» »

kako usposobim mysql

kako usposobim mysql

nemesis ::

zivjo.
pravzaprav eno laicno vprasanje:

na WIN imam instaliran PHP Triad. V dir HTDOCS dam vse strani in potem v IE zazenem http://localhost/xyx.php

Na kaksen nacin usposobim zadevo, da bom pod localhost lahko gledal strani s MYSQL-om.


A ko na server loadam moram MYSQL baze tud kam posebej uploadat al sam gor postavim in bi moglo delat??

darh ::

a ti bi "gledal strani s MYSQL-om" ?

žal se to ne da...

mal specificirej vprašanje, ker mi ni jasno kaj sploh hočeš..
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

hm...
kako naj razlozim...

Mas neko PHP stran, ki uporablja MYSQL (pac downloadam source zanjo s hotscripts). Zdaj pa me zanima, kako to stran usposobit. Ce jo samo unzipam in dam pod dir APACHE/HTDOCS/ baje ne deluje (kljub temu, da zazenem apachi in mysql).

a je kaj bolj jasno? :8)

darh ::

aha.. ti ne gledaš strani z mysqlom, ampak bi rad dostopal do nekih strani, k komunicirajo z mysql bazo...anyway... kar tako na pamet ti težko pomagam.. a ti izpiše kako napako ?
Excuses are useless! Results are priceless!

nemesis ::

napaka:

500 Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, admin@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.

log:
[Sun May 19 18:18:22 2002] [error] [client 127.0.0.1] Premature end of script headers: i:/apache/php/php.exe

darh ::

po lpa pejd na stran od PHP Triad in poglej kaj tam piše glede tega errorja.... oziroma naj ti pomaga kdo k se razumen na php&apache v windowzih
Excuses are useless! Results are priceless!

rc-car ::

Očitno moraš najprej zangat MySQL :)

Oddričaj v apache\mysql\bin in tam zaženi winmysqladmin.exe. Tu potem prvič nastaviš username in password za dostop do baze.
Naslednjič, ko boš hotel zagnat MySQL samo zaženeš ta winmysql in to bo to.
Za zaustavit MySQL klikneš z desno na un semaforček v orodni in izbereš Shutdown this service in nato še Shutdown this tool ali vsaj nekaj podobnega...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

nemesis ::

hvala fantje... sem usposobil, kljub temu da se zdaj ne vem kaj je bilo narobe... stvar je pac taka, da se pri instalaciji PHP triad avtomaticno instalira na C: disk. Ker jaz C diska enostavno nimam, sem moral pri instalaciji rocno premikati datoteke... stvar je potem delovala cisto v redu, vendar sem uporabljal samo Apachi. Zdaj sem se spravil se na MYSQL in ugotovil da nekaj ne dela.

V prvi vrsti sem usposteval nasvet rc-car-a, ker MYSQLa se nisem imel skonfiguriranega. Ker potem se vedno ni delalo, sem disk preimenoval v C: (upam, da bojo drugi programi vseeno delal :\ ) in APACHI se enkrat instaliral - zdaj dela - hvala :D


Vprasal bi se nekaj - v WIN na lokalnem disku, moram imeti MYSQL baze pod posebnim direktorijem in jih ustvarjam s phpmyadmin. Kam jih uploadam na strezniku? Pod svoj direktorij ali moram podobno kot pri CGI-jih prositi aministratorja za dovolenje, da poganjam MYSQL baze?

rc-car ::

Ja, PHPTriad kolko vem ne podpira drugega diska (particije) kot C. Če hočeš kako drugače pač posebej instaliraj apache in potem še MySQL, PHP, Perl...

Drugače pa so datoteke od baze v apache\mysql\data samo ne vem kaj misliš ti s tem delati.
Če misliš nekaj samo enkrat spremeniti je najenostavneje z PHPMyAdmin.
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

nemesis ::

jaz mislim najprej na local disku vse skupaj sprogramirat in postavit celotno spletno stran... potem bi pa rad vse skupaj prenesel na streznik...

Zanima me kako bom to na streznik poslal? Moram zamorit adminu, da mi on ustvari baze nekje na strezniku? Ali naredim baze doma na localhostu s phpmyadmin in jih potem uploadam pod svoj dir na strezniku?

rc-car ::

Jaz ponavadi naredim file, ki vsebuje instalacijo vseh tabel in polj in te nesnage.
Potem kjerkoli skripto postavljaš samo zaženeš ta file in se ti vse skonfigurira kot je treba. :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

nemesis ::

a bi se ti dalo malo daljse razlozit kako tocno zgleda, da nardis to install datoteko in jo potem instaliras na strezniku?

tnx,

cahahopie ::

Torej... ko vse skup napišeš in sprogramiraš (PHP feat. MySQL) in ti vse lepo in prav dela na localhost morš nardit samo še ene par melenkosti.
Torej "dump" od baze...phptriad vsebuje phpmyadmin in daš v njem "structure" dump od baze. To ti sejva v en txt fajl. Nato pa vse svoje skriptice uplodaj na en server in nato samo ta txt fajl vključi v bazo. Če imajo phpmyadmin je še bolj na izi. Nato pa še malo prečekiraj če delajo linki. In nato bi morala tvoja mojstrovina delat.

No to je blo malo bolj podrobno obrazložilo.

rc-car ::

caja: nop, jest to nardim na roke 0:)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

"na roke"... misliš v konzolnem načinu? Da zaženeš bazo in vpišeš ukaze... ja.. ok, je mal bl frajersko, če do dobra poznaš ukaze... za malo manj pridne pa je dobr laizy-phpmyadmin.:D

darh ::

hmm ?

v enem fajlu maš use ukaze za mySQL, odpreš ga z PHPjem in izvedeš tole:



$cmds = explode(';',$sql_file);
foreach( $cmds as $cmd )
{
if ( !@mysql_query( $cmd ) )
echo mysql_error();
}



goddamit.. kak znate eni komplicirat...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

rc-car ::

Jaz enostavno vpišem recimo

$sql = "CREATE TABLE $table {
...
}";

if (!mysql_query($sql)) {
echo mysql_error();
};

itd, itd...

Sicer je pa tudi rešitev od xbite-a zlo ql!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322244457 (19122) miko22
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292507 (2112) la_mer
»

Installacija WebPortala na Disk

Oddelek: Omrežja in internet
181261 (1097) Hux
»

mysql na windows

Oddelek: Izdelava spletišč
101361 (1277) Ziga Dolhar
»

SQL

Oddelek: Programiranje
81552 (1451) Trubadur

Več podobnih tem