» »

Čudno obnašanje MySQL baze?!?!

Čudno obnašanje MySQL baze?!?!

cahahopie ::

Mi lahk prosim razložte tole:
Glejte sem oddal post v moji skripti pa mi ga vrgl na vrh. In ves začuden sem šel gledat WTF is going on. Ker imam narejen da selekta kar "SELECT * FROM post" torej bi mogl novi post prlept spodi in ne zgori. Nato sem pogledu v bazo in je id bil normalen...torej zadnji...torej mogu bi bit post na dnu pejđ po vsej logiki. A glej ga zlomka! Tole sem vidu:
id:1; text: bla bla; threadID: 2
id: 6; text: haha; threadID: 3
id: 2; text: knreki lal... ; threadID: 3
id: 3; text: spet neki... ; threadID: 3
id: 4; text: neki...; threadID: 3
id: 5; text: lalala; threadID: 3

Tore vidte da je post z id 6 vrgl na drugo mesto. Naštiman pa imam, da je id primary in auto_increment.

Torej je selektal iz baze kakr so posti po vrsti naštepani v tabeli in ne po id. Ok.. lahk dam ORDER by id... toda.. vseeno je tole enmau čudn....?!?.....

Torej... ma kdo odgovor na mojo težavico....??

rc-car ::

Ja daj ORDER BY in bodi tiho... :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

cahahopie ::

ok ok... :D :D ...prevč bla bla blajam.
Toda... sam vseeno je to mau čudn! Če ve kdo ...kakšno zaroto tukaj krije MySQL.. mi sporočite v tem postu...

darh ::

kakor se meni zdi, mysql zapolni prazne (beri: izbrisane vrstice), kar pa nima nikakršne zveze z podatki v tabeli (torej IDji, autoincrismanti ipd...) tako, da če zbrireš drugo vrtico in dodaš novo, se ob "nepravilni" konfiguraciji naredi tole: 1,6,3,4,5.. neč narobe...

uporabi pač feature ORDER BY nekej in bodi tiho :D
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Myslq index ne deluje???

Oddelek: Izdelava spletišč
172039 (1817) algo
»

"Problem" pri POSTanju ?

Oddelek: Slo-Tech
201679 (1247) Tody
»

Nekaj o zgradbi tega foruma

Oddelek: Programiranje
131735 (1399) Gandalfar
»

portal ostal, baza sla

Oddelek: Izdelava spletišč
61738 (1623) bombacina
»

Email bug!

Oddelek: Slo-Tech
10800 (621) Tr0n

Več podobnih tem