» »

Internet mi deluje počasi

Internet mi deluje počasi

Fadil ::

Internet priklop imam preko T-2 in to s hitrostjo 20/2. Do pred kratkim mi je delovalo vse super ( brskanje po netu, torrenti itd... ). Zadnji teden pa mi na hišnem računalniku na speed testu pokaže download samo 1,5MB/s. Tudi torrenti delujejo zelo počasi. Sem naredil test speed tudi na lap topu in tam je download 17mb/s in upload 2mb/s , kar se mi zdi da je OK. Torej je problem moj fiksni računalnik!? Zanima me, kaj lahko storim ? Z antivirusnim programom AVG sem ga že preskeniral in ni ZERO. Ni virusov, vsaj zaznal jih ni. Mogoče s kakšnim TuneUp Utilities, ali kaj podobnega. ne vem kaj ga bremza?

P.S. Tako počasen download mi je pokazal, ko sem imel Azureus izklopljen, tako da torrenti niso vzrok!


Lep pozdrav
  • spremenil: Fadil ()

hojnikb ::

To ti pokaže 1.5MB/s ali 1.5/Mbit/s ?

Sicer pa, mogoče se ti naprave medseboj tepejo za lokalni ip naslov in morda zarad tega dobi računalnik generični 169.x.x.x naslov...
#brezpodpisa

Fadil ::

Ne razummem! Do pred kratkim mi je vse delovalo BP.

Download speed: 2.12 Mbps
Upoload speed: 1.91 Mbps

hojnikb ::

kak ip naslov ma tist tvoj računalnik trenutno (lokalni seveda)

za foro reinštaliraj driverje od mrežne kartice..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fadil ::

Kako pa se to naredi, da ne bom kaj zajebal?

Na lap topu pa je hitrost interneta:

Download: 17,35 Mbps
Upload: 2,2 Mbps

hojnikb ::

pogledaš pod network connections..
#brezpodpisa

StoneFox ::

Fadil je izjavil:

Internet priklop imam preko T-2 in to s hitrostjo 20/2. Do pred kratkim mi je delovalo vse super ( brskanje po netu, torrenti itd... ). Zadnji teden pa mi na hišnem računalniku na speed testu pokaže download samo 1,5MB/s. Tudi torrenti delujejo zelo počasi. Sem naredil test speed tudi na lap topu in tam je download 17mb/s in upload 2mb/s , kar se mi zdi da je OK. Torej je problem moj fiksni računalnik!? Zanima me, kaj lahko storim ? Z antivirusnim programom AVG sem ga že preskeniral in ni ZERO. Ni virusov, vsaj zaznal jih ni. Mogoče s kakšnim TuneUp Utilities, ali kaj podobnega. ne vem kaj ga bremza?

P.S. Tako počasen download mi je pokazal, ko sem imel Azureus izklopljen, tako da torrenti niso vzrok!


Lep pozdrav


Popolnoma isto meni! Imam T-2 20/1 in zadnje 3 dni net šteka obupno. Kr pogosto meče tudi ven. Na speedtestu mi kaže enako 1,5-1,7.

hojnikb ::

^^sam primer ni enak tvojmu, ker njemu dela net na prenosniku normalno.
#brezpodpisa

Fadil ::

Sem klical na T-2 in tip mi je povedal, da jim tam kaže BP. Mislim da mi serje moj hišni računalnik. Sem uporabil nekaj free programčkov, kot so: Wise Care, CCleaner, Malware... Ampak isto sranje! WTF

hojnikb ::

Problem je v nastavitva oz driverjih.
Še vedno nisi povedal lokalnega ipja..
#brezpodpisa

Fadil ::

Kje pa se vidi ta lokalni IP?

hojnikb ::

network and sharing center -> connections -> details -> ipv4 adress
#brezpodpisa

Fadil ::

Na žalost ne najdem!

hojnikb ::

potem ti pa ni pomoči 8-O
#brezpodpisa

Fadil ::

:) Jbg.

Fadil ::

IP naslov: 192.168.64.103

Kja pa sedaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fadil ()

broken/link ::

torej maš prek routerja. Tako da imaš lahko kakšen laptop gor povezan, brezžično, in istočasno ko ti testiraš, oni downloadajo in je zaradi tega "napačna" hitrost. hitrost do 20/2 je na celoten priključek, ne na posamezen računalnik.

če hočeš ugotovit, če je težava z računalnikom, pa najhitreje narediš takole:
izklopi router.
priključi računalnik direktno na modem. da ne bo nič drugega gor priključenga, samo računalnik.
na kompu zapri vse programčke, odpri samo brskalnik in zalaufej test. speedtest ali pa ndt.arnes.si (slednjega raje, če je opcija).
poročaj :)

Fadil ::

Imel sem vse izklopljeno. Od dveh TV do lap topa in mi moj hišni računalnik deluje počasi. Nastavitve ni nihče drkal, tako da ne vem zakaj je do tega sploh prišlo.Sem namestil sedaj za probo še uTorrent in isto sranje. Nekaj bremza, samo kaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nenormalno počasen download oz.internet speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
172921 (1035) DeeCoy
»

Življenjska doba hišnega računalnika vs prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
152560 (1794) Gathish
»

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

Oddelek: Omrežja in internet
102287 (2195) xmudelx
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266139 (5687) imagodei
»

Povezava na prenosniku veliko slabša kot na osebnem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
8755 (574) Spajky

Več podobnih tem