» »

Pomivalni stroj ne dela

Pomivalni stroj ne dela

«
1
2

mirc001 ::

Lep pozdrav imam vprasanje glede pomivalnega stroja ki mi je pred kratkim crknu.Stroj je Gorenje PMS 60 in se je med delovanjem sam od sebe ustavil in noce nc dat od sebe.Zanima me kako bi lahko preveril ce je slucajno sel programator,ker druge zadeve (ce bi bilo kaj zamaseno sem preveril pa zgleda vse vredu).Programator lepo nastimam na zacetek pa ga sploh ne obrne naprej.

Hvala za odgovor

TOP ::

Je stroj še v garanciji ker Gorenje ma 5 let

mirc001 ::

na zalost ne je star ze ene 10 let.

Azrael ::

Pri opisu problema manjka nekaj informacij:

- se stroj ustavi vedno na istem mestu? Če se, kje?
- ali čez čas (uro, dve) sam nadaljuje? Da/ne?
- kaj pomeni "noce nc dat od sebe"? Ne dela nič ali kako?

Skratka več informacij. Iz tako skopega opisa ni mogoče zaključiti kaj je najverjetnejši problem.

Shemo za ta stroj pa lahko snameš tukaj.
-
Nekoč je bil Slo-tech.

fosil ::

Očisti filter. To je kar pogosto razlog za nedelovanje.
Tako je!

mirc001 ::

Tako je ne dela nic razen tega da ko pritisnes gumb za vklop se prizge lucka da je vkloplen.Vsatavil se je pa sam med obratovanjem,kar naenkrat.Filter je cist.

Azrael ::

Torej sveti samo lučka za vklop in to je vse? Ne melje pumpa v nedogled ali kaj v tem smislu?

Kako ga potem spet spraviš v pogon?
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

In še, kje se stroj neha delati? Vedno na istem delu programa ali naključno?
Nekoč je bil Slo-tech.

misek ::

Pri nas je bil zamašen en filter na zadnji strani (se ne spomnim kateri).

mirc001 ::

Sploh ga ne morem spravit v pogon ,prizgem ga sveti lucka da je prizgan,programator lahko nastimam na katerikoli program pa se ne premakne cisto nic.Blo je pa tako da je nehal deli sredi pranja in od takrat naprej se ne premakne vse kar da od sebe je da sveti lucka da je prizgan.

Azrael ::

Potem je najbrž problem stikalo na vratih. Če je stikalo OK, snemi shemo, če je še nisi, saj gre za prekinitev v enem od napajalih vodnikov (vrata?) ali odžgan kontakt.

Edit:

Programator 99.999...%, ni vzrok okvare. Po shemi sodeč, je programator mehanski in ti se kvarijo izredno redko.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Mare2 ::

Lahko je tudi kondenzator ali kaj podobnega.

mirc001 ::

Kako pogledam ce je sel kondenzator

Azrael ::

Po shemi RSO filter vsekakor ni, saj je pred glavnim stikalom, kondenzator motorja pa najbrž tudi ne, če stroj niti ne vzame vode.

Najprej preveri stikalo vrat. Če to ni, bomo svetovali dalje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

mirc001 ::

Sploh se ne zgane

ok

kako cem preverit ce je stikalo fuc.Ker strom pride do stikala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirc001 ()

mirc001 ::

Zdej sem probu ko so vrata oprta je strom sam na eni zici (tam kjer sta dve rjavi zici not),ko so pa zaprta je pa na obeh straneh(tam ka sta dve in tam ka je ena) stikala

Azrael ::

Stikalo dela, OK, sedaj sledi rjavi žici (glej shemo!), da vidiš ali je prekinitev med stikalom in programatorjem oz. elektroventili. Če je prekinitev tam, je ali zlomljen kabel na vratih ali odžgan priključek na programatorju (zoprno razdiranje vrat ti ne uide).

Če prekinitve na tem mestu ni, preglej ali je hidrostat (presostat) in njegovi kontakti v redu in če sploh dobiva napajanje (svetlo modra žica)

Upam, da meriš z ohmmmetrom in da je stroj izklopljen iz elektrike in vode, saj je šarjenje po taki napravi, ko je pod omrežno napetostjo, smrtno nevarno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

mirc001 ::

to sem pogledu in ima napajanje

Azrael ::

Si preveril oboje (rjavo in svetlo modro žico? Kako si preveril napajanje? Sprašujem v izogib napačni diagnozi, če si slučajno dobil neko napetost preko vgrajenih komponent.
Nekoč je bil Slo-tech.

PacificBlue ::

Imo so šla predstikala. Se rado dogaja pr starejših pralnih strojih.

Zgodovina sprememb…

mirc001 ::

Sem preveru svetlo modro in rjavo

Azrael ::

Presostat je v 100% redu? Možen problem so še stikala za izbor načina pomivanja. Če tudi to ni, sledi shemi in išči morebitne prekinitve.
Nekoč je bil Slo-tech.

mirc001 ::

ok hvala za pomoc bom se mal pogledu.Ce pa komu pade na pamet se kaksna ideja pa kar na plano z njo.

Azrael ::

Verjetno si že preveril, ampak vseeno, dovod vode, cev, filter elektroventilov in sami elektroventili OK?

Preveri, če se pojavi napetost na priključkih elektroventila, ki dovaja vodo v stroj, ko se začne s pomivanjem. Če napetosti ni, preglej kablovje in priklope na progranator. Če napetost je, stroj pa ne vzame vode, ugotovi vzrok zakaj ne.
Nekoč je bil Slo-tech.

mobster ::

Pozdrav, da ne odpiram nove teme bom napisal kar tukaj. Težave imam s pomivalnim strojem Beko in sicer je težava v tem, da ne začne prati, natoči vodo in kakšne pol minuite nekaj brni in to je to. Ves čas pa gori luča za začetek pranja. Preveril sem filter na začetku cevi in ga očistil, ker je bilo notri nekaj smeti. Pomivalec normalno načrpa vodo, tudi izprazni jo brez problema, če držim tipko start/stop. Poskušal sem tudi s programom za izpiranje, ker sem mislil, da je morda težava v segrevanju vode (termostikalo ali kaj podobnega), ampak očitno je težava drugje. Ima kdo kakšne izkušnje in kako jih je rešil? Tukaj sprašujem, da ne bom za brezveze klical serviserja, če morda lahko kaj sam rešim.

cekr ::

A vodo segreje?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mobster ::

@cekr: ne vem. Kako lahko preverim? Tista voda, ki jo natoči in je na dnu pomivalnega stroja je mrzla, bi morala biti topla?

cekr ::

Običajno je tako, da se voda napolni do neke mere potem se pa pogreje, do določene temperature.
Če se je voda napolnila in je po nekaj minutah še vedno hlada, boš vedel, kje tiči zajec.
Najprej premeri grelec, če je še dober.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

luxxx7 ::

Upam, da tema ni prestara za dodatno komentiranje...

Uglavnem imam problem s 15 let starim Gorenje pomivalnim strojem. Namreč nekaj časa že kaže, da je več kot polnoleten :)
Ko mu spreminjam programe (1-6) na nekaterih stopnjah deluje(sveti opozorilna lučka) (gretje, pršenje) na nekaterih pa nič. Čudi me to, da ko odprem vrata (vratno stikalo) opozorilna lučka še vedno deluje in ne izklopi kot bi bilo normalno.

Je v okvari vratno stikalo ali programator?

mevden ::

Pozdravljeni,

Candy cdi 3530, kmalu bo 8 let. Danes zatajil in sicer ko prižgeš začne vlečt vodo-sicer z občutno šibkejšim zvokom in čez nekaj minut vse utihne. Odprem vrata in vode ravno da pokrije dno. To je to. Ne zgane se naprej, mogoče premalo vode da bi nadaljeval. Ne vem. Nič ne piska, lučke kot običajno gorijo. Kakšen nasvet? Serviserja se verjetno ne splača klicat, pod 200eur sploh ne bo rešil in na koncu mi bo ostal stari stroj. Že lansko leto sem investiral ene 30 eur vanga, feder za vrata in tesnilo okoli vrat.

Nekako spremenim program v splahovanje in izčrpa tisti cm vode. To je to.

Anney ::

Lahko je samo kakšna trša smet v črpalki stroja, ali pa je črpalka fuč. Preveri.

Izgleda nekako tako:
http://rezervni-deli.tehes.si/servis/iz...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mat xxl ::

Črpalka in menjava ni veliko, očisti z prsti kosti ven iz črpalke, ker očitno jo nekaj blokira, sicer sam probam še z daljšo slamico noter požokati, potem pa z prsti, sicer pa vso vodo ven z gobico in se bo pokazalo, kaj je v črpalki.....

mevden ::

Kje je ta črpalka,ali iz notranje strani tam kjer jr filter? Verjetno bom v ponedeljek razdru stranice in pogledal posodico z vodo, če se kaj tam zatika.

mat xxl ::

Ja točno tam je

mevden ::

Maloprej vse razkopal in zgleda da je crknla turbina, črpalka ki poriva vodo v metlice. Stroj vodo zagrabi in napolne kad, ampak potem ni moči da jo porine čez pumpo. Verjetno se je vetrnica zlomila, saj motorček se nekaj trudi in se greje. Sam obrnt pa ne more.

Pokličem na servis kok to kaj stane.

mevden ::

Pozdravljeni ponovno,

Danes zamenjal glavno pumpo (72eur stroška), ampak sedaj imam težavo da mi stroj ne posuši posode. Pride do konca programa, odprem vrata in vse mokro. Prej je vedno para butnila ven. Sploh ne razumem.

Se kdo kaj razume? Candy cdi 3530 pomivalni stroj... Hvala

Scorpy84 ::

Ne segreje ti vodo ali pa jo premal. Sicer bi senzor moral to zaznati, pa poglej če si vse prav sestavil.

AvtoR ::

Imam težavo z Beko pomivalni strojem. Ko vklopom stroj se prižge črpalka za izčrpanje vode in ta potem deluje v nedogled. Program in timer deluje normalno in celo pravi da je vse opravil normalno. Ne javi nobene napake. Namesto da bi se stroj ustavil še vedno laufa črpalka. Propelerji se ne vrtijo. Če ročno natočim vodo v stroj jo izčrpa, vendar ne natoči nove. Kot da bi zapikal stikalo na črpalki in je nebi znal ustavit. Ima kdo kako idejo, serviserja itak nobenega ne dobim...

fikus_ ::

Preveri, če je kakšen filter na dovodu vode.

AvtoR ::

Filtri so čisti, sumim aquastop...
Bom razdrl, pa da vidim kaj je.

Izvijač ::

Nagni stroj,oziroma položi in preveri če ti je spodaj steklo kaj vode ven,če ti je poskusi stroj zagnati in ta bo verjetno delal,ampak ti nekje spušča voda in bo čez čas verjetno isto naredil.

AvtoR ::

V vednost sem uredil. Kad za aqvastop je malo korodirala, tako da je napihnilo barvo, dovolj da je vklopilo aquastop. Sem razdrl stroj in odstranil kadico. Prešmerglal rjo in prebarval s temeljno barvo, sestavil in dela... Mi je pa zanimivo da stroj ni javil nobene napake, samo črpalka je delala v nedogled, potem mi je pa kapnilo kaj bi lahko bilo;)

Irena6 ::

Da ne odpiram nove teme - pomivalni stroj brez predhodnih tezav NE VZGE vec.
Gre za electrolux, star 7let.
Je mozno, da je enostavno "sla elektronika" ali je se kaj upanja, za manjso napako, ker sem bila res zadovoljna s pranjem.
Hvala.

mat xxl ::

Lahko je manjša zadeva..... oksidacija stikala.....

Irena6 ::

Hvala. Bo "hisnik" preveril :)

Irena6 ::

Ocitno je sla elektronika. Mogoce kdo ve, kje se da kupiti "komandno plosco" electrolux 1113314338, "druge roke"?
Hvala

Vuli ::

https://www.google.com/search?client=fi...

druge roke pa ne vem kao bi dobil, razen na kame smetišču.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

c3p0 ::

Lahko, da se da popravit elektronika, včasih je kaj manjšega. Bo pa to treba dat kakemu žičkarju v pregled, serviser zna le menjavat dele, dokler ne začne delovat.

BCSman ::

Kupil sem novega Bekota pomivalc, a na koncu pranja sploh ne posusi posode, gor so kaplje in tudi para in toplota ne udarita ven ko odpres vrata.
Probal sem eko (bolano dolg) in auto program (ki zakljuci ze po 1.30ure, ceprav privzeto kaze da bo trajalo 3 ure). Danes zvecer probam se intenzivni program in bom videl...

Opkow ::

Imam isto Bekota. Dam na 70 °C in ko konča ga takoj odprem, da gre ves kondenz ven.
Ostali programi so, vsaj meni, brezvezni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomivalni stroj beko: popravilo ali novega??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449386 (7769) mulc007
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930262 (24784) anjabebler
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725448 (22270) STU-III
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064805 (49669) brinas
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142712 (40772) Pyr0Beast

Več podobnih tem