» »

Xp ne zazna cd, cd-rw in dvd roma

Xp ne zazna cd, cd-rw in dvd roma

Gothen ::

Zdravo!
A mi lahko kdo pomaga. Imam tri cd-rome: dvd-rom, cd-rw in cr-rom in nobenega od
slednjih mi v oknu moj računalnik (win xp) noče zaznati. Nekaj časa mi je deloval samo
cd-rom nato mi je še ta izginil iz okna moj računalnik tako da imam sedaj tam samo disketnik
in 40gb disk c. Vse tri cd-rom enote so v comp priključene vse tri se odpirajo in zapirajo
le v xp-jih jih ne zazna.
Hvala za pomoč.:\ :))
EMTRI

Cr00k ::

pr men je bilo podobno...

najprej mi je cd-rw crknu... mal vec k en let sm ga meu...

zdej mi pa se cd-rom k je ostal zacel ful cpuja zret, pa pocas delat... se winamp ne more normaln spilat...

nimam pojma kwa je...

ali3n ::

@emtri: preveri IDE kable, če lepo "sedijo", jumperje (master/slave); lahko poizkusiš tudi odstraniti IDE kontroler (v device manager), resetiraj. Ob ponovnem nalaganju Windows, ti bo ponovno namestil IDE.

Crook: preveri, če imaš nastavljen "DMA if available" na IDE kanalu, kjer je CDrom.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Cr00k ::

Ali3n: Jst sm pc ze na prafaktorje razbil, pa spet skup sestavu pa nastavitve vse vrte.. tut z dma, pa da bila sam ena enota na ide kablu... pa ... uglavnem svasta!

Jst si bom nabavu komplet nove komponente... pa sestavu novga... k tale mi ze najeda... pa se v smeti ga bom vrgu... pa athlona 1700 na steno prbou! Grem na intel:)

Gothen ::

Ej hvala za nasvet ampak ide kabli lepo stojijo in drugo tud vse štima.
Mislm de so tukaj krivi windowsi kr prej kr sm meu win xp slo. so mi usi
delali lepo pol k sm sformatirau se mi je pa zacel j.....
A misliš da bi biu tukaj lahko kriv kakšen driver pa
ce ves za kaksno stran z driverji.
Hvala:D
EMTRI

ali3n ::

cdrom, cdrw,... ne rabijo gonilnikov; edino če misliš na gonilnike od matične plošče - te dobiš na domači strani proizvajalca plate (npr. Via4in1 za Via chipsete,...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Kinjiru ::

da ne odpiram nove teme, bom vprašal kar v tej.

imam nov comp ( kupljen v soboto)in mi XP ne zazna DVD pogona. v BIOSu ga ne zazna, niti v device managerju. komaj mi ga je uspelo usposobit (nevem kako) in potem mi kar na enkrat zgine ikona v "mojem računalniku". kaj bi bilo to narobe in kako to zrihtat? odpiranje compa ne pride v poštev, ker nočem uničit garancije. hvala

solatko ::

Kinjiru - Če je v garanciji je ena od rešitev trgovina, kjer si kupil. Če je nov sistem, so verjetno gonilniki za visto, imaš dane gor gonilnike za xp - nahajajo se v gonilnikih za chipset plošče. Poglej na disku od plate, če so gonilniki za xp, če niso jih potegni iz strani proizvajalca plate.

Kinjiru ::

ja glede na to da je star 2dni, potem je seveda v garanciji. gonilniki so pa za XP, ker sta bla 2 CDja (en za visto in en za XP). torej je očitno edina rešitev samo še servis :S

dons mi je pa zaznal pogon (samo prižgal sem comp), ampak mi je kmalu po tem spet zginil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kinjiru ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

Problem z IDE kablom, prenosom podatkov...

Oddelek: Pomoč in nasveti
91103 (1024) Tilen
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
182054 (1691) Eagel
»

Pekač TEAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
151250 (997) Kriko
»

DMA enable ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
181257 (973) Modri dirkač

Več podobnih tem