» »

4850 za 139.90eur

4850 za 139.90eur

«
1
2

FrancBula ::

DJ MartiNi ::

Za palit ne vem, ampak SOLO raje ne.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

kar98k ::

palit je lastnik XpertVision-a ter Gainward-a, zame najboljsega ponudnika graficnih kartic (gainward da se razumemo), 3 razlicne blagovne znamke imajo pa zaradi konkurence (vecja izbira za kupce, s tem seveda vecji dohodki prodaje)

priporocam da kupis za 10 eurov drazjo gainward-ovo pri agt-ju ker so njihov uradni partner ter imajo zato eno leto dodatne garancije torej 3 leta oz 36 mesecev, vse druge 4850 na trgu imajo samo 24 mesecev...

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

drgac je pa palit super, pa se 10 eur je cenejsa...
na solo.si nisem nikoli nakupoval zato ne morem komentirati....

tu je se ena palit
http://www.elektronika.si/product_info....

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kar98k ()

tilinho20 ::

Ja zelo dobro hlajenje ima VRM-ja ter memoryja.:))

FrancBula ::

Ja zelo dobro hlajenje ima VRM-ja ter memoryja.

Fant moja Palit 4850 ima v idle 35 stopinj(core) in memory 37 stopinj. tko da sem super kupu
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

NIma veze koliko ima jedro in ram, poglej temparaturo VRM-ja!

FrancBula ::

kje pa to pogledam?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

Daj probaj če ti bo kazalo v GPU-z pod sensors, drugače pa nima senzorjev in je najbolša metoda da potipaš!

FrancBula ::

 kje to kaže?

kje to kaže?

GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

Raje potipaj. Pri tvojem primeru je desno od tistega ventilatorja.

M-XXXX ::

Kot kaže so tej grafi vse dol pobrali- tako da nima teh senzorjev!

FrancBula ::

ti se kr tolaži... kaj pa misliš da je Palit? Palit je isto kot Gainward. to pa so najhujše grafe. IV0 iz acorda mi je ponujal xpertvision-ovo(ki je popolnoma enaka) za 148eur. ta Palitova grafa se zaradi hladnosti navija v višave...
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

ti se kr tolaži... kaj pa misliš da je Palit? Palit je isto kot Gainward. to pa so najhujše grafe. IV0 iz acorda mi je ponujal xpertvision-ovo(ki je popolnoma enaka) za 148eur. ta Palitova grafa se zaradi hladnosti navija v višave...
GA-P35-DS3; E2180@3.2GHz; Radeon 4850; LC8650 Ozeanos

OMFG.

M-XXXX ::

ti se kr tolaži... kaj pa misliš da je Palit? Palit je isto kot Gainward. to pa so najhujše grafe. IV0 iz acorda mi je ponujal xpertvision-ovo(ki je popolnoma enaka) za 148eur. ta Palitova grafa se zaradi hladnosti navija v višave...

Seveda ja... http://www.oc-lab2.com/test.php?t=86 Malo si tale test poglej in bo tvoj opevan Gainward zgubil nekaj pik... Toliko o tem kako dobro se navija (saj jim je prav, zakaj pa so odstranili eno GPU fazo...)

Kolikor hvališ tvojo grafo kako se dobro navija, daj mi stable 750mhz+...

FrancBula ::

770mhz stable na 1,123V
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

Moja je stabilna 653132mhz...
Brez slike nič ne bo...

FrancBula ::

jutri nalimam sliko če bo cajt
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

tilinho20 ::

joj kok je to treba časa si vzet da eno slikco prpopaš gor. Pa prosim da daš še zraven beležnico odpreš pa napišeš naslendne:
Slo-Tech
franc1

FrancBula ::

aja še neki. kaj misleš pod stable? kakšen test ali kaj?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

3Dmark06 ali pa furmark stability test!

FrancBula ::

ma nimam js tega
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

V tem času, ko si pisal ta post bi lahko že zdajvnaj downloadal: http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

FrancBula ::

a loh tut 3dmark06?
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

M-XXXX ::

Na tole bedarijo ne bom odgovoril (hint- beri 2 posta višje)

FrancBula ::

no zdej mi dol lowda 3dmark
pa upam da ne bo težav s powerplayem

;((mislim da je to zaradi powerplaya:

GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

usavko ::

A pa se splača uzet 2 4850 k daš skupej 280€ al eno za prbližno isti denar? Men sploh ni jasn kva je bolš, pa čist sm zmeden s temi CFji in SLIji... kva je sploh fora... hvala... (cajt me je povozu)

ivanuscha ::

CF je od ATi/AMD-ja SLI pa od NVidie, gre pa praktično za isto stvar. Dve kartici povezani med sabo - skoraj 2x večja moč. Sicer pa se ti pomoje ne splača kupovat 2x HD4850 za 280€, če hočeš bolj zmogljivo grafo si kupi HD4870 pa boš mel mir.

usavko ::

Hvala za obrazložitev.
Drgač sm pa gledu specifikacije oz. teste za to, pa je 4850CF povsod odnesla 4870.
http://www.oc-lab2.com/test.php?t=81&p=2
Torej še vedno enakega mnenja? Verjetno ne gre vse v teh testih? Kaj je potrebno še gledat?

rkajtn ::

ja jaz dobim jutri od expertvisona hd 4850 in baje je isti kurac kot pa vse ostale znamke cisto vse je isto po specifikacijah mislim!za asus ali pa gainward ali pa saphire bos ostel malo vec ker so bolj znana imenas to je pa tudi vse!cipe imajo vse vecinoma iste od atija!glede temperatur pa odvisno kaki hladilnik das gor sploh pa ce bi navijal rad!to so moje izkusnje in mnenje seveda!


lp

robi

Steinkauz ::

Bom ke tle vprašu. Kupu sm sapphire 4850 toxic, k sm mislu da bo super tiha, toda je precej glasna. Res da ima namesto 70-80 stopinj 40 stopinj, samo jst preferiram tišino. Original grafične same kontrolirajo hitrost grafe, tu pa je konstanta. Se da kej narest poleg fizičnega posega(upor), ker si nočem pokvart garancije?

tilinho20 ::

V rivatunerju nastaviš vrtlaje in to je to.

ivanuscha ::

@usavko

Kot vidiš 2x HD4850 nista full hitrejši od ene HD4870, sta pa dražji in pokurita precej več elektrike. HD4870 je trenutno v vrhu ponudbe...sigurno te ne bo razočarala, razen mogoče v primeru da imaš 24"+ monitor. Sicer pa je to tvoja odločitev.

Steinkauz ::

Ee sm probu tole riva tuner, pa dam k te vpraša za reset, da bo zaznalo default controller state, samo ko pridem not, tut če dam 25% hitrosti, se ne zmanjša nič :|

tilinho20 ::

Tam ne daš boot pa daš da deluje takoj.

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Sm dal pa isto nč ne nardi. Neki sm bral, da se toxic varjante ne da nadzirat :|

Steinkauz ::

Kje bi lahko kupil regulator vrtljajev za grafično kartico?

EDIT, neki sm zabluzil:
Torej lahko je tudi podaljšek, da ima na eni strani ženski del, na drugi moški, kot je tale:


samo da je manjša:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

usavko ::

@Live

Hvala za info...

Gygabite, Sapphire, Asus, Club 3D? Razlike so v ceni, vendar majhne... Katero?

dukenukem ::

men pa gainward ni tok všeč,še ko sem mel 6600 ji je ventilatorček sam od sebe odpadel dol ,tko da nemore bit kašna huda kvaliteta

Steinkauz ::

Torej poskušam neki tazga:


samo da je na drugi strani mali ženski del in ne ta velki. Kje bi to dubu?

Steinkauz ::

Ok sem obupal , kartico bom vrnil, ker mi je tišina v idle zelo pomembna. Katero 4850 mi predlagate? Razmišljam da kupim navadno, pa fliknem gor Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 pa en tih 120mm ventilator. Katero firmo priporočate, da se da navadni hladilnik snet dol, torej da ni nobenih nalepk, tako, da če gre kaj narobe, da lahko še vedno dam gor ta star hladilnik.

tilinho20 ::

Pri Sapphire lahko daš dol normalno.

Steinkauz ::

Aha kire firme pol kej? Sapphire je verjetno kul, oziroma ali je ta http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g... tiha?
Kake temperature imate z Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 + vent?

tilinho20 ::

RivaTuner:
Core temperature: 36°C
Core temperature/display IO: 36,5°C
Core temperature/memory IO: 40°C
Core temperature/shader core: 37°C
Potem pa so še 0,5°C nihanja
To je idle. Za load niti ne vem ker se nikol ne spomnim pogledat.:D

Han ::

@ Steinkauz: Na sliki je Zalmanov uporček, ki dandanes ni več dobavljiv v trgovini. Dobiš le Fan Mate 2. V vsakem primeru bi moral spajkat žice...

Jaz še vedno čakam, da se pri nas pojavi Asus EAH 4850 TOP. A res noben dobavitelj ne ve, da bi šle te kartice za med, sploh če bi imele neko razumno ceno? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BmN ::

jaz imam Zalman Z-Mach8ine GV 1000 gor, v idlu je 45 stopinj

3furious ::

Jaz sem priklopil na Zalmanov fan mate2, ubistvu ni treba nič spajkat. Na fan mate-u samo potegneš žice iz platičnega konektorja, potem pa jih eno po eno priklopiš v konektor od ventilatorja. Zdaj je popolnoma tih, plus ni bilo treba rezati kablov od ventilatorja, tako da ga lahko kadarkoli priklopim nazaj na originalno mesto.
Druga varianta je menjava biosa na grafični, več o tem na linku
In the age of information, ignorance is a choice.

Vanadium ::

Eno vprašanje kje v slo pa kupit HIS kartice one že majo arctic cooling gor

HIS

tilinho20 ::

Najbrž še nikjer. Drugače pa moraš na take odgovore kar sam poiskat. Tako da google it.

Vanadium ::

Ja sem predvideval zanimivo dobre kartice pa ni uradnega uvoznika :|

Steinkauz ::

Jaz sem priklopil na Zalmanov fan mate2, ubistvu ni treba nič spajkat. Na fan mate-u samo potegneš žice iz platičnega konektorja, potem pa jih eno po eno priklopiš v konektor od ventilatorja. Zdaj je popolnoma tih, plus ni bilo treba rezati kablov od ventilatorja, tako da ga lahko kadarkoli priklopim nazaj na originalno mesto.
Druga varianta je menjava biosa na grafični, več o tem na linku


Hvala za link, saj mi je ratalo(oziroma bratu) vmes dat en kontroler, in je imel v idle 50 stopinj na load pa 90, ker je bil vent na sprejemljivi glasnosti. Bios bi blo fajn, samo gre garancija :8) Pomoje bo treba kr menjat, vzamem navadno sapphire za 150eur, kupim cooler 20eur, vent 10 eur in mam dobro/tiho hlajenje pa še 10 eur cnej. Če gre pa kej narobe pa prejšnega nazaj gor. Samo kako so to glupo nardit, da je skoz na 100%. Mislm skor zmagajo z kul coolerjem, pol pa ne morjo dat automatskega uravnavanja hitrosti. To se mi zdi totalno mimo in ne vem kaj jim ni jasno 8-O
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127760 (11640) erzy
»

Sapphire Radeon HD 4850 512MB Dual Slot ali ZOTAC GeForce 9800GT 512MB AMP!

Oddelek: Kaj kupiti
232009 (1618) glaš
»

Upgrade AMD sistema, kaj kaj kaj

Oddelek: Kaj kupiti
321548 (1106) mr1two
»

Mnenje o firmi Palit

Oddelek: Pomoč in nasveti
231469 (1267) mesoreznica
»

1 grafična,več proizvajalcev

Oddelek: Strojna oprema
471965 (1039) Pyr0Beast

Več podobnih tem