» »

Kateri trdi disk?

Kateri trdi disk?

Galaxy ::

Torej odločujem se za nakup novega trdega diska, saj je moj stari WD že kar počasen. Rad bi predvsem hiter, hiter, hiter trdi disk (in ne mi SSD-je predlagat). Mel bi okoli 500GB+, budget do 70€. Še enkrat poudarjam, rad bi hiter trdi disk (glasnost ni pomembna).

Če smo že pri tem, kaj je boljše: imeti Windows in programe ločene na svojih particijah ali vse skupaj na eni particiji?

TOP ::

Če hočeš hitrost kot si napisal potle si omisli RAID ali pa kupi Raptor WD 10.000RPM.Če ne pa kupi WD640gb

KandazaR ::

Za 71€ WD 640GB SATA2 (blue). Za še hitrejšo black serijo se bo treba še za 10€ stegniti (ista velikost). Mi je pa zelo zanimivo kolk so se podražl diski v zadnem času. Januarja sem za 1TB wd black editon dal točno 100€ sedaj pa hočejo zanj okol 120€.

TehDucky ::

WD6400AAKS 640GB 16MB
http://www.elektronika.si/product_info....
SAMSUNG F1 640GB 16MB - HD642JJ
http://www.elektronika.si/product_info....

640GB diski so hitrejši od 500GB, cena je pa približno ista, pa še 140GB več placa imaš. Kdo od telih dveh je pa hitrejši ti pa ne morem povedati, lahko pa povem, da bosta oba delovala dobro. Bo še kdo drug komentirav, glede telih dveh diskov.

Lep pozdrav

TOP: Budget je do 70€... Raptorji, so pa nekoliko dražji. Glede raid pa mogoče tole http://www.elektronika.si/product_info....

Galaxy ::

Kaj pa če bi kupil kaj rabljenega, kaj priporočate?

TehDucky ::

Z WD 640GB AAKS ne fališ veliko, lahko si pa kupiš enega takega raptorja http://www.bolha.com/oglas382468304/trd... vendar morš vedet, da so to komaj 150GB diski... ti si pa želiš 500GB+, mogoče potem samo kaki RAID0 z 2 indentičnima diskoma.

P1P1 ::

Ja samo ta oglas je nateg :D

Raptorji/Velociraptorji imajo 5 let garancije! Prodajalec pa je napisal da sta stara dobro leto in še 1 leto v garanciji. Se pravi sta dejansko stara 3+ let :|. Ne bi kupil na tvojem mestu. Tudi cena za 2 je preterana. Folk prodaja Velociraptorja 300GB za 120-130€ - ki je hitrejši in ima višjo kapaciteto kot Raptor.
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

TehDucky ::

Vsekakor moja nevednost glede raptorjev. Bi mu znal kdo razložiti, če splača RAID0 ? Pač za najhitrejši disk, denarja ravno ni. Pač 70€ pa 500GB+ ti potem mogoče WD6400AAKS ali pa mogoče kakšen raid, vendar se na raid ravno najbolje ne spoznam :) Drugače pa boš občutil razliko med WD 640GB al pa velociraptorjem, ki je 2x dražji(rabljen kot pravi P1P1) in 2x manjši ? Če misliš, da nujno rabiš nekaj tako hitrega, potem si dvigni budget. Ker za igrce bo čist ok WD6400AAKS. Vseeno probaj navesti za kaj uporabljaš računalnik?

rexi ::

če imaš približno 130 € v žepu ti priporaočam da si kupiš dva 500gb trda diska in ju daš v raid 0

no tko bom jaz naredil


LP,Matic

P1P1 ::

Ko sem sam zamenjal 750GB Seagate-a za Velociraptorja je bila moja prva ugotovitev WOW! Lahko kupiš enega izmed najboljših klasičnih SATA diskov, samo razlika med njimi je vseeno tko tko. Je res da so nekateri kje malo hitrejši samo nobene konkretne pohitritve ne bo. Drugo je če rabiš veliko prostora (tudi sam bi rad dokupil še en 640GB disk).
Če bi že vzel Velociraptorja se da dobit novega 150GB za 160€ ali 74GB ampak je samo 10€ cenej. 300GB varianta pa je krepko čez 200€.
Sam sem tudi razmišljal o RAID0 samo glede na to kaj tvegaš ne pridobiš veliko, no hitrejše nalagalne čase, samo če samo brskaš po netu ti to nč ne koristi!
Q6600 3.2Ghz, Rampage Formula, X-FI Titanium Fatal1ty,
9800GTX+, Velociraptor 300Gb, Teamgroup Extreme dark

TOP ::

Gor na Oclab strani je Mxxx naredu test 2xWD640 in mal poglej kak trže,boš videl kaj je hitrost.Jaz ma enega 500gb in enega640 pa ti povem da je že tu razlika ogromna ko kakšno datoteko prekopiravam,kaj šele da bi imel Raid.Vsekakor kupi 640WD in ko boš mel denar še enega pa potem v RAID.Ne kupuj 500gb ker je cena podobna razlika v hitrosti pa kar opazna.

tilinho20 ::

Sam imam Raid0 Wd 640gb (blue vezija). Pa lahko samo povem da se vsekakor splaca dati se tistih 70 eur za Raid.

Galaxy ::

Ste me prepričali ;) WD640AAKS it is :D

TehDucky ::

Če še nisi kupil, bi lahko premislil o temle http://www.nakupi.net/izdelek_HDD-WD-64...
Isto WD 640GB samo da je ta black verzija oz. nekaj hitrejša. Cena je pa tut čist cool. Vseeno, karkoli vzameš ali blue ali black verzijo, z obema boš zadovoljen :)

sss ::

Kupujem backup disk in me zanima kaj bi si vi privoščili na mojem mestu. ATM imam v PCju Samsung Spinpoint 1TB.
Ker proizvajalc oz model diska ponuja največ za svoj dnar?
Pa brez SSD, RAID oz velociraptor predlogov prosm ;)

tilinho20 ::

Ja za back up je najbolj Raid1. ;)

lasse007 ::

WD 1TB Black (WD1001FALS)

Cene so si pa podobne ...

Glede na prostor največ za svoj denar dobiš pri 1,5TB Seagate.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

kikibeck ::

Ja mene tudi zanimajo tele 1TB diski, nekje sm bral da je WD mal odzadi ustal pa da je samsunh 1TB najbolši za svoj denar, kaj pa vaše mnenje, meni je tudi važna hitrost

Mitja358 ::

Vzami v nakupi.net WD 640GB Caviar Black za 69€ ali 71e, zdaj nevem natanko koliko je

lasse007 ::

Po enem testu, ki sem ga bral, je WD 1TB Black (WD1001FALS) malo hitrejši od Samsung 1TB (HD103UJ), oba pa sta dober nakup, če potrebuješ 1TB prostora.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

aaaa13 ::

crknu mi je disk in zdej rabm nabavt novga
še nimam SATA priključkov in mam samo IDE
a se mi splača nabavt SATA2 in povezovalnik iz IDE na SATA2 (oziroma kokrkol se že reče) al raj kr IDE DISK?
al tist povezovalnik kej "škode" nardi?

in kje se ga da nabavt? (sem iz bližine lj)
al je pametno nabavt prek neta (razmišljam o takšni nabavi)

Hvala!

Mitja358 ::

Pozdravljeni, da ne bom odpiral nove teme, me zanima kateri trdi disk priporočate do cene tam 100€ (lahko je odstopanje). Zdaj imam Seagate 500GB Sata 2 .11 verzijo.
Disk se bo uporabljal za Sistem (se pravi Windowse) in bi rad da bi bil čim hitrejši. Predvsem me zanima hitrost in potem kapaciteta. Gledal sem WD 640GB, 750GB in 1TB vsi so Caviar Black. Kateri je najhitrejši?

Katerega zdaj? Se mi zdi da je 1TB najhitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
665326 (3485) cosmicsuper
»

nakup računalnika- konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
222373 (1848) dzinks63
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515155 (3823) tilinho20
»

Računalnik(škatla) za 600€

Oddelek: Kaj kupiti
311867 (1226) solatko
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616218 (11380) e-marko

Več podobnih tem