» »

Pomoč pri laptopu ZAŠČITA

Pomoč pri laptopu ZAŠČITA

nazri ::

Zijo. Oci je prinesel domov sluzben računalnik ki je zaščiten da se neda karkoli vnešavati v register. Pass-a od aministratorja neve ker mu ga niso zaupali. Probal sem namestiti cod2 pa mi napise da nimam privilegijev in da naj se prijavim pod administrator. Ali kdo ve kako bi lahko namestil igro ne da bi se prijavil pod aministrator vem da obstaja tud neki da odstranis geslo sam to ne pride v poštev ker mu na vsake toliko časa preverijo.

#000000 ::

Pust na miru da te nav stari naseku, njega pa sistemc na šihtu nahrulil.

Šimpanz ::

Sformatiri disk pa Winse na novo naloži. Pol pa naloži cod2. Aja pa na batine se pripravi ko bo fotr v službi nasrku ko magarac.

frudi ::

Naredi svojemu očetu uslugo in pusti njegov SLUŽBENI računalnik pri miru. Ni namenjen temu, da bi se gor nameščale igre in podobna šara.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OZZY ::

Naredi svojemu očetu uslugo in pusti njegov SLUŽBENI računalnik pri miru. Ni namenjen temu, da bi se gor nameščale igre in podobna šara.


Točno tako..Službeni računalniki so zaščiteni z razlogom....Uporabljajo pa se le v točno določen namen in ne za to, kar si se ti zamislil. Kaj bi bilo, če bi na njem našli igre...
Go with the flow.

nazri ::

Sej on bi tud rd kksno igro namestu :D pa me zanima ce kdo ve kako?

k se sploh nobenga programa neda namestit niti gonilnikov tko da kako bi lahko dobu te previlegije brez da se prijavm pod administratorja al pa a se da kako ugotovit geslo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nazri ()

solatko ::

Ata naj kupi en disk za notebok in bo lepo službenga vzel ven, dal not novega, naložu gor kar bo hotu in, ko bo šel v službo, enostavno službnei disk. Dva vijaka na spodnjem delu računalnika.

Azrael ::

Še enkrat, tace proč!

Stvar ni za frocovlje, ki mora nameščati nove gonilnike (le za katerega hudiča, če dela?), igrice in ostale neumnosti. Razen seveda, če bi rad, da gre tvoj foter za klošarja.

Ali drug disk in menjavo izvajati tako kot je treba. Če pa so kje pečati, nalepke, ki jih je treba poškodovati, da narediš menjavo, ta možnost odpade.

Ali pa kupi svojega prenosnika, za dobrih 300€ že dobiš kar uporabno zadevo, res pa ni kaka blagozvočna firma.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

jamiroq ::

kaj pa ce bi ata stopil do sysadmina in ga prosil, da mu namesti spil (ce seveda je v dobrem odnosu z njim)? zna bit, da ga ne bo kar tako off-hand zavrnil, vsaj dokler jasno pove kaj zeli. predvsem pa _ne_ sprasevat po admin geslu :).

> Ata naj kupi en disk za notebok in bo lepo službenga vzel ven, dal not novega, naložu gor kar bo hotu in, ko bo šel v službo, enostavno službnei disk. Dva vijaka na spodnjem delu računalnika.

pameten nasvet, ni kaj :). ko bo slo kaj narobe bo pa jok, stok in nova tema na slo-techu :).

nazri ::

Fotr mu zdej nebo reku k ma dopust nasledn tedn pa ze dobim svoj komp nazaj. To bi meu sam tko mau namescen da mam usej neki za igrt medtem k nimam svojga compa.

solatko ::

jamiroq - jako mudo disk na lap topu zamenjat. Dva vijaka, pa v nekaterih še en na disku, to je pa tudi vse, večji problem je, če ima bios pod geslom, v kar pa dvomim, zlo mal adminov uporablja to kot zaščito, po firmah. Je pa to samo zaradi zaščite firminih strežnikov, da se jim kakšen hudič ne naseli v programje. Zato menjava diska, reši vse probleme.

noraguta ::

jamiroq - jako mudo disk na lap topu zamenjat. Dva vijaka, pa v nekaterih še en na disku, to je pa tudi vse, večji problem je, če ima bios pod geslom, v kar pa dvomim, zlo mal adminov uporablja to kot zaščito, po firmah. Je pa to samo zaradi zaščite firminih strežnikov, da se jim kakšen hudič ne naseli v programje. Zato menjava diska, reši vse probleme.

lol ti pa še nisi nikol delu. kdo pa si ti , da boš posegal v tujo(firmino) lastnino? v trenutku ko bi se kaj podobnega zgodilo pri meni bi človek lepo nasankal. lahko mu pomagam pri nakupu domačega stroja, pri šarjenju po licencirani ter nastavljeni opremi , pa človeku izrečemo najmanj UKOR. tudi s firminim buldožerjem se pač ne hodi v trgovino.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jamiroq ::

solatko> jako mudo disk na lap topu zamenjat.

tebi, meni in marsikomu tule mogoce res. se vedno gre pa lahko marsikaj narobe (izgubljeni vijaki? zviti pini, ce je disk ide? ...) - zaradi cesar lahko ata posteno najebe.

noraguta> v trenutku ko bi se kaj podobnega zgodilo pri meni bi človek lepo nasankal.

enako tukaj. ce bi prisel vprasat bi mu mogoce, ampak res mogoce, tudi namesti igro. catch je, da se taksne reci slej ko prej razvejo in potem imas samo probleme.

tlozej ::

Po vrhu vsega pa je igra vejretno še neoriginalna - kdo bo pa plačal, ko bo prišel na podjetje inšpektor? Po moje da ne podjetje... :)

LP

Zheegec ::

Namesti si windows na znanji disk ali kakšen hiter ključek, pa je zadeva preprosto rešena...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

Windows se ne zaženejo z USB naprave, razen če pohekaš inštalacijski CD. Izvedljivo, ampak nikakor trivialno početje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Pyr0Beast ::

Zazenejo se iz USB naprave BP, edino kljucka ne marajo prevec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jrtjtejtt ::

Fotr mu zdej nebo reku k ma dopust nasledn tedn pa ze dobim svoj komp nazaj. To bi meu sam tko mau namescen da mam usej neki za igrt medtem k nimam svojga compa.


A boš umrl če en teden ne boš igral CoD. Pejt ven mal na igrišče, itd. Pejd v City (če si iz LJ, tam lahko igraš, če si lih odvisen)

Sicer pa ti bi (ne)orginal igrce nameščal na služben abak. Pa kaj je s tabo, fotr bo nasrkal sigurn, firma tud lahko, če jo dobijo (kazni za nelicenčne programe so za firme kar lepe).

Glede instalacije Oken z USB - jaz sem to zadnjič poskušal z zunanjim diskom, pa ni šlo.

frudi ::

Jaz sem že par različnih inštalacij XP-jev poskusil zagnati z zunanjega USB diska, pa nikoli ni šlo. Je pa res, da je v vseh primerih šlo za XP-je, ki so originalno bili inštalirani na interni disk, ki sem ga nato vtaknil v zunanje ohišje. Mogoče bi bilo drugače, če bi jih že inštaliral na USB disk...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

imagodei ::

Nobenega nameščanja! Nobenih posegov v PC ala menjava diskov ali kaj podobnega.

Če bi meni to naredil eden izmed sodelavcev, bi zagnal pri direktorju takega hudiča, da niti Pasjanse ne bi več upal špilat doma!

Pravzaprav takole... če je tvoj fotr toliko neodgovoren, da ti to dovoli oz. bi še sam rad neke igre gor nalagal, lahko prineseš komp tudi meni. Ti bom vse zrihtal. Samo da smo si na jasnem - ko bodo fotru izrekli kak disciplinski ukrep, nimata kaj jokat hodit k men!
- Hoc est qui sumus -

Firebat ::

Probaj z resetiranjem biosa tako da vzameš gumbno baterijo iz matične, vpiši eno izmed teh gesel in mogoče boš odklenil
http://www.governmentsecurity.org/archi...
nastavi v "biosu boot from USB",
potem pa priporočam kakšen usb ključ z vsaj 2Gb in inštaliranim linuxom ali pa windowsi,
na orginalnem disku laptopa ne boš naredil nobenih sprememb, samo zaganjal boš aplikacije z usb ključa mimo prednastavljenega operacijskega sistema v laptopu tako da noben sistemski admin ne bo opazil da je bilo karkoli spremenjeno.

imagodei ::

Kaj kvasiš? Bios nima nobene veze s tem.

Pa še enkrat. Mulec nima kaj nameščat. Njemu in njegovemu fotru bi bilo treba ušesa na rit na mašnico zavezat!
- Hoc est qui sumus -

nazri ::

@imagodei kwa si ti kr neki pametn ce nimas pametne resitve za ta problem pol bod raj tih pa ne mi s takimi glupimi komentarji

jrtjtejtt ::

glupimi komentarji??? se sprašujem kdo je tu glup??? Človek hoče rešit mulca (o tvoji starosti zgolj ugibam) pred veliko neumnostjo, ki jo hoče storiti.
Takšna neumnost lahko tvojga fotra veliko stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

nazri ::

Ma dej človk razmisli ti mau nism mislu da je glupo to kar je reku da mulc nesme nc ampak sm mislu uno kar je se pol napisu

Azrael ::

@zrina7

Ne vem kaj se razburjaš?

Možne rešitve ali vsaj zelo konkretne namige zanje, si dobil. Dobil si tudi jasna opozorila, da se s tem ni igrati in zakaj je temu tako.

V tej temi je do sedaj sodelovalo kar nekaj sys adminov (mogoče celo kateri dela v isti firmi kot tvoj oče) in bodi brez skrbi, ne govorijo na pamet. Enostavno, ne tikaj stvari, ki niso tvoje. Pika.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje Samsung F5500

Oddelek: Zvok in slika
7782 (674) Han
»

Internet mi deluje počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171215 (1137) Fadil
»

Vohunjenje po PC ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010210 (9021) St235
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287792 (6212) techfreak :)
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527494 (5768) jan01

Več podobnih tem