» »

Problem pri formatiranju? WD6400AAKS

Problem pri formatiranju? WD6400AAKS

m4d_m4n ::

Danes sem priključil disk WD6400AAKS na BLACX in ga dal formatirati. Minilo je že 6ur in še vedno piše formatting s tem da niti ne kaže procentov. Tok velikega diska še nisem formatiral, saj celega ne, ponavadi po particijah.
Kdo ve če je to znak pokvarjenega diska al bo pač treba počakat?

ender ::

A si dal hitro formatiranje, ali normalno? Če nisi dal hitrega formatiranja, znova zaženi računalnik, in potem disk hitro formatiraj.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

m4d_m4n ::

A si dal hitro formatiranje, ali normalno? Če nisi dal hitrega formatiranja, znova zaženi računalnik, in potem disk hitro formatiraj.

Ubistvu to sm prvič naredu k sm meu na esat prklučenga sam je ful počas kopiru. Zdej sm dau pa na to počasno varjanto, je pa res da ga mam zdej na usb prklučenga. Sej ni problema če se bo sformatiral, mam na laptopu prklučenga in mi je useen če traja doug, sam to da ni procentov me najbol skrbi.

ender ::

Priklop disk na eSATA, in ga preglej s tem orodjem.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

m4d_m4n ::

Priklop disk na eSATA, in ga preglej s tem orodjem.

Sm probu s tem Data Lifeguard Diagnostic mi nardi in je kao use uredu, pol pa k fajl skopiram mi vn vrže alert 'Windows - Delayed Write Failed : Windows was unable to save all the data for the file...'. Je pa čudn ker je useen na disku in lahko odprem datoteko. Sm probu defrag pognt da vidm kva se zgodi in noče zalaufat niti volume lable ne morm spremenit.

ender ::

Preden odklopiš disk obvezno uporabi varno odstranjevanje.

(Pa predvidevam, da si disk testiral s polnim [ne hitrim] testom).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

m4d_m4n ::

Sm naredu WD Diagnostic test in mi napiše 'Test Error Code: 11-Cable Test::Read diagnostics sector error!'. Sm tut direkt na matično naklopu neki ne štima sistem se mi je nalagu 15 min pol mi je pa ene errorje javu.
Možno tut da se je pri dostavi kej uniču, sm ga prek pošte Slovenije dubu in morm rečt da zapakiran tut ni biu preveč varno. Kupu sm pa pr sestavi.si upam da ne bojo mučkal kej pri garanciji.
Hvala useen za pomoč.

gruntfürmich ::

ahaaaaa, to je on superjaki WD disk z 2 diskecema? ^^:)) on se pa ja ne kvari...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DJ MartiNi ::

Kvarijo se vsi, eni bolj drugi manj. Naj bi pa WDji imeli težave, če so podvrženi hudim obremenitvam (kopiranje velikih količin podatkov za daljši čas). Za trenutne modele (AAKS) ne vem če to velja. Zaenkrat še nisem slišal da bi.

Drugače pa imam sam že kar nekaj izkušenj z dokaj širokim spektrom proizvajalcev. največ sem imel ravno WDjev (mislim da 7), zato imam tudi največ slabih izkušenj z njimi (3je so crknili). Drugih največ sem imel Hitachijev (4), zato imam z njimi drugo največ slabih izkušenj (2 crknila). Sledijo še Maxtor (3), Seagate (1) in Samsung (1). Te tri firme me pa še niso pustile na cedilu. Po tem kar sem napisal bi pa moral biti Maxtor najboljša firma. Imel sem tri diske pa ni noben še crknil. Pa vendarle po mojem mnenju Maxtor ni najboljša firma. Sicer pa jih je Seagate popapal.

Če potegnem črto, je po mojem mnenju nekako takole:
-vzdržljivost (sigurnost podatkov) -> Seagate NS serija (serverski), vendar je glasen, ne preveč hladen in ni za podiranje hitrostnih rekordov; po vsej verjetnosti so precej vzdžljivi serverski diski tudi ostalih proizvajalcev (npr. pri WDju YS serija)
-hitrost -> WD ali Samsung 640GB
-nizka temperatura delovanja -> Samsung F1 640GB, za WDja 640GB ne vem;
-tiho delovanje -> Samsung F1 640GB, mislim pa da je WD 640GB ravno tako tih
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

m4d_m4n ::

Mah sej men se niti ni šlo za kšn posebn performance, ta je biu najcenejši v tistem trenutku na giga, k sm ga najdu na netu (67 eur). Naveliču sm se pečt dvdje pa sm ta docking station obvladu, lih tok da gor skopiram pa spravm dokler kdaj ne rabm. Mislm da to bi pa mogu pa usak disk zdržat, če ni defekten.

MedusasPath ::

Preberite si review na AnandTech-u.

Glede na ceno, glasnost, zmogljivost, je tale WD6400AAKS totalna zmaga =)

m4d_m4n ::

Preberite si review na AnandTech-u.

Glede na ceno, glasnost, zmogljivost, je tale WD6400AAKS totalna zmaga =)

Vem da je uredu mam že dva v raid 0.

gruntfürmich ::

Glede na ceno, glasnost, zmogljivost, je tale WD6400AAKS totalna zmaga =)

ja, sj zato tudi spada v modro skupino, ker je moder nakup.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jan01 ::

Samsung f1 640gb je boljši nakup(cenejši, tišji, hitrejši

sese12 ::

Probaj format diska s kakim boot programon ( partition Magic ... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

TOP ::

Jaz sem kupu tud tak disk in dela super,mater je pa hiter.jan01 preberi mal tuje foruma pa boš videl kolk takih Samsungov so že reklamirali in kolk jih je zamenjalo za WD ker majo težave.Napisal si cenjši,kar ni res,tišji morda res,ker Samsungi so nasploh tišji,hitrejši pa definitvo ne.m4d m4n daj reklamiraj ga pa je,se je škoda zafrkavat.

m4d_m4n ::

Sm že poslau nazaj in dubu nouga v parih dneh, ena pohvala za sestavi.si. Tale dela brez problemov, tko da uprašanje kaj je pošta slovenije delala z prejšnjim.

TOP ::

Ni mus da je pošta Slovenije kriva,pač si dobu slabega kaj češ se zgodi.

kurjač ::

Malo bi si temo sposodil.
Zanima me če ta disk dobro deluje z matično, ki podpira samo sata1 ali je potrebno kakšen jumper natikat na disk

AapocalypseE ::

Bom kar tukaj napisal, da ne bom odpiral nove teme.
Premišljujem o nakupu novega trdega diska. Zdaj imam ta disk: http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...
160GB mi je nekako zadosti prostora, čeprav bi blo bolj optimalno 250GB, ampak ker so diski postali zelo poceni sem se nekako najbolj ogrel za WD 640GB. Ali mogoče kateri drugi disk bolj priporočate?
Pri čem bi se najbolj poznalo, če bi zamenjal disk razen v velikosti prostora?
Mogoče kakšno raranje in hitrost installiranja iger? Mogoče celo večji fps v igrah?

Hvala za odgovore :)

Zgodovina sprememb…

Doc123 ::

Glede na review od over_clocker-ja je TIŠJI od Samsunga 750

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Doc123 ()

jan01 ::

Itak, ker 750gb je starejše serije!
Priporočam samsung f1 640GB
Glede wd 640gbje dober, a so 3 verzije počasna&tiha green, srednja blue in black(glasnejša od samsung f1, hitrost približno enaka)

TOP ::

O to pa ne bo držal.Glasnejši je siguren,ampak ne toliko da bi motilo,hitrejši je poglej mal teste,da ne govorimo kolk ma ljudi težave z temi Samsungi.In ne obstajajo 3 verzije glede glasnosti,ampak green je bolj varčen Blue pa naj bi bil bolj vzdržljiv.Se pa Samsungi tud bolj grejejo.

jan01 ::

@top, raje ti pogooglaj za testi, potem pa govori

Okapi ::

A blacx docking station se dobi kje pri nas?

O.

TOP ::

JAz sem že pogoglov sam imam doma WD sosed pa Samsunga,ki ga je žal zaradi omenjenih težav že zamenjal za WD.No in pri testih jr bil moj hitrjši in glasnejši sam pa hladnejši.

m4d_m4n ::

A blacx docking station se dobi kje pri nas?

O.

Js sm biu v US, pa sm ga tm kupu. Če bo pršu, bo mlacom med prvimi k ga bo meu, ker so uvozniki za thermaltake. Neki časa je biu samo na ameriški verziji sajta od thermaltakea, zdej se ga najde tut na evropski, k je tut mal lepši po mojem mnenju, pa še v en okvir gre disk.
EU verzija
US verzija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
443102 (2001) aleden
»

Kateri trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213363 (2745) Mitja358
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515371 (4039) tilinho20
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616935 (12097) e-marko
»

Kateri (Tihi!) trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
211620 (1036) misek

Več podobnih tem