sprobaj kako bo laufalo.
Cod5 je itak beta demo in ni še optimiziran,ter je procesorsko zelo zahtevn.

:D

Povej ostale specifikacije sistema
:D Jaz bi se prej spomnu ti tega povedat.
O old scanning mode....

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

ja loh ti recm naprimer cod2 na dx9 da mi steka malo... FPS drop...(iz 125 na 90 in nazaj)

2GB rama
intel c2d E6600 (stock)
Intel DP965LT
Leadtek 8800 ultra
550W LC power

pa zdej sm probu iz winfoxom... (sam probu) in mi noce prebrat graphic bios:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Pusti old scanning mode in glej kolk mo temperatura poskočila.

Xserces ::

temperatura pa je po 5 minutah 80:S

Valvoline ::

Pr cod2 res ne bi smeu proc zavirat.
Na kakšno resolucijo špilaš cod2 in dobiš tolk fps ??? Z katerim programom registriraš fps

Valvoline ::

temperatura pa je po 5 minutah 80:S

In ni več pikic...???
:D Bog daj....

Xserces ::

1280x1024
am FPSje imam v codu...
pa se nekaj bi vprasal. zakaj mi grafa piska:S vedno ko se obremeni ali ko v ATIToolu prizgem samo 3d view mi grafa zacne piskat...

Valvoline ::

Za štetje fps si raje inštaliraj fraps.
Probaj in poročaj kolk bo fraps pokazal.
Piskajo vse grafe,verjetn ne grafa ampak napajalnik ker se v trenutku precej obremeni.

Je treba nekak navit tega e6600 vsaj na 3ghz da bojo novejše zadeve laufal tko k je treba.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

lahko recm da je grafa:D ker se slizi iz grafe vn:S

Ej bi ga navil ce bi lahko:S samo imam low plato:S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Pač so IC-ji,kondenzatorji sam gpu precej obremenjeni,ta je prava zverina, mogoče pa se ventilator sliš.

Xserces ::

"Pač so IC-ji,kondenzatorji sam gpu precej obremenjeni" bi blo to loh kej narobe??? ker kolega ma tut 8800 serijo...(8800gt) in mu nic ne piska

aja pa reku si da je ventilator... ni ker piska samo ko je obremenjeno in ventilator je konstanten

dzinks63 ::

550W LCpower so zelo radi piskali pod visoko obremenitvijo. Tudi sam sem ga imel in je bilo tako. Sedaj imam LC6600GP V2.3 in dela popolnoma tiho in OK pri vseh obremenitvah.

Xserces ::

550W LCpower so zelo radi piskali pod visoko obremenitvijo. Tudi sam sem ga imel in je bilo tako. Sedaj imam LC6600GP V2.3 in dela popolnoma tiho in OK pri vseh obremenitvah.


:D ce ni napajalnik:) ampak prov grafa "jamra" nevem kako bi drgac povedu

pa ce mogoce kasn ve zakaj mi nebi hotl graphics biosa iz kartice prebrat:S napise pa FAILED!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Valvoline ::

Ma nej piska sm da dela...:D
Nič hudega. Ja uni 8800gt so mal novejši in drugačni k tvoja ultra. So tut eni k se skoz pritožujejo da njihove 8800gt piskajo enako k tvoja.

Kako misliš bios prebrat. Sej si ga že shranu in ga jaz že mam.:D

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Zdej pa sprobaj grafo počas mal navijat z atitool in poglej kolk se bo dalo preden bojo spet artefakti,z old scanning mode
Če ti zdaj dela ok pusti bios varijante in se ne obremenjuj več s tem :D

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

aha ty

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

ja zdej ko sm kliknu old mode in find max gpu mi je napisalo

You are using the old scanning method on NVIDIA
Using this method on NVIDIA is usually very inaccurate, if it works at all.

its recommended to use new scanning method by removing the check "from use old scanning method" in SETTINGS-> Artifact detection...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

ko pa probam find max gpu na new scan mi ga pa vrze na full... in mi komp stekne... frezne zaradi unih artifaktov...

zdaj sem probal tudi iz old scan ampak mi je gpu povecalo za 52 MHz v prvem koraku...

Valvoline ::

http://www.tomshardware.com/forum/24885...
Evo ti..... enak problem.....
Preber si zadnji post..... rešitev je enaka... old scanning mode,tko da zdaj maš mir :D
Navijaj ročno po 20-30mhz naenkrat.

Xserces ::

You are using the old scanning method on NVIDIA
Using this method on NVIDIA is usually very inaccurate, if it works at all.

its recommended to use new scanning method by removing the check "from use old scanning method" in SETTINGS-> Artifact detection... to mi ni jasn sam:) drgac pa hvala za use

xabre ::

pa fraps ugasni če ti slučajno laufa, ker dela artefakte v ati tool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Strojna oprema
179055901 (36928) msms
»

8800GT in shranjevane frekvenc po navijanju.

Oddelek: Navijanje
141447 (1101) AnWar
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986882 (3813) PINki
»

Radeon X1950PRO - oc totaly 0mhz

Oddelek: Navijanje
482724 (1683) 1950pro
»

7900GTO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1037672 (4646) Čmrlj

Več podobnih tem